Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

info o masterfulu / wasze propozycje i uwagi

Moderator: Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

20-12-2010, 23:58

no więc właśnie, zamiast wklejania potężnych trzy na metr okładek chuj wie skąd proponowałbym nakaz wklejania eleganckich miniaturek z rateyourmusic. nie dość że zgrabne i w sumie odpowiedni jak na forum rozmiar, to jeszcze z edukacyjnym linkiem. nie jest to też skomplikowane bardziej od wyszukania okładki w google.

edit: pod warunkiem, że to jest jakaś metoda na ten cały bajzel oczywiście, nawet, jeśli tylko częściowa.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

21-12-2010, 01:44

Dopiero teraz temat zauważyłem, ale aby za dużo po próżnicy nie pisać, powiem tylko że popieram pomysł:
Scaarph pisze:ja bym generalnie chciał uniknąć cięć - o ile faktycznie takie allegro można ujebać ze starych wpisów bez żadnej szkody, tak np czego teraz słuchacie już bym chętnie widział nieokrojone, bo to jeden z najpożyteczniejszych tematów na forum. zamknięcie tematu o grach to też podpadziocha :)
ja tam z chęcią bym nawet i co miesiąc parę groszy dał, myślę, że te 400 zł co miesiąc dało by radę uzbierać bez problemu. myślcie o tym, i myślcie szybko, bo zamykanie najpopularniejszych tematów po prostu rozmija się z celem.
and
Morph pisze:
Mental pisze:albo odciąć możliwość przeglądania forum niezarejestrowanym, będzie i taniej i elytarniej :wink:
^ THIS
Zróbcie sonde i po problemie. Myślę, że zarejestrowani użytkownicy przystaną na oba rozwiązania :)
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
koreaniec
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 24-10-2009, 21:06

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 03:28

jest duży tarffic, to i powinno być od pyty reklamodawców, jakiekolwiek ograniczenia i blokady udupią prędzej, czy później forum,
dotacje to bardzo krótkodystansowa sprawa więc bez sensu, potrzebny jest regularny dochód, a nie jakieś niepewne co do ilości i czasu wpłynięcia ściepy

1) spierdalać z takiego drogiego hostingu
pierwsze co mi przyszlo do łba to to wyglada sens ale nie piszą o dopłatach za dodatkowy transfer http://linuxpl.com/index.php?id=hosting&i=3&d=1
albo http://hosting.linux.pl/ dodatkowa opłata na koncie business 10pln za każde rozpoczęte 10GB ponad transfer to chyba nie jest źle

2) wjebać jak najwięcej reklam - nawet googlowych adów które będą pojawiać się co drugi post

oczywiście da się chwilę przeżyć z zaciskaniem pasa ale jeśli ten czas się będzie przeciągał to ludzie będą stąd spierdalać, a wydaje mi się że ten zwiększony traffic można jakoś wykorzystać, już nie mówiąc o zarabianiu na tym bo to mrzonka w tych czasach
Lefthandpathyoga
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 08:02

No nie, akurat ady w postaci postów to jedna z rzeczy, które chyba najskuteczniej odrzucają od przeglądania forum.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 08:40

Scaarph pisze:no więc właśnie, zamiast wklejania potężnych trzy na metr okładek chuj wie skąd proponowałbym nakaz wklejania eleganckich miniaturek z rateyourmusic. nie dość że zgrabne i w sumie odpowiedni jak na forum rozmiar, to jeszcze z edukacyjnym linkiem. nie jest to też skomplikowane bardziej od wyszukania okładki w google.

edit: pod warunkiem, że to jest jakaś metoda na ten cały bajzel oczywiście, nawet, jeśli tylko częściowa.
a myslisz,ze dlaczego temat ma tytuł:
NP: czyli czego teraz sluchacie... (małe okładki!!) ??
jest w tym pewna metoda, bo im mniejsza okladka, tym wiecej mozna walnac postow na strone, im mniej stron w temacie tym mniejsza baza,rigth?

