Andrzej czy Zbyszek

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 13:48

zainspirowany rozkminami o charakterze (powiedzmy łaskawie) analitycznymi mam pytanie:


Andrzej Zaucha czy Zbigniew Wodecki był najlepszym polskim wokalistą okołodżezowym?

ważne jest też jaki wpływ miał na nich polski bigbit oraz znajomość z Prońko i Bem.
oczywiście można odnieść się do tego kto się kim inspirował, kto z kim spał, ewentualnie pił wódkę i jak się to przełożyło na wokalizy.
13.04.2024
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9208
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 14:02

Może nie do końca w temacie, ale za czasów pracy w TP/Orange miałem przyjemność rozmawiać z p. Andrzejem Rybińskim. Dzwonił coś około południa z jakiejś warszawskiej restauracji. W tle było słychać zalążki gwaru, który miał się dopiero rozkręcać w godzinach popołudniowych i te odgłosy wydały mi się niezwykle przyjemne. Doznałem takiego swojskiego uczucia, które towarzyszyło mi zawsze, kiedy budziłem się w rodzinnym domu i słyszałem, że gdzieś tam na parterze albo w pokoju obok ktoś się krząta (czy to brat, czy babcia). Pan Andrzej był jeszcze, albo już, nieźle trafiony. Przedstawił się. Opowiedział o sobie (coś tam nawet zanucił całkiem zgrabnie do słuchawki) i poprosił o odszukanie numeru telefonu kolegi z Wiednia. Ten kolega to nie był nikt znany, ale zapamiętałem, że nazywał się Zaucha.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 14:07

To oczywiste, że:
Ascetic pisze:
Zbigniew Wodecki
Za gary na jedynce Immortal.

Obrazek
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 14:20

Zbyszek za hedonistyczny przebój "Chałupy"
ex aequo Andrzej... a córkę.

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 14:29

Zaucha za piosenkę do "Gumisiów"
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2485
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 15:13

raczej Zbyszek za piosenkę o pszczółce Mai
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 15:14

Gumisie >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Pszczółka Maja
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2485
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 15:20

niech ci będzie młodszy jesteś
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 16:37

est pisze:Może nie do końca w temacie, ale za czasów pracy w TP/Orange miałem przyjemność rozmawiać z p. Andrzejem Rybińskim. Dzwonił coś około południa z jakiejś warszawskiej restauracji. W tle było słychać zalążki gwaru, który miał się dopiero rozkręcać w godzinach popołudniowych i te odgłosy wydały mi się niezwykle przyjemne. Doznałem takiego swojskiego uczucia, które towarzyszyło mi zawsze, kiedy budziłem się w rodzinnym domu i słyszałem, że gdzieś tam na parterze albo w pokoju obok ktoś się krząta (czy to brat, czy babcia). Pan Andrzej był jeszcze, albo już, nieźle trafiony. Przedstawił się. Opowiedział o sobie (coś tam nawet zanucił całkiem zgrabnie do słuchawki) i poprosił o odszukanie numeru telefonu kolegi z Wiednia. Ten kolega to nie był nikt znany, ale zapamiętałem, że nazywał się Zaucha.

bardzo fajny post. bez złośliwości.
nawet do zakwalifikowania do "fajne akcje".
tyle, że ja się pytam o wpływy. o to co z czego wynika. najlepiej podać z konkretnej piosenki konkretny fragment. no wiesz w 30 sekundzie piosenki densingowej z 76 roku jest fragment taki i taki i on jest zbieżny z innym fragmentem. można tu się skoncentrować na wokalu, pracy perkusji, nałożonych 6 gitarach czym co tam kto chce.


no to się wyzłośliwiłem. fajnie. już mi lepiej.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 19:44

odpowiedz brzmi: twoja stara
nie zdziwiłbym sie gdyby taki temat o wokalistach około dżezowych załozył byrdziu, ale ...
japierdole jakie to forum jest ostatnio straszne
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 19:56

Lucek pisze: nie zdziwiłbym sie gdyby taki temat o wokalistach około dżezowych załozył byrdziu, ale ...
Nie skumałeś. On tak odreagowuje fakt, że na forum o muzyce metalowej natknał się na dyskusję o muzyce metalowej.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 20:21

;D Umarłę.
535

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 23:17

Ciężki wybór. Pewnie dlatego, że ziomale. Jednego i drugiego lubię i cenię od zawsze. Zbyszka za włos i głos, a Jędrek to taki Euronymous polskiej sceny. nie wiem, nie mogę się zdecydować.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Andrzej czy Zbyszek

30-05-2018, 23:55

+1 Wodecki, ze względu na piosenkę do bajki Pszczółka Maja

Trudny wybór dla mnie.

