Nowa wersja Masterful (UPDATE)

info o masterfulu / wasze propozycje i uwagi

Moderator: Gore_Obsessed

kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:42

Jeżeli chodzi o rozmiar czcionek, to użytkownikom firefoxa powinna pomóc wiedza iż wciśnięcie ctrl i + zwiększa ogólny rozmiar strony i wszystko się ładnie dopasowuje do monitora. Analogicznie, wciśnięcie minusa zmniejsza wszystko. O ile pamiętam to w Operze to chyba też działa.

Layout jak layout, przyzwyczaiłem się do starego więc z założenia podobał mi się bardziej, ale ta "opłatkowa biel" mimo wszystko nie jest fajna, bo zwyczajnie męczy wzrok. Po przejrzeniu kilku tematów oczy wypadają na klawiaturę. Jeśli już musi być jasno, to niech to będzie jakaś ciemniejsza jasność, nie wiem, jakiś kremowy czy szary, czy cokolwiek, byle nie taka wściekła biel.

Dane użytkownika z prawej strony to kiepskie rozwiązanie, bo przynajmniej w naszym kręgu kulturowym czyta się od lewej do prawej i dotyczy to nie tylko czytania tekstu, ale percepcji wizualnej w ogóle. A więc w starym trybie spostrzegając posta niejako automatycznie w pierwszej kolejności widzimy kto go napisał. Teraz odbiór jest utrudniony, bo najpierw się czyta od lewej a potem z prawej widzi kto to zrobił. Nie żeby nie dało się do tego przyzwyczaić, ale obecny układ jest nieco mniej wygodny i IMO absolutnie nie poprawia przejrzystości.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
masterful
postuje jak opętany!
Posty: 400
Rejestracja: 07-11-2001, 13:48
Lokalizacja: Kabaty
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:42

Co do fonta w pytaniach to mozliwe, ze sie zgodze.. ;) ... ciut zmniejszymy ....

Riven pisze:uo kurwa, nie klamaliscie z tymi "zmiany, zmiany zmiany"
no takiej rewolucji nie bylo chyba od czasu pozbycia sie defaultowego czerwonego tla na phpbb x lat temu;)

mysle, ze da rade przywyknac, wole jasne interfejsy ostatnio, ale faktycznie troche takie rozjechane sie to wszystko wydaje, nie za duzo przestrzeni miedzy postami itp.?

pouzywam pare dni i zobaczymy, w zasadzie przy kazdej zmianie interfejsu na stronach ludzie na poczatku strasznie marudza (co bylo z google albo facebookiem),bo sa przyzwyczajeni do starych schematow i musza sie chwile pouczyc nowych. zobaczymy

uwaga na ten moment: czcionka pytan w wywiadach jest zbyt duza jak na moj gust. odpowiedzi sa nie tylko znacznie mniejsze,ale i w innej czcionce, IMO ta dysproporcja powinna byc, ale mniejsza. w tej chwili mam wrazenie, ze tekst jest najezony naglowkami.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:44

Pelna zgoda co do ukladu watku - rzeczywiscie cos sie gryzie i to chyba nie tylko ze wzgledu na przyzwyczajenia. Nie przypadkiem wiekszosc stron internetowych menu ma po lewej stronie - zobaczcie Gmail, Facebook, Google Calendar etc. Ktos powie, ze to rasizm webdesignowy, ale jednak.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:50

Dla mnie w zasadzie tylko te dwie rzeczy można by poprawić, zbyt jasne tło i dane użytkownika po prawej stronie. Z pewnością ułatwi to przeglądanie wątków. Do wszystkich pozostałych zmian idzie przywyknąć.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9686
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:51

ja polecam odswiezenie strony uzywajac skrotu ctrl + F5 dla uzytkownikow firefox. u mnie takie odswiezenie (z pominieciem pamieci podrecznej) rozwizalo wiekszosc problemow.