pare tzw uniwersalnych tematow zapewne poleci
na wiekszosci for sa tematy o dowcipach, o jajach, debilizmach z sieci, pewnie skasuje je i nowy scale je w 1.
jakies propozycje oprocz niepotrzebnego wytykania sobie nawzajem merytoryki postow?
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:12

ja na ten przykład wywaliłem sygnaturke, bo mała nie była... mi okładki nie sa potrzebne do szczęścia...
co teraz słuchamy, mozna zrobic do 20 ostatnich stron i kasowac starsze, tam i tak nikt nic nie szuka...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:20

prawda. mozna tez wprowadzic jakis maksymalny rozmiar obrazka który mozna wkleić. pojawiały juz takie które nawet w poscie sie nie miesciły.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:36

Wywalić z 500 stron z tematu Allegro, z 600 z Jaki album ostatnio kupiliście? i 1000 albo 1500 z NP: czyli czego teraz sluchacie... (małe okładki!!) i będzie git na początek.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Melepeta
w mackach Zła
Posty: 709
Rejestracja: 07-02-2007, 12:51

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:38

Tak jest!
Six o clock.
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:39

...i z połowę działu koncerty oraz szukam
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:39

ograniczyc rejestracje dla nowych userow, i tak pisze tu 30 osob przewaznie jak nie mniej.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:44

okroiłem dział "o wszystkim i o niczym".
na jaja,pierdoley,dowcipy i debilizmy macie teraz 1 temat - Dowcipy/jaja/debilizmy
kolejny krok - musze zrobic cos z ponizszymi krowami

Gry online.Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki i zapychadla
Polska piłka nożna
Politykowanie
Co teraz czytacie?
Ostatnio oglądane filmy

do wyboru sa takie opcje:

skasowac i postawic od nowa tak jak zrobilem to z tematem o aktualnie spozywanym trunku
zamknac i postawic nowy o tym samym tytule,a zamkniety za miesiac skasowac

chyba,ze macie inne propozycjone
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:50

Polska piłka nożna można postawić od nowa a do pozostałych (szczególnie Co teraz czytacie? i Ostatnio oglądane filmy) często sie powraca by coś fajnego odkopać więc te bym zostawił.

A, i jeszcze tak dla porządku bym wywalił te ~700 zarejestrowanych userów co ma po 0 czy 1/2 posty, by było z 30 stron mniej.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:56

na razie kasuje doraznie posty, zeby zmienjszyc baze, userow nieaktywnych niedlugo
zablokowany dla niezarejestrowanych jest tez chwilowo caly dzial "Pole do popisu..."
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 09:59

Polska piłka nozna, zagraniczny futbol, aktualne wydarzenia sportowe - zbic w jeden i pokasowac stare...
Politykowanie - mozna wyjebac - spokoj bedzie
Gry - wyjebac
Czytanie i filmy - ja bym postawił nawy - Blocku ja tam nigdy nic nie szukałem... to takie bieżące tematy, gdzie archiwym jest zbedne

i nie kasujcie za miesiac - tylko od razu wypierdolic to w kosmos... metoda szybkich ciec i spontanu jest najlepsza, teraz wszyscy to rozumieja, za miesiac zacznie sie pierdolenie o Niemenie
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 10:11

