Głodówki, głodóweczki

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 21:48

Temat zdaje się na tyle popularny, że można sobie pogadać w cztery osoby, powymieniać się rekordami, doświadczeniami itd.

Na razie robiłem kilka razy: 4,5, 5,5 i teraz 3 doby bez jedzenia. W dwóch pierwszych podejściach popełniałem trochę błędów jednak, bo np. piłem kombuchę, która ma jakiś tam cukier, okłamując samego siebie, że przecież i tak jest zdrowa (no jest, ale niekoniecznie podczas głodówki potrzebna). Ostatecznie podejście 3-dniowe - złamałem się 3 godziny przed terminem, ale i tak dobrze. Nastąpiło gwałtowne polepszenie zdrowia, i jak to bywa często w takich przypadkach, ogromna klarowność myślenia, poczucie zwolenienia czasu itd. Tym razem z kalorii to tylko 2x dziennie kawa z odrobiną mleka. Niestety tak jak świetnie się czułem podczas, tak po zjedzeniu posiłku zaliczyłem crash hormonalny, dopamina na dno i już nie byłem królem świata.

Od teraz będę próbował wydłużać każdą kolejną próbę o 24 godziny, czyli następnym razem celuję w 4 dni, a póki co - wtorek/środa spróbuję regularnie robić 24h, bo to i tak 8 godzin snu, 8 godzin pracy, to pewnie samo będzie przelatywać.
I am Jerusalem.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 21:55

To faktycznie ma jakiś dodatni wpływ na zdrowie? Poproszę forumowych lekarzy o opinię.

Ciekawy temat, pewnie bym zemdlał po 8 godzinach hehe.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Maruder
w mackach Zła
Posty: 680
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 21:58

Ja mam za soba jedynie dwudobowe posty - ostatnio tydzien temu, wylacznie na wodzie I herbacie. Zazwyczaj jade z kawami ale chcialem Tez mini detoks od kawki zrobic I sie udalo ( smakuje mi Po tym zdecydowanie lepiej)

W trakcie glodowy czuje sie bardzo lekko I korzystnie, nie do konca zapominam o laknieniu ale nie mam wiekszych problemow z dojechaniem do wyznaczonego pulapu - pierwsze posty roznie z tym bywalo. Tez chce pocisnac z trzy cztery doby. No a teraz niech sie szpec wypowie 🙂
Maruder
w mackach Zła
Posty: 680
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 22:10

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
16-01-2024, 21:48
Tym razem z kalorii to tylko 2x dziennie kawa z odrobiną mleka. .
Absolutnie nie uwazam sie za specjaliste w dziedzinie ale to mleko to raczej dyskwalifikuje post bo celem jest chyba niedostarczanie kalorii a nie ich ograniczanie... To ma byc z zasady wyczyszczenie organizmu ze zbednych smieci czyli kawa, herbata raczej moga byc bo praktycznie kalorii w nich nie ma. Ale niech sie fachowcy wypowiedza - u mnie kawa, jakies ziolka czasem herbatka tak; plyny z weglowodanami odpadaja.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 22:22

Maruder pisze:
16-01-2024, 22:10
Absolutnie nie uwazam sie za specjaliste w dziedzinie ale to mleko to raczej dyskwalifikuje post bo celem jest chyba niedostarczanie kalorii a nie ich ograniczanie... To ma byc z zasady wyczyszczenie organizmu ze zbednych smieci czyli kawa, herbata raczej moga byc bo praktycznie kalorii w nich nie ma. Ale niech sie fachowcy wypowiedza - u mnie kawa, jakies ziolka czasem herbatka tak; plyny z weglowodanami odpadaja.
Co człowiek, to opinia - znajdziesz też wydawnictwa, które dopuszczają do 50 kalorii dziennie, to jest taka ilość, którą organizm przerobi w 15 minut i wróci do miejsca wyjścia. Tak podchodzi do tego np. David Sinclair, obecnie czołowy naukowiec badający te rejony, który przyjmuje resweratrol z odrobiną jogurtu greckiego.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 22:24

[V] pisze:
16-01-2024, 21:55
To faktycznie ma jakiś dodatni wpływ na zdrowie? Poproszę forumowych lekarzy o opinię.

