Walkman

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Obscureband
zaczyna szaleć
Posty: 202
Rejestracja: 28-03-2011, 23:54
Lokalizacja: Schweidnitz

Re: Walkman

10-11-2014, 18:52

Analripper pisze:a czy w/w konwertery maja mozliwosc samodzielnego ustawiania głowicy przed zgrywka? pytam powaznie...
Przyłączam się do pytania. Falującym płytom zgrywanym z kaset mówię stanowcze NIE! Tym bardziej, że za kilka takich płyt zapłaciłem.
Jeżeli Twoja płyta CD wydana przed rockiem 1994 posiada matrixy z IFPI...to wiedz, że coś się dzieje... Jeżeli na płytach wydanych przez NUCLEAR BLAST przed 1993 rockiem jest adres o pięciocyfrowym kodzie pocztowym...to wiedz, że bardzo źle się dzieje...
Obscureband
zaczyna szaleć
Posty: 202
Rejestracja: 28-03-2011, 23:54
Lokalizacja: Schweidnitz

Re: Walkman

12-11-2014, 10:31

Dipsychia pisze:Co jakiś czas pojawiają się taki konwerter w lidlu w cenie około 15-18eur:
http://www.lidl-service.com/static/4330 ... _EL_DE.pdf
W aldim ostatnio widziałam coś podobnego za 15eur. Niestety nie wiem jak z jakością dźwięku, ale rzekomo brzmi lepiej niż stare walkmany.
http://ecx.images-amazon.com/images/I/7 ... SX425_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Z tego co widać, nie da rady ustawić głowicy bo to coś ma autorewers i tam tej śrupki najważniejszej nie ma do kręcenia. Jak zrobią coś takiego z możliwością ustawiania głowicy i obrotów silnika bez demontażu urządzenia to pomyślę nad zakupem. Samo otwieranie drzwiczek w tym walkmanie jest na plus, bo lepiej będzie widać zabrudzenia rolek czy głowicy i bez problemu można je wyczyścić bo te drzwi nie przeszkadzajo. W moim walkmanie przy otwartych drzwiach jest dostęp do śrupki, a z tyłu jest fabryczna dziura w obudowie by obroty silnika zmienić bez odkręcania obudowy. Brakuje tylko gniazda USB, ale kto 20 lat temu o tym wiedział?
Jeżeli Twoja płyta CD wydana przed rockiem 1994 posiada matrixy z IFPI...to wiedz, że coś się dzieje... Jeżeli na płytach wydanych przez NUCLEAR BLAST przed 1993 rockiem jest adres o pięciocyfrowym kodzie pocztowym...to wiedz, że bardzo źle się dzieje...
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Walkman

12-11-2014, 12:20

śrubka (!!)

a głowic z autorewersaem zawsze unikałem jak ognia - tzn. można ustawić na nich skos, ale chyba kończyło się to złym brzmieniem po odwróceniu się głowicy
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Obscureband
zaczyna szaleć
Posty: 202
Rejestracja: 28-03-2011, 23:54
Lokalizacja: Schweidnitz

Re: Walkman

12-11-2014, 13:08

Nie ustawiałem, ale chyba to jest tak, że jak w tę stronę ustawisz, to w tamtą byś musiał x2? Co za głupota. Nie ma to jak mieć wszystko na wierzchu, z jedną ŚRUBĄ:), z bezproblemowym dostępem. W końcu kaseta ma zagrać jak najlepiej, a nie przypadkiem dobrze. A jakie głowice polecacie do walkmanów, decków i innych, bo są rozrzuty cenowe od kilkunastu do kilkudziesięciu zeta za sztukę. Czasem można trafić na używane szlifowane, ale mnie chodzi o nówki nieśmigane. Wiadomo, że prędzej czy później głowicę ponownie zajadę i czas zacząć ogarniać temat, bo nie będzie wiadomo czy taśma wyjechana czy głowica już nie daje rady, co zresztą wprawne oko dojrzy. W Hani nieużywanej obecnie, głowica tak zajechana, że paznokieć w wyżłobieniu się blokuje. Kilkanaście lat zajeżdżana. Co prawda nie tak ambitnie jak w latach 90tych, ale nadejszla już ta chwila...
Jeżeli Twoja płyta CD wydana przed rockiem 1994 posiada matrixy z IFPI...to wiedz, że coś się dzieje... Jeżeli na płytach wydanych przez NUCLEAR BLAST przed 1993 rockiem jest adres o pięciocyfrowym kodzie pocztowym...to wiedz, że bardzo źle się dzieje...
ODPOWIEDZ