niestety uzytkownik dalej jest po prawej stronie posta. dodatkowo pole tytulu posta przy edycji chyba nie mialo byc wysrodkowane:
Obrazek
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:51

Menu po prawej stronie maja np. w krajach arabskich :)

https://ar.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9 ... 9%8A%D8%B1" onclick="window.open(this.href);return false;
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Biały
w mackach Zła
Posty: 736
Rejestracja: 17-06-2012, 10:17

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:53

Riven pisze: w zasadzie przy kazdej zmianie interfejsu na stronach ludzie na poczatku strasznie marudza (co bylo z google albo facebookiem),bo sa przyzwyczajeni do starych schematow i musza sie chwile pouczyc nowych. zobaczymy
ostatnio zauważam, że wszelkie zmiany to albo kwadraty rodem z windowsa (onet, interia, itp.) albo białe tło
to jest forum metalowe jak sama nazwa wskazuje - "Masterful Magazine - Death Metal and Black Metal Magazine" - czyli tło ma być kurwa czarne i to nie jest kwestia dyskusyjna
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9686
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:54

Riven pisze:Menu po prawej stronie maja np. w krajach arabskich :)

https://ar.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9 ... 9%8A%D8%B1" onclick="window.open(this.href);return false;
generalnie to w semickich - bo pisza od prawej

zeby nie bylo ze caly czas narzekam: za szerokie obrazki same sie skaluja! =)
Guilty of being right
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:55

uglak pisze:ja polecam odswiezenie strony uzywajac skrotu ctrl + F5 dla uzytkownikow firefox. u mnie takie odswiezenie (z pominieciem pamieci podrecznej) rozwizalo wiekszosc problemow.
u mnie też pomogło. dzięki
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:56

@Bialy
na szczescie nie Ty tylko Olo, ktory jest, o ile pamietam, webdesignerem, tutaj decyduje :) ortodoksja metalowa w temacie webdesignu jest too extreme!!:-) a tego typu zmiany sa ok, w ostatnich latach odchodzi sie od glupiej ornamentyki, gradientow, blurow itp., na rzecz maksymalnej czytelnosci, wyraznego oznaczenia tresci itp., dla mnie bdb strategia

ogolny kierunek IMO na plus, pozostaje poprawic niedociagniecia typu menu z prawej i rozne czcionki

@uglak
nom, i dla nich to naturalny kierunek skanowania tekstu
Ostatnio zmieniony 03-01-2015, 11:57 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Sodomix
postuje jak opętany!
Posty: 515
Rejestracja: 12-04-2007, 14:42

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:56

Duże zmiany. Kolor jak kolor, do przyzwyczajenia ale autor posta po prawej to porazka, nigdy nie wiem kto co pisze. Na stronę główną musi wrócic "ostatnio na forum" bo jak to? Będzie trzeba się logować żeby zobaczyć co się dzieje na forum? Nie umiem tak ;)
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1040
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 11:57

kenediusze pisze:Dane użytkownika z prawej strony to kiepskie rozwiązanie, bo przynajmniej w naszym kręgu kulturowym czyta się od lewej do prawej i dotyczy to nie tylko czytania tekstu, ale percepcji wizualnej w ogóle. A więc w starym trybie spostrzegając posta niejako automatycznie w pierwszej kolejności widzimy kto go napisał. Teraz odbiór jest utrudniony, bo najpierw się czyta od lewej a potem z prawej widzi kto to zrobił. Nie żeby nie dało się do tego przyzwyczaić, ale obecny układ jest nieco mniej wygodny i IMO absolutnie nie poprawia przejrzystości.
Dokładnie o to chodzi. Czytając forum, naturalne jest, że w pierwszej kolejności chcemy widzieć autora posta. I ogólnie przeglądając dyskusję orientujemy się po użytkownikach. Postrzeganie przestrzeni tekstu jest chyba od lewej do prawej, co nie? Umieszczenie info o użytkowniku po prawej stronie jest bzdurne i kompletnie niepraktyczne. Kto to wymyślił?
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15145
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:00

Za biało... zdecydowanie za biało, przydałoby się więcej szarego tła, czytam kilka minut i rozpierdala mi ślepia.