ponieważ mam chwilę dlatego dla zainteresowanych napiszę jak to ogólnie wygląda

obecna sytuacja
firma Media Temple (w skrócie (mt)), w której się hostujemy prowadzi bardzo niejasne dla nas/mnie praktyki, które powodują, że stali klienci, przy generalnie bardzo podobnym stałym obciążeniu strony odwiedzinami, muszą cały czas ponosić coraz wyższe koszty - pod groźbą wyłączenia usługi w ciągu kilku dni od daty naliczenia wymaganej płatności na koniec miesiąca. Podstawową miarą 'obciążenia' serwera (przynajmniej w naszym przypadku) nie jest tzw. bandwidth - czyli ilość ściąganych i wrzucanych bajtów na serwer (mamy limit 1TB a wyrabiamy się spokojnie w ilości < 100 GB), ale tzw. punkty GPU - są to punkty mierzące poziom obciążenia procesora, na którym spoczywa nasza strona wraz z bazą danych. Na samym początku, gdy tylko zaczynaliśmy korzystać z usług (mt) generowaliśmy ledwie kilkaset pkt GPU miesięcznie (coś około 200-250) - nasz limit wynosił wtedy 500 pkt. GPU / miesiąc (nadmienię, że za każdy dodatkowy pkt. GPU ponad normę płaci się 0,1$) - mieliśmy wtedy oglądalność na poziomie 2500-2700 unikalnych użytkowników dziennie. Nie rozwlekając się w temacie - miesiące mijały, liczba użytkowników czasami rosła, czasami spadała - ale nie zmieniło się jedno - wykorzystanie GPU stale ROSŁO - przesiedliśmy się najpierw na serwer o limicie do 1000 GPU i to na jakiś czas wystarczało, ale w tej chwili generujemy już 7 czy 8 razy tyle punktów co na samym początku - mimo, że liczba unikalnych użytkowników oscyluje w granicach 3000 dziennie. Ten miesiąc zamkniemy z ok. 1800 pkt GPU wykorzystanymi (!) - czyli do dodatkowej dopłaty będzie ok. 80$. Pomijam fakt, że w międzyczasie (było to jakiś rok temu) baza, nagle, prawie z dnia na dzień siadła i zamuliła się tak, że korzystanie ze strony stało się prawie niemożliwe - aby usunąć ten problem, od roku płacimy dodatkowe 20$/miesiąc, za usługę zwaną sqlLite, która 'przyspieszyła' działanie serwisu - i do tej pory wygląda to nie najgorzej.

Jedyna pomoc jaką udziela w takim wypadku (mt) to dostarczenie statystyk dotyczących tego co generuje tak duże obciążenie - tutaj niezmiennie około 50% całości zżera niestety http://masterful-magazine.com/forum/viewtopic.php - czyli skrypt dokumentu, który wyświetla dany topic.

no i wreszcie - jakie jest rozwiązanie problemu:
Andrzej doraźnie zamknął wczoraj kilka najbardziej podbijających ruch w bazie wątków, ale wszyscy zgadzamy się, że chyba nie ma to za bardzo sensu. Wprowadziłem więc możliwość przeglądania forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników - będę obserwować do końca tygodnia jak bardzo zmniejszy to ruch i obciążenie. Wciąż jednak przypuszczam, że będzie to działanie tylko doraźne i prędzej czy później przeniesiemy się albo na jakiś dobry VPS albo nawet serwer dedykowany (jeżeli finanse na to pozwolą). Obawiam się, że (mt) i tak przywali w chuja i nawet przy znacznym spadku na początku to po jakimś czasie GPU znów wzrośnie do jakichś kosmicznych rozmiarów choćby nie wiem co się działo - bo przypuszczalnie ta firma cały czas podbija jakieś współczynniki przeliczające to gówno i zmusza swoich starych klientów do wykładania coraz większej kasy (z 20$/miesiac jeszcze 1,5 roku temu zrobiło sie teraz 120$ i wciąż to rośnie).

Jeżeli ktoś zadaje sobie pytanie - po jakiego chuja w ogóle wykupujemy hosting w USA skoro mamy możliwość znalezienia dobrego hostingu w Polsce - odpowiadam. Po wielu doświadczeniach w naszym kraju z różnymi firmami mieliśmy serdecznie dośc- zdarzało się, że strona nie chodziła przez ok. tydzień bo główny admin z jakiejś firmy pojechał sobie na wakacje do Egiptu i nie miał się kto zająć padniętą maszyną, na której akurat staliśmy. W tej chwili na pewno znajdziemy kilka firm, które bardziej powaznie podchodzą do sprawy, ale trzeba wiedzieć, że utrzymywanie strony w USA miało te dobre strony, że de facto podlegaliśmy pod prawo stanowe Kaliforni - i tutaj dodam tylko, że kilka razy przez te wszystkie lata zdarzało się m.in. że straszono nas, że ktoś tam kto został albo obrażony, albo 'pomówiony' albo ktoś kogo uczucia religijne zostały urażone, straszył, że albo usuniemy pewne wpisy, całe wątki albo uderza z prawną groźbą do naszego dostawcy. I o ile takie do takiego (mt) albo nikt uderzać nie będzie, albo będzie miał to w dupie o tyle w Polsce może się zdarzyć jakaś trzęsidupa, która nie będzie chciała sobie robić problemów i po prostu wyłączy nam usługę - choćby nawet czyjaś skarga była kretyńska i nie miała żadnej szansy prawnego powodzenia. To niby marginalna kwestia, ale w krytycznej sytuacji może dojść do tego, że hostując się w Polsce trzeba będzie wprowadzać jakąś ściślejszą cenzurę żeby tylko nie narażać się na konflikt z usługodawcą.

