zakup gitary

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: zakup gitary

04-11-2012, 09:32

Najlepsze demówki polskiego NSBM nagrywano na strunach pamiętających rządy Kiszczaka, Urbana i Jaruzela.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: zakup gitary

04-11-2012, 11:09

Jeśli jest to fanboy pisu to może mieć 10 lat a i tak stwierdzi że te czasy pamięta
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup gitary

04-11-2012, 14:03

Alsvartr pisze:
Kurt pisze:Struny, to trzeba po ~30 godzinach grania wymieniać, a nie po latach ;)
Tylko jeśli nagrywasz. Zmienianie strun tak często przy kanapowym graniu mija się z celem.
Tylko jeśli jesteś głuchy i nie słyszysz, że Ci nie stroi, zgrzyta i ogólnie wkurwia. Ale co kto lubi, nic mi do tego.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: zakup gitary

04-11-2012, 14:45

Kurt pisze:
Alsvartr pisze:
Kurt pisze:Struny, to trzeba po ~30 godzinach grania wymieniać, a nie po latach ;)
Tylko jeśli nagrywasz. Zmienianie strun tak często przy kanapowym graniu mija się z celem.
Tylko jeśli jesteś głuchy i nie słyszysz, że Ci nie stroi, zgrzyta i ogólnie wkurwia. Ale co kto lubi, nic mi do tego.
Lol, mam struny których nie zmieniałem od ponad pół roku i stroją równie dobrze co zaraz po założeniu więc nie wiem skąd wziałeś takie rewelacje. Wystarczy zainwestowac parę groszy w cleaner do strun, utrzymywac je w czystości (przede wszystkim wycierac po graniu i nie siadać do wiosła z ujebanymi/tłustymi łapami) i zamiast badziewi za 20 zł szarpnąć się raz na 3-4 miechy na komplet Elixirów. Ubytek w brzmieniu jest - fakt, ale mozna bezproblemowo grać nawet do 4 miesięcy.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup gitary

04-11-2012, 16:11

Nic mnie tak nie jeży jak Elixiry i ich ścieralna powłoka. I jak bezproblemowo, skoro sam zauważyłeś, że jest ubytek w brzmieniu? To się kupy nie trzyma. Poza tym nigdy nie miałem pół roku strun, góra po miesiącu nie tak znowu intensywnego grania już się ich nie dało nastroić bezproblemowo a brzmienie strasznie zjechało. A nie mam nawet ruchomego mostka.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

04-11-2012, 16:15

A ten, ktos tu gra na akustyku? Czas wymienić struny w pudle,polecacie cos? W tej materii nie zależy mi na oszczędności, zwłaszcza jak kiedyś kupiłem sobie takie porządne struny nylonowe do klasyka które z tej badziewnej gitary wyciagnely na jakiś czas mega brzmienie. Różnica kolosalna, warto wydać te 50 zł więcej. Niestety nie pamiętam już co to było bo nie gram już na tej gitarze.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: zakup gitary

04-11-2012, 16:18

Kurt pisze:Nic mnie tak nie jeży jak Elixiry i ich ścieralna powłoka.
Obok EB najlepsze struny z jakimi miałem do czynienia. A trochę ich sprawdziłem.
Kurt pisze:I jak bezproblemowo, skoro sam zauważyłeś, że jest ubytek w brzmieniu? To się kupy nie trzyma.
Ubytek a nie brak. Na moim sprzęcie naprawdę irytujące robi się "zmiękczenie" na gainie i bardziej "gumowate" brzmienie strun na cleanie, ale to też dopiero po jakichś 2-5 miesiąca. Ale 30 godzin? Bez przesady.
Kurt pisze:Poza tym nigdy nie miałem pół roku strun, góra po miesiącu nie tak znowu intensywnego grania już się ich nie dało nastroić bezproblemowo a brzmienie strasznie zjechało. A nie mam nawet ruchomego mostka.
Jaką masz gitarę? Bo wydaje mi się to dziwne, skoro ja w soim budżetowym Schecterze za 800 zł moge równie dobrze nastroić struny nowe jak i 7 miesięczne.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2389
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: zakup gitary

04-11-2012, 16:28

Alsvartr pisze:
Kurt pisze:Poza tym nigdy nie miałem pół roku strun, góra po miesiącu nie tak znowu intensywnego grania już się ich nie dało nastroić bezproblemowo a brzmienie strasznie zjechało. A nie mam nawet ruchomego mostka.
Jaką masz gitarę? Bo wydaje mi się to dziwne, skoro ja w soim budżetowym Schecterze za 800 zł moge równie dobrze nastroić struny nowe jak i 7 miesięczne.
otóż to, niemożność nastrojenia to nie może być wina strun - ja mam od półtora roku ten sam komplet w elektryku i stroję bezproblemowo, tylko brzmienie przymulone i góry brakuje. zawsze rzadko zmieniałem, a ze strojeniem nigdy nie miałem problemów.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

04-11-2012, 16:30

Tak samo. A hellraiser pięknie trzyma strój. Ja muszę zmienić w akustyku bo mi d jeblo. Ale teraz gram w c#minor, wspaniały strój i jakoś mi to nie przeszkadza :-D
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: zakup gitary

