Gramofon-jaki kupić

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gramofon-jaki kupić

06-06-2012, 07:45

Demonic Swamper pisze:
Elhaz_77 pisze:Podpytaj Morph'a, bo to on Dual'a zachwalał. Poza tym mają opinię w miarę tanich i solidnych. Ja mam gramofon Pro-Ject Debut III i przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box II, które szczerze polecam.
Niestety pro-ject nie ma dobrych pre-ampów (jedynie te lampowe za około 1k), osobiście polecam Cambridge'a
Skąd taka kategoryczna opinia? Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, ale wiadomo, że to kwestia gustu i tego jakie kto brzmienie lubi.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

06-06-2012, 09:17

Elhaz_77 pisze:
Demonic Swamper pisze:
Elhaz_77 pisze:Podpytaj Morph'a, bo to on Dual'a zachwalał. Poza tym mają opinię w miarę tanich i solidnych. Ja mam gramofon Pro-Ject Debut III i przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box II, które szczerze polecam.
Niestety pro-ject nie ma dobrych pre-ampów (jedynie te lampowe za około 1k), osobiście polecam Cambridge'a
Skąd taka kategoryczna opinia? Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, ale wiadomo, że to kwestia gustu i tego jakie kto brzmienie lubi.
Kiedy zmieniałem sprzęt, wypożyczałem szereg różnych preampów, w tym oba modele Pro-Jecta, Cambridge Azur 640 i 540 i przy 'mniej więcej' tej samej głośności, Azur 640 po prostu pozamiatał. Więc sprawdzone empirycznie
Peebuls
w mackach Zła
Posty: 686
Rejestracja: 16-05-2011, 16:59

Re: Gramofon-jaki kupić

20-09-2012, 13:02

Do 300 zł powiedzmy - używany, znośnie grający gramofon. Jakieś pomysły?
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

20-09-2012, 20:28

pomysł:
http://allegro.pl/doskonaly-gramofon-th ... 42888.html
http://allegro.pl/dual-cs-1237-ortofon- ... 02656.html
http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-130- ... 03296.html

ale wszystko to jest gówno warte i szkoda pieniędzy ;)
edit:
gramofon nie gra, gra wkładka, gramofon ma trzymać obroty, nie przenosić drgań silnika, być ciężki i stabilny.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

01-10-2012, 21:22

ja chce kupic gramofon i wzmacniacz (PRZEDWZMACNIACZ DO NIEGO) w sumie za okolo 2500 zł. Skłaniałbym się na coś z Pro-Ject. Proszę o jakieś propozycje z tej firmy, ewentualnie co kupic lepszego w tej cenie sie da :)
Ostatnio zmieniony 01-10-2012, 22:20 przez maciek z klanu, łącznie zmieniany 1 raz.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gramofon-jaki kupić

01-10-2012, 21:48

Gramofon i wzmacniacz stereo czy gramofon i przedwzmacniacz do niego?
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: Gramofon-jaki kupić

01-10-2012, 21:55

dawaj pro-ject xpression III, ja jestem bardzo zadowolony.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

02-10-2012, 15:19

maciek z klanu pisze:ja chce kupic gramofon i wzmacniacz (PRZEDWZMACNIACZ DO NIEGO) w sumie za okolo 2500 zł. Skłaniałbym się na coś z Pro-Ject. Proszę o jakieś propozycje z tej firmy, ewentualnie co kupic lepszego w tej cenie sie da :)
Polecany powyżej Xpression III to wydatek około 3000 zł + dokupienie wkładki (najfajniejszy będzie ortofon 2m RED - 300 - 350 zł + oczywiście trzeba samemu zamontować + kalibrować) + sensowny przedwzmacniacz np Cambridge Audio Azur 640P (około 600 zł), no i z 2,5 robi się 4 ;)
można się bić, ale też sprzedawany bez wkładki ani pre-ampa:
http://allegro.pl/pro-ject-1-xpression- ... 64951.html