Ciekawy temat, pewnie bym zemdlał po 8 godzinach hehe.
Każdy to odczuje inaczej, ale ze swoje strony mogę powiedzieć, że tak jak ze swoją chorobą doświadczam na skórze przewlekłych stanów zapalnych, tak trzeciego dnia brzuch, plecy i twarz miałem całkowicie czyste. Na rękach i nogach jeszcze było, ale wydaje mi się na chwilę obecną, że to jednak wymaga więcej czasu, żeby organizm przegryzł to, co jest do przegryzienia.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 22:26

Raz się zje, raz się nie zje. Zrobiłem sobie raz głodówkę 24h to kolejnego dnia rano szczałem na brązowo i śmierdząco.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Głodówki, głodóweczki

16-01-2024, 22:35

Believer pisze:
16-01-2024, 22:26
Raz się zje, raz się nie zje. Zrobiłem sobie raz głodówkę 24h to kolejnego dnia rano szczałem na brązowo i śmierdząco.
Ewidentnie organizmowi się pokićkało i zaczął srać przez siura.
I am Jerusalem.
sramnacie
starszy świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 08-06-2013, 22:22

Re: Głodówki, głodóweczki

17-01-2024, 07:41

Co z paleniem podczas takiej glodowki , palic niepalic ?
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 683
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Głodówki, głodóweczki

17-01-2024, 08:06

Poszczenie jest bombowe, czasami robię po 24 godziny. W głowie się bardzo oczyszcza, dla mnie ten stan przypomina trochę małe dawki amfetaminy albo metylofenidatu - pełne skupienie, koncentracja, mózg pracuje na zwiększonych obrotach jak chomiczek w kółeczku. Tak samo miałem gdy eksperymentowałem z keto, więc może ma to związek z tym, z czego organizm pobiera energię, a mi tłuszczu nie brakuje.

Rekordowo dobiłem do 52 godzin, ale przerwałem bo nie dało się ze mną wytrzymać i sam sobie chciałem napierdolić, bo wszyscy pouciekali. W okolicach 36 godzin zaczynam się robić tak wkurwiony, że najchętniej bym kogoś zajebał na kotleta. O dziwo z głodem nie miałem specjalnie problemów, to przychodzi i odchodzi falami, które wcale nie są coraz mocniejsze, za to coś się robi z nastrojem i nie był to jednorazowy przypadek, bo powtarzałem eksperyment w myśl zgodności z nowoczesną metodologią naukową, wedle której wyniki eksperymentów musza być przewidywalne i powtarzalne. No to są.

Eee ale narobiliście mi smaka na post, se chyba pierdolnę jakąś małą głodówkę.
Believer pisze:
16-01-2024, 22:26
Raz się zje, raz się nie zje. Zrobiłem sobie raz głodówkę 24h to kolejnego dnia rano szczałem na brązowo i śmierdząco.
Ale wiesz, że jak się nie je to trzeba pić wodę? Dużo wody?
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Głodówki, głodóweczki

17-01-2024, 09:06

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
16-01-2024, 22:35
Believer pisze:
16-01-2024, 22:26
Raz się zje, raz się nie zje. Zrobiłem sobie raz głodówkę 24h to kolejnego dnia rano szczałem na brązowo i śmierdząco.
Ewidentnie organizmowi się pokićkało i zaczął srać przez siura.
Jeszcze jak. Z tego co wyczytałem to ciała ketonowe, obsrałem się lekko jak poczytałem, że to niezbyt zdrowe i przerwałem głodówkę. Nie wiem może tak miało być, nie znam sięm


@Gorloj wodę piłem jak pojebany....
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: Głodówki, głodóweczki

