Księża

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

22-10-2023, 15:12

Medard pisze:
22-10-2023, 14:25
Bloodcult pisze:
22-10-2023, 14:02
Co więcej do budżetu wnosi nauczyciel polskiego od nauczyciela religii ?
zgadzam się, w szkole nie powinno się uczyć polskiego, tylko angielski i niemiecki, nawet głównie niemiecki
Ja bym zrobił tak. Polski niech sobie będzie ale oceny nie wliczamy do średniej.

Angielski obowiązkowo.

Obowiązkowo także jeden z języków: norweski lub szwedzki.

niemiecki i ruski zakazane.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Księża

22-10-2023, 15:18

Bloodcult pisze:
22-10-2023, 15:12
Medard pisze:
22-10-2023, 14:25
Bloodcult pisze:
22-10-2023, 14:02
Co więcej do budżetu wnosi nauczyciel polskiego od nauczyciela religii ?
zgadzam się, w szkole nie powinno się uczyć polskiego, tylko angielski i niemiecki, nawet głównie niemiecki
Ja bym zrobił tak. Polski niech sobie będzie ale oceny nie wliczamy do średniej.

Angielski obowiązkowo.

Obowiązkowo także jeden z języków: norweski lub szwedzki.
bez sensu tak niszowe języki jak norweski i szwedzki, chyba, że ich skolonizujemy potem :)
to już lepiej ukraiński, skoro to będzie drugi urzędowy język niedługo,
a z polskiego bym wywalił całość romantyzmu i większość poezji
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Księża

22-10-2023, 15:20

Bloodcult pisze:
22-10-2023, 14:02
Co więcej do budżetu wnosi nauczyciel polskiego od nauczyciela religii ?
Żaden nauczyciel nie wnosi bezpośrednio pieniędzy do budżetu - żeby zrozumieć proces, trzeba spojrzeć na to szerzej. Lekcje polskiego, tak jak każde inne lekcje, wynikają z interesu narodowego (państwo płaci, państwo wymaga). Celami nauki języka polskiego są:

1. Komunikacja - rozumie się samo przez się - wbrew pozorom to nie jest tak, że ludzie bez szkoły komunikują się tak samo, jak ludzie po szkole - odnosi się to zwłaszcza do czytania bez zrozumieniem (patrz: analfabetyzm funkcjonalny), które nie pielęgnowanego zanika - ludzie czytają, ale nie rozumieją tego, co czytają, nie są zdolni np. zrozumieć instrukcji. W praktycznie każdej pracy jest to potrzebna umiejętność.

2. Kontynuacja pkt 1 - Rynek pracy - też chyba nie wymaga szerokiego komentarza, ale bez sprawności posługiwania się językiem, lub posługiwanie się nim na poziomie niskim, odcina dużą pulę możliwości. Nie znaczy to, że jest to niemożliwe, ale ogranicza możliwości.

3. Cele administracyjne i prawne - nie potrafiąc zrozumieć skomplikowanego tekstu masz problem z podpisywaniem umów, uczestniczeniem w sprawie sądowej, świadomym głosowaniem.

Można oczywiście wymienić wiele innych punktów, nad którymi nie będę się rozwodził, takie jak ciągłość kulturowa, edukacja wyższa i sam fakt tego, że umiejętność efektywnego posługiwania się językiem otwiera wiele innych możliwości rozwoju osobistego. Wszystko to długoterminowo doprowadza do pozytywnych skutków dla budżetu.

Nic z tego, może z wyjątkiem ciągłości kulturowej w pewnym stopniu, nie może zostać powiedziane o lekcjach religii, które wynikają ze służalczej umowy podpisanej z obcym państwem Watykan, która od 20 lat cementuje stan, w którym jedynie pasożyt zyskuje.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

22-10-2023, 15:43

Na religię też można spojrzeć szerzej. Europa jest od wieków chrześcijańska a nie od 20 lat. Mam też dziwne przeczucie że to m.in dzięki niej Europa ma tak dobrze kulturowo i mentalnie (tak choćby w kontrze do niezbyt ludzkiej mentalności u np. znacznej części Azji) :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

22-10-2023, 15:45

Swoją drogą to nie wiedziałem że tak dobrze płacą w szkole że pobieranie wynagrodzenia prowadzenie najbardziej lekceważonego przedmiotu to pasożytnictwo :D
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3568
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Księża

