Smartfon

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
chaos
w mackach Zła
Posty: 770
Rejestracja: 24-12-2008, 13:24

Re: Smartfon

01-10-2010, 20:25

jaki ma sar ten telefon ?
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Smartfon

01-10-2010, 20:25

ciekawa ciekawostka, choć idea grania w quake na dotykowym ekranie wydaje mi się cokolwiek dziwna
^chaos, ja bym sie sar nie przejmowal, obecnie wszystkie telefony musza spelniac dosc rygorystyczne normy w tym zakresie
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Smartfon

01-10-2010, 20:27

grot pisze:ciekawa ciekawostka, choć idea grania w quake na dotykowym ekranie wydaje mi się cokolwiek dziwna
Ale takie n900 np. już ma klawiaturkę i jest miodzio 8)
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 20:27

chaos pisze:jaki ma sar ten telefon ?
nie rozumiem, spytaj mnie po polsku.
grot pisze:ciekawa ciekawostka, choć idea grania w quake na dotykowym ekranie wydaje mi się cokolwiek dziwna
jasne, sam mam mieszane uczucie, ale tu przecież nie o to chodzi, prawda? ;)
edit: o no właśnie, riven mnie uprzedził.
edit2: morph nie riven, kurwa, zmieniata te awatary jak awatary, myli się człowiekowi non stop
Ostatnio zmieniony 01-10-2010, 20:48 przez Scaarph, łącznie zmieniany 1 raz.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 20:41

Obrazek
heretic fuck yea
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
chaos
w mackach Zła
Posty: 770
Rejestracja: 24-12-2008, 13:24

Re: Smartfon

01-10-2010, 21:05

dotykacze niestety są beznadziejne dla kierowców

SAR - współczynnik absorpcji swoistej (specific absorption rate)
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 21:22

nawet nie wiem co to jest, pewnie kolejny wymysł jakichś nawiedzonych ekologów, zbyt duży (względnie zbyt mały) wskaźnik przyczynia się do bezpłodności, raka mózgu, serca, jelit, niedrożności wątroby i obniżonych zbiorów pszenżyta na południu kraju, dobrze kombinuję? czy to coś, co ma jakieś faktyczne znaczenie?
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
chaos
w mackach Zła
Posty: 770
Rejestracja: 24-12-2008, 13:24

Re: Smartfon

01-10-2010, 21:25

dobrze kombinujesz, a moim zdaniem ma znaczenie
ale nie chce mi się Ciebie uświadamiać, poczytaj sobie jak masz czas
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Smartfon

01-10-2010, 21:31

chaos, jeśli znasz jakieś badania, które jednoznacznie dowodzą, że telefony komórkowe znacząco zwiększają ryzyko zachorowań etc to chętnie poczytam\posłucham, swego czasu trochę zajmowałem się tym zagadnieniem i na razie stan wiedzy mimo wielu badań jest taki, że takich dowodów brak, a wszelkie działania są prowadzone jako dmuchanie na zimne, więc normy i tak znacząco ograniczają emisję promieniowania profilaktycznie
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
chaos
w mackach Zła
Posty: 770
Rejestracja: 24-12-2008, 13:24

Re: Smartfon

01-10-2010, 21:46

niestety lobby producentów znacząco wpływa na wyniki badań oraz na ustalane normy
znam to z autopsji, zresztą nie tylko w tej dziedzinie tak się dzieje
tak naprawdę uczestniczymy w wielkim eksperymencie czy tego chcemy czy nie ...
materiały na ten temat są do odnalezienia w sieci, nie ma pod ręką konkretnych linków
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Smartfon

01-10-2010, 22:02

no szkoda, bo właśnie o konkrety mi chodzi. jakieś artykuły\opinie o możliwym destrukcyjnym wpływie telefonii komórkowej są, sęk w tym, że nie są poparte rozstrzygającymi dowodami.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 22:10

o, no sytuacja jest identyczna jak z tym lobby aryjskich eks-kgb'owych szpiegów. są wszędzie, i to powszechnie wiadomo, sterują rządem polskim, ruskim, amerykańskim, generalnie rządzą światem jakim go znamy, nikt oczywiście nikogo za rękę nie złapał i nikt nie wie, jak taki potencjalny eks-kgb'owy aryjski szpieg wygląda, ale to właśnie o to chodzi przecież. poważnie mówię. gdzieś są na necie linki, ale nie mam teraz akurat żadnych pod ręką.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
chaos
w mackach Zła
Posty: 770
Rejestracja: 24-12-2008, 13:24

