Panowie! Wracajcie!

info o masterfulu / wasze propozycje i uwagi

Moderator: Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:19

Zastanawiam się po co usuwać konto? Wystarczy przestać się logować i problem rozwiązany. No chyba, że ktoś jest katolem i nie ma dostatecznie silnej woli...
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10451
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:34

nicram pisze:
19-10-2021, 17:19
Zastanawiam się po co usuwać konto? Wystarczy przestać się logować i problem rozwiązany. No chyba, że ktoś jest katolem i nie ma dostatecznie silnej woli...
Siła woli jest dla przegrywów. Wszelkie badania pokazują jasno, że najlepiej sobie w życiu ci, którzy odsuwają obiekt pożądania spoza granicy dostępności. Można oczywiście próbować się odchudzać, trzymając przed sobą pełną miskę ciastek czekoladowych, ale po co, skoro można je schować?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:43

Nie trafia do mnie ten argument. Kiedyś zrobiłem sobie przerwę, wchodziłem sobie na masterfula od czasu do czasu, ale nie miałem ochoty pisać. Resztą Twój przykład wskazuje, że nie warto kont usuwać, bo robi się burdel, a Ty i tak wróciłeś. ;-) Po drugie, masterful to nie ciastko czekoladowe. :-D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10451
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:45

nicram pisze:
19-10-2021, 17:43
Nie trafia do mnie ten argument. Kiedyś zrobiłem sobie przerwę, wchodziłem sobie na masterfula od czasu do czasu, ale nie miałem ochoty pisać. Resztą Twój przykład wskazuje, że nie warto kont usuwać, bo robi się burdel, a Ty i tak wróciłeś. ;-) Po drugie, masterful to nie ciastko czekoladowe. :-D
To nie jest argument. To jest fakt naukowy. Jeśli nie trafia, i wybierasz dogmatyzm na podstawie jednostkowego przypadku, to nie wiele jestem w stanie tutaj zrobić. Chyba że jesteś otwarty na argumenty i pozwolisz się przekonać?
Ostatnio zmieniony 19-10-2021, 17:48 przez ŚWIAT BEZ KOŃCA, łącznie zmieniany 2 razy.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:46

nicram pisze:
19-10-2021, 17:43
Nie trafia do mnie ten argument. Kiedyś zrobiłem sobie przerwę, wchodziłem sobie na masterfula od czasu do czasu, ale nie miałem ochoty pisać. Resztą Twój przykład wskazuje, że nie warto kont usuwać, bo robi się burdel, a Ty i tak wróciłeś. ;-) Po drugie, masterful to nieciastko czekoladowe. :-D
tu na mf jest też brąz, ale o smaqu gówna :)
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:57

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-10-2021, 17:45
nicram pisze:
19-10-2021, 17:43
Nie trafia do mnie ten argument. Kiedyś zrobiłem sobie przerwę, wchodziłem sobie na masterfula od czasu do czasu, ale nie miałem ochoty pisać. Resztą Twój przykład wskazuje, że nie warto kont usuwać, bo robi się burdel, a Ty i tak wróciłeś. ;-) Po drugie, masterful to nie ciastko czekoladowe. :-D
To nie jest argument. To jest fakt naukowy. Jeśli nie trafia, i wybierasz dogmatyzm na podstawie jednostkowego przypadku, to nie wiele jestem w stanie tutaj zrobić. Chyba że jesteś otwarty na argumenty i pozwolisz się przekonać?
Dobra. Rozumiem co chcesz napisać, ale usuwanie konta jako sposób na ograniczenie dostępu do obiektu pożądania jest o tyle bezsensu, że w każdej chwili możesz sobie założyć nowe konto. Tak samo nieskuteczne jak schowanie ciastek do szafki. Dopóki człowiek nie zrozumie, że nie może wchodzić na stronę masterfula, albo nie może kupować, lub powinien wyrzucić te ciastka, to efekt, będzie taki sam jak u Ciebie.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:57

SODOMOUSE pisze:
19-10-2021, 17:46
nicram pisze:
19-10-2021, 17:43
Nie trafia do mnie ten argument. Kiedyś zrobiłem sobie przerwę, wchodziłem sobie na masterfula od czasu do czasu, ale nie miałem ochoty pisać. Resztą Twój przykład wskazuje, że nie warto kont usuwać, bo robi się burdel, a Ty i tak wróciłeś. ;-) Po drugie, masterful to nieciastko czekoladowe. :-D
tu na mf jest też brąz, ale o smaqu gówna :)
Anima Damnata. :-D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 17:59