22-10-2023, 15:48

kol. Hatefire skąd te ustępstwa na rzecz pozostania religii w szkołach? pomoc państwa obywatelom? bez jaj. czy panstwo ułatwia jakos specjalnie życie osobom niewierzącym tak jak robi to w przypadku wierzących? lekcje religii nie powinny odbywać się w szkole chociażby z tego powodu by nie dochodziło do tak pojebanych sytuacji gdy nawiedzona katechetka zaczepia na korytarzu dzieciaki, które niedawno rodzice wypisali z religii, nagabuje, terroryzuje, straszy „konsekwencjami w przyszłości”. dyrekcja rozkłada ręce bo „zna temat” ale zjebany babon odpowiada przed proboszczem i co oni mogą. religia - wypierdalać ze szkół do kościelnych przybytków.
Awatar użytkownika
tomekw48
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 30-10-2018, 23:45

Re: Księża

22-10-2023, 16:31

Moim zdaniem zamiast religii powinno być religioznawstwo. A to dlatego, że chrześcijaństwo to zlepek wierzeń, które już wcześniej istniały. Nic oryginalnego słowem. Wtedy ten przedmiot powinien być obowiązkowy.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Księża

22-10-2023, 16:39

@


Ordo szuris i konfrussiatoday, w skali zdrad i podejścia do małżeństwa, przez ostatnie 2 lata, dobitnie pokazały jaką „kulturową i mentalną” wyższość mają nad każdą inną nacja, religią. Moralność i etyka level top. Księża organizujący orgie, molestujący dzieci - również. O piss i jego podejściu, do pieniądza publicznego, czyli masowej kradzieży pieniądza Polaka też. Czyli tak ze dwa przykazania, co najmniej, regularnie łamane są. Przez tych co sobie tą „wysoką” religią wycierają gęby.

Swoją drogą ciekawa retoryka. Bójmy się o przyszłość Polaka i kurczowo trzymajmy się Kk. Czyli znów hardline, skupienie się na twardym jądrze, grupie, którą właściwie nie trzeba utwierdzić w przekonaniu, że są „lepsi”. Nawet zrozumiałe, bo nikt inny nie został do zagospodarowania. Owieczki widzą co to za wilcy w owczej skórze, odwróciły się od nich. Zostaje fundamentalizm religijny, gadanie o wyższości nad innymi i takie tam. A stykało dawać dobry przykład i wdrażać 10 przykazań w życie.
Ostatnio zmieniony 22-10-2023, 17:13 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
13.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Księża

22-10-2023, 16:40

Bloodcult pisze:
22-10-2023, 15:43
Na religię też można spojrzeć szerzej. Europa jest od wieków chrześcijańska a nie od 20 lat. Mam też dziwne przeczucie że to m.in dzięki niej Europa ma tak dobrze kulturowo i mentalnie (tak choćby w kontrze do niezbyt ludzkiej mentalności u np. znacznej części Azji) :)
Przeczucia są sprawą osobistą i nie mogą stanowić argumentu w dyskusji (chyba, że to ot taka gadka z kolegą przy piwie, wtedy wszystko przechodzi). Próbuję sam skonstruować z tego jakiś argument, ale nie potrafię zredukować go do minimum logicznego - ,,jeśli państwo zerwie konkordat i przestanie łożyć pieniądze na KK, to ludzie nie będą wierzyć, a przez to czeka nas najazd muzułmanów"?
I am Jerusalem.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Księża

22-10-2023, 16:49

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-10-2023, 16:40
Bloodcult pisze:
22-10-2023, 15:43
Na religię też można spojrzeć szerzej. Europa jest od wieków chrześcijańska a nie od 20 lat. Mam też dziwne przeczucie że to m.in dzięki niej Europa ma tak dobrze kulturowo i mentalnie (tak choćby w kontrze do niezbyt ludzkiej mentalności u np. znacznej części Azji) :)
Przeczucia są sprawą osobistą i nie mogą stanowić argumentu w dyskusji (chyba, że to ot taka gadka z kolegą przy piwie, wtedy wszystko przechodzi). Próbuję sam skonstruować z tego jakiś argument, ale nie potrafię zredukować go do minimum logicznego - ,,jeśli państwo zerwie konkordat i przestanie łożyć pieniądze na KK, to ludzie nie będą wierzyć, a przez to czeka nas najazd muzułmanów"?

Gorzej jak tu jakiś kopt co uciekł z Egiptu trafi. Straszonko dalej będzie, oblężona twierdza dalej będzie oblężona, tylko co z tym chrześcijaninem zrobić?

