AI Art

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AI Art

28-02-2023, 15:04

to tez AI... kurwa... jak fota.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: AI Art

28-02-2023, 15:09

Impressive. Very nice. A teraz popatrzmy na palce;))

Ostatnio jednak spróbowałem sobie wygenerować Russela Crowe jako Aragorna i powiem tak, byłby zajebistym Theodenem.
I am Jerusalem.
macko76
zaczyna szaleć
Posty: 166
Rejestracja: 05-10-2017, 00:36

Re: AI Art

28-02-2023, 16:50

Im więcej danych dostarczy się AI tym lepszy rezultat końcowy, więc bez człowieka się tu nie obędzie. Bawiłem się trochę grafiką i nie byłem zadowolony z wyniku końcowego a nie miałem czasu żeby pół dnia "paść" maszynę informacjami.
Owszem fajny wynalazek do automatyzacji rzeczy banalnych ale człowieka nie zastąpi.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AI Art

28-02-2023, 17:34

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
28-02-2023, 15:09
Impressive. Very nice. A teraz popatrzmy na palce;))

Ostatnio jednak spróbowałem sobie wygenerować Russela Crowe jako Aragorna i powiem tak, byłby zajebistym Theodenem.
Taaa... Z paluchami sobie nie radzi. :-D
Jakby połamane byly
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: AI Art

22-03-2023, 09:33

Taka ciekawostka:
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AI Art

22-03-2023, 10:19

No będzie coraz więcej takich cudeniek.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: AI Art

22-03-2023, 16:38

Bolt pisze:
22-03-2023, 09:33
Taka ciekawostka:
No właśnie są też już programy do robienia muzyki, cały utwór jednym kliknięciem palca.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AI Art

24-03-2023, 16:40

Może nie stricte AI...
https://nofilmschool.com/2016/06/fully- ... want-it-be
This Fully Adjustable Blackbird Car Rig Can Become Any CG Car You Want It to Be
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
tommek
w mackach Zła
Posty: 788
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: AI Art

27-03-2023, 16:30

https://www.adobe.com/sensei/generative-ai/firefly.html
Narzędzie od Adobe, większą kontrolą nad tym co się tworzy. Mam nadzieję że to właśnie Adobe stworzy narzędzie w którym będzie można wszystko kontrolować a nie tylko liczyć na to co wygeneruje automat.
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: AI Art

27-03-2023, 16:34

tommek pisze:
27-03-2023, 16:30
https://www.adobe.com/sensei/generative-ai/firefly.html
Narzędzie od Adobe, większą kontrolą nad tym co się tworzy. Mam nadzieję że to właśnie Adobe stworzy narzędzie w którym będzie można wszystko kontrolować a nie tylko liczyć na to co wygeneruje automat.
O to ja powinienem mieć w pakiecie. Póki co ai do upscale obrazków używam normalnie w pracy, ale nie Photoshopowe bo jest mega słabe.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AI Art

30-03-2023, 13:38

https://www.money.pl/gospodarka/wstrzym ... 6928a.html
"Wstrzymajmy rozwój systemów AI". Elon Musk i setki ekspertów podpisali się pod apelem

Co najmniej sześć miesięcy przerwy w rozwoju systemów sztucznej inteligencji – o to apelują we wspólnym liście setki biznesmenów, inwestorów i ekspertów od AI, w tym m.in. Elon Musk. To reakcja na pojawienie się GPT-4. Sygnatariusze ostrzegają przed nieprzewidywalnymi skutkami coraz potężniejszych modeli.

List opublikował ośrodek Future of Life Institute. Jego autorzy przekonują, że zaawansowana sztuczna inteligencja może stanowić "głęboką zmianę w historii życia na Ziemi". Dlatego też do jej rozwoju powinno się podchodzić z ostrożnością.

"Niestety, do tego poziomu planowania i zarządzania nie dochodzi, mimo że w ostatnich miesiącach widzieliśmy laboratoria AI zaangażowane w niekontrolowany wyścig, by rozwijać i wdrażać coraz potężniejsze cyfrowe umysły, których nikt – w tym nawet ich twórcy – nie potrafi zrozumieć, przewidzieć, czy porządnie kontrolować – zauważyli sygnatariusze listu.

"Wstrzymajmy rozwój AI na sześć miesięcy"

Autorzy pisma są zdania, że niekontrolowane podejście do rozwoju sztucznej inteligencji stwarza wiele zagrożeń dla ludzkości. Wymienili m.in. dezinformacje, masową automatyzację pracy, a nawet zastąpienie ludzi przez maszyny i "utratą kontroli nad cywilizacją".

