HEXVESSEL

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

535

Re: HEXVESSEL

25-12-2018, 10:19

We are playing some very special album release shows in February/March 2019! Gatherings both intimate and atmospheric, including beautiful churches in Tampere, Turku and London UK. We have carefully selected the venues based on what we want to present each evening and we can assure you that these will be unique nights, all with their own set lists of song.
7th February - Tampere Cathedral - Tampere - FI
16th February - Turku Castle Church -Turku - FI
17th February - TBA - EU
18th Feburary - Urban Spree - Berlin - DE
19th February - Neues Schauspiel - Leipzig - DE
20th February - TBA - EU
21st February - Club Nine - Utrecht - NL
22nd February - St John on Bethnal Green - UK
23rd February - Glivelab - Helsinki - FI
1st March - Tuba - Oulu - FI
2nd March - Pannuhuone - Kuopio - FI
More to be announced shortly! Links to event pages and tickets in the comments section below. We hope to share these evenings with you. Please spread the word!
535

Re: HEXVESSEL

09-02-2019, 10:46

Wiem, że nikogo to nie interesuje, ale takie coś zostało udostępnione i nie mogłem się powstrzymać
[youtube][/youtube]

Ciekawostką jest fakt, że materiał wydano w formie kasety magnetofonowej w ilości 30 egzemplarzy. Nie muszę dodawać, że jestem skromnym posiadaczem jednego z nich. W razie jakby coś mogę się pozbyć. Tylko poważne oferty powyżej 300. Euro rzecz jasna. Żart taki. Wracając jednak do muzyki, bo dla niej przecież się tutaj spotykamy. Polecam serdecznie wszystkim skrytym fanom talentu kieszonkowego wokalisty.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 646
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: HEXVESSEL

09-02-2019, 11:29

Świetny, bardzo liryczny i dosyć depresyjny materiał. Ostatnio mam tak mało czasu, że z niczym nie jestem na bieżąco. Dobrze, że ktoś uczynny zawsze przyjdzie z pomocą i wrzuci jakiś dobry link. Hexvessel znam od niedawna, ale mają w muzyce ten pierwiastek, który ich wyróżnia z tłumu i przywołuje. Kiedy ktoś 20 lat temu zapytałby mnie o tego typu dźwięki to nie sądzę żebym uznał, że słuchanie ich przystoi mężczyźnie. Teraz jednak szanuję.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: HEXVESSEL

09-02-2019, 12:02

535 pisze:Wiem, że nikogo to nie interesuje, ale takie coś zostało udostępnione i nie mogłem się powstrzymać
[youtube][/youtube]

Ciekawostką jest fakt, że materiał wydano w formie kasety magnetofonowej w ilości 30 egzemplarzy. Nie muszę dodawać, że jestem skromnym posiadaczem jednego z nich. W razie jakby coś mogę się pozbyć. Tylko poważne oferty powyżej 300. Euro rzecz jasna. Żart taki. Wracając jednak do muzyki, bo dla niej przecież się tutaj spotykamy. Polecam serdecznie wszystkim skrytym fanom talentu kieszonkowego wokalisty.
Mam stare kasety z przed 30 lat, przegrałbyś? 5 czy 6 razy nagrywane, ale jeszcze coś tam będzie słychać na jamniku.

A gdzie koncert w PL? Ostatnio z Grave Pleasure we stolicy wokalista dał radę.
Die Welt ist meine Vorstellung.
535

Re: HEXVESSEL

10-02-2019, 02:09

Medard pisze:
Mam stare kasety z przed 30 lat, przegrałbyś? 5 czy 6 razy nagrywane, ale jeszcze coś tam będzie słychać na jamniku.
Masz jakieś oryginały? Możemy uskutecznić wymianę. Jestem skłonny odkupić coś ciekawego. Tylko zaznaczam, po ostatnich tutejszych akcjach, ja jestem mocno konkretny i nie lubię niepewności oraz pizdowatości w interesach. Choć czasem sobie żartujemy. Także Medard. Przegram ci tę taśmę i wyślę choćby w poniedziałek, ale dżentelmeńska wymiana i konkrety mają być , a nie sranie po krzakach i zasłanianie się chorą matką pracującą na koparce w Bydgoszczy, jeżeli wiesz co mam na myśli.
535

Re: HEXVESSEL

10-02-2019, 02:17

Nostromo pisze: Kiedy ktoś 20 lat temu zapytałby mnie o tego typu dźwięki to nie sądzę żebym uznał, że słuchanie ich przystoi mężczyźnie.
Niby dlaczego? Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek potrafił docenić tę niby "męską muzykę", nie kochając i nie roniąc łzy przy, przykładowo, The Cure. To po prostu jest skrajna nieszczerość.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: HEXVESSEL

10-02-2019, 10:30

535 pisze:
Medard pisze:
Mam stare kasety z przed 30 lat, przegrałbyś? 5 czy 6 razy nagrywane, ale jeszcze coś tam będzie słychać na jamniku.
Masz jakieś oryginały? Możemy uskutecznić wymianę. Jestem skłonny odkupić coś ciekawego. Tylko zaznaczam, po ostatnich tutejszych akcjach, ja jestem mocno konkretny i nie lubię niepewności oraz pizdowatości w interesach. Choć czasem sobie żartujemy. Także Medard. Przegram ci tę taśmę i wyślę choćby w poniedziałek, ale dżentelmeńska wymiana i konkrety mają być , a nie sranie po krzakach i zasłanianie się chorą matką pracującą na koparce w Bydgoszczy, jeżeli wiesz co mam na myśli.
A nie wiem o co chodzi, kupowałem tutaj ze dwa razy i zawsze było ok. Cdki dotarły.