Zresztą. Paradne jest, to, że znów katol wbił na MMF, z modyfikacją przekazu piss. Tutaj w wersji: tylko KK was uchroni przed wszelkimi plagami. Tam, piss was uchronii. Czyli zarządzanie dalej poprzez straszenie. Zero racjonalnego i konstruktywnego przekazu, li tylko żerowanie na obsranych nogawkach małych i słabych ludzi. Nudy w huj.
13.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Księża

22-10-2023, 16:50

Bloodcult pisze:
22-10-2023, 15:45
Swoją drogą to nie wiedziałem że tak dobrze płacą w szkole że pobieranie wynagrodzenia prowadzenie najbardziej lekceważonego przedmiotu to pasożytnictwo :D
Nie wszystkie pasożyty potrzebują dużej ilości środków zasobów ze strony nosiciela. Ilość środków konsumowanych przez pasożyta nie determinuje tego, czy jest pasożytem, czy nie. Pasożyty potrafią czynić szkodę bez znacznej konsumpcji. Mogą też przenosić choroby (takie jak wiara, że jak nie będziesz kierował się zasadami określonymi przez Watykan, to pójdziesz do piekła) oraz zniekształcać funkcje psychofizycznych (cytat z 4-letniego siostrzeńca: ,,Mamo, musimy zmówić paciorek zanim zasnę, bo inaczej przyjdzie szatan!" Kelthuz kiedyś opisywał nawet chyba na masterfulu, jak to będąc dzieckiem wyliczał, ile czasu spędzi w czyśćcu, i wyszło mu 11 000 lat). Pasożytnictwo opiera się na stosunku między żywicielem a pasożytem.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
tomekw48
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 30-10-2018, 23:45

Re: Księża

22-10-2023, 16:58

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-10-2023, 16:50
Bloodcult pisze:
22-10-2023, 15:45
Swoją drogą to nie wiedziałem że tak dobrze płacą w szkole że pobieranie wynagrodzenia prowadzenie najbardziej lekceważonego przedmiotu to pasożytnictwo :D
Nie wszystkie pasożyty potrzebują dużej ilości środków zasobów ze strony nosiciela. Ilość środków konsumowanych przez pasożyta nie determinuje tego, czy jest pasożytem, czy nie. Pasożyty potrafią czynić szkodę bez znacznej konsumpcji. Mogą też przenosić choroby (takie jak wiara, że jak nie będziesz kierował się zasadami określonymi przez Watykan, to pójdziesz do piekła) oraz zniekształcać funkcje psychofizycznych (cytat z 4-letniego siostrzeńca: ,,Mamo, musimy zmówić paciorek zanim zasnę, bo inaczej przyjdzie szatan!" Kelthuz kiedyś opisywał nawet chyba na masterfulu, jak to będąc dzieckiem wyliczał, ile czasu spędzi w czyśćcu, i wyszło mu 11 000 lat). Pasożytnictwo opiera się na stosunku między żywicielem a pasożytem.
Ja jak byłem małym chłopcem to miałem sen że przyszedł do mnie szatan i chciał mnie zabrać. Kurwa jak ja się wtedy bałem. Ale się modliłem po przebudzeniu :)
Pochodzę z religijnej rodziny i jako dzieciak byłem przesiąknięty tą religią. Odrzuciłem ją dopiero w wieku nastoletnim.

A teraz czeka mnie coroczna tradycja bycia na cmentarzu 1 listopada. Jedyna katolicka impreza z której się nie wyłamałem, oprócz jeszcze ślubów i pogrzebów.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

22-10-2023, 18:26

nagrobek pisze:
22-10-2023, 15:48
kol. Hatefire skąd te ustępstwa na rzecz pozostania religii w szkołach? pomoc państwa obywatelom? bez jaj. czy panstwo ułatwia jakos specjalnie życie osobom niewierzącym tak jak robi to w przypadku wierzących? lekcje religii nie powinny odbywać się w szkole chociażby z tego powodu by nie dochodziło do tak pojebanych sytuacji gdy nawiedzona katechetka zaczepia na korytarzu dzieciaki, które niedawno rodzice wypisali z religii, nagabuje, terroryzuje, straszy „konsekwencjami w przyszłości”. dyrekcja rozkłada ręce bo „zna temat” ale zjebany babon odpowiada przed proboszczem i co oni mogą. religia - wypierdalać ze szkół do kościelnych przybytków.
Bo generalnie jestem zdania, że państwo powinno ułatwiać życie obywatelom. Póki co katolików jest całkiem sporo w Polsce. Dla rodziców wygodnie będzie jak to będzie w szkole. Na tej samej zasadzie powinno się parom jednopłciowym umożliwić zawarcie małżeństwa.

Natomiast fakt z kościołem jest trochę tak, że jak dasz palec to ujebie rękę. I dopóki nie przygniecie się im ryja butem do gleby to nie odpuszczą.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

22-10-2023, 20:42

Ja bym właśnie powiedział odwrotnie: jak dasz palec Kościołowi to dotknie Cię Palec Boży jak na tym obrazie.

