Świat Bez Końca

Chcesz zaprezentowac zespół, strone... to właśnie tutaj

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

05-03-2024, 22:52

1. To ten problem, który opisywał wcześniej z książkami - same wielkie wydania albumowe, żadnych ,,czytadeł". tylko książki do trzymania na półce by ładnie wyglądały.
2 i 3. Przedmieścia Muskatu to bloki stojące na półpustyni, wyglądają jak pieprzone gruzowisko.
4-6. Wiele kosmetyków do skóry ma właściwości rozjaśniające. Ewidentnie to właśnie cenią - jasną skórę, w kontrze do tego, co jest u nas (czyli że opalenizna jest ładna).
7. Nadchodzi Ramadan, więc trzeba sprzedać trochę dywaników modlitewnych, tak jak u nas na majówkę sprzedaje się grille i browary.
8. Jedzenie MASĘ dań z ryżem i widać to też po sklepie - cała alejka gigapaczek z ryżem - tutaj jest największa, jaką znalazłem - 35 kg. Normalnie jak paka z cementem.
9. Herbatka na przeczyszczenie. Nigdy wcześniej takiej nie widziałem, ale było ich więcej.
10-11. Czekolady Wedla można znaleźć w hipermarketach Lulu, które rozsiane są po całej północy Omanu.
12. N/c
13. Jedna z większych ulic w Muskacie.
14. Mleko wielbłąda, czasem można znaleźć też czekolady z mlekiem wielbłąda, ale są drogie.
15. Jakieś dziwne winogrona.
16. Jebitnie wielki agrest.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14306
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Świat Bez Końca

05-03-2024, 23:26

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
05-03-2024, 22:52
8. Jedzenie MASĘ dań z ryżem i widać to też po sklepie - cała alejka gigapaczek z ryżem - tutaj jest największa, jaką znalazłem - 35 kg. Normalnie jak paka z cementem.
10-11. Czekolady Wedla można znaleźć w hipermarketach Lulu, które rozsiane są po całej północy Omanu.
dobre :mrgreen:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Świat Bez Końca

06-03-2024, 08:09

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
05-03-2024, 22:35
Trochę zdjęć z telefonu, opisy będą w kolejnym poście.
Obrazek
Obrazek
Serial Alternatywy 4, tylko kręcony w kraju arabskim ;-) Zamiast błota, piach i kamienie. Choć polski deweloper nazwałby to osiedle "Kamiennym Zakątkiem" xD
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
C//A
zaczyna szaleć
Posty: 133
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: Świat Bez Końca

06-03-2024, 12:03

Hatefire pisze:
06-03-2024, 08:09
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
05-03-2024, 22:35
Trochę zdjęć z telefonu, opisy będą w kolejnym poście.
Obrazek
Obrazek
Serial Alternatywy 4, tylko kręcony w kraju arabskim ;-) Zamiast błota, piach i kamienie. Choć polski deweloper nazwałby to osiedle "Kamiennym Zakątkiem" xD
Na moje oko "kamiennym szczytem" ;)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

06-03-2024, 12:10

Usmialem sie z Kamiennego Zakatka

Dalsza czesc opisow, bo wczoraj mnie w polowie posta sennosc zdjela:

17. W kazdym praktycznie sklepie sa duze ilosci kadzidla. Nie, nie kadzidelek, kadzidla. Bo z kadzidla wlasnie Oman slynie, tego co nim w kosciele pala, i slynie od starozytnosci, bo z jakiegos powodu ta wlasnie zywica drzewka kadzidlowego potrzebna jest kazdemu kultowi religijnemu. Oprocz tego kilka innych rzeczy, o ktorych u nas nigdy nie slyszalno: oud, bakhoor - to wszystko jakies drewienka zapachowe do wrzucenia do ognia, by ladnie pachnialo.
18-19. Tak jak u nas jest blackwashing, tak u nich jest whitewashing. Praktycznie kazdy kosmetyk pokazuje ludzi o mniej wiecej arabskiej urodzie, ale o zupelnie wybielonej skorze. Widac to nie tylko na kosmetykach, ale wszedzie indziej, np. na szyldach sklepow.
20. Zachod slonca w Muscacie na plazy. Powietrze jakos nigdy nie jest tam przejrzyste, jakby ciagle byl zawieszony pyl, co widac na zdjeciu na wysokosci samochodow.
21. Zdjecie zrobione tajniakiem, taksowkarz fan Saddama Husajna:D
22. Krab pustelnik na wyspie Daymaniyat. Zajebiscie fajne sa.
23. Ambasador Turcji.
24. Park, jesli bardzo poszerzymy pojecie parku.
25. Zachod slonca widziany z fortu w Nizwie.
26. Uprawy, posrodku jak zblizyc to zobaczycie opuszczona wioske, chaty z blota w ktorych mieszkano jeszcze calkiem niedawno.
27. Taki tam widoczek.
28. Gdy zgubilismy sie w wielkim ogrodzie w Misfat, trafilismy w krzakach na kamien na ktorym lezaly klapki i banany. Ewidentnie stalem sie postacia w RPG lvl 1 trafiajaca na pierwszy loot.
29. Wiecej widoczkow
30. Wielka jaszczura
31-35. Sklep z przeroznymi dziwnymi rzeczami. Omanczycy najwyrazniej na oficjalne okazje lubia zakladac pasy z nabojami, takie zdjecia ma sultan spotykajacy sie z szejkami na przyklad - kazdy ma laske (w ktorej ukryte jest ostrze) i pas z nabojami. Nie wiadomo, czy sluchaja Blasphemy. Dalej zeby hipopotama, helm wojenny (za 1000 zl - kupilbym, ale chyba nie przeszedlby na lotnisku), i pistolet, nie znam sie ale to chyba Luger, oraz strzelby.
36. Kolejna podrobka - Grand Fried Chicken
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

07-03-2024, 21:32

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

1. W ogrodzie naszego AirBNB mieszkał biały królik. Nic wielkiego, ale fajny był.
2-5. Starożytne grobowce w Al Ayn.
6. Giga micha żarcia. Zatrzymaliśmy się w przydrożnej 'restauracji' pośrodku niczego i spełniła ona wszystkie marzenia człowieka, który chce zjeść, jak lokalsi. W tańszych ,,restauracjach" nie ma stolików, tylko oddzielne boxy, gdzie je się na siedząco. Przed położeniem talerza kładzie się coś na kształt dużej reklamówki służącej za obrusów. Zamówiliśmy dwa dania, ale jako, że w Omanie każde jedzenie wygląda podobnie - tona ryżu, mięso i oddzielnie trochę warzywek, raczej z tych tańszych, typu ogórki, plus laban (taki ichniejszy jogurt) na dobre trawienie. To czarne spalone coś to było moje mięso (jagnięcina). Obsługa to było dwóch gości, chyba z Bangladeszu, którzy nie kumali ani dwóch słów po angielsku (znali chyba tylko ,,chicken"), a karta była po arabsku. Jak wskazałem na jakąś pozycję i spytałem ,,what's that?", to pokazało na to samo i powtórzył ,,what's that" jak jakiś kosmita uczący się języka xD nie ma klimy, tylko wiatraczek firmy Buraq, a muchy królują wszędzie. Nasze dwa dania wymieszano w jednej misce, niczym w Monty Pythonie panu grubasowi w wiadrze.
7-9. Sharqiya sands. Zajebiście wielkie wydmy, królują jak góry.
10. Przewrócony statek w Sur, pirackiej stolicy i mieście Sindbada Żeglarza.
11. Również Sur, owce i kozy chodzą stadami po mieście i wygląda na to, że to normalne.
12. Wadi Shab.
13-16. Randomowe fanty z naszego hoteliku w Qalhat pod Muskatem.
17. Pokoik dla dzieci, by wyrażały wsparcie dla Palestyny, w jednym z muzeów w Muskacie. Wszędzie wisiały też narysowane przez dzieci flagi Palestyny, ale jakoś nie mam zdjęcia. Ciekawostka - w McDonaldsie obok naszego stolika w gablotce znalazłem ulotki i gdy się przyjrzałem i zacząłem czytać, okazało się, że to również ulotki wyjaśniające, że McDonalds w Omanie wspiera Palestynę.
18. Tak najczęściej wyglądają miasta i miasteczka.
19. W supermarkecie - ostrzeżenie przed ruchomymi schodami by uważać na to, by nie wkręciła się w nie abhaya (czyli taka czarna narzutka, którą większość kobiet nosi na wierzchu).
20. To, co mówiłem o książkach w Omanie - żadnych czytadeł, tylko pomnikowe wydania albumowe, każde zawiera słowo Oman.
I am Jerusalem.
ODPOWIEDZ