17-01-2024, 09:20

Popierdolony wymysł dla leniwych ludzi.Przerabiał to mój kuzyn, moja ciotka i znajomi.Każdy rezygnował przez pewien czas wmawiając sobie że to działa.
Polecam poprostu jeść regularnie, jeść w miare zdrowo i co najważniejsze RUSZAĆ SIĘ.Nic tak nie oczyszcza umysłu i nie poprawia krążenia itd jak zdrowy spacer o poranku, po południu i wieczorem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Głodówki, głodóweczki

17-01-2024, 11:09

Lord Gorloj pisze:
17-01-2024, 08:06
Rekordowo dobiłem do 52 godzin, ale przerwałem bo nie dało się ze mną wytrzymać i sam sobie chciałem napierdolić, bo wszyscy pouciekali. W okolicach 36 godzin zaczynam się robić tak wkurwiony, że najchętniej bym kogoś zajebał na kotleta. O dziwo z głodem nie miałem specjalnie problemów, to przychodzi i odchodzi falami, które wcale nie są coraz mocniejsze, za to coś się robi z nastrojem i nie był to jednorazowy przypadek, bo powtarzałem eksperyment w myśl zgodności z nowoczesną metodologią naukową, wedle której wyniki eksperymentów musza być przewidywalne i powtarzalne. No to są.
Żona swego czasu robiła takie pseudo-głodówki że 2x w tygodniu jeden posiłek do 500 kcal i była w te dni kompletnie nieznośna, ja tak nie mam, ale mam generalnie spokojne usposobienie a ona neurotyczne, może to z tym jest związane.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 683
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Głodówki, głodóweczki

17-01-2024, 11:30

500 kcal na dobę to nie jest głodówka ani post tylko tortura. To już łatwiej nic nie jeść niż jeść tak mało, chociaż weterani z Auschwitz pewnie mieliby na ten temat odmienne zdanie.

Z agresją na głodzie to nie tylko ja mam problem, ludzie o tym w internetach często piszą, nawet ma to swoją ładna nazwę - hanger. Pewnie istnieje jakieś naukowe wyjaśnienie, ale nie chce mi się go szukać.
Believer pisze:
17-01-2024, 09:06
Jeszcze jak. Z tego co wyczytałem to ciała ketonowe, obsrałem się lekko jak poczytałem, że to niezbyt zdrowe i przerwałem głodówkę. Nie wiem może tak miało być, nie znam sięm
@Gorloj wodę piłem jak pojebany....
No to chyba coś nie bangla w organizmie w takim razie, bo tak być nie powinno. Przeżycie doby bez żarcia nie powinno być dla zdrowego człowieka żadnym problemem i nie powinny za tym iść żadne dziwne konsekwencje typu szczanie na brązowo. Ja bym z tym poszedł do weterynarza na przegląd techniczny.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Głodówki, głodóweczki

18-01-2024, 15:33

Regularnie, kilka dni w miesiącu, nigdy tego nie liczyłem, startuję o 5-7 i dzida z robotą do np. 23. Jak mnie tu nie śmiga koło ucha i nie podsuwa, "weź zjedz", to nie jem. Jestem nastawiony na nakurwianie a nie na żarcie, nie rozpraszam się, jestem jak żyleta. Bywa, że przeciąga się to 24 godzin. Kawa, woda, dużo wody, bardzo dużo wody i lecę z koksem. Nigdy tego nie rozkminiałem, oprócz tego, że jest mi z tym dobrze, że mi się świetnie pracuje. Teraz jak się nad tym pochylę, zdałem sobie sprawę, że śniadanie nie jest moim ulubionym posiłkiem, są ciągi dni, że ich nie jem. Tak w normalnym cyklu, obiad, ciepły posiłek zjadam od 15 do 17. Kolacje, musze owszem opierdolić po intensywniejszych sprawach ruchowych, ale są momenty, że jednak nie. Pewnie te przyzwyczajenia powodują, że się bardziej wkurwiam, choć to za duże słowa, że są tu tacy, co muszą podżerać non stop, łazi taki jeden z drugim i kawunia, ciasteczko, krułąsancik, batonik, przedobiadek, obiadek, niż na moje niedobicie się kaloriami. Nie usiedzi tylko żre, a jak niedożre to się miota, że żreć. Nie jarzę tego.

