Trip Hop

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
soulsick
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 30-12-2015, 16:18

Re: Trip Hop

30-07-2023, 13:21

Fakt, ta płyta to monument! Idealnie wyważone wszelkie proporcje, brzmienia wgniatające w fotel. IMO najlepszy album triphopowy ever.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5314
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Trip Hop

30-07-2023, 13:38

Pamiętam, jak były mistrzostwa świata w piłce nożnej w 1998 we Francji i bardzo często przewijał się w relacjach telewizyjnych motyw z Angel...no i pierwszy grzybowy trip zaliczyłem przy tej płycie... wrażenia nie do opisania.😉
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Trip Hop

30-07-2023, 14:20

Obrazek

ty ćpunie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5314
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Trip Hop

30-07-2023, 15:00

Ale tylko raz! 😉 Drugiego nie pamiętam 😆
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Trip Hop

27-11-2023, 12:02

Tricky wraca !!! :mrgreen:

Obrazek
Trzydzieści lat minie w przyszłym roku od powstania kultowego krążka “Maxinquaye” Tricky’ego. W październiku ukazała się reedycja albumu, a już na przełomie zimy i wiosny artysta wyruszy na trasę świętującą jego jubileusz, na której nie zabrakło daty w Polsce - Brytyjczyk wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju 21 marca w warszawskim klubie Palladium.

Uwielbiany przez największe nazwiska świata muzyki, w tym m.in. przez Davida Bowie’go, Tricky swoją karierę rozpoczynał w Massive Attack, dla których wyprodukował pierwszy singiel “Daydreaming” z ich debiutanckiego, pionierskiego w historii trip hopu albumu “ Blue Lines”. Rozpoznawalność i sławę przyniosło mu jednak jego pierwsze solowe wydawnictwo “Maxinquaye”, które w przyszłym roku obchodzić będzie swoje trzydziestolecie. Krążek, w którym mieszają się różne gatunki (trip hop, R&B, elektronika czy nawet post-rock) znakomicie wytrzymał próbę czasu i często znajduje miejsce na listach najlepszych płyt wszechczasów (NME, Uncut) czy najważniejszych nagrań lat 90. (Rolling Stone, Pitchfork). W październiku ukazała się reedycja “Maxinquaye”, na której znajdziemy m.in. materiał zremasterowany w legendarnym studio Abbey Road, zrealizowane w ramach BBC Session nagranie live z 1995 z pełnym zespołem oraz nową szatę graficzną, bazującą na jedynym zdjęciu Tricky’ego z jego matką, której imieniem artysta nazwał album. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny brytyjski producent wystąpi w Polsce na jedynym koncercie i odegra na żywo materiał z tej kultowej płyty!
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Trip Hop

09-01-2024, 01:09

Żułek pisze:
27-11-2023, 12:02
Tricky wraca !!! :mrgreen:

Obrazek
Trzydzieści lat minie w przyszłym roku od powstania kultowego krążka “Maxinquaye” Tricky’ego. W październiku ukazała się reedycja albumu, a już na przełomie zimy i wiosny artysta wyruszy na trasę świętującą jego jubileusz, na której nie zabrakło daty w Polsce - Brytyjczyk wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju 21 marca w warszawskim klubie Palladium.

