Kukiz i Piersi

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Kukiz i Piersi

10-01-2012, 23:25

Świat się kręci, a koszule się prują. Ostatnia twórczość może być dosyć wątpliwej jakości, ale 2 pierwsze albumy Pawła to przekult totalny. Teraz wystąp i przyznać się kto w spiżarni trzyma koniak, a w lodówce wódki dwie i przyjmuje księdza? :-)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9209
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Kukiz i Piersi

10-01-2012, 23:29

Kurde! Właśnie mi przypomniałeś, że jutro mam kolędę. A Kukiz odkąd przestał chlać to jakiś dziwny się zrobił. Sam pewnie doceniłeś go dopiero po tym jak zaczął występować z ONR. Ciężko Ci ukryć te twoje narodowo-prawicowe ciągotki, co?;)
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Kukiz i Piersi

10-01-2012, 23:33

Nie inaczej. Od kiedy Paweł dojebał tej lewej cipie - Szczuce w programie Lisa to mu heiluję po stokroć i piję browar za tego co nie może. :-)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Kukiz i Piersi

10-01-2012, 23:41

W sumie zawsze, to było czerstwe dosyć. Można było posłuchać, ale na dłuższą metę nic w głowie nie pozostawało.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 08:22

na zywo kukiz z grubym lysym daja rade. browar w rece, jaja miedzy piosenkami to jest to :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 08:25

Pierwsze dwie płyty i koncertówka fajne, potem dramat.
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 08:27

Wybiórczo lubię. Dużo jaj, wódki i zlewania się ze wszystkiego wokół, ale Kukiz popełnił też kilka fajnych "poważniejszych" rzeczy.
Znaczy lubię. Hajl Sztajnbach.

Na żywo widziałem raz i się trochę zawiodłem, ale fakt faktem, że frontmanem jest bardzo dobrym.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 08:34

Słabawe zawsze to było, poza tymi trzema utworami gloryfikującymi Lenina i ZSRR, które zdaje się były dołączone do jedynki - te dają radę ;)
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 10:19

W tamtym roku bylem na koncercie jak grali na juwenaliach, strasznie wiejskie i pseudo polityczne mi sie to wydalo.Za duzo jarmarku za malo dobrego grania. Jka mialem z 15 lat to mi sie podobalo:)
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 10:28

Casus Piersi można w zasadzie przykleić do większości polskich kapel rockowych "początku transformacji". Wczesne lata 90, wychodzi sporo fajnego grania, jest muzyczny ferment a potem nagle zaczyna się to wszystko rozmywać, rozmieniać na drobne.
Do koncertówki Piersi to oryginalny zespół nie uznający żadnych świętości, taki "przegląd gatunków muzycznych na bazie punk rocka". Potem poszli w jakąś cepelię a sam Kukiz ubawił mnie setnie, gdy wystąpiwszy w reklamie pepsi tłumaczył, że to przecież napój dla zbuntowanej młodzieży.
Teraz to dla mnie ten sam "poziom", co Pośpieszalski. Ale co zrobić - "tutaj jest jak jest, po prostu..."
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 11:01

za dużo jest dobrej muzyki, żeby słuchać jakichś piersi. sorry
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 11:23

Pełna zgoda do chuja, jakieś "Trzepała Zośka dywan" czy inne coś. Jak już mam słuchać rockowego kabaretu, to wolę już włączyć pierwszą płytę Bielizny, to jest muzycznie i intelektualnie muzyka o wiele bardziej wyrafinowana i raczej nie dla przygłupów, prezentująca poziom niedostępny dla Mr. Kukiza.
Zaś co do niego samego, to co można myśleć o człowieku, który niegdyś śpiewał coś takiego?

"Na mojej ulicy
Gra chłód kamienicy
Chłód wciąż mniej żywych tkanek... [...]
[...] Na mojej ulicy
Żebrak nie rzeźbi swą starczą ręką
Worka pełnego pieniędzy
Na mojej ulicy
Alkoholicy spijają z kieliszków swe żale"

A później pisze taki oto tekst:

"Jak ja was kurwy nienawidzę
I jak ja wami kurwy gardzę
Jak ja się za was kurwy wstydzę
Gdy za granicę czasem zajrzę".

Sorry, to jest po prostu po wiejsku ordynarne.
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 12:24

Początki były ok.Kilka prześmiewczych tekstów zostało gdzieś w zakamarkach pamięci.A co samego Kukiza,to lubię go nie tylko za to,że dał popalić Szczuce,ale za zdrowe podejście do wielu spraw związanych z naszym krajem...
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 15:30

Heretyk pisze:za dużo jest dobrej muzyki, żeby słuchać jakichś piersi. sorry
Coś w tym stylu. Może coś fajnego tam by się znadło, ale i tak szkoda czasu. Może kiedyś, może nie.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 16:29

"Rezerwa" w wykonaniu Kukiza była OK, reszta... zgadzam się z przedmówcami, szkoda czasu.
Maria Konopnicka

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 19:13

Ostatnio wróciłem sobie do genialnej "My już są Amerykany" i nawet pomyślałem, żeby temat założyć. Nie wiem czy "Piersi" traktować bardziej w kategoriach muzycznych czy kabaretowych - w każdym razie, uwielbiam. Doskonałe teksty! "My już są Amerykany" to album, na którym są tylko bardzo dobre i genialne kawałki - mam kupę świetnych wspomnień związanych z tym albumem. Pamiętam jak kiedyś wracaliśmy z obozu harcerskiego - chłopcy w jednym przedziale, dziewczynki w drugim - wszyscy w harcerskich mundurkach i na dwa głosy:



Miny współpasażerów bezcenne - szczególnie tych starszych, którym harcerstwo tak dobrze się kojarzyło :)

"Leżę, uwaliłem się jak zwierzę, wódką czystą..." - też nie raz się śpiewało na imprezach nad ranem :)
Pierwsza płyta też kultowa, ale dla mnie dwójka jednak lepsza. Później już zupełnie nie śledziłem tego co Kukiz robił, ale pierwsze dwie płyty "Piersi" to wspaniała sprawa.
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 19:20

jak ktoś za długo sie wygłupia i robi pastisze to w koncu robi sie z niego pajac i kretyn. big cyc to kiedys tez niby byl punkowy zespol.
do not make equal what is unequal
535

Re: Kukiz i Piersi

11-01-2012, 19:23

Kukiz i AYA RL - to jest wartościowa "para". Niestety w tym przypadku znaczenie może mieć moment poznania. Choć po ostatnim sylwestrowym odsłuchu twierdzę, że czerwona płyta to materiał ponadczasowy. Co do Piersi - zawsze traktowałem ich z przymrużeniem oka, ostatni grubszy kontakt to niezły koncert w Jarocinie w '93 roku, potem właściwie olałem. To jedna z tych kapel, do ogniska, po pijaku. Poglądy Kukiza, co, gdzie, komu i dlaczego, mnie nie interesują. Może tylko tyle, że z gorzałą ostro walczy i ostatnio słyszałem, że nie pije.
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

Re: Kukiz i Piersi

12-01-2012, 16:14

nie lubiłem nie lubię nie polubię

hak aya rl piersi

no no no
...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

Re: Kukiz i Piersi

12-01-2012, 16:36

Patrzcie ich - cedeków z internetów zagranicznych wiele majo i już som amerykany i fiordy im z rąców jadły!

Klasyczny dzisiaj polski dosadny prześmiech, taki aby ruszył coś nawet w mniej szybkich głowach, już be i fuj. Amerykany, karakany...
A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
ODPOWIEDZ