Tablet

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Tablet

24-06-2014, 10:24

Jak w temacie... jaki w miare sensowny tablet za niewielkie pieniadze wybrać? Sprzet ma służyć głównie do przegladania www, aby było można w nim zainstalować w miarę porządny edytor tekstowy, może od czasu do czasu obejrzeć film.
Hello darkness, my old friend
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

24-06-2014, 11:16

Temat jest poruszany na ostatniej stronie wątku o smartfonie, luknij tam.

Tak na szybko : wg mnie Twoje kryteria spełnia Nexus 7 wersja 2013 (ekran 1080p, bardzo dobra wydajność, relatywnie korzystna cena).

Co do edycji tekstu, tutaj niepodzielnie rządzą urządzenia z Windows, bo możesz na nich mieć pełny pakiet ms Office.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: Tablet

24-06-2014, 11:28

Zastanów się, czy na pewno go potrzebujesz. Ja mam swój od trzech lat (motorola xoom) i prawdę mówiąc używam go tylko do przeglądania netu na kiblu, bądź czytania pdf-ów łóżku. Zajarka mija po 2-3 miesiącach, obsługa tego wcale nie jest taka wygodna (chyba, że ktoś lubi klikać po ekranie, ale pisanie dłuższych tekstów to mordęga, kopiuj-wklej to porażka), softu ciekawego za wiele na to nie ma ( ale to może dlatego, że nie bawią mnie głupie programiki, pasjanse itp) - ot, taki większy smartfon.
Gdybym wiedział to, co teraz wiem, nigdy bym tabletu nie kupił, bo to zwykły drogi gadżet
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

24-06-2014, 11:37

Dlatego taki fajny jest Windows . Jeśli podłączysz do niego klawiaturę, to masz w zasadzie pełnoprawne urządzenie do edycji dokumentów, które w niczym nie ustępuje normalnemu PC, a ma zalety typu mobilność, czas działania baterii itp. Ale to przy założeniu, że naprawdę często używasz Office. Bo z kolej niestety ekosystem aplikacji na Windows jest bardzo słaby na tle androida i ios (z kolej między tymi dwoma dysproporcja jest wg mnie znacznie mniejsza niż się zwykło pisać w prasie popularnej).

Mialem Nexusa 7 (ta pierwsza wersja, 2012) i cóż. Przeczytałem na tym sporo książek, obejrzałem parę filmów w pociągu, ale głównie, tak jak pisze antek, sprowadzalo się to do czytania netu na kiblu ;). Dlatego najbardziej sensowna opcja wydaje mi się urządzenie typu Microsoft surface, na którym można nie tylko bawić się w media, ale też robić coś konstruktywnego. Co w połączeniu z zajebista bateria i wymiarami daje świetny komputer (nie - zabawkę). Tyle, że niestety aktualne modele to już duża kasa.

Moim zdaniem najlepsze combo to dobry smartfon z ekranem ok 5",czyli takim, którego można swobodnie używać jedna ręką, a jednocześnie jest na tyle duży, że da rade komfortowo przeglądać net + porządny laptop z ekranem dotykowym i Windows 8.1. W takim układzie mniejszy tablet (7-8") nie za bardzo ma sens.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9640
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Tablet

24-06-2014, 13:16

dokladnie tak jak pisze Riven + wiekszy (10") tez nie ma sensu, bo sie zaczyna robic malo mobilnie. w sumie to nie wiem w jaki sposob udalo sie producentom wypromowac ten segment sprzetu ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

24-06-2014, 13:24

IPad air juz ma sens pod tym względem, bo jest w miarę lekki. Wcześniejsze modele to było kompletne nieporozumienie. Po godzinie używania robiło się to cholernie niewygodne, na pewno znacznie mniej niż tradycyjny laptop.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Tablet

24-06-2014, 15:36

Co ciekawe tablety Microsoftu w porównaniu do Ipada sprzedają sie bardzo słabo. Jakkolwiek dobre by nie byly konsumenci tego nie widzą. Coś jak z Windows Phone, świetny ekosystem z którego jestem mega zadowolony, a wyniki sprzedaży slabiutkie.
Sent from my Nokia Lumia 625 using Tapatalk
Obrazek
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

24-06-2014, 15:51

Murzynstwo (R) prośba. Ekosystem Windows Phone nie jest świetny ;). To środowisko ma wiele zalet, ale ekosystem nie jest jedną z nich - jeszcze.

Co do sprzedaży ipada. Wytłumaczenie jest proste - Apple jest modny i jest to fajna zabawka. Po co komu jakiś tam laptop z Windowsem który jest passe. Ważne żeby sobie pograć w angry birds w mega rozdzielczości ;).

Ale ms się odbija. Surface po obniżce zaczął się doskonale sprzedawać. Surface pro 3 to urządzenie na poziomie nieosiągalnym dla konkurencji. Ms mógł spóźnić się z wejściem na rynek mobilny, ale to nadal potężna firma, która, nawiasem mówiąc, inwestuje spore środki w R&D (w przeciwieństwie do Apple - wbrew ich marketingowej propagandzie ;)). Jeszcze pokażą tym zjebom z Cupertino, ja w nich wierze.

