co łaska na Masterfula

info o masterfulu / wasze propozycje i uwagi

Moderator: Gore_Obsessed

Zablokowany
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

co łaska na Masterfula

22-12-2010, 08:40

Przyklejam tutaj jako dodatkowy temat prośbę o wsparcie finansowe. Tych, którzy niezbyt kojarzą co i jak odsyłam tutaj: http://masterful-magazine.com/forum/vie" onclick="window.open(this.href);return false; ... 60#p562384

Dodam tylko małe sprostowanie, bo doszły mnie takie słuchy, że "Masterful zawiesza działalność ze względu na finanse" :) - oczywiście jest to kompletna bzdura - w najczarniejszym z czarnych scenariuszy (zakładającym, że z jakichś dziwnych powodów nie uda nam się albo znaleźć tańszej możliwości hostowania strony i forum, albo, przy utrzymaniu obecnych wydatków, jej finansowania) skończy się na czasowym wyłączaniu forum (i tylko i wyłącznie forum) - może to być tydzień w miesiącu, może 10, a może 15 dni. Jest to jednak ekstremalna sytuacja, do której mamy nadzieję, że nie dojdzie - ewentualnie będzie miała jednorazowy charakter związany z np. tym, że nie uda nam się szybko zorganizować przenosin.

W celu pokrycia opłaty za obecny miesiąc (w zasadzie chodzi o masywną dopłatę za zbyt duże wykorzystanie GPU na serwerze (mt) ) prosiłem o wsparcie finansowe tych, którzy są w stanie rzucić choćby kilka złotych - dotychczasowy odzew napawa mnie prawdziwym optymizmem bo tylko wczoraj udało się już zebrać około 30% potrzebnej kwoty za upływający miesiąc (w sumie chodzi o ok. 320 zł). Dodatkowo będziemy musieli wyłożyć z miejsca opłatę na ewentualny hosting w nowym miejscu, na nowym serwerze, z którego testowaniem chcielibyśmy ruszyć jeszcze przed Nowym Rokiem - tak więc zachęcam do wypełniania blankietów na konto ojca redaktora ;)

Jak już wspominałem - nie wyobrażam sobie działania na takiej zasadzie na stałe - postaramy się poukładać wszystko tak, żeby strona finansowała się sama i uważam, że jest to bezproblemowo możliwe - do tej pory po prostu opłaty nie były na tyle bolesne abyśmy musieli zmieniać np. skromny banner 400x50 na coś większego, a system bannerowy mamy na tyle rozbudowany, że możemy robic cuda, wianki i będziemy chcieli to w jakimś stopniu wykorzystać, ale bez zasrywania całej strony nadmiarem reklam.

nr konta:
96 1140 2004 0000 3002 2665 6498
właściciel: Aleksander Krzeczkowski

paypal: krzeczkowski@gmail.com
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: co łaska na Masterfula

28-12-2010, 20:01

czuję się w moralnym obowiązku poinformować, że forumowa brać rozdała i rozjebała - nie spodziewałem się, że odzew będzie aż tak hojny. W każdym razie składka, którą udało się zebrać wystarczyła na pokrycie całej dopłaty naliczonej przez żydomasońską (mt) w bieżącym miesiącu i w dużej mierze pokryła zapłatę (uruchomienie + miesieczny abonament = ok 170 zł) za nowy serwer VPS, który już przed świętami został zamówiony (czekamy teraz niestety wciąż na jego uruchomienie) - mam nadzieję, że najdalej w ciągu 2 najbliższych tygodni uda nam się dokonać przenosin na nowe miejsce i wtedy odetchniemy z ulgą.

Przenoszenie bazy będzie się najprawdopodobniej wiązało z tym, że część postów z okresu tuż przed przenosinami (może 2-3 dni, a maksymalnie nawet tydzień) może się pójść jebać - jest to związane z tym, że baza jest naprawdę spora i jej przerzucenie (mimo okrojenia największych tematów przez Analnego) będzie wymagało trochę pracy i zabawy z kodowaniem znaków (chodzi o to, żeby po przeniesieniu pozostały polskie ogonki itp). Będę jeszcze informował o tym na bieżąco.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Zablokowany