Moje typy:
http://q21.pl/pro-ject-rpm-1-3-2m-red.html
1. Pro-ject RPM 1.3 + Ortofon 2mRed (1650 zł) + Cambridge Audio Azur 640P (600 zł) + koniecznie trzeba wykonać podstawę, na której będzie stał gramofon z grubej sklejki (ok. 100 zł + 4 regulowane kolce - 20 - 30 zł) - wtedy niwelujemy jedną z największych wad tego gramofonu - czyli lekkość i podatność na wibrację + do firmy zajmującej się tworzeniem przedmiotów z plexiglasu zwracamy się o wykonanie pokrywy (oryginalna pokrywa 300 zł vs robiona na zamówienie około 120 - 150 zł) - co nam daje równe 2,500 zł i gramofon, który prócz ramienia zjada wyższy model 5.1, tak, że przesiadka dopiero na 9.1/9.2/10.1/10.2 da lepsze rezultaty.
minus: mało rozwojowe ramię gramofonu

http://q21.pl/pro-ject-debut-carbon-esprit.html
2. Pro-Ject Debut Carbon Esprit (1790 zł) (lub o 200 zł tańsza, ale bez akrylowego talerza, który jest ogromnym plusem: http://q21.pl/pro-ject-debut-carbon-2m-red.html ): tak jak wyżej: Cambridge Azur 600 zł, tym razem bez podstawy, choć na pewno się przyda i nie zaszkodzi.
minus: nie odsprzęgnięty silnik - co to oznacza? w RPM 1.3 silnik to osobny element, tutaj silnik jest elementem gramofonu
trzeba będzie zdejmować talerz, żeby zmienić obroty z 33 na 45 lub zainwestować w speedbox'a

Ewentualnie popatrz po forum audiostereo, jest tam jeden chłop co za 2,5 może zrobić gramofon na zamówienie, ludzie sobie zachwalają.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

04-10-2012, 17:22

duzo bardziej mi sie podoba Pro-Ject Debut Carbon Esprit wiec na to sie zdecyduje.. a masz jakies namiary na ten przedwzmacniacz Cambridge Azur? jakis sklep ?

aha i jak wyglada sprawa z kablami w takim zestaswie... wszystkie sa w pudelkach czy musze cos dokupic... i jeszcze jedna sprawa jak to sie ma do glosników, tzn czy musze miec glosniki z koncowkami typu czincz czy starcza zakoncone wystajacymi kablami?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 635
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: Gramofon-jaki kupić

04-10-2012, 20:12

Stary , przedwzmacniacz gramofonowy podłączasz do wzmacniacza , nie do kolumn , czyli gramofon > przedwzmacniacz > wzmacniacz > kolumny . Ciekawe jaki masz wzmacniacz , bo może się okazać , że ten który masz , ma już wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy , wtedy podłączysz gramofon bezpośrednio do wzmaka ( gniazdo phono ) . Choć wiadomo , że oddzielny pre , to zawsze dużo plusów do brzmienia . Co do kabli , to w zestawie P-J Carbon jest interkonekt , także bez obaw :)
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

04-10-2012, 22:03

maciek z klanu pisze:duzo bardziej mi sie podoba Pro-Ject Debut Carbon Esprit wiec na to sie zdecyduje.. a masz jakies namiary na ten przedwzmacniacz Cambridge Azur? jakis sklep ?

aha i jak wyglada sprawa z kablami w takim zestaswie... wszystkie sa w pudelkach czy musze cos dokupic... i jeszcze jedna sprawa jak to sie ma do glosników, tzn czy musze miec glosniki z koncowkami typu czincz czy starcza zakoncone wystajacymi kablami?
http://studiohifi.pl/cambridge-audio-az ... -p-35.html
pytaj w sklepach audio, na pewno któryś sprowadzi.
to jest ciekawa nowość za rozsądną cenę, też polecałbym się zastanowić:
http://q21.pl/cambridge-audio-azur-551p.html

Z tego co wiem PJ ma w zestawie JEDEN komplet kabli -> czyli wystarczy jedynie do podłączenia go do przedwzmacniacza, co oznacza, że trzeba zakupić kolejny komplet interkonektów, który połączy przedwzmacniacz, ze wzmacniaczem.

Trochę się tutaj pogubiłem, głośniki (kolumny) powinny być podłączone do wzmacniacza, nie ma możliwości podłączenia bezpośrednio przedwzmacniacza do głośników. Jeżeli chcesz taki manewr wykonać, to w grę wchodzi jedynie PJ Jukebox, który jako gramofon ma wbudowany wzmacniacz i przedwzmacniacz, oraz wejścia na głośniki zwykłymi, niezarobionymi kablami. Co prawda takie rozwiązanie i sam PJ Jukebox jest gówno warte, bo takiego 'gramofonu' będziesz używać jedynie do odtwarzania płyt winylowych, bez żadnej różnicy w jakości i odbiorze dźwięku.