Wodecki potrafił tęgo wypić, za to ten drugi to był dobry ogier.

Obaj minęli się z powołaniem muzycznym.

Andrzej powinien zgolić resztkę włosów i mógłby liczyć się w heavy metalu.
Kto wie, być może mielibyśmy polski Judas Priest. Pukałby dziewczyny w stodołach podczas tras po kraju i żyłby do dnia dzisiejszego.

Zbyszek to była natura romantyczna i powinien grać progrocka. Mógłby stworzyć polskie Jethro Tull, Pink Floyd albo Camel.
Widziałbym go jeszcze w klimatach późnej Anathemy i innego podobnego muzykowania.
W zespole grałby partie skrzypiec, może nawet sola na wiolonczeli.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Andrzej czy Zbyszek

31-05-2018, 07:08

Soory, nie mogę edytować poprzedniego posta.


Zbyszek ze względu na "przyjemny" głos mógłby zostać polskim Andersonem.
535

Re: Andrzej czy Zbyszek

31-05-2018, 11:29

Ascetic pisze:
est pisze:Może nie do końca w temacie, ale za czasów pracy w TP/Orange miałem przyjemność rozmawiać z p. Andrzejem Rybińskim. Dzwonił coś około południa z jakiejś warszawskiej restauracji. W tle było słychać zalążki gwaru, który miał się dopiero rozkręcać w godzinach popołudniowych i te odgłosy wydały mi się niezwykle przyjemne. Doznałem takiego swojskiego uczucia, które towarzyszyło mi zawsze, kiedy budziłem się w rodzinnym domu i słyszałem, że gdzieś tam na parterze albo w pokoju obok ktoś się krząta (czy to brat, czy babcia). Pan Andrzej był jeszcze, albo już, nieźle trafiony. Przedstawił się. Opowiedział o sobie (coś tam nawet zanucił całkiem zgrabnie do słuchawki) i poprosił o odszukanie numeru telefonu kolegi z Wiednia. Ten kolega to nie był nikt znany, ale zapamiętałem, że nazywał się Zaucha.

bardzo fajny post. bez złośliwości.
nawet do zakwalifikowania do "fajne akcje".
tyle, że ja się pytam o wpływy. o to co z czego wynika. najlepiej podać z konkretnej piosenki konkretny fragment. no wiesz w 30 sekundzie piosenki densingowej z 76 roku jest fragment taki i taki i on jest zbieżny z innym fragmentem. można tu się skoncentrować na wokalu, pracy perkusji, nałożonych 6 gitarach czym co tam kto chce.


no to się wyzłośliwiłem. fajnie. już mi lepiej.
Świetnie. Cieszę się, że już lepiej. Ja z kolei mam taką rozterkę, a właściwie pytanie. Czy zatem każdy powinien założyć kilka kont i w co drugim wejściu zaznaczać, że już nie będzie nic więcej pisał? Ja rozumiem ideę traktowania każdego swojego posta jako tego ostatniego, bo przecież człowiek nie zna dnia, ani godziny, ale czy to musi wybrzmiewać, aż tak dramatycznie? Co jest złego w szukaniu zbieżnych/podobnych fragmentów w twórczości pozornie sobie odległych artystów? Przecież to forum muzyczne, a nie wędkarskie. Chciałbyś, żeby wszyscy "przewalali" okładki niczym przynętę we wiadrze? Gdzie jest w ogóle jakikolwiek sens takiego podejścia?
Karkasonne

Re: Andrzej czy Zbyszek

31-05-2018, 11:33

COFFIN pisze:To oczywiste, że:
Ascetic pisze:
Zbigniew Wodecki
Za gary na jedynce Immortal.

Obrazek
Jakie gary, chyba wokale. Na tym zdjęciu to nawet wykrzywia się tak, jakby śpiewał BLASHYRKH MIGHTY RAVENDAAAARK
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Andrzej czy Zbyszek

31-05-2018, 17:21

Zaucha za ucha (żart! he he) i MASTER'S HAMMER:

Obrazek
Obrazek

oraz Czarnego Ali Babę:
Obrazek
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Andrzej czy Zbyszek

31-05-2018, 18:21

Karkasonne pisze:
COFFIN pisze:To oczywiste, że:
Za gary na jedynce Immortal.

Obrazek
Jakie gary, chyba wokale. Na tym zdjęciu to nawet wykrzywia się tak, jakby śpiewał BLASHYRKH MIGHTY RAVENDAAAARK
Ogarnij się :)

Obrazek
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Karkasonne

Re: Andrzej czy Zbyszek

31-05-2018, 18:34

Przecież to nie on, grał wtedy w Metal Church

Obrazek
ODPOWIEDZ