Świat Bez Końca

Chcesz zaprezentowac zespół, strone... to właśnie tutaj

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Świat Bez Końca

04-11-2019, 10:15

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Kurde, nigdy o nich nie słyszałem. I tak na drzewach rosną zamiast na krzaczku?

U nas na krzaczkach, takich łodygach.
Owocują do przymrozków.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

04-11-2019, 11:09

Czyli to jednak chyba nie to samo, bo tamto było ewidentnie z drzewka (zresztą widać na zdjęciu).
BTW ten człowiek to prawdopodobnie lokalny artysta i mąż tej artystki, która rozpoczęła całą historię ze strachami. On z kolei lepi diabły z gliny. Trafiliśmy przypadkiem na jego pracownię. Było tam wystawionych kilka diabełków z cenami, by wziąć sobie i zostawić pieniądze, gdyby ktoś chciał. Na tej samej zasadzie gdzie indziej był sklepik z kukiełkami, pomniejszonymi wersjami strachów. Może wrzucę potem zdjęcia jakby ktoś chciał.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Świat Bez Końca

04-11-2019, 13:13

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Czyli to jednak chyba nie to samo, bo tamto było ewidentnie z drzewka (zresztą widać na zdjęciu).
BTW ten człowiek to prawdopodobnie lokalny artysta i mąż tej artystki, która rozpoczęła całą historię ze strachami. On z kolei lepi diabły z gliny. Trafiliśmy przypadkiem na jego pracownię. Było tam wystawionych kilka diabełków z cenami, by wziąć sobie i zostawić pieniądze, gdyby ktoś chciał. Na tej samej zasadzie gdzie indziej był sklepik z kukiełkami, pomniejszonymi wersjami strachów. Może wrzucę potem zdjęcia jakby ktoś chciał.
Dawaj dawaj SebastiĄ. Nie żałuj!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

04-11-2019, 22:21

Ok, to nie żałuję. Wrzucam prawie wszystkie focie z Nagaro, tyle ile tylko chciało mi się skorekcić zanim się poddałem. Enjoy;)

Obrazek
Obrazek'
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Świat Bez Końca

06-11-2019, 15:26

Zgol wąsa i kup podrabiany dowód i wpizdu na wycieczkie :)

https://podroze.onet.pl/ciekawe/akcja-d ... om/80y1xz4
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Świat Bez Końca

06-11-2019, 15:44

czy to przypadkiem nie ageizm? albo jakis inny faszyzm? zawsze jak ktos cos rozdaje za moje pieniadze to sie okazuje, ze ja sie nie lapie...
Guilty of being right
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Świat Bez Końca

06-11-2019, 15:56

^ Podejrzewam, że to opcja dla takich nastolatków jak w artykule poniżej :)

Asylum seeker schoolboy reported to Home Office amid claims he is 30 years old

https://www.telegraph.co.uk/news/2018/1 ... ims-adult/
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

30-11-2019, 21:31

Siemanko!

Rok powoli dobiega końca. Miałem wrzucić jeszcze dwa wpisy - o wadach i zaletach Japonii - ale po prostu czuję, że to nie dość wartościowe, by publikować. Chciałem, bardzo chciałem - rozum mi świadkiem, ale jakoś całe wewnętrzne ja się przeciw temu buntowało.

W związku z tym kończymy póki co ten rok - rok podróży do Jordanii i Japonii. Wczoraj kupiliśmy - po długiej i żarliwej dyskusji - bilety na tydzień do Rzymu, który jest moim największym edukacyjnym ubytkiem na mapie Europy. Mogę już chyba śmiało powiedzieć, że byłem ,,u nas" niemal wszędzie, a Rzym jakoś dotąd mnie omijał. Czas to nadrobić.

Na koniec postanowiłem wyszukać trochę co ciekawszych, dziwniejszych, czy śmieszniejszych zdjęć z różnych podróży, których dotąd nie publikowałem. Albo tak w każdym razie mi się wydaje, że nie publikowałem. Do każdego z nich załączam kilka słów opisu.

Szerokości!
S.