^to darkroom....Ciemna Komnata :)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10451
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 18:11

nicram pisze:
19-10-2021, 17:57
Dobra. Rozumiem co chcesz napisać, ale usuwanie konta jako sposób na ograniczenie dostępu do obiektu pożądania jest o tyle bezsensu, że w każdej chwili możesz sobie założyć nowe konto. Tak samo nieskuteczne jak schowanie ciastek do szafki. Dopóki człowiek nie zrozumie, że nie może wchodzić na stronę masterfula, albo nie może kupować, lub powinien wyrzucić te ciastka, to efekt, będzie taki sam jak u Ciebie.
Istnieje masa dowodów na to, że zabranie obiektu pożądania z zasięgu wzroku sprawia, że dużo łatwiej jest zerwać ze zwyczajem, czy z jego ekstremalną formą, czyli nałogiem. Mówisz, że masterful i ciastko to nie to samo. Wręcz przeciwnie, dla mózgu to to samo - jeden ze zwyczajów wyryty w głowie stymulowany pragnieniem i dopaminą. Każdy zwyczaj można podzielić na 4 fazy: cue/craving/response/reward, czyli innymi słowy: zauważam/pragnę/robię/otrzymuję.
W przypadku ciastka będzie to np.: widzę ciastko/chcę je zjeść/jem je/czuję przyjemny smak lub doświadczam cukrowego haju.
W przypadku masterfula może to być np.: otwieram komputer/chcę poczytać różne głupoty/otwieram i czytam masterfula/otrzymuję updejty z życia forumowiczów lub dzielę się swoim życiem i zdaniem.

Zerwanie ze zwyczajem/nałogiem polega za każdym razem na tym samym: usunięciu jak największej liczby elementów z tych 4. Jak usuniesz to, co sprawia, że myślisz o ciastku, to będzie łatwiej go nie zjeść. Tak samo jak stanie się nieatrakcyjne (zepsujesz smak), albo przestaniesz go z jakiegoś powodu pragnąć (np. uświadomienie sobie, jakie są konsekwencje - będziesz gruby).

Wszystko rządzone jest dopaminą, która w przypadku wyrobionych zwyczajów zawsze wzrasta w momencie PRAGNIENIA, a nie wykonywania czynności, ani nagrody.

Tak więc to, o czym powiedziałeś, jest bardzo redukcyjne. Nawet z twardymi nałogami da się zerwać praktycznie bez użycia siły woli, jeśli np. zmienisz radykalnie środowisko. Dowodzi tego badanie amerykańskich żołnierzy-heroinistów z Wietnamu, którzy w 1971 roku wrócili do domu. Po roku zaledwie 5% wciąż było w nałogu, podczas gdy wówczas uważano, że to nałóg niemożliwy do zerwania.
I am Jerusalem.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 18:15

Pytanie brzmi... Po chuja usuwać konto z MF? To może być aż taki próbm, mieć tu konto? 😄
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 18:22

Wódka i Piwo pisze:
19-10-2021, 18:15
Pytanie brzmi... Po chuja usuwać konto z MF? To może być aż taki próbm, mieć tu konto? 😄
Obciach u mamy, gdy czyta posty dorosłego syna.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 18:30

Medard pisze:
19-10-2021, 18:22
Wódka i Piwo pisze:
19-10-2021, 18:15
Pytanie brzmi... Po chuja usuwać konto z MF? To może być aż taki próbm, mieć tu konto? 😄
Obciach u mamy, gdy czyta posty dorosłego syna.
to matka chyba hora była, i za dużo tureckich serjalów....
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 18:58

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
19-10-2021, 18:11
nicram pisze:
19-10-2021, 17:57
Dobra. Rozumiem co chcesz napisać, ale usuwanie konta jako sposób na ograniczenie dostępu do obiektu pożądania jest o tyle bezsensu, że w każdej chwili możesz sobie założyć nowe konto. Tak samo nieskuteczne jak schowanie ciastek do szafki. Dopóki człowiek nie zrozumie, że nie może wchodzić na stronę masterfula, albo nie może kupować, lub powinien wyrzucić te ciastka, to efekt, będzie taki sam jak u Ciebie.
Istnieje masa dowodów na to, że zabranie obiektu pożądania z zasięgu wzroku sprawia, że dużo łatwiej jest zerwać ze zwyczajem, czy z jego ekstremalną formą, czyli nałogiem. Mówisz, że masterful i ciastko to nie to samo. Wręcz przeciwnie, dla mózgu to to samo - jeden ze zwyczajów wyryty w głowie stymulowany pragnieniem i dopaminą. Każdy zwyczaj można podzielić na 4 fazy: cue/craving/response/reward, czyli innymi słowy: zauważam/pragnę/robię/otrzymuję.
W przypadku ciastka będzie to np.: widzę ciastko/chcę je zjeść/jem je/czuję przyjemny smak lub doświadczam cukrowego haju.
W przypadku masterfula może to być np.: otwieram komputer/chcę poczytać różne głupoty/otwieram i czytam masterfula/otrzymuję updejty z życia forumowiczów lub dzielę się swoim życiem i zdaniem.

Zerwanie ze zwyczajem/nałogiem polega za każdym razem na tym samym: usunięciu jak największej liczby elementów z tych 4. Jak usuniesz to, co sprawia, że myślisz o ciastku, to będzie łatwiej go nie zjeść. Tak samo jak stanie się nieatrakcyjne (zepsujesz smak), albo przestaniesz go z jakiegoś powodu pragnąć (np. uświadomienie sobie, jakie są konsekwencje - będziesz gruby).