Poza tym użytkownik z prawej strony.... nein, nein, nein... dajcie z powrotem po lewej, to kwestia szybkiego skojarzenia kto napisał posta. Reszta jak cię mogę, pewnie minie sporo czasu jak się przyzwyczaję, ale stary wygląd był zdecydowanie lepszy.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:01

O stronie głównej trudno cokolwiek powiedzieć, bo na razie u mnie na Chromie wszystko jest pomieszane. Rozumiem, że nad tym jeszcze pracujecie.

Forum mi się bardzo nie podoba. Wygląda jak jakaś wersja robocza. Biały kolor jest trudny do zniesienia na dłuższą metę, panele użytkownika po prawej stronie są zupełnie nienaturalne - jak słusznie już zauważono, czytamy od lewej do prawej, zatem od razu widać, kto napisał danego posta. Po co ta zmiana? Cały doł strony (ze stopką i przyciskami) jest zupełnie nieczytelny. Żałuję, że zmieniliście forum - było bardzo przejrzyście i elegancko.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9686
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:04

Drone pisze:O stronie głównej trudno cokolwiek powiedzieć, bo na razie u mnie na Chromie wszystko jest pomieszane. Rozumiem, że nad tym jeszcze pracujecie.
u mnie na chrome wyglada ok - tez sprobuj ctrl + F5
Guilty of being right
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4599
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:04

dział premiery bardzo fajny
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:05

Drone pisze:Biały kolor jest trudny do zniesienia na dłuższą metę,
Czytasz jakiekolwiek inne strony poza masterfulem? :) Bo tak na oko to 95% stron ma biale tlo. Rozumiem kwestie przyzwyczajenia i "klimatu" forum, ale wiekszosc internetu tak wyglada, a jakos uzywamy. Moim zdaniem forum wyglada dzieki temu bardziej elegancko i powaznie. Wyobrazasz sobie, zeby Nature mialo strone z czarnym tlem?:)

Kolejny bug:

Obrazek

edit: no, odrazu lepiej z tym layoutem:).thx.
Ostatnio zmieniony 03-01-2015, 12:07 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15145
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:07

Heretyk pisze:
uglak pisze:ja polecam odswiezenie strony uzywajac skrotu ctrl + F5 dla uzytkownikow firefox. u mnie takie odswiezenie (z pominieciem pamieci podrecznej) rozwizalo wiekszosc problemow.
u mnie też pomogło. dzięki

U mnie to samo.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:08

uglak pisze:
Drone pisze:O stronie głównej trudno cokolwiek powiedzieć, bo na razie u mnie na Chromie wszystko jest pomieszane. Rozumiem, że nad tym jeszcze pracujecie.
u mnie na chrome wyglada ok - tez sprobuj ctrl + F5
Dzięki, pomogło! Muszę powiedzieć, że strona główna po zmianach jest naprawdę dobra!

Edit:

COFAM część zarzutów o nieczytelność forum. Forum też trzeba załadować przez Ctrl + F5, wtedy wygląda już dobrze. Poza dwoma rzeczami: białe tło zmienić na szare (?) i dać panele użytkownika po lewej stronie (to obowiązek!).
Ostatnio zmieniony 03-01-2015, 12:11 przez Drone, łącznie zmieniany 1 raz.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15145
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Nowa wersja Masterful Magazine i forum

03-01-2015, 12:10

Po tym ctrl + F5 wszystko jakos lepiej wygląda, jedynie dałbym bardziej szare tło. Brakuje mi na głównej widoku co się akurat dzieje na forum, tak jak było na poprzedniej wersji, chyba że nie nadążam z oczami i jakoś jeszcze tego nie widzę.
ODPOWIEDZ