IBLIS (krk)

Chcesz zaprezentowac zespół, strone... to właśnie tutaj

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

IBLIS (krk)

03-06-2011, 11:44

Obrazek

Ok wiec moze dzis troche prywaty. Znajomi z mojego miasta, z gitarztysta jackiem znamy sie od podstawowki. kapela istnieje juz dosyc dluuugo ale wlasciwie ostatnio tak na powaznie wznowili dzialalnosc. 4 kolesi, na jedna gitare. muzyka moim zdaniem bardzo interesujaca i na naprawde wysokim poziomie technicznym. stylistyka blackowo-psychodeliczno-progresywno-jakaś. wydaje mi sie ze slychac ze chlopaki lubią VIRUS.

na myspace do przesluchania 2 wałki z nagranej wlasciwie w calosci juz plyty. iblis szuka wydawcy.

http://www.myspace.com/nuklearrocknroll

polecam!
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

Re: IBLIS (krk)

03-06-2011, 12:11

obleci
...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: IBLIS (krk)

03-06-2011, 12:21

Drąży mnie myśl, czy to może być kapela, którą widziałem na żywo z siedem lat temu (?) na żywo w knajpie, która była w piwnicy na filipa, zaraz przy pl. matejki. Tak kojarzę, że podobało mi się na tyle, że zagadnąłem bębniarza o nazwę, którą zapamiętałem jako Isis ;) Z tym, że to był bardziej black metal, bez corpsepainta, za to z niszczącym brzmieniem basu.

Jeśli to ta kapela, to poszli w złe rejony ;)
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
panthyme
w mackach Zła
Posty: 850
Rejestracja: 01-05-2004, 11:34
Lokalizacja: Local Graveyard

Re: IBLIS (krk)

03-06-2011, 12:40

Może to było 13 lat temu i to był Eblis?:)
011011000110010101110000011100100110100101100011011011110110010001100101

http://www.myspace.com/bloodfeastpl
http://www.facebook.com/bloodfeastpl
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: IBLIS (krk)

03-06-2011, 13:04

Chuj wie w zasadzie, ale wszystko możliwe ;)
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: IBLIS (krk)

03-06-2011, 19:23

Bezdech pisze:Drąży mnie myśl, czy to może być kapela, którą widziałem na żywo z siedem lat temu (?) na żywo w knajpie, która była w piwnicy na filipa, zaraz przy pl. matejki. Tak kojarzę, że podobało mi się na tyle, że zagadnąłem bębniarza o nazwę, którą zapamiętałem jako Isis ;) Z tym, że to był bardziej black metal, bez corpsepainta, za to z niszczącym brzmieniem basu.

Jeśli to ta kapela, to poszli w złe rejony ;)
bardzo mozliwe. imho poszli wlasnie w zajebiste rejony :)
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

Re: IBLIS (krk)

04-06-2011, 01:59

Pamiętam ten blackowy EBLIS. nie muzyke tylko parę recenzji (zresztą pozytywnych) około 97 roku
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: IBLIS (krk)

04-06-2011, 09:17

Bo fajno grali.

Iblis mi się za to nie podoba. Tak mi się wydaje, że polubiono by ich na hardcore.pl, a ja jestem przodownikiem ruchu hejlersów na tym forum i muszę ich prewencyjnie zrugać i wapnem przysypać.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
borsuk
rozkręca się
Posty: 36
Rejestracja: 30-09-2010, 21:40

Re: IBLIS (krk)

10-07-2011, 05:32

Z całym szacunkiem... ale pitolisz :) Tak daleko nam do hc.pl jak to tylko możliwe :D
DCI Hunt

Re: IBLIS (krk)

14-07-2011, 19:58

Fajne dźwięki. Pierwszy raz zetknąłem się z Iblis ze 2 lata temu na koncercie w Krakowie i już wtedy się podobało. Chętnie posłucham jakiegoś konkretnego materiału. "Bill Skins Fifth" chyba nieprzypadkowo kojarzy się z pewnym filmem? ;)
Awatar użytkownika
borsuk
rozkręca się
Posty: 36
Rejestracja: 30-09-2010, 21:40

Re: IBLIS (krk)

15-07-2011, 07:43

Conflagrator pisze:"Bill Skins Fifth" chyba nieprzypadkowo kojarzy się z pewnym filmem? ;)
:) hehe nieprzypadkowo! A cały materiał będzie do odsłuchania dopiero jak znajdziemy wydawcę... :/
Bezdech pisze:Drąży mnie myśl, czy to może być kapela, którą widziałem na żywo z siedem lat temu (?) na żywo w knajpie, która była w piwnicy na filipa, zaraz przy pl. matejki. Tak kojarzę, że podobało mi się na tyle, że zagadnąłem bębniarza o nazwę, którą zapamiętałem jako Isis ;) Z tym, że to był bardziej black metal, bez corpsepainta, za to z niszczącym brzmieniem basu.

Jeśli to ta kapela, to poszli w złe rejony ;)
Bardzo możliwe, to mogło być albo w Pubie u Filipa albo w Woodstocku... obie już chyba nie istnieją.
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: IBLIS (krk)

15-07-2011, 08:52

Nie wiem jak z istnieniem ale prawdopodobnie to właśnie u Filipa było.
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: IBLIS (krk)

06-01-2012, 18:48

nowy numer do odsłuchu

do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
borsuk
rozkręca się
Posty: 36
Rejestracja: 30-09-2010, 21:40

Re: IBLIS (krk)

25-02-2012, 17:17

"Menthell" - debiutancki album uprawiającego awangardowy metal Iblis ujrzy światło dzienne już wkrótce. Płyta będzie dostępna w dwóch wersjach: internetowej, którą można będzie pobrać ZA DARMO ze strony wydawcy - Death To Music Productions (http://www.deathtomusic.com) oraz w formie ściśle limitowanego do 300 egzemplarzy digipacka, za materializację którego odpowiada 8merch (http://iblis.8merch.com/iblis_menthell_cd-id253). Opiekę medialną nad wydawnictwem sprawuje Mythrone Promotion.

