Smartfon

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

27-09-2010, 21:39

nie no, sam napisales, ze nawet nie probowales.
a to wlasnie wymaga przyzwyczajenia, a tak jak mowilem, srednio zrecznej osobie nauka obslugi zajmuje pewnie z 10 minut :P
whatever. telefon fajny? android?
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

27-09-2010, 22:11

nie pisałem, że nie próbowałem, a że jak włączyłem to zgłupiałem, bo nawyki wzięły jednak górę.
telefon jak na razie wrażenie zrobił na mnie niemałe. wyświetlacz po prostu nie do wypierdolenia, w miarę fajny interfejs, w miarę łatwo się obsłużyć tym ustrojstwem, WOW ARMORY :D :D :D , dużo pierdół, konfigurowalny prawie dowolnie, android 2.1 (ma mieć 2.2 jak wyjdzie). ja jeszcze po omacku nieco w tym temacie, bo to pierwszy mój kontakt z taką techniką. generalnie na razie jestem zadowolony. z klawiaturą daję sobie elegancko radę, tylko muszę patrzeć na nią. przeglądanie stron, poczta, jakieś takie pierdółki - sama przyjemność. największe wady to niezbyt solidna obudowa no i krótki czas trzymania baterii :)
ja spędziłem ostatni tydzień na wertowaniu informacji, oglądaniu filmików, porównywaniu parametrów i cen. trochę pod względem impulsu wziąłem dziś ten telefon - bo z pay as you go na abonament musiałem przejść, żeby na nim łapy położyć, ale z mojego wywiadu wynika, że to jeden z najrozsądniejszych smartfonów w ogóle - zarówno jeśli chodzi o parametry jak i o juzer-przyjazność oraz przyszłościowość.
KURWA JAKIE GIERKI :lol:
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

28-09-2010, 09:27

to git.

ja juz ze 3 tyg mam tego androida i w tym czasie obadalem troche softu. na te chwile jest pare aplikacji, ktore sa imo bardzo przydatne i swietnie dzialaja, polecam sie zapoznac:

1) Astro file manager
swietny menedzer plikow, duza funkcjonalnosc, ok wyglad, dziala dobrze. podstawa

2) Aldiko
zajebisty darmowy e-book reader. funkcjonalnoscia nie ustepuje niczym Amazon Kindle (mowa o wersji na androida, fkors), ale jego najwieksza zaleta jest to, ze jest polaczony z ogromna biblioteka darmowych ksiazek. wiadomo, ze wszystkiego sie tam nie znajdzie, ale jest masa klasyki. ja na przyklad zassalem sobie teraz pare rzeczy lovecrafta + alicje w krainie czarow. mialem okazje przekonac sie, ze ebook nawet na takim malym gownie nie jest wcale TAKI zly - ostatnio sporo jezdze pociagiem i w czasie podrozy sprawdza sie to naprawde swietnie. mozna bardzo latwo regulowac parametry ekranu juz z poziomu ksiazki- i tak 1,5 h lektury wcale nie meczy oczu. chyba najfajniejszy 'dodatkowy' aspekt tego telefonu jak dla mnie.

2) Everpaper
to jest absolutna rewelacja jesli sie nie ma data planu i 3g kosztuje pieniadze. gdy jestesmy w obrebie wi-fi, chodzimy sobie po stronach, jak nas cos zainteresuje i chcemy doczytac potem, to klikamy bookmark "Read later" i tresc strony laduje na koncie instapaper.

cala idea polega na tym, ze Instapaper przetwarza tresc strony tak, zeby zostal z niej tylko dobrze sformatowany tekst + (jesli sobie tego zazyczymy) obrazki. na telefonie logujemy sie przez everpaper i wszystko sciaga sie na karte pamieci. dostajemy sama tresc, lepiej przystosowana do czytania i znacznie mniejsza wagowo. tym sposobem mozna w blyskawiczny sposob zapisac sobie dowolna ilosc tekstu do przeczytania, np. na czas podrozy. mozna tez dzialac juz z poziomu przegladarki na telefonie - wystarczy wlaczyc menu, wybrac "Share" i kliknac "Send to Instapaper". super sprawa. najlepiej nadaje sie do lektury artykulow, recenzji, wywiadow itp.

4) dropbox

prosta rzecz - na kompie robisz folder dropbox, na telefonie masz app. wrzucasz, naciskasz sync, i po obu stronach wychodzi to samo. fajne np. jak nie ma kabla pod reka, albo chce sie zachowac cos na pozniej. do tego ma opcje udostepniania plikow, wiec mozna odrazu pobrac url i komus wyslac, np. mailem.