A jak dasz palec parom jednopłciowym to sobie ten palec włożą w dupe :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

22-10-2023, 20:46

Ascetic pisze:
22-10-2023, 16:39
@


Ordo szuris i konfrussiatoday, w skali zdrad i podejścia do małżeństwa, przez ostatnie 2 lata, dobitnie pokazały jaką „kulturową i mentalną” wyższość mają nad każdą inną nacja, religią. Moralność i etyka level top. Księża organizujący orgie, molestujący dzieci - również. O piss i jego podejściu, do pieniądza publicznego, czyli masowej kradzieży pieniądza Polaka też. Czyli tak ze dwa przykazania, co najmniej, regularnie łamane są. Przez tych co sobie tą „wysoką” religią wycierają gęby.

Swoją drogą ciekawa retoryka. Bójmy się o przyszłość Polaka i kurczowo trzymajmy się Kk. Czyli znów hardline, skupienie się na twardym jądrze, grupie, którą właściwie nie trzeba utwierdzić w przekonaniu, że są „lepsi”. Nawet zrozumiałe, bo nikt inny nie został do zagospodarowania. Owieczki widzą co to za wilcy w owczej skórze, odwróciły się od nich. Zostaje fundamentalizm religijny, gadanie o wyższości nad innymi i takie tam. A stykało dawać dobry przykład i wdrażać 10 przykazań w życie.
A kto sponsorował Ordo Iuris ? Myślisz że to przypadek co u nich wyszło ? Albo to kiedy wyszło ? Nie ma takich przypadków.

Łykasz ruską propagande jak pelikan. Sorry ale takie są fakty. Łykasz a usta wycierasz onucą...
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

22-10-2023, 21:07

Bloodcult pisze:
22-10-2023, 20:42
Ja bym właśnie powiedział odwrotnie: jak dasz palec Kościołowi to dotknie Cię Palec Boży jak na tym obrazie.

A jak dasz palec parom jednopłciowym to sobie ten palec włożą w dupe :)
Zdążyłem zapomnieć przez czas twojej nieobecności jak tępym prymitywem jesteś.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8047
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Księża

22-10-2023, 21:07

Powiem Wam sczerze ,że jak długo z obługą kościoła mam doczynienia ja w życiu nie spotkałem się z czymś takim jak Ordo Iuris. To chyba jest bardziej jakiś twór idologiczny jak postępowy ,który coś tam w terenie znaczy. W przeciwieńśtwie np do ludzi ojca Rydzyka którzy przy inwestycjach, na rynku np nieruchmości są w chuj mocni i wszędzie sie wciskają. Tak szczerze.

Ja nie kojarzę żeby ktoś sie z tym identyfikował.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Księża

22-10-2023, 21:17

Hatefire pisze:
22-10-2023, 21:07
Bloodcult pisze:
22-10-2023, 20:42
Ja bym właśnie powiedział odwrotnie: jak dasz palec Kościołowi to dotknie Cię Palec Boży jak na tym obrazie.

A jak dasz palec parom jednopłciowym to sobie ten palec włożą w dupe :)
Zdążyłem zapomnieć przez czas twojej nieobecności jak tępym prymitywem jesteś.
Powiedział człowiek kultury co post wyżej chciał butem w ryj walić bo mu się uroiło że księża mają wpływ na cokolwiek xD

Ale teraz oloboga gejów obrażają. Skandal. Dasz sobie rękę uciąć że żaden gej nigdy sobie palca w dupe nie włożył ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Księża

22-10-2023, 21:32

Bloodcult pisze:
22-10-2023, 21:17
Powiedział człowiek kultury co post wyżej chciał butem w ryj walić bo mu się uroiło że księża mają wpływ na cokolwiek xD

Ale teraz oloboga gejów obrażają. Skandal. Dasz sobie rękę uciąć że żaden gej nigdy sobie palca w dupe nie włożył ?
Dla każdego kto ukończył szkołę podstawową jasne jest, że nie pisałem o żadnym księdzu, tylko metaforycznie ująłem jaki kształt moim zdaniem powinny mieć stosunki pomiędzy państwem a kościołem instytucjonalnym (oczywiście możesz mieć inne zdanie). Zgodzę się natomiast, że to co państwo wydało na pensje twojego polonisty, to pieniądze wyrzucone w błoto.

Dziwi mnie natomiast ta fascynacja fekaliami, wśród katolickich użytkowników Forume. Pacjent pisał wiersze o obciąganiu ubrudzonego kałem penisa, ty wyskakujesz z penetracją palcem odbytu. Czy o tym rozmawiacie na tych swoich Oazach?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Księża

22-10-2023, 21:49

Co fakt, to fakt. Na raptem 10 postów prymitywa, jeden o ładowaniu w dupsko. Tym razem palucha. Nietypowe, nie powiem.
Ostatnio zmieniony 22-10-2023, 22:08 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
13.04.2024
ODPOWIEDZ