Jaki masz wzmacniacz?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

05-10-2012, 14:31

Dzięki chłopaki za rady, widzę, ze bardzo się pogubiłem ze sprawą gramofonu :)) Wcześniej używałem starego gramofonu unitra i wzmacniacza do niego do którego podpinałem kolumny z mojej wieży YAMAHA PIANOCRAFT (nie ma w niej wejścia PHONO - chyba że się mylę tzn ani w niej ani w w wzmacniaczu do niej takiego wejścia. Także już nie ogarniam sprawy....

Powiedzmy, że chciałbym to połączyć z moją miniwieza PIANOCRAFT to co oprocz nowego gramofonu muszę kupić? Z góry dziękuję za rady.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

05-10-2012, 20:34

maciek z klanu pisze:Dzięki chłopaki za rady, widzę, ze bardzo się pogubiłem ze sprawą gramofonu :)) Wcześniej używałem starego gramofonu unitra i wzmacniacza do niego do którego podpinałem kolumny z mojej wieży YAMAHA PIANOCRAFT (nie ma w niej wejścia PHONO - chyba że się mylę tzn ani w niej ani w w wzmacniaczu do niej takiego wejścia. Także już nie ogarniam sprawy....

Powiedzmy, że chciałbym to połączyć z moją miniwieza PIANOCRAFT to co oprocz nowego gramofonu muszę kupić? Z góry dziękuję za rady.
No i wszystko jasne.
Primo: sprawdź czy Yamaha ma możliwość wpięcia jakiegoś innego sprzętu (wejście AUX mające rozróżnienie kanał prawy / kanał lewy - czyli standard)
Secundo: kupujesz gramofon (w komplecie masz JEDEN zestaw kabli - interkonektów), kolejny komplet interkonektów i przedwzmacniacz gramofonowy. Montujesz gramofon zgodnie z instrukcją, prawdopodobnie wkładka będzie już założona, ALE będziesz musiał sam ustawić antyskating oraz nacisk igły. Nacisk igły - RZECZ PODSTAWOWA, Ortofon 2m Red ma zalecane między 1,6 a 2,0 g, polecam 1,75 - 1,80. Potrzebna jest do tego specjalna waga do nacisku - koszt około 100 - 150 zł, lub spróbować pożyczyć od kogoś kto ma, lub kombinować z mniej dokładnymi, ale też dającymi radę - wagami jubilerskimi (najtańsza chyba 15 czy 20 zł), wagę kładziesz na talerzu gramofonu, opuszczasz ramię z igłą na wagę i patrzysz na wynik - regulujesz wg. instrukcji. Wagę, która jest dołączona do gramofonu śmiało możesz wypierdolić.
Antyskating najlepiej ustawić na płycie, która ma bardzo szerokie miejsce z rowkiem prowadzącym do końca - przeważnie płyty, gdzie na stronie jest nagrane mało muzyki. Opuszczasz na 'czysty element winyla - tzn bez rowka' i patrzysz jak się zachowuje - jeżeli ściąga ramię z igłą w którąś ze stron - robisz korektę tak jak w instrukcji, jak igła czeka na rowek - jest dobrze.

Za cholerę nie wiem jak jest po trzecie po włosku: Wymienione pro-jecty mają wkładkę typu MM, a proponowane Cambridge (na pewno 640) działają również dla wkładek typu MC, podpinasz jednym zestawem kabli gramofon i przedwzmacniacz, wejście dla sygnału z wkładki MM, a potem z przedwzmacniacza z gniazd oznaczonych przeważnie jako OUT do wzmacniacza - w tym wypadku Pianocrafta do wejścia typu AUX, ustawiasz źródło i hulaj dusza - piekła nie ma.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Gramofon-jaki kupić

05-10-2012, 20:42

tertio.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

07-10-2012, 18:12

Demonic Swamper pisze:
maciek z klanu pisze:Dzięki chłopaki za rady, widzę, ze bardzo się pogubiłem ze sprawą gramofonu :)) Wcześniej używałem starego gramofonu unitra i wzmacniacza do niego do którego podpinałem kolumny z mojej wieży YAMAHA PIANOCRAFT (nie ma w niej wejścia PHONO - chyba że się mylę tzn ani w niej ani w w wzmacniaczu do niej takiego wejścia. Także już nie ogarniam sprawy....

