zakup gitary

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: zakup gitary

08-01-2009, 15:25

tak jak ktoś tu już zauważył - Jacksony są bardzo zacne. Tzn. akurat nie wiem czy odpowiednie dla początkującego, ale dobrze brzmią i bardzo mi się podobają wizualnie
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

08-01-2009, 15:36

4m pisze:
Skaut_Kwatermaster pisze:hehe całkiem zgrabnie, ja już chiba ponad 2 lata swojego Ibaneza w ręku nie trzymałem, ale kiedyś planuję do niego wrócić.
Racja, nie najgorzej jeżeli chodzi o szybkość, ale prawa łapka kuleje tam trochę ;) Jakiego Ibaneza masz Skaucie? U mnie niestety też od kilku lat regularne granie porzucone, więc paluszki bez formy i sprawności jak bywało drzewiej. Paradoksalnie z 3-4 razy dziennie po gitarę sięgam, żeby różne rozwiązania harmoniczno-brzmieniowe (sonorystyczne) wypróbować :) A gram na tym modelu Ibaneza:
Czyms wyjatkowym pochwalic sie nie moge. Ten model , kupiony jakies 6-7 lat temu celem nauczenia sie Freezing Moon'ow, Ye entrancemperium, Lack Of Comprehension i kilku innych weselnych przyspiewek (wczesniej grane na zwyklym pudle :D ) :D . I wlasciwie od samego poczatku sprawowal sie wysmienicie. Wlasciwie, ta gitara jest do tego typu dzwiekow stworzona, wiec "lzejsze" rzeczy juz tak fajnie nie brzmia niestety, ale zakupu nie zaluje.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Re:

08-01-2009, 15:41

Heretyk > nie wydaje mi sie, zeby jakakolwiek gitara moglaby byc 'zbyt dobra' dla kogokolwiek. zawsze nalezy brac to co najlepsze w zasiegu. w ogole to chcialbym jakiegos porzadnego Jacksona albo to moro ESP Hannemana - przepiekne wioslo metalowe \m/
Wódz Dziesięć Niedźwiedzi pisze:nie wiem ile tu zależy od techniki, a ile od ciągłej praktyki.
a jak Ty chcesz miec technike bez ciaglej praktyki?
gram dokładniej obecnie, aczkolwiek cenię też sobie pewnego rodzaju brud brzmieniowo-wykonawczy, noise i chaos ;)
prosze nie mylic brakow w technice z chaosem i noisem ; )
Gothmog pisze:Ja zaczynałem od podróby stratocastera z wpierdolonym na chama floydem... :P :lol:
hehe, no to jest dramat ;p. A mial chociaz blokady? nie ma nic gorszego niz ruchomy mostek bez blokad - to sie rozstraja nawet jak odkrecisz wajche (w sumie nie moze byc inaczej). pelno tego wisi w sklepach na polkach do tysiaca zlotych i niezorientowani zapalency nabieraja sie na ten badziew :D

p.s. juz to wklejalem do tematu o nagraniach, ale jak ktos ma watpliwosci co do poda to: :p ostatni uwielbiam grac numery z Clandestine, pod na piecu 15 W moze niezle brzmiec ;D. szkoda tylo, ze oni graja w C (albo C#, nie pamietam)

Deathless > wrzuc cos nagrane przez usb na pocketpodzie. jestem ciekaw jaki tam przester mozna wyciagnac, bo cenowo to jest faktycznie niezle
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: zakup gitary

08-01-2009, 15:45

Możesz cały czas ćwiczyć, ale jak nie znasz odpowiedniego ustawienia paluchów to i tak Ci to nic nie da. Odpowiednia technika wydobywania dźwięku + praktyka = sukces :)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

08-01-2009, 15:52

regularna praktyka mozna osiagnac wszystko. tylko ta pieprzona 'kreatywnosc' to kwestia 'talentu' ;p

zreszta co tam technika. przeciez wiadomo, ze Douglas Pearce >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Yngwie Malmsteem
w ogole inna klasa muzykow. kalesoniarz moze spierdalac ze swoimi 'neoklasycznymi' pasazami
this is a land of wolves now
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Re:

08-01-2009, 16:00

Riven pisze:w ogole to chcialbym jakiegos porzadnego Jacksona albo to moro ESP Hannemana - przepiekne wioslo metalowe \m/
o tak, zajebista jest
Awatar użytkownika
witchmaster
zaczyna szaleć
Posty: 103
Rejestracja: 20-03-2007, 18:31

Re: zakup gitary

08-01-2009, 17:04

Co za ludzie! Rozgadali sie, rozkrzyczeli, poklocili o Floyda, Pocket Poda......a ja sie nic nie dowiedziałem.
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: zakup gitary