5) wefi connect

program , ktory usprawnia laczenie sie z otwartymi sieciami wi-fi. mozna wlaczyc tryb w ktorym bez pytania laczy sie z napotkana siecia. nic obowiazkowego, ale czasem przydatne.

jak ktos ma swoje propozycje, to wrzucac! android market jest jeszcze mlody, ale i tak mozna znalezc sporo fajnego softu.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

28-09-2010, 14:57

ten samsung nie dość, że obsługuje bez problemu divx i xvid do 720p to jeszcze czyta FLAC :shock: nie mówiąc już o pdfach i wordowskich docach. jestem absolutnie rozjebany.

trochę pobuszowałem w tym android markecie, na pierwszy rzut poszła biblia, tezaurus, lokalizator bankomatów i przyloty/odloty miejscowego lotniska :) jak się już pewniej w tym poczuję i coś znajdę i potestuję to tu wrzucę.
aldiko miałem od razu - bardzo fajna rzecz.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

28-09-2010, 15:43

bylo brac desire, to bys mial za ta sama cene wszystko to + zajebista jakosc obudowy ;P
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

28-09-2010, 16:05

akurat nie było desire, ale z mojego rozeznania wynika, że chyba jednak galaxy s bardziej mi leży.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

29-09-2010, 17:46

właśnie zostałem totalnie rozpierdolony skanerem barcode'ów. bez zbędnego jebania się, po prostu skanujesz aparatem kod i w sekundę wyszukujesz w necie najtańsze ceny, porównania, recenzje, opisy... coś wspaniałego, a mam wrażenie, że jeszcze sporo takich pierdółek czeka na to, żebym je odkrył :) fajnie, kurwa, no fajnie.
no i odkryłem przed chwilą androidowe emulatory gameboya, snesa i c64. haha, morda mi się cieszy jak dziecku.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

30-09-2010, 02:21

normalka
this is a land of wolves now
Hellseeker
starszy świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 26-04-2008, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Smartfon

01-10-2010, 07:46

Scarph, powiedz mi czy jak wrzucasz na tego Samsunga muzykę/video to musisz wszystko wcześniej konwertować jakimś programem? Czy po prostu przerzucasz pliki bez żadnego dodatkowego jebania się z nimi?
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

01-10-2010, 10:58

eee, jesli to android, to raczej nic nie trza instalowac, to nie jakies zgnile jablko tylko porzadny system ; ))
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 15:20

żadnego jebania. można wrzucać specjalnym samsungowym programem, który sam wybierze do którego katalogu co wpierdolić, a można też bez żadnego programu, bez żadnej konwersji po prostu wrzucić sobie bezpośrednio na telefon gdzie się chce.
to jest zresztą następna zaleta tego telefonu - czytałem, że sporo telefonów (tak, na androidzie) jednak jakiejś tam swojej konwersji wymaga, ten zupełnie nic, czyta xvidy, divxy, avi i wmv, jedynie mov nie, także mnóstwo formatów dźwiękowych z ogg i flac na czele.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

01-10-2010, 15:43

Co do dźwięku to o ile wiem każdy nowy Android obsługuje mniej popularne formaty, z flac na czele
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 16:32

a właśnie. jest możliwe odpalenie pc-towych gierek na androidzie?

edit: matko bosko, quake 3 sportowali :shock: :D 8)
Ostatnio zmieniony 01-10-2010, 16:52 przez Scaarph, łącznie zmieniany 1 raz.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Smartfon

01-10-2010, 16:36

Scaarph pisze:a właśnie. jest możliwe odpalenie pc-towych gierek na androidzie?
Tych na Win - nie, ale za to DosBox chyba na Androida jest (na Maemo jest na pewno), chodzi jak złoto :D.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 16:54

o, i to jest doskonała wiadomość, właściwie o to mi chodziło :D
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 17:36

dosbox na androida działa tylko z klawiaturą hardware'ową :(
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

01-10-2010, 18:40

co kurwa, quake 3? :D :O
niezle.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 18:47

no quake 3 :) zassałem ten plik z konwersją, ale potrzebuje on jeszcze tych wszystkich paków z oryginalnej gry. PAK0.PK3 zajmuje niecałe 500mb i nawet go już ściągałem, ale mi się urwał w połowie, więc się zniechęciłem :) do tego jeszcze wrzucasz te bodajże 8 pliczków pak i wichura :) może później jeszcze raz spróbuję zassać.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

01-10-2010, 18:52

probuj probuj, jak sie okaze ze dziala przyzwoicie to zaczne zalowac, ze nie wylozylem 700 zl wiecej :D
masakra, nie slyszalem o tym.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

01-10-2010, 19:03

na pewno działać będzie przyzwoicie. na jakimś milestone to to wyciąga koło 22 klatek.

http://code.google.com/p/kwaak3/

http://www.quake.net.pl/?page=news&newsid=12001

tak nawiasem mówiąc jest też port q2 ;)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
ODPOWIEDZ