Belgrad, Serbia - wyjątkowo wyczilowany pop na środku ulicy rozłożył leżaczek i grał w węża. Wyglądał na bardzo zadowolonego z siebie.
Obrazek

Belgrad, Serbia: Zoo. Wyjątkowo zdegustowana tygrysica.
Obrazek

Baku, Azerbejdżan: aleja pijanych latarni.
Obrazek

Ganja, Azerbejdżan: ta młoda dama przyszła do nas na żebry. Zamiast tego zaproponowałem jej pracę modelki. Była więcej niż chętna do pozowania przed aparatem, a w zamian dostał godną zapłatę.
Obrazek

Batumi, Gruzja: to miał być po prostu kot z ciekawą miną. Jak się potem okazało, mina była sroga i skupiona, ponieważ się załatwiał.
Obrazek

Sukhumi, Abchazja: "Kierowniku, poratuj drobniaczkami". Małpie zoo, w którym w czasach ZSSR dokonywano eksperymentów genetycznych na małpach.
Obrazek

Marrakesz, Maroko: Uliczny ninja.
Obrazek

Fez, Maroko: Koty zafascynowane pracą rzeźnika i spadającymi kawałkami mięsa.
Obrazek

Prisztina, Kosowo: Kosz na śmieci w kształcie wesołego, kolorowego klauna, który powinien chyba iść na odwyk.
Obrazek

Prisztina, Kosowo: Biblioteka Narodowa wyglądająca, jakby zbudowały ją wielkie owady.
Obrazek

Belgrad, Serbia: Pan poi pieska z poidła dla ludzi. Troszkę jednak obrzydliwe.
Obrazek

Stambuł, Turcja: Hmm.
Obrazek

Stambuł, Turcja: Hmm.
Obrazek

Stepanakert, Górski Karabach: W tle Tatik i Papik, największa atrakcja turystyczna kraju. Z przodu: mój tyłek w samych bokserkach. Żołnierze powiedzieli nam, że najlepiej będzie rozbić się właśnie tutaj.
Obrazek

Sukhumi, Abchazja: Jeden z tysięcy zniszczonych po wojnie budynków. Co druga budowla w Abchazji wygląda właśnie tak.
Obrazek

Nowy Athos, Abchazja: Największa dostępna turystycznie jaskinia na świecie.
Obrazek

Baku, Azerbejdżan: Kaktus widziany okiem artysty.
Obrazek

Gdzieś w Azerbejdżanie: Dalekie, puste drogi.
Obrazek

Tbilisi, Gruzja: malowniczy zegar.
Obrazek

Gdzieś w Gruzji: bardzo zmęczony pop.
Obrazek

Erywań, Armenia: Niecodzienny bohater.
Obrazek

Erywań, Armenia: Polskie kosmetyki na półce w sklepie.
Obrazek

Erywań, Armenia: Wystawa o polskich Ormianach w Muzeum Narodowym.
Obrazek

Nowy Athos, Abchazja: Doprawdy, nie wiem jak to skomentować. Te psy szczepiły się w ten niecodzienny sposób i mało tego, tak nawet chodziły.
Obrazek

Granica Abchasko-Gruzińska, od strony Abchazji: Niecodzienny plakat w tle.
Obrazek

Wiener Neustadt, Austria: "Proszę, proszę, nie wrzucaj poczty! Ptasie gniazdo!"
Obrazek

Gdzieś w Hiszpanii: Gwardia Przyjaciół Zwierząt.
Obrazek

Nie Wiadomo Gdzie: Śniadanie w tirze, dokładnie jajecznica.
Obrazek
I am Jerusalem.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Świat Bez Końca

30-11-2019, 22:27

Tak wyglądają psy po kryciu.
Nie dziękuj.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

30-11-2019, 22:33

Pelson pisze:Tak wyglądają psy po kryciu.
Nie dziękuj.
Jprdl, ile ja się uczę.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

03-01-2020, 00:00

Siemanko!

2020 dobrze się zaczyna. Pogoda w Rzymie na eleganckości.