P. S. Dziś miała miejsce premiera pierwszego telefonu Microsoft działającego na androidzie :).

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Tablet

24-06-2014, 17:11

Kwestia dyskusyjna co do ekosystemu. A co do telefonu Microsoftu z Androidem to już czwarty telefon z logiem Nokia z Microsoftowa wariacja Androida. Pierwsza z przyzwoita specyfikacja na poziomie Moto E i Moto G. Tyle, że ten Android to coś jak Android na tabletach Amazona. Wykastrowany z usług Google play. Można instalować wprawdzie pliki . Apk z aplikacjami ale nie wiem do końca jak to jest kompatybilne. Onedrive, Outlook zamiast Google drive czy Gmail jest ok. Szkoda tylko, że brakuje albo sklepu play albo marketu Windows Phone. Na XDA z Nokia X juz się ponoć bawią w Customs romy odgrywanie usług Google itp.? Ale chyba lepiej za ta kasę kupić Lumie.

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

24-06-2014, 17:32

Lepiej. Zresztą to jest telefon na rynki wschodzące, a tam przyświecają im inne cele. Pewnie chodzi o wybór aplikacji.

Co do ekosystemu, Zenek, straszny z Ciebie fanboj niestety. To nie jest kwestia dyskusji , tylko liczb.
After having reached the 200,000 mark in December of last year, the Windows Phone store now boasts over 255,000 apps and games, according to a report from Australia.

That's neatly more than what Amazon recently reported for its Android app store, but obviously is nowhere near Google Play or the iOS App Store in terms of sheer number of apps listed. Both of the biggest mobile stores are now way past the 1 million app mark.


Oczywiście większość podstawowych aplikacji mają, ale android czy ios są na dzień dzisiejszy po prostu poziom wyżej. To się prawdopodobnie zmieni, ale póki co fakty są jakie są. No i należy pamiętać, że wp jest niestety strasznie ograniczonym systemem, w świetle nowości w ios8 chyba najbardziej z całej trójki. Jeśli chodzi o Windows w ogólnym sensie, to najbardziej brakuje mi na nim oficjalnych aplikacji Google, przede wszystkim Hangouts. No ale to już niestety zasługa samego Google.

P. S. Widziałem jak działają mapy na lumii, i nie ma w ogóle porównania do Google maps, zwłaszcza jeśli chodzi o nawigację. Gmaps rozwija się w zajebistym tempie i juz sam ten fakt może być dla wielu osób dealbreakerem. Wszystkie usługi Google są dostępne na ios, na Windows nie. Nie wspomnę nawet o Google now, które stanowi przecież oś rozwoju całego androida i jest wg mnie najciekawsza nowa funkcjonalnością w mobilnych urządzeniach jako takich. Dlatego Windows na tabletach - super, mimo słabego wyboru aplikacji. Na telefonie, nope.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Tablet

24-06-2014, 18:04

Przecież Hangoutsbto gowno :-)

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

24-06-2014, 18:08

Dobry argument, props.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Tablet

15-07-2014, 23:32

Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

16-07-2014, 09:12

Z tym akurat miałem styczność i na tej podstawie gdybym potrzebował tabletu w takim rozmiarze to już dawno bym to kupił. Przede wszystkim oczywiście normalny win 8, czyli w formie lekkiego tabletu masz narzędzie z prawdziwego zdarzenia a nie zabawkę (a jest naprawdę zajebiście lekki i poręczny). Wydajność jest naprawdę ok, programy tradycyjne typu Office itd chodzą w porządku. Bateria zajebista. Bardzo ładna obudowa. W zasadzie jedyny minus to rozdzielczość - nie jest tragiczna i nie wali pikselami po oczach, ale mogłaby mieć chociaż 1920. Ale w obliczu zalet to niewielki minus.

Generalnie jak to pierwszy raz zobaczyłem to szczeka mi opadla - 100% funkcjonalności desktopu w formie lekkiego tabletu. Bralbym.

Powiem tak - nawet gdyby taki iPad mini kosztował tyle samo (czyli pewnie ze 3x mniej niż obecnie), to mimo dużo lepszego ekranu w Apple, bralbym tego della. Dokupić do tego jakąś dobrą klawiaturę i dzida.

P. S. Widzę że to wersja 32, zobacz po ile jest 64gb. Do tego i tak dołożyć z 64 w postaci karty.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Tablet

16-07-2014, 09:35

rajwen - klepałeś już dzisiaj boniego(koniokrada)?
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

16-07-2014, 09:39

Nope
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Tablet

16-07-2014, 13:31

to sklep, bo strasznie gwiazdorzysz :D
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Tablet

16-07-2014, 13:34

dzięki za opinie, uprzedzając pytanie - nie, nie klepałem jeszcze koniokrada :/
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Tablet

16-07-2014, 13:51

Riven, posiadasz na chwilę obecną jakikolwiek tablet?

Wysłane z mojego GT-I9195
Obrazek
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Tablet

16-07-2014, 14:14

Surface 1 rt
this is a land of wolves now
ODPOWIEDZ