04-11-2012, 16:34

Blackult pisze:tylko brzmienie przymulone i góry brakuje.
Dokładnie, jest to irytujące, a napewno niedopuszczalne jak się nagrywa (no chyba że tez do użytku własnego), ale z drugiej strony nie skłania mnie to do zmieniania strun co miesiąc czy trzy tygodnie.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup gitary

04-11-2012, 16:59

Już pal sześć to strojenie, bo to jeszcze idzie przeżyć; natomiast "ubytki" w brzmieniu są już dla mnie nie do przejścia, i samo to jest wystarczającym powodem, żeby te struny jednak częściej zmieniać. Bo mi gitara nie gada tak jak powinna, a to już nie jest tylko irytujące. Aha, gram na Ernie Ball, jak już pisałem i mam Epiphone Les Paul ino mostek troszkę przerobiłem co by odrobinę menzurę wydłużyć (i pewnie to jest powód niestrojenia) i przystawki wymieniłem.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Nekromantheon
postuje jak opętany!
Posty: 393
Rejestracja: 26-12-2010, 11:59
Lokalizacja: Silesia

Re: zakup gitary

04-11-2012, 22:38

empir pisze: na co zwracać uwagę, poza ceną?
wiadomo że ja jako niedzielny gracz będę patrzał raczej na te najtańsze ale pamiętam że chujki sympatyczne w sklepie muzycznym mają różnego typu ino już nie pamiętam jakiego bo dawno tam nie byłem.
Ja osobiście polecam Ernie Ball i D' addario. Gralem tez długo na Dr ale się zjebały bardzo.
Zwróć uwagę również na grubość strun, tak żeby dopasować odpowiednią do stroju.
noise
rozkręca się
Posty: 31
Rejestracja: 26-10-2012, 18:52

Re: zakup gitary

15-11-2012, 13:28

Ja na blue steel'ach cisnę większość czasu i jak dla mnie spoko są. Z wymianą strun wiadomo, że najlepiej jak najczęściej ale nie zawsze finansowo jest to możliwe.
Co do nie strojenia gitary to raczej bym właśnie obstawiał jakieś problemy z menzurą itp. bo mi się zdarza struny nawet i z pół roku używać a dalej stroją (a jestem na tym punkcie mocno wyczulony).
Obecnie w jednej gitarze mam zamontowane struny 13-56 i stroję w D standard (chciałem do E pociągnąć ale już za bardzo napięte były) no i nareszcie czuć że się gra na gitarze, strasznie nie lubię grać na makaronach w stylu 9-42.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

15-11-2012, 13:31

jeśli chodzi o stroj to only c# is real. to plus emg 89 i jest Szwecja :)
this is a land of wolves now
noise
rozkręca się
Posty: 31
Rejestracja: 26-10-2012, 18:52

Re: zakup gitary

15-11-2012, 13:40

do niskich strojów to mam 7 strunówkę i tam zamiennie B standard albo Drop A :D Ogólnie lubię brzmienie nisko nastrojonych gitar.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

15-11-2012, 14:03

ja mam hellraisera do niskich strojow :) ehh, dawno nie gralem, a to jest tak zajebista gitara. potworne brzmienie ma. tylko piec by trzeba kupic jakis porzadny...
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup gitary

15-11-2012, 15:31

O to chodzi, drop A (jak Sunn O))) czy Nile) albo B (jak Autopsy, Carcass, wczesne Entombed). I to jest brzmienie - ale tylko w 13-66 ;)
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

15-11-2012, 15:37

Left Hand Path jest zdaje sie w B, uwielbiam grac riffy z tej plyty. zwlaszcza Revel in Flesh \m/ kurwancka.
this is a land of wolves now
noise
rozkręca się
Posty: 31
Rejestracja: 26-10-2012, 18:52

Re: zakup gitary

15-11-2012, 15:47

Są nawet ludzie którzy i nawet w Fis grają ale to już raczej trzeba mieć 8 strunówkę :D
Ogólnie teraz dużo kapel stroji niżej nawet w gatunkach w których raczej nie było to często spotykane jak np. w black metalu (a przynajmniej z tego co ja kojarzę) chociażby Morowe w utworze Tylko piekło labirynty i diabły gdzie właśnie w B grają.

No i zgadzam się że struny jak najgrubsze pożądane :D
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

15-11-2012, 15:49

Ostatnia Mgla jest chyba tez dosc nisko strojona, D? Mnie to pasuje, dopoki nie probuje sie robic ciezaru tylko i wylacznie na bazie niskiego stroju. I tak Reign in Blood nagrane w Eb jest ciezsze niz wiekszosc jakiegos tam death metalu w stroju A ;).

A swoja droga, jak to jest z tymi 7 i 8 strunowkami? Rozumiem jak gitarzysta potrzebuje calego spektrum dzwiekow, ale jesli gra riffy rytmiczne, to co za problem po prostu obnizyc 6 strunowa gitare w takim samym stopniu?
this is a land of wolves now
ODPOWIEDZ