FRUSTRATION (francuski postpunk)

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

FRUSTRATION (francuski postpunk)

31-05-2018, 11:43

Nigdy wcześniej ich nie słyszałem, ale jak usłyszałem to poleciało z górki. Francuski FRUSTRATION jest żywym dowodem na to, że w XXI wieku można grac postpunka, który nie przemyca żadnych elementów indie rocka, rocka alternatywnego i nie jest żadnym wskrzeszaniem trupa. Powstały w 2002 roku zespół z początku garściami czerpał z twórczości wczesnego BAUHAUS i JOY DIVISION, by na późniejszych wydawnictwach poszerzać spektrum inspiracji o artystów pokroju DEVO czy GANG OF FOUR.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że Francuzi potrafią pisać naprawde świetne, zapadające w pamięć kompozycje, które dalekie są od tendencyjności. Dużo prostoty, banalnych, ale efektywnych motywów, ale przeze wszystkim poczucie, ze Ci goście wiedzą o co chodzi w tej muzyce. Pomimo wyraźnych źródeł inspiracji można zauważyć, że wraz z kolejnymi wydawnictwami elementy charakterystyczne ich własnego stylu stały się zauważalne.

Ostatni ich pełny album podoba m isię dużo mniej, ale nie przeszkadza mi to twierdzić, że FRUSTRATION i tak jest dla mnie najlepszym i najbardziej kumającym bazę, nowomilenijnym reprezentantem tego grania

Do posłuchania:

https://frustrationblind.bandcamp.com/

No i jakies okładki, bo czytelnicy lubią obrazki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: FRUSTRATION (francuski postpunk)

17-10-2019, 20:06

https://frustrationblind.bandcamp.com/a ... etIs5NDYcE

Najnowszy album zatytułowany "So Cold Streams" w całości do odsłuchu. Premiera nośnikowa jutro.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: FRUSTRATION (francuski postpunk)

25-01-2024, 10:05



Szósty album "Our Decisions" ukaże się w marcu w barwach Born Bad Records

Obrazek
ODPOWIEDZ