Wybieram się na 2 dni do Bydgoszczy w konkretnym celu.
Ale przy okazji zapytam: co warto w tej miejscowości zwiedzić? Zaintrygowało mnie muzeum brudu czy jakoś tak. Są też jakieś rynki, chyba dwa. Coś jeszcze.
I ważniejsze pytanie. Co i gdzie warto zjeść. Może być coś nietypowego.
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 15:29
autor: masterful
Bydgoszcz jest znana tylko z tego fragmentu.
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 15:56
autor: empir
Aż tak u nich źle?
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 15:57
autor: Żwirek i Muchomorek
Byłem tam służbowo w zeszłym roku i miałem wrażenie, że to takie miasto, co stoi tak jedną noga w prowincji, a drugą w wielkim świecie - takie coś co się nie może zdecydować czy jest bardziej Wałbrzychem czy bardziej Wrocławiem. Starówka jest spoko, miejscami bardzo malownicza, zwłaszcza w okolicach rzeki (Wyspa Młyńska). I mają największy park w Polsce - Myślęcinek - gdzie można się trochę powłóczyć bez celu pośród drzew i krzoków, a nawet zdobyć wszechpotężny szczyt z którego jest spoko widok na całą okolicę. W sumie tyle mam do powiedzenia, czyli na dobrą sprawę nic.
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 16:01
autor: empir
To może jest tam coś do jedzenia level wyżej od macchujniaka?
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 16:31
autor: piotraz
Wyspa młyńska, młyny routhera, Myślęcinek...kol. mol więcej podpowie
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 17:53
autor: Medard
Chciałbym kiedy odwiedzić Bydgoszcz,
a swoją drogą ciekawym, czy minister Rostoski zamieszkał w Bydgoszczu, czy Toruniu?
To może jest tam coś do jedzenia level wyżej od macchujniaka?
Niedaleko Muzeum Brudu (miła ciekawostka, ale to pół godziny z przewodnikiem plus zabawa w robienie swojego mydła plus żadna wiedza, ktorej nie ma czlowiek po liceum) jest bardzo dobra restauracja Luizjana z żarciem inspirowanym kuchnią kreolską.
Wybieram się na 2 dni do Bydgoszczy w konkretnym celu.
Ale przy okazji zapytam: co warto w tej miejscowości zwiedzić? Zaintrygowało mnie muzeum brudu czy jakoś tak. Są też jakieś rynki, chyba dwa. Coś jeszcze.
I ważniejsze pytanie. Co i gdzie warto zjeść. Może być coś nietypowego.
okresl sie bardziej co do jedzenia i zwiedzania, moze cos doradze, chociaz bydgoszczakiem nie jestem, ale tu mieszkam.
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 18:28
autor: empir
Zwiedzanie - coś ciekawego, przy okazji głównego celu. Na pewno nie będzie na to pół dnia. Miałem na liście muzeum mydła i historii brudu, stary rynek i rybi rynek. dopisałem wyspy i młyny.
Jedzenie - jeśli jest coś nietypowego, rzadko spotykanego typu kuchnia brazylijska czy kenijska to koniecznie. Lubię próbować. Ostatnio we Wrocławiu jadłem w peruwiańskiej (bez szału) i w Krakowie KuKu Taiwan Bistro (nawet bardzo ok).
Kuchnia indyjska, grecka, czeska, ramen czy koreańska (ale street food) jadam dość często więc to żadne odkrycie kulinarne. Ale jak nie ma nic nietypowego to i powyższe może być.
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 18:56
autor: Mol
Jesli wybierasz sie niebawem to podskocz polazic po ogrodzie botanicznym w Myslecinku, kwitnace drzewa i krzewy wygladaja tam przepieknie.
z nietypowych jedzen i pic masz brazylijska A'Favela, wyzej wymieniona Luizjane, a z bardziej typowych to dobra grecka jest na Lesnym, bardzo blisko Myslecinka wlasnie, Pireus sie nazywa.
Z suszarni polecam Tako Sushi na Chodkiewicza, najlepsza imo wloska picka to Barzza na Gimnazjalnej. spoko indyjska jest przy starym rynku, na Magdzinskiego. Jesli jestes vege to Naturalna. Byla tez Falla (sieciowka, ale smaczna), ale sie zamkneli sie.
A i kawaleczek za Bydgoszcza w strone Torunia warto zajrzec do Ostromecka, palac i zespol parkowy robia wrazenie.
Jesli wybierasz sie niebawem to podskocz polazic po ogrodzie botanicznym w Myslecinku, kwitnace drzewa i krzewy wygladaja tam przepieknie.
z nietypowych jedzen i pic masz brazylijska A'Favela, wyzej wymieniona Luizjane, a z bardziej typowych to dobra grecka jest na Lesnym, bardzo blisko Myslecinka wlasnie, Pireus sie nazywa.