Wszystko rządzone jest dopaminą, która w przypadku wyrobionych zwyczajów zawsze wzrasta w momencie PRAGNIENIA, a nie wykonywania czynności, ani nagrody.

Tak więc to, o czym powiedziałeś, jest bardzo redukcyjne. Nawet z twardymi nałogami da się zerwać praktycznie bez użycia siły woli, jeśli np. zmienisz radykalnie środowisko. Dowodzi tego badanie amerykańskich żołnierzy-heroinistów z Wietnamu, którzy w 1971 roku wrócili do domu. Po roku zaledwie 5% wciąż było w nałogu, podczas gdy wówczas uważano, że to nałóg niemożliwy do zerwania.
Jak pisałem wcześniej - rozumiem. Tylko negowanie silnej woli, czy w ogóle woli jest moim zdaniem niewłaściwe. Z moich doświadczeń i obserwacji to ona odgrywa kluczowe znaczenie w procesie wychodzenia z nałogu. A eliminowanie obiektu pożądania może tylko ten proces wspomóc, a nie być główną składową. Zwłaszcza, że w realnym świecie bardzo trudno jest zmienić całkowicie środowisko i człowiek ciągle narażony jest na pokusy. Na nieskuteczność usuwania konta (możesz to nazwać eliminowaniem obiektu pożądania) Ty sam jesteś najlepszym przykładem. I nie jednostkowym, bo przed Tobą byli: Maria Konopnicka, Drone i Vulture chociażby.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10451
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 19:09

nicram pisze:
19-10-2021, 18:58

Jak pisałem wcześniej - rozumiem. Tylko negowanie silnej woli, czy w ogóle woli jest moim zdaniem nieprawdziwe. Z moich doświadczeń i obserwacji to ona odgrywa kluczowe znaczenie w procesie wychodzenia z nałogu. A eliminowanie obiektu pożądania może tylko ten proces wspomóc, a nie być główną składową. Zwłaszcza, że w realnym świecie bardzo trudno jest zmienić całkowicie środowisko i człowiek ciągle narażony jest na pokusy. Na nieskuteczność usuwania konta (możesz to nazwać eliminowaniem obiektu pożądania) Ty sam jesteś najlepszym przykładem. I nie jednostkowym, bo przed Tobą byli: Maria Konopnicka, Drone i Vulture chociażby.
Nie mogę mówić za innych, ale w moim przypadku "rzucenie" było nieudane, ponieważ zaistniałej luki nie zastąpiło nic innego. Jest to wciąż jakaś forma życia społecznego i ,,znajomych", których zna się od wielu lat, podczas gdy w dorosłym życiu nie widujemy się z ludźmi już aż tak często, a czasem tego potrzebujemy. Poza tym czasem zwyczajnie przesadzamy ze zwyczajem, a potem, po detoksie, wracamy do niego w sensowniejszym zakresie, po namyśle, co tak naprawdę było nie tak. Tutaj też to zadziałało. Podsumowując: To, że złamanie tylko 1 z 4 elementów zwyczaju nie okazało się wystarczająco skuteczne, nie oznacza, że należy całą ideę odrzucić - oznacza to jedynie, że złamanie 1 z 4 elementów nie wystarczyło, by złamać silny zwyczaj, jakim jest - jakby nie patrzeć - czynność powtarzana od kilkunastu już lat. To nie jest wybór albo-albo - strategie synergizują, uzupełniają się wzajemnie.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16181
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Panowie! Wracajcie!

19-10-2021, 20:09

Ponawiam pytanie. Będzie jakiś baton, żeby dla kaprysu swego albo czyjegoś zrobić bum? Od razu na emaila powinny przyjść jakieś propozycje nowych nicków.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Panowie! Wracajcie!

26-11-2021, 17:21

no siemanko. co tam u kochanych kolegów słychać? z tego co widzę, paru użytkowników się pytało ,czy żyję. otóż żyję i mam się lepiej niż kiedykolwiek. napierdalać :)
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Panowie! Wracajcie!

26-11-2021, 17:24

Heretyk pisze:
26-11-2021, 17:21
no siemanko. co tam u kochanych kolegów słychać? z tego co widzę, paru użytkowników się pytało ,czy żyję. otóż żyję i mam się lepiej niż kiedykolwiek. napierdalać :)
no vitam luju , depresja wyleczona alko ?
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Panowie! Wracajcie!

26-11-2021, 17:25

Heretyk dawaj top 10 płyt 2020 i topy zaległe.
Yare Yare Daze
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Panowie! Wracajcie!

26-11-2021, 17:25

żadnej depresji nie było a jak chodzi o alko to tak raz na 10 dni jakaś flaszka leci. jest zajebiście ogólnie
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Panowie! Wracajcie!

26-11-2021, 17:27

hcpig pisze:
26-11-2021, 17:25
Heretyk dawaj top 10 płyt 2020 i topy zaległe.
kurwa, stary, siedzę zasadniczo w jakichś płytach z lat 80-90, a jak chodzi o "nowości" to głównie blood incantation i mgła. czyli bez zmian :)
ODPOWIEDZ