Uwielbiany przez największe nazwiska świata muzyki, w tym m.in. przez Davida Bowie’go, Tricky swoją karierę rozpoczynał w Massive Attack, dla których wyprodukował pierwszy singiel “Daydreaming” z ich debiutanckiego, pionierskiego w historii trip hopu albumu “ Blue Lines”. Rozpoznawalność i sławę przyniosło mu jednak jego pierwsze solowe wydawnictwo “Maxinquaye”, które w przyszłym roku obchodzić będzie swoje trzydziestolecie. Krążek, w którym mieszają się różne gatunki (trip hop, R&B, elektronika czy nawet post-rock) znakomicie wytrzymał próbę czasu i często znajduje miejsce na listach najlepszych płyt wszechczasów (NME, Uncut) czy najważniejszych nagrań lat 90. (Rolling Stone, Pitchfork). W październiku ukazała się reedycja “Maxinquaye”, na której znajdziemy m.in. materiał zremasterowany w legendarnym studio Abbey Road, zrealizowane w ramach BBC Session nagranie live z 1995 z pełnym zespołem oraz nową szatę graficzną, bazującą na jedynym zdjęciu Tricky’ego z jego matką, której imieniem artysta nazwał album. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny brytyjski producent wystąpi w Polsce na jedynym koncercie i odegra na żywo materiał z tej kultowej płyty!
sold out siurki ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
r o b e r t
w mackach Zła
Posty: 822
Rejestracja: 02-01-2020, 23:31

Re: Trip Hop

09-01-2024, 11:40

szkoda , ze dawno nic nowego równie zajebistego nie nagrał o Massive Attack nie wspomnę nawet , milczą od lat
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5314
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Trip Hop

15-03-2024, 10:17

Jacek Nizinkiewicz:
Tricky będzie dzisiaj po 20.03 gościem programu #RadioAktywni w Radio Nowy Świat. Widziałem byłego członka Massive Attack na żywo wielokrotnie. Byłem świadkiem występów wybitnych, ale ostatni jego koncert był najgorszym jaki w życiu widziałem. I to nie z winy artysty, ale publiczności, która na pewnym festiwalu nie wiedziała chyba na kogo przyszła i sprzed sceny przeszkadzała, śmiała się, krzyczała głupie teksty, do tego stopnia, że Tricky schodził kilka razy ze sceny.
Jak nie kumasz Tricky'ego, to nie idź na jego koncert 21 III w Palladium SOLD OUT | TRICKY + Guest Julka / 21.03.24 / Palladium, Warszawa. Jak nie umiesz się zachować, to w ogóle lepiej zostań w domu i nie chodź na koncerty. Mam nadzieję, że wśród słuchaczy Radio Nowy Światnie ma takich osób. Porozmawiamy o Tricky - Maxinquaye (reincarnate), Support: Guest Julka i Marta Złakowska oraz o tym, czy jest trip -hop.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Trip Hop

21-03-2024, 13:20

jakoś nie mam ciśnienia na ten koncert dzisiaj
pójde bo mam bilet ale nic by się nie stało jakbym biletu nie miał ;)
bardziej jestem ciekawy samego Palladium, bo nigdy w nim nie byłem ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5314
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Trip Hop

21-03-2024, 17:12

Daj znać, jak było :D
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Trip Hop

21-03-2024, 23:38

ciemno ;)

ObrazekObrazekObrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Trip Hop

23-03-2024, 23:01

Sgt. Barnes pisze:
21-03-2024, 17:12
Daj znać, jak było :D
a mówiąc już serio po ogarnięciu się (nie, nie piłem, do tego dojdziemy) ;)

chociaż fakt było ciemno ;) nawet bym powiedział że chyba nawet ciemnej niż na poprzednich dwóch
za to sam Tricky nie był upalony bo nawet coś gadał czasem między kawałkami, dziękował, ze jesy happy i żartował sobie z Marty ;) tak więc pod tym względem było dużo lepiej ;)
sam repertuar na setlist każdy widzi ;) brzmiało to wszystko dużo lepiej niż z 30 letniej kasety więc nie marudze ;)
aczkolwiek to nie jest moja ulubiona płyta ;)
Palladium jest całkiem sympatyczne ale niestety więcej tam nie pójde, nie z powodu brzmienia tylko jebanej klimatyzacji, kicham 2 dzień i dopiero mi przechodzi Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5314
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Trip Hop

24-03-2024, 21:24

A można było chociaż "zapalić" na sali? :jezyk:
Może to przez to te dolegliwości? :sarcasm1:
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Trip Hop

24-03-2024, 22:43

kolejny dowcipniś się znalazł :jezyk:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