08-01-2009, 17:20

witchmaster pisze:Co za ludzie! Rozgadali sie, rozkrzyczeli, poklocili o Floyda, Pocket Poda......a ja sie nic nie dowiedziałem.
Bo nie wiesz czego konkretnie chcesz ;) To tak jakbyś poszedł na forum o samochodach i zapytał o jakiś samochód do 150 kzł. Nie wiadomo czy sportowy, vanik, limuzyna, klasy średniej, jaka pojemność, skrzynia automat czy manual, kabrio czy pick up... Z drugiej strony jesteś jak najbardziej usprawiedliwiony, bo skąd masz wiedzieć czego chcesz, jeżeli dopiero chcesz zacząć grać. Podaj może 3, 4 gitarzystów, którzy najbardziej Ci się podobają, tzn. których chciałbyś naśladować, grać rzeczy w ich stylu, to będziemy wiedzieli jakiego rodzaju maszynę do tego Ci dobrać.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

08-01-2009, 17:30

a moim zdaniem najlepiej bedzie jak kupi sobie wioslo z przetwornikami o ktorych pisalem - Seymour Duncan Invader i Jazz. do wyboru - mocny, selektywny sygnal albo ladne, akustyczne brzmienie. Mozna grac Slayera, Morbid Angel, Black Sabbath, Hendrixa, Meole... no wlasciwie nie widze ograniczen. Jak dobrze brzmienie ustawic to i Gilmoura da rade nasladowac.

tak w ogole to:
Obrazek

<wank>
Ostatnio zmieniony 08-01-2009, 17:33 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: zakup gitary

08-01-2009, 17:32

Riven pisze:a moim zdaniem najlepiej bedzie jak kupi sobie wioslo z przetwornikami o ktorych pisalem - Seymour Duncan Invader i Jazz. do wyboru - mocny, selektywny sygnal albo ladne, akustyczne brzmienie. Mozna grac Slayera, Morbid Angel, Black Sabbath, Hendrixa, Meole... no wlasciwie nie widze ograniczen. Jak dobrze brzmienie ustawic to i Gilmoura da rade nasladowac.
Riven, nie rozśmieszaj ludzi :D Gitara do wszystkiego, hehe ;)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

08-01-2009, 17:36

z podem ? nie widze najmniejszego problemu. przeciez wiadomo, ze nie wyciagne tylu brzmien z golego pieca

i nie do WSZYSTKIEGO - ale gitarzystow w/w zespolow mozna nasladowac
po prostu jest to zajebiste polaczenie pickupow - ciezki metal, rock n roll i akustyczne rzeczy mozna grac spokojnie

zreszta kiedys u nauczyciela gralem na jakiejs takiej starej kostce imitujacej akustyczne brzmienie - niestety nie pamietam jak sie nazywala, a wiem, ze teraz to juz jest nie do dostania. brzmialo jak bardzo dobra gitara akustyczna, no cos cudownego to bylo. takiej jazdy z poda nie ukrece.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: zakup gitary

08-01-2009, 17:43

Riven pisze:z podem ? nie widze najmniejszego problemu. przeciez wiadomo, ze nie wyciagne tylu brzmien z golego pieca
i nie do WSZYSTKIEGO - ale gitarzystow w/w zespolow mozna nasladowac
po prostu jest to zajebiste polaczenie pickupow - ciezki metal, rock n roll i akustyczne rzeczy mozna grac spokojnie
Oczywiście, że nie, ale Ciebie rozumiem. Kupiłeś sobie kilka miesięcy temu poda, szalejesz i świata poza nim nie widzisz :) Dyskusję na ten temat sobie jednak darujmy - niech witchmaster się określi co do gitarzystów, materiału jaki chce grać i tu podyskutujmy lepiej.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Deathless King
weteran forumowych bitew
Posty: 1477
Rejestracja: 30-12-2008, 23:51

Re: zakup gitary

08-01-2009, 17:56

Ja uzywam EMG 81/85 i na inne nie zamienie - do CIĘŻKIEJ muzy NIE MA lepszych :D

Jak zladuje w koncu w domu to postaram sie cos nagrac, ze tym ze ja nie uzywam USB - tylko wejscie liniowe.
Only duzo tremolo na nietlumionych strunach is true!
Awatar użytkownika
witchmaster
zaczyna szaleć
Posty: 103
Rejestracja: 20-03-2007, 18:31

Re: zakup gitary

08-01-2009, 19:36

wiem co chce! gitarka do ogolnie pojetego metalu....death, black, no i tez czasami cos lzejszego do odegrania. jak juz pisałem ten cort evl z4 jest ładny. co wy na to?:)
Awatar użytkownika
Deathless King
weteran forumowych bitew
Posty: 1477
Rejestracja: 30-12-2008, 23:51

Re: zakup gitary

08-01-2009, 20:00

EMG HZ to imo shit, ale w sumie jak za ta cene to tragedii nie ma
Only duzo tremolo na nietlumionych strunach is true!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