Nie wiem na ile to głodówki, choć zakładam, że jednak to żadne głodówki, ale takich 12-18 godzinnych mam na koncie mase. 24 - 30 znacznie mniej. Do dłuższych nigdy mnie nie korciło. Wolę się testować w innych elementach siebie samego. Choć rozumiem, że są tacy, dla których zdrowotne aspekty są kluczowe. Z ich punktu widzenia zdrowotne.
13.04.2024
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2608
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Głodówki, głodóweczki

18-01-2024, 20:54

Moja przygoda z głodówkami zaczęła się..nawet nie wiem od czego. Pewnie coś przeczytałem, ale nawet już nie pamiętam co. Na początek jeden dzień, było dobrze. Następnym razem trzy dni. Było ciężej, ale nadal dobrze. Później pięć dni. To już było wyzwanie byłem osłabiony i z radością ją zakończyłem. W końcu doszedłem do tego, że dłuższą głodówkę 5-9 dni robię raz do roku i co miesiąc jeden dzień bez jedzenia +-36 godzin. Podczas głodówek pije tylko wodę, nic więcej. Wyjątek robię zimą gdy zamiast wody stosuję herbaty owocowe. Przy długich głodówkach pod koniec już mam dość wody, wiec urozmaicam to wodami wysokozmineralizowanymi ze sklepu. Co za wspaniały smak!;) Po takich 6-7 dniach czuje się już naprawdę słaby. Może dlatego, że nie stosuję wskazówek Małachowa, który zaleca w trakcie głodówek spacery na łonie natury do 20kilometrów dziennie ;) Natomiast coś w tym jest, że w trakcie głodówki bycie w lesie czy nad morzem zdecydowanie pomaga mi przetrwać ciężkie chwile. To co koledzy wcześniej wymieniali czyli wyostrzone zmysły, czysty umysł również u siebie zauważyłem. Do pierwszej chyba 5 dniowej głodówki przystąpiłem w niedzielę wieczorem po spożyciu pizzy i browarów ;) Są lepsze metody wchodzenia w głodówkę, teraz już to wiem. Najlepsze jest to uczucie gdy po głodówce zaczynam wprowadzać soki rozcieńczone z wodą 1 :1. Później same soki itd. Coś wspaniałego. Czuje się wtedy jakbym znowu miał 18 lat i był niezniszczalny.

Zainteresowanym polecam stary ale fajny blog:
https://www.taraka.pl/relacja_glodowki_ ... rowadzonej
Gdzieś tam był ciekawy wpis, teraz nie chce mi się go szukać. Jedna z Pań pytała czy w trakcie głodówki może konsumować nasienie partnera. Autor bloga stwierdził, że jak głodówka to głodówka i jednak nie ;)
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Głodówki, głodóweczki

24-01-2024, 11:36

Dzisiaj 24h, za pare godzin skoncze, ale na luzie, nawet nie czuje takiego typowego glodu. Moze przed wyjazdem w polowie lutego zrobie jeszcze jedna 72h. Zauwazylem, ze podczas glodowki mam naturalny odruch redukowania innych rzeczy, np patrze do szafy za rzeczami, ktore juz sie nadaja do wywalenia, albo ksiazkami do wywiezienia do domu rodzinnego.
I am Jerusalem.
olgims
w mackach Zła
Posty: 979
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Głodówki, głodóweczki

24-01-2024, 11:40

Kurwa jaki kącik nastoletniej anorektyczki :D Chłop powinien żreć i wpierdalać żeby mieć siłę kurwa a nie się głodzić pojeby metroseksualne !
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Głodówki, głodóweczki

24-01-2024, 11:44

Siema Mariusz, jak tam rura do srania?
I am Jerusalem.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Głodówki, głodóweczki

24-01-2024, 11:59

Też mnie zastanawia skąd taki pomysł na czyste kichy. Jakiś ukryty cel w tym jest? Dla biedronia pytam.
13.04.2024
ODPOWIEDZ