Muminki!

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Muminki!

07-01-2023, 21:00

buka = ktulu
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 976
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Muminki!

07-01-2023, 21:50

Że złych postaci, których wszyscy się bali, była jeszcze Lodowa Pani, która przyszła do doliny w Zimie Muminków.
Jedyną obroną było pozostanie w domu i nie patrzenie w jej stronę.
I jedna głupia wiewiórka zapomniała, że ma się schować i po przejściu Pani Lodu znaleziono ją martwą. Sztywną, jak sopel lodu.

A kiedy robili jej pogrzeb i koń wiózł ją na swoim grzbiecie to zaśpiewali:

Była raz mała wiewiórka
Bardzo mała wiewiórka
Nie miała wiele rozumu
Ale była ciepła i puszysta
Teraz jest zimna, zupełnie zimna
A jej małe nóżki są sztywne
Lecz jeszcze wciąż mała wiewiórka
Ma najpiękniejszy ogon na świecie.

I kiedy koń poniósł wiewiórkę za horyzont, to Mała Mi żałowała, że nie obcięła jej tego ogona ma czapkę dla siebie.

Kurwa, idę posłuchać całości Immortala i może Havukruunu.

A Buka w japońskich animacjach była groźna jak roztapiające się lody w waflu.
I kamp med kvitekrist
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:02

Stary Metal pisze:
07-01-2023, 21:50
Że złych postaci, których wszyscy się bali, była jeszcze Lodowa Pani, która przyszła do doliny w Zimie Muminków.
Jedyną obroną było pozostanie w domu i nie patrzenie w jej stronę.
I jedna głupia wiewiórka zapomniała, że ma się schować i po przejściu Pani Lodu znaleziono ją martwą. Sztywną, jak sopel lodu.

A kiedy robili jej pogrzeb i koń wiózł ją na swoim grzbiecie to zaśpiewali:

Była raz mała wiewiórka
Bardzo mała wiewiórka
Nie miała wiele rozumu
Ale była ciepła i puszysta
Teraz jest zimna, zupełnie zimna
A jej małe nóżki są sztywne
Lecz jeszcze wciąż mała wiewiórka
Ma najpiękniejszy ogon na świecie.

I kiedy koń poniósł wiewiórkę za horyzont, to Mała Mi żałowała, że nie obcięła jej tego ogona ma czapkę dla siebie.

Kurwa, naprawdę dobre. Życiowe.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:04

Moja babka jest z twarzy podobna do muminka. Ma taką wielką twarz jak miske. Tylko, że ma do tego takie duże zęby. Czasem się szczerzy jak siedzi. Tak sama do siebie. Jak wilk.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10430
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:09

Ty lepiej Mariusz sprawdź czy nie upuszcza ci krwi nocą jak tak wygląda.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:12

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
07-01-2023, 22:09
Ty lepiej Mariusz sprawdź czy nie upuszcza ci krwi nocą jak tak wygląda.
Ona śpi w kuchni na łóżku przy piecu. Ja w pokoju. Nigdy nie widziałem żeby do mnie zachodziła, ale czasem mnie budziło jej dziwne chrapanie. Jakby świstała i warczała.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:18

Ten temat przypomniał, jaki mrok czasami występuje w bajkach oraz kreskówkach dla dzieci. Zwłaszcza klasyki Disneya są tego pełne.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10430
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:49

hcpig pisze:
07-01-2023, 22:18
Ten temat przypomniał, jaki mrok czasami występuje w bajkach oraz kreskówkach dla dzieci. Zwłaszcza klasyki Disneya są tego pełne.
Naprawdę? Z takich klasycznych typu Fantasia, Bambi, Królewna Śnieżka, Uczeń i czarnoksiężnik... to chyba nie było nic ciężkiego, no byli antagoniści, ale nie tacy jak Buka czy tak dziwni jak Hatifnaty które były po prostu pojebane.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:53