Z suszarni polecam Tako Sushi na Chodkiewicza, najlepsza imo wloska picka to Barzza na Gimnazjalnej. spoko indyjska jest przy starym rynku, na Magdzinskiego. Jesli jestes vege to Naturalna. Byla tez Falla (sieciowka, ale smaczna), ale sie zamkneli sie.
A i kawaleczek za Bydgoszcza w strone Torunia warto zajrzec do Ostromecka, palac i zespol parkowy robia wrazenie.
Wybieram się ostatniego maja. Dzięki, zapinezkowałem sobie Twoje polecajki.
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 19:20
autor: empir
A jak z parkingami, strefami parkowania w Bydgoszczy? Bo noclegu to chyba w ścisłym centrum będę szukać.
To może jest tam coś do jedzenia level wyżej od macchujniaka?
Niedaleko Muzeum Brudu (miła ciekawostka, ale to pół godziny z przewodnikiem plus zabawa w robienie swojego mydła plus żadna wiedza, ktorej nie ma czlowiek po liceum) jest bardzo dobra restauracja Luizjana z żarciem inspirowanym kuchnią kreolską.
Mam ten lokal na celowniku od 2018 kiedy to ostatni raz byłem w Roruniu i kiedy ti nie udalo mi sie tam dotrzec. Podejrzewam, że lokal ze swoją kuchnią jest ewenementem na krajową skale
A jak z parkingami, strefami parkowania w Bydgoszczy? Bo noclegu to chyba w ścisłym centrum będę szukać.
Masz normalnie strefy parkowania, ktore sa wykrywane przez np. Skycash, oprocz tego zdarzaja sie prywatne parkingi, ale ogolnie nie pchalbym sie autem do centrum.
To może jest tam coś do jedzenia level wyżej od macchujniaka?
Niedaleko Muzeum Brudu (miła ciekawostka, ale to pół godziny z przewodnikiem plus zabawa w robienie swojego mydła plus żadna wiedza, ktorej nie ma czlowiek po liceum) jest bardzo dobra restauracja Luizjana z żarciem inspirowanym kuchnią kreolską.
Mam ten lokal na celowniku od 2018 kiedy to ostatni raz byłem w Roruniu i kiedy ti nie udalo mi sie tam dotrzec. Podejrzewam, że lokal ze swoją kuchnią jest ewenementem na krajową skale
Moj kolega to ma i kurde ostatnio taki spadek jakości jest że głowa mała. Jak porównam to z degustacjami przed otwarciem bo na takim byliśmy to szkoda gadać... Ostatnio brat pojechał i steka oddał, znajomi zawsze robili spotkania ale po wtopie już nie wroca.. głupio to brzmi że knajpę kolegi hmmm nie polecam, ale w porównaniu z tym co było jest slabiutko
Może wam zasmakuje:) co gardło to inny smak
Może jakbym nie wiedział jak było, a jest powiedziałbym ok. Bo to jakoś nigdy nie było dla mnie wooow.
Teraz raczej skupiają się na nowej knajpce w trn NOLA zamknęli kawę i łyski i otwierają właśnie NOLE
A jak z parkingami, strefami parkowania w Bydgoszczy? Bo noclegu to chyba w ścisłym centrum będę szukać.
Parkuj przy MCK, ja zawsze trafiam miejsce i jest blisko.
Kilometr od Rynku, może być.
Nie wiem jak z opłatami za parking przy MCK ale znalazłem jeszcze Pod Blankami - osiem dych za dobę.
Re: Bydgoszcz
: 22-04-2026, 20:00
autor: Nerwowy
No właśnie toruńska Luizjana szczególnie w oryginalnej lokalizacji była bdb. W bydgoskiej nigdy nie byłem, ale kojarzę większość pozycji z menu.
Z tego co mam przetestowane to Czosnek i Oliwa byłą naprawdę w porządku podobie jak Shrimp Bistro jeśli ktoś ma ochotę na krewetki mimo że to coś w rodzaju sieciówki.
Karczma Młyńska i Dolce Vita natomiast w miarę ok, ale bez urwania jak to często bywa w mocno stylizowanych knajpach.
W Młynach Rothera jest jeszcze Monka gdzie w przeciwieństwie do tej toruńskiej pieką napoletanę
No właśnie toruńska Luizjana szczególnie w oryginalnej lokalizacji była bdb. W bydgoskiej nigdy nie byłem, ale kojarzę większość pozycji z menu.
Z tego co mam przetestowane to Czosnek i Oliwa byłą naprawdę w porządku podobie jak Shrimp Bistro jeśli ktoś ma ochotę na krewetki mimo że to coś w rodzaju sieciówki.
Karczma Młyńska i Dolce Vita natomiast w miarę ok, ale bez urwania jak to często bywa w mocno stylizowanych knajpach.
W Młynach Rothera jest jeszcze Monka gdzie w przeciwieństwie do tej toruńskiej pieką napoletanę
Monka bdb !!!
Poza tym, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.