Chcieliśmy dziś zaliczyc muzea watykańskie. Wpierw popatrzyłem na bilety online i parsknąłem: jak to? Dodatkowe 4€ za sam booking online? Frajerow szukają? Kupimy sobie w kasie. Potem poszliśmy faktycznie i okazało się, ze kolejka wynosi okOlo tysiąc osób i jest tak długa, ze ta z Luwru okazała się śmiechu warta. No wiec zobaczymy muzea watykańskie jutro, po zakupie biletów online za dodatkowe 4€.

tymczasem odwiedziliśmy Museo Ara Pacis, gdzie znajdowała się wystawa o Sergio Leone i zaprawdę powiadam wam, zajebista do granic możliwości. Znalazło się wszystko to, czego chcialem: rekwizyty z filmów (bym mógł dotknąć płaszczyka, który nosił Clint w Dobrym, złym i brzydkim [oczywiscie żartuje, eksponatów się nie rusza]), dużo gadek o związkach Leone z Morricone, a na sam koniec cudna perła: sala, w której wyświetlano fragmenty filmów innych twórców, które były mocno inspirowane Leone. wystawa mocno skupiała się na Pewnego razu na Zachodzie i Pewnego razu w Ameryce.
a teraz może ktoś zgadnie, kto w jakich filmach używał których ciuchów i rekwizytów?;)

Obrazek
Książka zajebista i stawiałbym nad kominkiem.
Obrazek
Obrazek
Tez mam taka koszulkę, joł
Obrazek
Rodzice Sergio
Obrazek
Sergio z jakimś aktorem który całe życie grał menela a potem uznano go za komunistę i wyłoniono z kraju
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć na fejsie;)
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

05-01-2020, 23:04

Rzym to najbardziej necroblackmetalowe miasto, jakie dotąd poznałem, jako ze inne reprezentowałoby inne podgatunki metalu (Praga - atmospheric black metal, Lizbona - stoner, Budapeszt - epic metal, Londyn - thrash metal, itd). Co druga atrakcja zawiera szkielety kapucynów, czaszki świętych, obiekty wypalone przez dusze czyśccowe itd. Tutaj piękny tego przykład - kaplica kapucynów. Podobno jeden z nich miał wyjątkowe necro skłonności i spytał, czy skoro te wszystkie kości zmarłych braci intak się marnują, to czy nie mógłby ich poukładać w jakieś fajne wzorki - na co opat odpowiedział, ze czemu nie, to świetny pomysł. I oto odstajemy coś takiego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Świat Bez Końca

05-01-2020, 23:24

Obrazek

To to prędzej religijny black metal. Na necro black metal bardziej pasuje jakieś Delhi ;-)

Obrazek
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

05-01-2020, 23:25

Przyznaje ze DsO chodziło mi po głowie przez cała wizytę.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Świat Bez Końca

06-01-2020, 10:15

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Przyznaje ze DsO chodziło mi po głowie przez cała wizytę.
Raczej Mortuary Drape
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Świat Bez Końca

06-01-2020, 10:53

uglak pisze:Obrazek

To to prędzej religijny black metal. Na necro black metal bardziej pasuje jakieś Delhi ;-)

Obrazek

W Czechach (chyba) widziałem coś w ten deseń, ale na mniejszą skalę.

W Kudowie jest niewielka kaplica czaszek, Św. Krzyż też ma truchło Wiśniowieckiego w gablocie i kilku zakonników w otwartych trumnach.

BTW Czemu Londyn to thrash? Jest taki energetyczny i toksyczny?
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

06-01-2020, 15:41

Coś w tym rodzaju, może tez mnogość ulic kojarzy mi się z technicznym graniem meking delta i coroner. Jest to jednak operowanie na bardzo ogólnym poziomie skojarzeń;) a takich miejsc grupowych jest trochę na świecie, jasne - nawet z podróży na Saharę wrzucałem foto kapliczki w Faro, Portugalia.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Świat Bez Końca

27-05-2020, 23:00

Wypatrzyłem podczas przymusowej narodowej kwarantanny ciekawy kanał, filmów mają niewiele, ale pozwalają inaczej spojrzeć pewne sprawy,
tutaj poszukiwacze złota w Wenezueli:


Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Świat Bez Końca

28-05-2020, 09:36

Ciekawe ciekawe. Zwłaszcza to o tych odmiennych prawach (wenezuelskie i lokalne). Taki młody Tony Halik :D.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Świat Bez Końca

28-05-2020, 10:56

trup pisze:
28-05-2020, 09:36
Ciekawe ciekawe. Zwłaszcza to o tych odmiennych prawach (wenezuelskie i lokalne). Taki młody Tony Halik :D.
Indianie w USA też mają w rezerwatach swoje przywileje, których nie mają inni np. mogą prowadzić kasyna.
Chodzi o to, żeby mieli zajęcie, a nie zasilali z biedy grup bezdomnych w miastach.
Die Welt ist meine Vorstellung.
ODPOWIEDZ