AI Art

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8047
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: AI Art

16-03-2024, 20:22

Wydaje mi się ,że np w branży prawniczej takie AI mogłoby spowodować duże zagrożenie , dla kancelarii prawniczych co właściwie bazują na gotowych pismach, które można pozyskać z internetu. Drobni ciułacze- nie wyspecjalizowani.Wezwania do zapłat, sprzeciwy od nakazu zapłaty itd takie najprostsze pisma. Pewnie tak będzie.

Z drugiej strony nie potrafię sobie wyobrazić AI ,które np wejdzie w moją skórę gdzie przeglądam np kikaset zdjęć po pożarze i wyciągam wnioski nie raz na np podstawie osobistych oględzin swoich czy kogoś ode mnie z ekipy,bo dokumentacja zdjęciowa jest niewystarczająca. Wyszukuje niuanse, takie ,które osoba bez obycia prawno-technicznego w życiu nie wyłapie nie wspominając o sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja też nie poprowadzi procesu, nie dogada się z klientem.

Czynnik ludzki też jest zajebiście istotny- mi się ludzie muszą spowiadać ze wszystkiego. Znaleźli się w sytuacji najbardziej gównianej ze wszystkiego albo ktoś nie zyje ,albo ktoś zginął najbliższy albo dobytek prywatny czy firmowy im spłonął.Zawsze to powtarzam- żone możesz kłamać, kochankę ale pełnomocnika nie kłam. Ja muszę wiedzieć wszystko żeby ten burdel uporządkować najczęściej ten burdel w procesach odszkodowawczych idzie w parze z burdelem w sprawach prywatnych(to tu rozwinę za chwile). Ai nie wyciągnie tego z ludzi ,bo nie ma czynnika ludzkiego.

No nie ma opcji.

Ai nie rozkmini czynnika emocjonalnego w takich sprawach. Ludzie którzy znajdują się na krawędzi rozpaczy mają też właczony inny bodzieć patrzenia na swiat. Który im się wywrócił do góry nogami i podejmują często pod wpływem impulsu totalnie chaotyczne i nielogiczne decyzje. Emocje biorą górę i trzeba nad tym zapanować.

Ai tego nie zrobi.


Co do tych sytuacji prywatnych zlecają mi sprawę i nagle się okazuje ,że jest 5 współwłaścicieli nieruchomości- oczywiście pozostałych czterech się nie przyznało, myśleli pewnie ,że ksiąg wieczystych nie zweryfikuję, bo 5 współwłaściciel jest za granicą i go nic nie obchodzi albo się obraził na resztę albo ktoś z kimś jest skłocony np małżeństwo któremu spłonął dom i toczą rozwodową batalie.

I ten syf rodzinny nie powinien mnie przy postępowaniach odszkodowawczych obchodzić ale jednak musi. Bo muszę syf nie raz rodzinny, zależności finansowych prostować żeby poprowadzić postępowanie.

Kurwa jak już w to wejdziesz. Poznajesz całe historie, chcesz zrobić swoje ale poznajesz całe epopeje rodzinne. Ludzie ci dzwonią z takimi problemami ,że rynce opadają.

NIe wspominam o udowanianiu legitymacji czynnej procesowej na linii pełnomocnik-bank-klient- towarzysto ubezpieczeniowe- Sąd.

Ja tam robię takie fikołki nie raz,że w sumie dobrze ,że w sądach pracują tacy ludzie jak pracują.

Ai by się pogubiło 5 razy po drodze.

Sądy się gubią i w zawiłości przepisów nie potrafią się odnaleźć. Ja im tego nie ułatwiam.

Kto jest legitymowany czynnie a kto biernie?

Krótka piłka jak rozmawiam z każdym bankiem. Na czym wam kurwa zależy? Chyba na tym ,żeby klient spłacił swoje zobowiązanie w stosunku do was. Nie utrudniajcie mi postępowania. To odzyskam wasze pieniadze i wyprowadzę z tego szamba klienta.

Dogadaj się z korporacyjnym bankiem żeby odwrócił cesję wierzytelności przy kredycie hipotecznym. Powodzenia.

Ja się między wszystkimi potrafię dogadać. Z bankiem również ale blokują nie raz i nie dwa a w ich interesie powinno być żebym układankę zaczał składać do kupy.

Jakbym od każdego klienta brał dodatkowe wynagrodzenie od tego żeby stali się stroną legitymowaną czynnie pieniadze to miałbym ich znacznie więcej:)

Ale w życiu tego nie zrobie, pół roku średnio mi to zajmuje, mam dobre serduszko i zawsze staram się po prostu pomóc w kuriozalnych sytuacjach.

