Helix/Neural dsp

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Slyd

Helix/Neural dsp

19-11-2021, 22:54

Jeśli ktoś tu rzeźbi na gitarze i zastanawia się nad brzmieniem..... to polecam sprawdzić darmowe 14 dniowa pluginy z Neural dsp.
Do końca miesiąca mają 50% zniżki, jako użytkownik helix lt - IR i płatne presety - stwierdzam, że po przerobieniu pluginów z Neural dsp jestem w szoku jak cyfra zbliżyła się do analogu.... Jeśli ktoś jest zadowolony z brzmienia z helixa to Neural dsp podnosi jakość dźwięku i artykulacji do sześcianu.
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: Helix/Neural dsp

02-12-2021, 20:09

Które testowałeś?
Slyd

Re: Helix/Neural dsp

21-01-2022, 17:59

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 20:09
Które testowałeś?
Wszystkie fortiny, soldano, Gojira, omega i ostatnio petrucci.
Kupiłem na promocji Black friday - za połowę ceny były - Gojira i Fortin Cali.
Gojira wymiata.....
Ten ostatni ich plugin - petrucci - 4 piece i masa efektów też jest ok.
Helixa mam całkiem dobrze ustawionego ale jak wypróbowałem gojira (helix jako interface) to padłem.....
Awatar użytkownika
rmk
postuje jak opętany!
Posty: 367
Rejestracja: 11-01-2014, 23:05
Kontakt:

Re: Helix/Neural dsp

21-01-2022, 18:13

Ja mam Nolly i jest zajebisty, testowałem jeszcze Soldano na trialu i też było bdb. Dużym plusem jest to, że tam nie trzeba specjalnie kombinować żeby ukręcić w miarę dobre brzmienie. Na Helixie straciłem sporo czasu i dopiero ostatnio udało mi się uzyskać na tyle dobry sound żeby móc przesiąść się z wtyczek od Neural DSP. Ale przez chwilę myślałem, że odeślę w pizdu Helixa, na szczęście ostatecznie się z nim polubiłem.
Slyd

Re: Helix/Neural dsp

21-01-2022, 18:26

rmk pisze:
21-01-2022, 18:13
Ja mam Nolly i jest zajebisty, testowałem jeszcze Soldano na trialu i też było bdb. Dużym plusem jest to, że tam nie trzeba specjalnie kombinować żeby ukręcić w miarę dobre brzmienie. Na Helixie straciłem sporo czasu i dopiero ostatnio udało mi się uzyskać na tyle dobry sound żeby móc przesiąść się z wtyczek od Neural DSP. Ale przez chwilę myślałem, że odeślę w pizdu Helixa, na szczęście ostatecznie się z nim polubiłem.
Miałem to samo z helixem :D
Jak pościagałem sobie customtony z strony line 6 było dużo lepiej ale jak dokupiłem IR-y z ownhammer to znajomy który gra TYLKO na lampie ostro się zdziwił.
Co do pluginów z Neural - praktycznie każdy plugin ma kilka gotowych presetów przy których można nic nie zmieniać by to dobrze brzmiało.
Awatar użytkownika
rmk
postuje jak opętany!
Posty: 367
Rejestracja: 11-01-2014, 23:05
Kontakt:

Re: Helix/Neural dsp

21-01-2022, 18:47

Slyd pisze:
21-01-2022, 18:26
Miałem to samo z helixem :D
Jak pościagałem sobie customtony z strony line 6 było dużo lepiej ale jak dokupiłem IR-y z ownhammer to znajomy który gra TYLKO na lampie ostro się zdziwił.
Co do pluginów z Neural - praktycznie każdy plugin ma kilka gotowych presetów przy których można nic nie zmieniać by to dobrze brzmiało.
Też cisnę na tych od Ownhammer'a. Kupiłem Workhorse z marketplace Line 6 i różnica jest ogromna, ale powiedzmy sobie szczerze - te stockowe cab'y szału nie robią.
Slyd