kolejne rozwiązanie - reklamy
Na pewno prędzje czy później zrobimy stronę nieco bardziej atrakcyjną dla reklamodawców - nie będziemy zasrywać całej strony dziesiątkami reklam, ale prawdopdobnie, zamiast tego małego bannera, który jest obecnie, pojawi się większy - 750x100 lub 750x200. Do tego może reklamy tekstowe do pozycjonowania innych stron - ale nie w treści forum. Wszystko tak, aby nie burzyć zbytnio ascetycznego charakteru strony. Jeżeli uda się wyjść dzięki temu na zero (a wydaje mi się, że uda się bez prbl;emu) to będzie doskonale. Poprzedni miesiąc, mimo dosyć podobnych opłat (choć wyszło ok 50 zł mniej), udało się zamknąć bez dokładania kasy dzięki reklamodawcom - głównie dzięki Witching Hour a także Agonia Records. Ale takie deale nie zdażają się w sposób ciągły i nie uda się, przy dzisiejszym systemie tego w pełni finansować - i to na (mt).

no i na koniec ŻEBRY
OK... trochę naświetliłem temat.... przyznam też szczerze, że ten miesiąc trzepnie mnie mocno po kieszeni - jest prawie trzy stówy do dopłaty ponad normę. Jeżeli ktoś faktycznie ma możliwości wsparcia to będę kurewsko wdzięczny za każde kilka złotych:

nr konta:
96 1140 2004 0000 3002 2665 6498
właściciel: Aleksander Krzeczkowski

paypal: krzeczkowski@gmail.com

oczywiście rozumiem to tylko jako wsparcie doraźne - nie wyobrażam sobie żebyśmy działali na zasadzie ściepy co miesiąc, czy na zasadzie płatnego dostępu do forum - za duży bałagan by się z tym wiązał i padło by wszystko w pierwszym miesiącu. Mam nadzieję, że działania, które podejmiemy w najbliższych tygodniach pomogą wyjść na sensowną prostą.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
ataman
starszy świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 20-08-2007, 08:54

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 10:32

Forum stoi na phpBB, wartałoby więc dokładnie przejrzeć opcje administracyjne, bo jest np. taki bonus, że skrypt zapisuje wszystkie słowa z postów (prócz tych występujących typowo i permanentnie jak partykuły, zaimki i inne gówna) aby wspierać wyszukiwarkę. Z tego, co pamiętam jest jeszcze wiele innych "udogodnień" wysyłających do MySQL dziesiątki zbędnych zapytań przed wygenerowaniem właściwej strony. Od tej strony moim zdaniem trzeba byłoby zacząć.
Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 11:28

1) Ludzie chcą wspomóc kasą - nie bawcie się w Jancia Wodnika tylko bierzcie.
2) Tylko zarejestrowani użytkownicy - idealnie.
3) Nie jestem specem od php, ale zrozumiałem, że skrypt obczajposta.php za każdym odczytem pobiera informację o całym topicu. Czy ktoś znający się na tym kodzie nie mógłby Wam dopisać reguły, żeby pobierał tylko pierwszą/ostatnią/wywołaną stronę tematu. Per analogiam: Żeby w przypadku chęci zapalenia wyciągać jedną fajkę zamiast wysypywać wszystkie z ramy? Ogólnie mam przeczucie, że jedynie w optymalizacji kodu możecie dostąpić łaski zbawienia po kres dni.
4) Powodzenia.
A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 11:31

Pod koniec tygodnia zrobic liste tych co nie wplacili kasy i im dac bana
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Musimy trochę przystopowac Masterfula i forum

21-12-2010, 11:33

Block69 pisze:Wywalić z 500 stron z tematu Allegro, z 600 z Jaki album ostatnio kupiliście? i 1000 albo 1500 z NP: czyli czego teraz sluchacie... (małe okładki!!) i będzie git na początek.
nie wiem czy już to zrobiono, ale zgadzam sie całkowicie. a na podane konto postaram sie coś przelać w najbliższym czasie
ODPOWIEDZ