Te 6 miesięcy to taki deadline dla innych też radców prawnych czy adwokatów ode mnie. Jeśli się nie uda- chuj idziemy w proces. Może sąd się nie zorientuje. Biorę to na siebie. Nie będziemy dłuzej czekać aż łaskawie ktoś z banku da akcept.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 683
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: AI Art

27-03-2024, 20:58

I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8047
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: AI Art

27-03-2024, 21:01

Rogal patrzy i nie może uwierzyć.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AI Art

27-03-2024, 21:23

hahaha
13.04.2024
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8047
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: AI Art

27-03-2024, 21:26

Zobaczyłbym w takie wersji Abrkakadabre
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 977
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: AI Art

30-03-2024, 10:23

To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
tomekw48
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 30-10-2018, 23:45

Re: AI Art

30-03-2024, 10:46

Pieśni na chwałę AI to przyszłość black metalu. Ale ten utwór, to jakaś kicha jest... Co nie zmienia faktu, że za pomocą metody prób i błędów, będą wychodzić coraz lepsze rzeczy.
Pytanie, jak AI będzie grała koncerty??
Awatar użytkownika
tommek
w mackach Zła
Posty: 810
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: AI Art

30-03-2024, 16:10

https://app.suno.ai/song/96668b4e-79bb- ... a9e42b0a1/
Słabo sobie z metalem radzi, ale to chyba dobrze.
sanctusdiavolos
postuje jak opętany!
Posty: 409
Rejestracja: 21-05-2023, 14:02

Re: AI Art

30-03-2024, 16:23

tomekw48 pisze:
30-03-2024, 10:46
Pieśni na chwałę AI to przyszłość black metalu. Ale ten utwór, to jakaś kicha jest... Co nie zmienia faktu, że za pomocą metody prób i błędów, będą wychodzić coraz lepsze rzeczy.
Pytanie, jak AI będzie grała koncerty??
Kto wie, może hologramy wjadą. ;-) Jest już możliwe zasymulowanie video-koncertu, na youtube pewnie się nie takie rzeczy znajdą. Ciekawe co najbliższe lata przyniosą, ale coś czuję że tych latających samochodów i pasażerskich lotów w kosmos, to się chyba nie doczekamy. :mrgreen:
Zabawnie się po latach wraca do starych science-fiction i tamtejszych wizji naszej teraźniejszości. Rozwoju technologicznego chyba nie sposób przewidzieć, jedyne czego się obawiam, to że nic szczególnie "wzniosłego" już nas chyba nie czeka... Raczej postępujące odmóżdżenie i dobrowolne uleganie inwigilacji, w imieniu wygody i zaspokajania najprymitywniejszych potrzeb.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8047
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: AI Art

06-04-2024, 00:47

Zleciłem jednej firmie informatycznej napisanie programu bazującego na sztucznej inteligencji, który na celu ma szybsze powiązywanie określonych faktów jak np stopień zużycia, podwójną amortyzację w gospodarstwach rolnych, kwestię niedoubezpieczeń, zasad proporcji. Wszystko w oparciu o jakieś kosmiczne algorytmy żeby nam jako prawnikom ułatwić pracę ale przede wszystkim działowi analiz ,bo to na nich spoczywa. Ma to eliminować sprawy które bierzemy na tapetę a program jest wstanie szybciej wyeliminować to na co analitycy czy też technicy na późniejszym etapie poświęcają swój cenny czas. Nawet wystąpiłem o dofinansowanie do perfronu o to. Nie ,że te dofinansowanie potrzebuję ale jak dają to niech dają w ramach innowacyjnej gospodarki.

Jeśli by to wyszło a głęboko wierzę ,że wyjdzie to później isc za ciosem i np typowo dla techników w Norma PRO i Seconbudzie narzuty analizować czy Knr-y, czy kartalne cenniki zastosowane w wycenach na podstawie sztucznej inteligencji by ta mogła zrobić matariał porównawczy. To byłoby coś.
sanctusdiavolos
postuje jak opętany!
Posty: 409
Rejestracja: 21-05-2023, 14:02

Re: AI Art

07-04-2024, 22:00

Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: AI Art

08-04-2024, 09:23

I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: AI Art

08-04-2024, 09:29

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
08-04-2024, 09:23
Super!
No zajebiście. Zapewne podziała. Tak naprawdę jedynym rozwiązaniem, jest odmawianie ochrony praw autorskich czemukolwiek stworzonego przy pomocy AI. To by powstrzymało korporacje przed korzystaniem z tego narzędzia, poza nie wiem reklamami serka topionego. To wymagałoby zmian w prawie jednak zmian w prawie. No na pewno uda się.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: AI Art