Re: Helix/Neural dsp

21-01-2022, 19:16

rmk pisze:
21-01-2022, 18:47
Slyd pisze:
21-01-2022, 18:26
Miałem to samo z helixem :D
Jak pościagałem sobie customtony z strony line 6 było dużo lepiej ale jak dokupiłem IR-y z ownhammer to znajomy który gra TYLKO na lampie ostro się zdziwił.
Co do pluginów z Neural - praktycznie każdy plugin ma kilka gotowych presetów przy których można nic nie zmieniać by to dobrze brzmiało.
Też cisnę na tych od Ownhammer'a. Kupiłem Workhorse z marketplace Line 6 i różnica jest ogromna, ale powiedzmy sobie szczerze - te stockowe cab'y szału nie robią.
Zgadza się. Helix z gotowym presetem na stockach a takie samo ustawienie ale z IRem robi kolosalną różnicę. No i cała paleta kostek wszelakiego rodzaju od kompresji po delaye robią swoje. Trochę czasu upłynęło za nim doceniłem możliwości helixa. Bardzo fajnie tłumaczy możliwości tego sprzętu na youtubie Nick Hill oraz Jason Sadites.
Ten ostatni pokazywał np. jak ciekawie robi się gdy na samym końcu łańcucha wrzucisz kompresor.
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: Helix/Neural dsp

27-01-2022, 20:09

Slyd pisze:
21-01-2022, 17:59
Gojira wymiata.....
Gitarzysta od nas kupił i faktycznie, zachwyt totalny. Świetnie to brzmi.
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2179
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: Helix/Neural dsp

27-01-2022, 20:38

To jest niesamowite jak to brzmi. Miałem nolly, fortiny, gojira czeka w kolejce. Ciekawe jak długo jeszcze utrzyma się dominacja analogów. Obstawiam maks 10 lat
KVLT lizania CZASZKI
Slyd

Re: Helix/Neural dsp

27-01-2022, 21:28

Pan_Kimono pisze:
27-01-2022, 20:38
To jest niesamowite jak to brzmi. Miałem nolly, fortiny, gojira czeka w kolejce. Ciekawe jak długo jeszcze utrzyma się dominacja analogów. Obstawiam maks 10 lat
Jeszcze parę lat temu wszystko co cyfrowe było zbyt sterylne i daleko od lampowego (harmicznego) brzmienia. Fractale i inne cuda za kilka tysięcy brzmiały przyzwoicie a dzisiaj wrzucasz do laptopa jeden plugin, podłączasz monitory aktywne i jedziesz.
Ta dominacja analogów już się powoli kończy.
Ten plugin Gojira był opracowany na podstawie głowy evh 5153 i brzmi rewelacyjne, podobnie jak pozostałe od nich pluginy. Przez moment nawet się zastanawiałem czy nie pogonić helixa jak kupiłem neurale ale ponoć w najbliższej aktualizacji mają właśnie wrzucić piece evh 5150 a być może właśnie 5153
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2179
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: Helix/Neural dsp

28-01-2022, 12:48

Neural ma chyba też swój dedykowany sprzęt, widziałem ich stompa i najbardziej rozwaliło mnie "mapowanie" dźwięku. Wpinasz wyjście z puszki do wzmaka, mikrofon do puszki, leci piii piii sruuu sruuu i masz kapitalnie skopiowane brzmienie analoga. Kosmos
KVLT lizania CZASZKI
Slyd

Re: Helix/Neural dsp

28-01-2022, 14:58

Pan_Kimono pisze:
28-01-2022, 12:48
Neural ma chyba też swój dedykowany sprzęt, widziałem ich stompa i najbardziej rozwaliło mnie "mapowanie" dźwięku. Wpinasz wyjście z puszki do wzmaka, mikrofon do puszki, leci piii piii sruuu sruuu i masz kapitalnie skopiowane brzmienie analoga. Kosmos
Masz na myśli Quard Cortex? To jest pełny podłogowy symulator jak helix lub fractal.
A próbowałeś plugin o nazwie Petrucci?
ODPOWIEDZ