Za psychoaktywną oprawę graficzną krążka odpowiada Traktor, gitarzysta basowy Iblis. Spodziewajcie się hipnotyzującej mieszanki awangardy i progresji spod znaku DHG, Lux Occulta, Ephel Duath, Atrophia Red Sun, Bogus Blimp czy Ved Buens Ende. Oficjalna premiera krążka będzie miała miejsce 10 marca 2012 r.

Plan zwiedzania „mentalnego piekła”:

1.White Claudia
2. 12 Sycamores
3. Menthell
4. Poison In Your Food
5. Don't Eat My Legs
6. Origin
7. Bill Skins Fifth

W oczekiwaniu na premierę „Menthell” możecie zapoznać się z próbkami materiału poprzez strony:

http://www.facebook.com/iblispl
http://www.myspace.com/nuklearrocknroll


W międzyczasie, również za pośrednictwem D.T.M. Productions zespół udostępnił do pobrania swoje drugie demo "Nuklear Rock'n'roll". Ten, datowany na 2008 r. materiał odbiega nieco od obecnie prezentowanego przez Iblis stylu, niemniej cytując szefa Death To Music jest on świetnym punktem wyjścia do zapoznania się z twórczością krakowskiego kwartetu. "Nuklear Rock'n'Roll" znajdziecie tutaj:

http://www.archive.org/download/IBLIS_N ... Dtm084.zip

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy!

Obrazek
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: IBLIS (krk)

26-02-2012, 19:27

kupcie se. dobry w chuj materiał, zalecam wszystkim fanom virus. drobna kaska a muzyka rewelacyjna.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: IBLIS (krk)

02-03-2012, 09:02

do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
mythrone
zaczyna szaleć
Posty: 176
Rejestracja: 06-03-2009, 23:46
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: IBLIS (krk)

10-03-2012, 12:23

Już od 10 marca na oficjalnej stronie brytyjskiej wytwórni Death To Music Productions pojawi się możliwość darmowego pobrania debiutanckiej płyty avant-garde/progressive metalowego IBLIS. Internetowa wersja "Menthell" oprócz półgodzinnej dawki muzyki, zawierać będzie także dołączony plik PDF z oryginalnymi grafikami ilustrującymi teksty poszczególnych utworów. Obrazy zostały przygotowana przez Traktora - basistę zespołu - specjalnie z myślą o wirtualnej wersji albumu.
Traktor jest odpowiedzialny również za nieco odmienną od internetowej, oprawę graficzną limitowanego do 300 szt. digipacka, który jest już dostępny za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego IBLIS: www.iblis.8merch.com.

Obrazek

Tytułowy utwór z płyty doczekał się również psychodelicznego teledysku, którego pomysłodawcą jest Andrzej Nowak, przyjaciel zespołu i zarazem muzyk post-metalowego Fleshworld. Ten niecodzienny w przekazie klip do sprawdzenia tutaj:

Płytę można w ciemno zarekomendować miłośnikom Virus, The Konsortium, Master's Hammer czy starego Opeth, ale nie tylko. W przedpremierowej recenzji krążka opublikowanej na łamach Psychozine.eu, redaktor Grzegorz Fijałkowski o muzyce Krakusów pisze następująco: "..."Menthell" to udana synteza wielu kierunków, w jakich poszły m.in. Mord’A’Stigmata, Tenebris, Turin Turambar, wczesny Riverside czy nieco zapomniany Different State. Ten pozornie stylistyczny kalejdoskop jest jednak nadzwyczaj umiejętnie skomponowany w nietuzinkową i zarazem przyswajalną całość. Wyraźnie słychać, że nie jest to awangarda dla samej awangardy, tylko rezolutnie, zapewne też z premedytacją przygotowany album, gdzie wszystkie utwory mają swój wspólny mianownik. Naturalnie sporo w nich zawiłości, niedomówień, co najmniej zaskakujących zwrotów akcji, lecz jednocześnie muzyka Iblis jest bardzo nośna, wciągająca, żeby nie powiedzieć, że czasami na swój przewrotny sposób nawet przebojowa. Połamana rytmicznie, napastliwa, momentami przygnębiająca i niepokojąca, kiedy indziej transowa i zniewalająca...."


Obrazek

Ponadto przypominamy, że za pośrednictwem Death To Music Prod. IBLIS udostępnił również bezpłatnie swoje poprzednie wydawnictwo "Nuklear Rock'n'Roll", które od kilku tygodni dostępne jest na serwerze www.deathtomusic.com.

Więcej o zespole na:

www.myspace.com/nuklearrocknroll
www.facebook.com/iblispl
www.iblis.8merch.com
Awatar użytkownika
borsuk
rozkręca się
Posty: 36
Rejestracja: 30-09-2010, 21:40

Re: IBLIS (krk)

11-03-2012, 20:45

Płyta już do ściągnięcia z: http://ia700805.us.archive.org/35/items ... DTM668.zip


Smacznego :)
Awatar użytkownika
borsuk
rozkręca się
Posty: 36
Rejestracja: 30-09-2010, 21:40

Re: IBLIS (krk)

29-05-2012, 10:32

Poszukujemy perkusisty.
Jeśli ktoś ładnie stuka i nie boi się wyzwań to zapraszam na borsukh8@gmail.com.

Ehh

Obrazek
ODPOWIEDZ