08-04-2024, 09:48

Nie oczekujmy od Facebooka zmian w prawie (co to w ogole za argument, Facebook moze zrobic tyle ile moze i robi to). W tej chwili FB jest zasrana contentem wytworzonym przez AI przedstawianym jako prawdziwy, a ludzie pisza setki komentarzy, wierzac ze to prawda. AI przekroczylo juz zreszta granice rozpoznawalnosci przez czlowieka jesli chodzi o grafiki, a muzyka jest tylko krok za tym (juz slyszalem wygenerowany kawalek heavy metalowy, ktorego nie odroznilbym na pierwszy rzut ucha od prawdziwego). Krok w dobra strone.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: AI Art

08-04-2024, 09:59

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
08-04-2024, 09:48
Nie oczekujmy od Facebooka zmian w prawie (co to w ogole za argument, Facebook moze zrobic tyle ile moze i robi to). W tej chwili FB jest zasrana contentem wytworzonym przez AI przedstawianym jako prawdziwy, a ludzie pisza setki komentarzy, wierzac ze to prawda. AI przekroczylo juz zreszta granice rozpoznawalnosci przez czlowieka jesli chodzi o grafiki, a muzyka jest tylko krok za tym (juz slyszalem wygenerowany kawalek heavy metalowy, ktorego nie odroznilbym na pierwszy rzut ucha od prawdziwego). Krok w dobra strone.
Po pierwsze, czyli chcesz powiedzieć, że ludzie pokroju Cukierasa nie mają wpływu na legislację w USA? No ok.

Natomiast jest proste rozwiązanie. Banować AI treść. No jakoś sobie tak radzili dotychczas z treściami tworzonymi przez ludzi. Co za problem jak jest podejrzenie, że AI zabanować. Nagle okazuje się, że trzeba tylko znaczka uwagi.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: AI Art

08-04-2024, 10:08

Hatefire pisze:
08-04-2024, 09:59
Po pierwsze, czyli chcesz powiedzieć, że ludzie pokroju Cukierasa nie mają wpływu na legislację w USA? No ok.

Natomiast jest proste rozwiązanie. Banować AI treść. No jakoś sobie tak radzili dotychczas z treściami tworzonymi przez ludzi. Co za problem jak jest podejrzenie, że AI zabanować. Nagle okazuje się, że trzeba tylko znaczka uwagi.
Ostatnim razem, gdy widzialem zwiazek Cukierasa z legislacja, to byl przepytywany przez kongres w spokoju malo przyjazny. Nie ma bezposredniego wplywu, moze miec co najwyzej posredni.
Dlaczego mieliby calkowicie banowac AI? Co to w ogole za pomysl? Masa kodu jest tworzona przez AI, grafik, tekstu, ktory sam w sobie nie jest szkodliwy. Nie chodzi o to, by niszczyc maszyny przy pomocy klucza francuskiego, tylko zeby ludzie wiedzieli, co jest czym w sytuacji, gdy przekracza to granice ludzkiej percepcji. Dla mnie spoko.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: AI Art

08-04-2024, 10:17

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
08-04-2024, 10:08
Ostatnim razem, gdy widzialem zwiazek Cukierasa z legislacja, to byl przepytywany przez kongres w spokoju malo przyjazny. Nie ma bezposredniego wplywu, moze miec co najwyzej posredni.
Dlaczego mieliby calkowicie banowac AI? Co to w ogole za pomysl? Masa kodu jest tworzona przez AI, grafik, tekstu, ktory sam w sobie nie jest szkodliwy. Nie chodzi o to, by niszczyc maszyny przy pomocy klucza francuskiego, tylko zeby ludzie wiedzieli, co jest czym w sytuacji, gdy przekracza to granice ludzkiej percepcji. Dla mnie spoko.
No, ale odpowiedź na proste pytanie. Skoro nie mieli problemów banować treści tworzonych przez ludzi, zupełnie arbitralnie, to dlaczego jest to problem przy treściach AI?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: AI Art

08-04-2024, 10:32

Hatefire pisze:
08-04-2024, 10:17

No, ale odpowiedź na proste pytanie. Skoro nie mieli problemów banować treści tworzonych przez ludzi, zupełnie arbitralnie, to dlaczego jest to problem przy treściach AI?
Nie rozumiem, dlaczego mieliby to w ogole robic? AI jest wszedzie i jest uzywane takze w dobrych celach.
I am Jerusalem.
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: AI Art

10-04-2024, 16:10

ODPOWIEDZ