Re: Smartfon

01-10-2010, 22:24

masz rację, ale sęk w tym że nie ma również badań nad nieszkodliwością z uwagi na niewystarczający czas ekspozycji ...
a biorąc pod uwagę np. problemy zdrowotne żołnierzy zawodowych pływających na statkach radiowo telekomunikacyjnych lub stacjach radiowych naziemnych wysokich mocy budzi wiele wątpliwości
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Smartfon

01-10-2010, 22:37

przy odpowiednio silnym promieniowaniu można wywołać choroby to nikt nie ma wątpliwości - tutaj zawsze przypomina mi się historia-anegdotka którą usłyszałem podczas odwiedzin w WAT, o tym jak wykorzystywano silne radary do sterylizacji żołnierzy - no, ale trzeba znać jednak skalę - gdzie urządzenia wysokiej mocy włączone przez cały czas, a gdzie telefon komórkowy...
w gruncie rzeczy obecny stan wiedzy jest taki, że środowiska naukowe przychylają się do tezy, że telefon komórkowy spełniający wszystkie wymagania dotyczące emisji nie powoduje zagrożenia zdrowia.
jedynym problemem jest tak jak piszesz - możliwość ewentualnym zmian długofalowych w perspektywie kilkudziesięciu lat, bo to zbyt nowa technologia, by pojawiły się już takie efekty u ludzi stykających się z pierwszą generacją urządzeń. ale generalnie i tak ryzyko jest minimalne.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
chaos
w mackach Zła
Posty: 770
Rejestracja: 24-12-2008, 13:24

Re: Smartfon

01-10-2010, 23:51

jak producenci papierochów wchodzili na rynek z świetnym marketingiem nikt nie zawracał sobie głowy szkodliwością tytoniu, fajka w gębie była trendy i luz, badania albo były niewystarczające albo wyniki były manipulowane/zatajane ... po wielu latach nie ma wątpliwości co do ich szkodliwości, podobnież z pestycydami, antybolami, coraz więcej mówi się o szczepionach ...

nie wiadomo czy i ile osób już choruje, zapewne nie ma takich statystyk, niemniej jednak moim zdaniem należy sceptycznie podejść do tematu, jednak zachować dystans co do optymizmu korporacji w kwestii nieszkodliwości

kiedyś rozmawiałem z profesorem specjalistą drgań i fizyki hałasu, przekonywał mnie, że już sam fakt przebywania w pomieszczeniu o wymiarach 3 x 3 metry (np. przedziale wagonu kolejowego) podczas gdy rozmowę przez telefon prowadzi 4 osoby jednocześnie, natężenie fal elektromagnetycznych jest na tyle duże, że nie pozostaje bez wpływu na organizmy żywe, było to na jakiejś konferencji, a profesor robił badania dla wojska, zwrócił uwagę żeby podczas snu nie trzymać telefonu bliżej głowy niż 2 metry, a wielu moich znajomych trzyma pod poduszką jako budzik ...
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

02-10-2010, 00:11

czy to znaczy, że za życia odczuję konsekwencje rozmawiania przez telefon komórkowy?
nie dajmy się zwariować. teraz wszystko szkodzi. papierosy, alkohol, kawa, herbata, tauryna, genetycznie modyfikowana żywność, glutaminian sodu, promienie uv, zbytni wysiłek, seks, zbyt intensywne myślenie.
ty serio chcesz umrzeć odcinając się od takich historii widząc na oddziale babkę chorą na gardło śmiało gadającą przez telefon całe swoje życie?
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

02-10-2010, 01:26

nawiązując do tematu, to jeno tylko dodam, że czekam na to cacko od Mozilli ;)



a tu wersja dla tych z 3D okularami:

Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 01:35

ueee, jak na concept art to srednio ladne. no i rzutowane klawiatury to ponoc mega chujnia :P
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

02-10-2010, 01:39

Riven pisze:ueee, jak na concept art to srednio ladne. no i rzutowane klawiatury to ponoc mega chujnia :P
projektory kieszonkowe są już praktycznie do kupienia (z całkiem niezłą rozdziałką), więc nic tylko czekać na dobre rozwiązania klawiaturowe ;)
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 01:43

no przeciez to zadna nowosc , taka klawiatura :p

ale fakt, jakies nowe rozwiazanie jesli chodzi o wprowadzanie tekstu to IMO najwieksze wyzwanie dla designerow telefonow. na razie w tej dziedzinie praktycznie nic sie nie rusza od wielu lat.
this is a land of wolves now
ODPOWIEDZ