Nie mam taśm na wymianę, wszystkie sprzedałem kilka lat temu. Zostały jakieś tdk i basfy 60 i 90, ale to już starszego braciaka.

Oczywiście żartowałem z przegrywaniem,
posłucham sobie ze spotifaja, czy mi to podchodzi.

Zapytam kumpla z pracy, ma podobno ze 60 taśm, które leżą w mieszkaniu we kartonie. Facet ze wąsem i brodo, ma specyficzny gust, ale lubi w metal. Wygląda mi na 40 +, może chce jej sprzedać. Podobno wtedy był we sekcie i słuchał mrocznego metalu. Jakieś dziewczyny robiły sobie foty na grobach, coś w ten deseń mówił.
Die Welt ist meine Vorstellung.
535

Re: HEXVESSEL

10-02-2019, 10:42

Medard pisze:
535 pisze:
Medard pisze:
Mam stare kasety z przed 30 lat, przegrałbyś? 5 czy 6 razy nagrywane, ale jeszcze coś tam będzie słychać na jamniku.
Masz jakieś oryginały? Możemy uskutecznić wymianę. Jestem skłonny odkupić coś ciekawego. Tylko zaznaczam, po ostatnich tutejszych akcjach, ja jestem mocno konkretny i nie lubię niepewności oraz pizdowatości w interesach. Choć czasem sobie żartujemy. Także Medard. Przegram ci tę taśmę i wyślę choćby w poniedziałek, ale dżentelmeńska wymiana i konkrety mają być , a nie sranie po krzakach i zasłanianie się chorą matką pracującą na koparce w Bydgoszczy, jeżeli wiesz co mam na myśli.
A nie wiem o co chodzi, kupowałem tutaj ze dwa razy i zawsze było ok. Cdki dotarły.

Nie mam taśm na wymianę, wszystkie sprzedałem kilka lat temu. Zostały jakieś tdk i basfy 60 i 90, ale to już starszego braciaka.

Oczywiście żartowałem z przegrywaniem,
posłucham sobie ze spotifaja, czy mi to podchodzi.

Zapytam kumpla z pracy, ma podobno ze 60 taśm, które leżą w mieszkaniu we kartonie. Facet ze wąsem i brodo, ma specyficzny gust, ale lubi w metal. Wygląda mi na 40 +, może chce jej sprzedać. Podobno wtedy był we sekcie i słuchał mrocznego metalu. Jakieś dziewczyny robiły sobie foty na grobach, coś w ten deseń mówił.
Jak z wąsem to załatwiaj. Jeżeli towar jest wartościowy to biorę całe pudło. Piszę jak najbardziej poważnie. Taśmę mogę przegrać i wysłać w poniedziałek. Chcesz to pisz na pm.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 646
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: HEXVESSEL

10-02-2019, 12:12

535 pisze:
Nostromo pisze: Kiedy ktoś 20 lat temu zapytałby mnie o tego typu dźwięki to nie sądzę żebym uznał, że słuchanie ich przystoi mężczyźnie.
Niby dlaczego? Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek potrafił docenić tę niby "męską muzykę", nie kochając i nie roniąc łzy przy, przykładowo, The Cure. To po prostu jest skrajna nieszczerość.
Wynikało to z pewnością z młodego wieku. Wtedy byłem przekonany, że death metal i tylko death metal do śmierci. Z małymi wyjątkami na thrash czy heavy. The Cure, Depeche Mode, The Sisters of Mercy, Fields of the Nephilimi... to wszystkie gdzieś się przewijało obok mnie i starsi koledzy chwalili, co wtedy mnie dziwiło. Dla mnie gość, który co najmniej nie krzyczy brzmiał wtedy niemęsko i automatycznie muzyka traciła w moich uszach. Z czasem zaczęło się to zmieniać. Kiedy rozmawiam z "młodymi gniewnymi" przy różnych okazjach to nie dziwi mnie ich kręcenie nosem kiedy podaję kilka nazw (mało metalowych) do sprawdzenia. Muzyki też się trzeba nauczyć słuchać, żeby ją dobrze usłyszeć i docenić. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez wielu zespołów i podziału na metal nie metal już od dawna nie stosuję.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: HEXVESSEL

10-02-2019, 12:38

535 jak spotkam, to zagadam.
Jak nie są to rarytasy typu artrosis,
to może być ciekawie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1256
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: HEXVESSEL

10-02-2019, 13:43

Ten Son of the sky kapkie słabszy i teledysk i sam kawałek. Ale i tak czekam na tą (tę) płytę, Kvost nie zawodzi.
535

Re: HEXVESSEL

26-02-2019, 21:19

[youtube][/youtube]


No tego to bym nie ruszył.

Obrazek
535

Re: HEXVESSEL

20-10-2019, 10:54

Niestety. Przykra sprawa. Widocznie nie ma zainteresowania.


Obrazek
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1126
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: HEXVESSEL

28-01-2020, 09:59

coraz bardziej niewspolczesne I vintage'owe brzmienie co jest bardzo na plus, sam kawalek.. jest ok, ale jednak nie robi mi ten pozny Hexessel tak jak poczatki dzialanosci
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1421
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: HEXVESSEL

20-03-2020, 11:41

Smuty straszne, ale okładka ładna.
ODPOWIEDZ