"Silne systemy AI powinny być rozwijane, dopiero kiedy będziemy pewni, że ich efekty będą pozytywne, a ich ryzyka możliwe do kontrolowania – przestrzegli autorzy.

Dlatego też wezwali do sześciomiesięcznej przerwy w trenowaniu systemów AI przewyższających wypuszczony niedawno przez firmę OpenAI GPT-4. Model ten jest zdolny m.in. do zdawania testów różnego rodzaju na poziomie zbliżonym do najlepszych zdających ludzi. Zaapelowali też o wdrożenie kompleksowych rządowych regulacji i nadzoru nad nowymi modelami.
Wśród sygnatariuszy jest Elon Musk

Wśród sygnatariuszy listu jest miliarder Elon Musk. Oprócz niego pod nim podpisali się m.in. współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak, szef Stability AI Emad Mostaque (producenta generatora obrazów Stable Diffusion) oraz badacze sztucznej inteligencji z uniwersytetów Stanforda, Massachusetts Institute of Technology (MIT) i innych uczelni i laboratoriów AI.

Właściciel Tesli i Twittera już wcześniej przestrzegał przed sztuczną inteligencją. – Jednym z największych zagrożeń dla przyszłości cywilizacji jest AI – mówił Elon Musk w połowie lutego.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: AI Art

07-04-2023, 23:04

Ten ChatGPT to jest jakiś mega ściemniacz. Kumpel z pracy chciał założyć konto i nie bardzo mu się udawało, więc sprawdziliśmy czy mojego maila przepuści, a skoro już miałem konto to zacząłem z nim konwersować. Rozmowa przebiega bardzo gładko, a wskazywanie i poprawianie jego błędów daje dużo lepsze rezultaty niż co poniektórych Masterfulowców, ale jak się zaczyna sprawdzać jego nieencyklopedyczną wiedzę to się okazuje, że mocno konfabuluje.
Tutaj przykład - wyszliśmy od Rękawki (bo w końcu zaraz święta) do miejsc związanych z dziedzictwem Tatarów w Krakowie:

Obrazek

Żadne z tych miejsc nie istnieje ani pod zadanym adresem ani w ogóle Krakowie :D
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: AI Art

07-04-2023, 23:25

Znam problem, raz go spytalem o najlepsze projekty dungeon synth i podal 4, z czego dwa nie istnieją
I am Jerusalem.
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: AI Art

08-04-2023, 00:33

Zdarzają mu się wtopy, ale do generowania kawałków kodu na poziomie junior deva jest całkiem ok. :D Oszczędza trochę czytania dokumentacji, żeby postawić np. szkielet połączenia w jakiejś nowej technologii.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: AI Art

08-04-2023, 01:10

W sumie to przetestuje go do jakiegoś prostego kodu w batchu czy PS, bo rzadko to robię i mam więcej przypominania sobie jak coś działa niż faktycznego pisania. Testowałeś jak radzi sobie z wyrażeniami regularnymi?
Guilty of being right
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: AI Art

08-04-2023, 20:41

Regexów nie testowałem, ale w piątek np. pomógł mi znaleźć błąd w strukturze klas do deserializacji jsona w javie (niby prosta sprawa, ale jak jest zjebane api, to zawsze jakoś mnie instynkt zawodzi :D ). Wystarczyło wkleić strukture jsona i zapytać "how to extract value X from following json using spring resttemplate?" i wszystko pięknie rozpisał, taki junior dev w pigułce.
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: AI Art

10-04-2023, 17:01

Kurwa, chat gpt po ostatnich aktualizacjach dostał chyba udaru. Pierdoli jak umysłowo upośledzona kwoka, nawet zdania poprawnie złożyć nie potrafi... A dawał radę naprawdę do redakcji i tłumaczeń.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: AI Art

10-04-2023, 17:54

Widzę podsmiechujki, że nie daje rady lub daje ledwo, ale to tylko kwestia czasu i bezrobocie wzrośnie w branżach biurkowych. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: AI Art

10-04-2023, 19:00

To nie podśmiechujki, bo używałem go i bywał przydatny. Jeśli jednak ktoś uważa, że to zastąpi zaraz prawników i lekarzy, to wątłe ma raczej pojęcie o tym, jak działa machine learning.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: AI Art

10-04-2023, 19:18

Lekarzy już zastępuje przy diagnozowaniu i dobieraniu leczenia. I to od kilku lat.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
ODPOWIEDZ