08-01-2009, 20:24

4m pisze:
Riven pisze:z podem ? nie widze najmniejszego problemu. przeciez wiadomo, ze nie wyciagne tylu brzmien z golego pieca
i nie do WSZYSTKIEGO - ale gitarzystow w/w zespolow mozna nasladowac
po prostu jest to zajebiste polaczenie pickupow - ciezki metal, rock n roll i akustyczne rzeczy mozna grac spokojnie
Oczywiście, że nie, ale Ciebie rozumiem. Kupiłeś sobie kilka miesięcy temu poda, szalejesz i świata poza nim nie widzisz :) Dyskusję na ten temat sobie jednak darujmy - niech witchmaster się określi co do gitarzystów, materiału jaki chce grać i tu podyskutujmy lepiej.
blablabla, nie ma lepszego sprzetu do nagrywania w domu za te cene i dlatego warto o tym wspomniec w tym temacie ; )
qrwa, sam mialem przejscia z jednym zoomem (podobno mial byc zajebisty i z najwyzszej polki a bylo to GOWNO koszmarne), wiec lepiej zeby inni unikneli rozczarowan ;p
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: zakup gitary

09-01-2009, 07:36

witchmaster pisze:wiem co chce! gitarka do ogolnie pojetego metalu....death, black, no i tez czasami cos lzejszego do odegrania. jak juz pisałem ten cort evl z4 jest ładny. co wy na to?:)
Hehe, death, black, ale w stylu czego? Inną gitarkę dobrałbym Ci pod granie Children of Bodom, inną pod Morbid Angel, a jeszcze inną pod DsO ;) Tak jak radzi Deathless King - bierz coś na EMG 81/85 oraz BEZ floyd rose (chyba, że koniecznie chcesz mieć wajchę do szarpania ;) ). W tym poście wyżej, gdzie Riven poleca i bardzo zachwala Seymor Duncan daje fotkę moro ESP Hannemana, w którym siedzą właśnie EMG 81 (Bridge)/EMG 85 (Neck) :) Wiesz już na co masz patrzeć, więc przeglądnij teraz pod tym kątem allegro czy jakiś sklep i wklej kilka modeli, które Ci się wizualnie podobają.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Gothmog
zaczyna szaleć
Posty: 244
Rejestracja: 28-12-2006, 20:59
Lokalizacja: Liegnitz/Breslau
Kontakt:

Re: Re:

09-01-2009, 10:16

Riven pisze:
Gothmog pisze:Ja zaczynałem od podróby stratocastera z wpierdolonym na chama floydem... :P :lol:
hehe, no to jest dramat ;p. A mial chociaz blokady?
zgadnij :roll:
Riven pisze:nie ma nic gorszego niz ruchomy mostek bez blokad - to sie rozstraja nawet jak odkrecisz wajche (w sumie nie moze byc inaczej). pelno tego wisi w sklepach na polkach do tysiaca zlotych i niezorientowani zapalency nabieraja sie na ten badziew :D
Ale wiesz... to był moj pierwszy elektryk kupiony jak miałem 16 lat w komisie za 150 zeta... i tak byłem wniebowzięty. Ale fatk, że trochę zjebało mi to technikę kostkowania. Mostek był tak dziwny i niewygodny, a struny tak dziwnie ulozone, ze trzeba było kostkowac trzymając kostkę trzema palcami... no i tak mi zostało...
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

http://www.lastfm.pl/user/rybieudka - Last.fm
http://rybieudka.blogspot.com/ - RYBIEUDKA blog
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: zakup gitary

09-01-2009, 12:25

ale przeciez ja Cie nie zjezdzam, bo sam bylem w takiej sytuacji ; ) chodzi mi raczej o to, ze generalnie ludzi robi sie na tym w chuja :D jak sprzedawca w sklepie muzycznym wyczuje poczatkujacego, to z jakiegos mayonesa potrafi zrobic ibaneza jem ; ). ja na szczescie nie nabralem sie na takie pierdolenie, a blisko bylo.

4m >> ooo, to wiesz moze jaka gitara nadaje sie do grania DSO? :D

jak witchmaster chcesz grac tylko metal to faktycznie EMG bedzie fajne, sam zreszta planuje kupno wiosla z takimi pickupami. Inna sprawa, ze do czegos innego raczej nie bedzie sie nadawac.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Deathless King
weteran forumowych bitew
Posty: 1477
Rejestracja: 30-12-2008, 23:51

Re: zakup gitary

09-01-2009, 14:45

Nie zgodze sie absolutnie. Mam EMG 81/85 w swoim wiosle i przy odpowiednim ukreceniu wzmaka to i wychodzi maksymalnie ciezkie, higainowe brzmienie, jak i bardziej rockowe, a na EMG 85 pod gryfem jest cieply clean. EMG to wbrem pozorom bardzo wszechstronne pickupy. A na nauke, to nie potrzebujesz floyda, bo jak sie nie umie dobrze wiosla obsluzyc to bardzo przeszkadza. Najpierw opanuj "normalne" wioslo, a wtedy dopiero pobaw sie wajcha. Zeby kupic gite z dobrym floydem, lub edge pro w ibanezie, to troche kasy wydac, a ruchome mostki w tanich gitarach tylko denerwuja.
Only duzo tremolo na nietlumionych strunach is true!
ODPOWIEDZ