WINDOWS 8

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

WINDOWS 8

07-03-2012, 12:01

Jako stary Mac'owiec i absolutny windowsowy laik mam pytanie, bo ostatnio w domku mam laptopa peceta... wlasnie przeczytalem, ze jest mozliwosc sciagniecia i zainstalowania nowego Windows 8. W wersji testowej... czy ktos juz sie odwazyl to zrobic? Jakies opinie?
Arisowicz
w mackach Zła
Posty: 788
Rejestracja: 27-06-2009, 01:48

Re: WINDOWS 8

07-03-2012, 18:09

Nie wiem jak ma się sprawa z tym najnowszym buildem (Consumer Preview) ale poprzedni (Developer Preview) był zajebiście niestabilny i nie nadawał się na główny system, w zasadzie nadawał się tylko na wirtualną maszynę. Poza tym w porządku OS, poza kosmetycznymi zmianami - jak lifting menedżera zadań - od poprzednich Wind różni się brakiem typowego rozwijanego z paska na pulpicie menu, a zamiast niego pojawiają się kafelki na całym ekranie. To ukłon w stronę tabletów, ale według mnie dobrze się to sprawdza też z mychą. Ponadto wraz z ósemką pojawić się ma nowy system plików, ale chyba jeszcze go nie zaimplementowano. Tak czy owak ja bym nie polegał na takiej wersji, pewnie sie zacznie sypać po dwóch miesiącach, do tego na razie nie jest jakoś znacznie żwawsza od siódemki.

A, no i jakby co to Maki znam tylko ze screenshotów.
ODPOWIEDZ