Powiedzmy, że chciałbym to połączyć z moją miniwieza PIANOCRAFT to co oprocz nowego gramofonu muszę kupić? Z góry dziękuję za rady.
No i wszystko jasne.
Primo: sprawdź czy Yamaha ma możliwość wpięcia jakiegoś innego sprzętu (wejście AUX mające rozróżnienie kanał prawy / kanał lewy - czyli standard)
Secundo: kupujesz gramofon (w komplecie masz JEDEN zestaw kabli - interkonektów), kolejny komplet interkonektów i przedwzmacniacz gramofonowy. Montujesz gramofon zgodnie z instrukcją, prawdopodobnie wkładka będzie już założona, ALE będziesz musiał sam ustawić antyskating oraz nacisk igły. Nacisk igły - RZECZ PODSTAWOWA, Ortofon 2m Red ma zalecane między 1,6 a 2,0 g, polecam 1,75 - 1,80. Potrzebna jest do tego specjalna waga do nacisku - koszt około 100 - 150 zł, lub spróbować pożyczyć od kogoś kto ma, lub kombinować z mniej dokładnymi, ale też dającymi radę - wagami jubilerskimi (najtańsza chyba 15 czy 20 zł), wagę kładziesz na talerzu gramofonu, opuszczasz ramię z igłą na wagę i patrzysz na wynik - regulujesz wg. instrukcji. Wagę, która jest dołączona do gramofonu śmiało możesz wypierdolić.
Antyskating najlepiej ustawić na płycie, która ma bardzo szerokie miejsce z rowkiem prowadzącym do końca - przeważnie płyty, gdzie na stronie jest nagrane mało muzyki. Opuszczasz na 'czysty element winyla - tzn bez rowka' i patrzysz jak się zachowuje - jeżeli ściąga ramię z igłą w którąś ze stron - robisz korektę tak jak w instrukcji, jak igła czeka na rowek - jest dobrze.

Za cholerę nie wiem jak jest po trzecie po włosku: Wymienione pro-jecty mają wkładkę typu MM, a proponowane Cambridge (na pewno 640) działają również dla wkładek typu MC, podpinasz jednym zestawem kabli gramofon i przedwzmacniacz, wejście dla sygnału z wkładki MM, a potem z przedwzmacniacza z gniazd oznaczonych przeważnie jako OUT do wzmacniacza - w tym wypadku Pianocrafta do wejścia typu AUX, ustawiasz źródło i hulaj dusza - piekła nie ma.
wielkie dzieki !!!!! jak sie kiedyś spotkamy masz u mnie duzą wódkę :) jakbyś nie miał przeszkód odezwij sie na PM z numerem GG w razie gdybym mial jeszcze kilka pytań, bo juz takie mam :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

08-10-2012, 21:58

byłem dzisiaj w sklepie i bardzo kompetentny sprzedawca przekonał mnie do zakupu gramofonu DENON 300F. Ktoś się z tym spotkał? jakieś opinie?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Gramofon-jaki kupić

08-10-2012, 22:01

Nowym Denonom wszyscy zarzucają kiepską upgrade'owalność i kiepski dostęp do części zamiennych. Dżast maj trzy grosze.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

08-10-2012, 22:07

Dzięki :) Ja kupiłem ten sprzęt bo myślę, że jak na początek mojej "gramofonowej" przygody (wczesniej używałem starej unitry :pp) będzie to sprzęt ok. zaplacilem 1650 zł więc też cena odegrałą swoje. Myślę, że za jakiś czas będzie trzeba kupić coś droższego za kilka tysięcy i wtedy pomyślimy.

PS. Raz jeszcze dziekuję Demonic Swamperowi za pomoc !!!
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

08-10-2012, 22:49

maciek z klanu pisze:byłem dzisiaj w sklepie i bardzo kompetentny sprzedawca przekonał mnie do zakupu gramofonu DENON 300F. Ktoś się z tym spotkał? jakieś opinie?
No to coś słabo kompetentny ten sprzedawca, chociaż z wkładką Ortofon 2m Red? Jeżeli nie - to jeżeli jest możliwość zwracaj go w cholerę!
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gramofon-jaki kupić

12-10-2012, 15:05

Demonic Swamper pisze:
maciek z klanu pisze:byłem dzisiaj w sklepie i bardzo kompetentny sprzedawca przekonał mnie do zakupu gramofonu DENON 300F. Ktoś się z tym spotkał? jakieś opinie?
No to coś słabo kompetentny ten sprzedawca, chociaż z wkładką Ortofon 2m Red? Jeżeli nie - to jeżeli jest możliwość zwracaj go w cholerę!
Słuchałem tego sprzętu i rada dla Ciebie jest jedna - unikaj tego syfu! Przedwzmacniacz wbudowany w ten gramofon jest fatalny.
ODPOWIEDZ