Smartfon

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Smartfon

25-12-2017, 18:28

Śledzę z zapartym tchem, jako użytkownik ładowanego średnio raz na 10 dni takiego oto telefonu:

Obrazek
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Smartfon

25-12-2017, 19:03

Lukass pisze:Śledzę z zapartym tchem, jako użytkownik ładowanego średnio raz na 10 dni takiego oto telefonu:

Obrazek
Miałem kiedyś, żywotny model.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Smartfon

25-12-2017, 19:09

Kupiłem za grosze nówkę nieśmiganą z jakiegoś zapomnianego przez wszystkich magazynu ze dwa lata temu. Jak widać baterii leżenie nie zaszkodziło... Wszystkie inne zadania realizuję za pomocą dedykowanych urządzeń: internet i gry - komputer, muzyka - odtwarzacz (chociaż czasami używam w/w jako odtwarzacza), zdjęcia - aparat, chyba że tylko na zasadzie "zamiast notatki", to telefonem. Nie mieści mi się w głowie wydawać na słuchawkę tyle, za ile da się kupić przyzwoitego laptopa.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Smartfon

25-12-2017, 19:22

Panie Kolego, laptopa włączam raz na kilka dni, poza tym sprzęt służy do kurzenia się. Wystarczy mi ślęczenia przed monitorem w pracy. Oczywiście, o przejściu z normalnej słuchawki na nienormalną przeważyły także inne względy, ale poruszanie tego jest nudne, jak mniemam, dla nas obu.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Smartfon

25-12-2017, 19:38

Naturalnie, nie bardzo jest o czym dyskutować. Ja z kolei ze dwa razy w życiu żałowałem, że nie mam przy sobie smartfona. Niewiele :) A koszt przeliczyłem przykładowo, równie dobrze można to wyrazić w liczbie potencjalnie nabytych dobrych piw. Dużo dobrych piw brzmi nieźle.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Smartfon

25-12-2017, 19:40

Albo dużo kompaktów. Albo dobry wzmacniacz, kolumna, gramofon...
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Smartfon

25-12-2017, 20:15

Sybir pisze:Albo dużo kompaktów. Albo dobry wzmacniacz, kolumna, gramofon...
Niestety chociaż smartfony są drogie, to dobre audio jeszcze bardziej.

Ale jednä kolumnę da się już kupić w cenie telefonu. Na drugą trzeba dołożyć :)
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Smartfon

25-12-2017, 20:18

Sybir pisze:
Lukass pisze:Śledzę z zapartym tchem, jako użytkownik ładowanego średnio raz na 10 dni takiego oto telefonu:

Obrazek
Miałem kiedyś, żywotny model.
No fakt, fajne te telefony były, mój leży do tej pory i przewraca się między pierdołami w szufladzie, ale z tą żywotnością baterii u smartfonów to też tylko półprawda jest ;)
Zresztą, odkąd powerbanki stoczyły się do cenowego pułapu przeciętnego zjadacza chleba, problem baterii zszedł na boczny plan nawet w fachowych recenzjach - chyba, że mamy do czynienia z tymi niewymiennymi, bo te modele zawsze zasługują na tyrę ;) Tu 3 tys. mAh, tam 10 tys. i jesteśmy uposażeni na cały weekend ;)))
Karkasonne

Re: Smartfon

25-12-2017, 20:21

Mam smartfona, ale tak go używam, ze bateria żyje tydzień. Równie dobrze mógłbym mieć Nokię 3310.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Smartfon

25-12-2017, 20:23

Nie ma takich smartfonow co zyja tydzien.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Karkasonne

Re: Smartfon

25-12-2017, 20:25

Tez tak słyszałem, ale nie mogę przeczyć faktom. Sprawdzam na nim głównie godzinę.
Hmm... pamietam ze w sobotę rano miałem 52%, teraz jest poniedziałek wieczór i mam 21%. Nie wziąłem nawet ładowarki na te dni. No tak ok 15% dziennie schodzi. To jakiś LG, nie wiem jaki.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Smartfon

25-12-2017, 22:31

ozob pisze:Nie ma takich smartfonow co zyja tydzien.
mój po tygodniu ma około 60% baterii wiec na upartego trzymałby nawet 2 tygodnie :P
ale z przyzwyczajenia ładuje go co czwartek :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Biały
w mackach Zła
Posty: 736
Rejestracja: 17-06-2012, 10:17

Re: Smartfon

25-12-2017, 22:36

przy intensywnym użytkowaniu nie ma mowy o trzymaniu tydzień czasu. Trzeba zazwyczaj ładować to gówno codziennie/co dwa dni. Co roku wychodzi nowy flagowiec topowych marek i na tapecie temat nowego procka, 8 gb ram żeby lagdroid się nie zawieszał, w huj wypasiony aparat, itp. ale bateria od lat Li-Ion 3000 mAh...
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Smartfon

25-12-2017, 22:45

E tam, wszystko jest względne: o kulturze traktowania baterii mowa oczywiście; nierozładowywanie, ładowanie od 15% do maksymalnie 85% i nie będziemy mieć problemów przez następne X lat. Najgorsze to jest drenowanie jonowców na zasadzie tej samej, jak robiono z telefonami przedpotopowymi. Czy z drugiej strony, skandaliczne formowanie/formatowanie baterii od razu po zakupie.

Tak czy inaczej, o tygodniowym a bezustannym użytkowaniu nie ma nawet mowy. Ale nie było też w wypadku tych przestarzałych akumulatorów, tak że znowu wyłania się peerelowskogenna dyskusja, jak to kiedyś było lepiej... (co jest oczywiście gówno prawdą, mając na uwadze, jak proste i prymitywne były ówczesne pseudo-systemy mobilne.) ;)
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Smartfon

25-12-2017, 23:26

Jedyne smartphony, ktore daja rade z bateriami to Huawei. Teraz mam OnePlus 5T i musze ladowac co dzien.
Ostatnio zmieniony 26-12-2017, 00:16 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Smartfon

26-12-2017, 00:06

Biały pisze:przy intensywnym użytkowaniu nie ma mowy o trzymaniu tydzień czasu. Trzeba zazwyczaj ładować to gówno codziennie/co dwa dni.
szczerze ? gdybym miał ładować tak telefon to po prostu bym się go pozbył
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Smartfon

26-12-2017, 00:16

Straszne. (;
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Smartfon

26-12-2017, 02:24

Żułek pisze:
Biały pisze:przy intensywnym użytkowaniu nie ma mowy o trzymaniu tydzień czasu. Trzeba zazwyczaj ładować to gówno codziennie/co dwa dni.
szczerze ? gdybym miał ładować tak telefon to po prostu bym się go pozbył
Ale że co, cebula? Czy ot, po prostu, dla zasady?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Smartfon

26-12-2017, 04:28

byrgh pisze:
Żułek pisze:
Biały pisze:przy intensywnym użytkowaniu nie ma mowy o trzymaniu tydzień czasu. Trzeba zazwyczaj ładować to gówno codziennie/co dwa dni.
szczerze ? gdybym miał ładować tak telefon to po prostu bym się go pozbył
Ale że co, cebula? Czy ot, po prostu, dla zasady?
dla wygody i swiętego spokoju :)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: Smartfon

26-12-2017, 13:59

Kwestia przyzwyczajenia. Osobiście czułbym się nieswojo, gdybym miał ładować telefon raz w tygodniu i najprawdopodobniej zapomniałbym o istnieniu jegóż ;)
ODPOWIEDZ