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
07-01-2023, 22:49
Naprawdę? Z takich klasycznych typu Fantasia, Bambi, Królewna Śnieżka, Uczeń i czarnoksiężnik... to chyba nie było nic ciężkiego, no byli antagoniści, ale nie tacy jak Buka czy tak dziwni jak Hatifnaty które były po prostu pojebane.
Fantasia - Szatan na Łysej Górze
Tarzan - antagonista Clayton brutalnie zabity poprzez powieszenie
Król Lew - śmierć Skazy - zagryziony przez hieny w akompaniamencie ogni piekielnych
Pocahontas - pieśń 'Savages' o dzikiej, obustronnej, rasistiowstkiej nienawiści
Dzwonnik z Notre Dame - pieśń 'Hellfire' Frollo, bluźniercza modlitwa o mękę i cierpienie dla Esmeraldy, alternatywnie oferta zniewolenia seksualnego, słuchać koniecznie w angielskiej wersji
Alicja w Krainie Czarów, Dumbo - różne narkotyczne musicale, marsz kart, różowe słonie
Pinokio - łobuzy przemienieni w osły za palenie szlug, nigdy nie odratowani
Ostatnio zmieniony 07-01-2023, 22:59 przez hcpig, łącznie zmieniany 2 razy.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:55

hcpig pisze:
07-01-2023, 22:53
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
07-01-2023, 22:49
Naprawdę? Z takich klasycznych typu Fantasia, Bambi, Królewna Śnieżka, Uczeń i czarnoksiężnik... to chyba nie było nic ciężkiego, no byli antagoniści, ale nie tacy jak Buka czy tak dziwni jak Hatifnaty które były po prostu pojebane.
Fantasia - Szatan na Łysej Górze
Tarzan - Clayton zabity poprzez powieszenie
Król Lew - śmierć Skazy - zagryziony przez hieny w akompaniamencie ogni piekielnych
Pocahontas - pieśń 'Savages' o dzikiej, obustronnej, rasistiowstkiej nienawiści
Dzwonnik z Notre Dame - pieśń 'Hellfire' Frollo, bluździercza modlitwa o mękę i cierpienie dla Esmeradly, aleternatywnie oferta zniewolenia seksualnego
byłeś z tym u psychiatry ? to pewnie musiała być trauma :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Muminki!

07-01-2023, 22:56

To odkryłem w dorosłości, w dzieciństwie wydawało mi się, że pewne sceny są po prostu smutne i tyle, dzisiaj uważam za szokująco złe momenty w filmach dla dziatwy, warto zrobić retrospekcje, zwłaszcza 'Hellfire'. Serio Disney jest mroczny wchuj.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10430
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Muminki!

07-01-2023, 23:01

hcpig pisze:
07-01-2023, 22:53
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
07-01-2023, 22:49
Naprawdę? Z takich klasycznych typu Fantasia, Bambi, Królewna Śnieżka, Uczeń i czarnoksiężnik... to chyba nie było nic ciężkiego, no byli antagoniści, ale nie tacy jak Buka czy tak dziwni jak Hatifnaty które były po prostu pojebane.
Fantasia - Szatan na Łysej Górze
Tarzan - antagonista Clayton brutalnie zabity poprzez powieszenie
Król Lew - śmierć Skazy - zagryziony przez hieny w akompaniamencie ogni piekielnych
Pocahontas - pieśń 'Savages' o dzikiej, obustronnej, rasistiowstkiej nienawiści
Dzwonnik z Notre Dame - pieśń 'Hellfire' Frollo, bluździercza modlitwa o mękę i cierpienie dla Esmeradly, alternatywnie oferta zniewolenia seksualnego, słuchać koniecznie w angielskiej wersji
Alicja w Krainie Czarów, Dumbo - różne narkotyczne musicale, marsz kart, różowe słonie
Pinokio - łobuzy przemienieni w osły za palenie szlug, nigdy nie odratowani
Część z tego jest po prostu odwzorowaniem książek, Pinokio - zmiana w osła, Alicja w krainie czarów jest nie mniej schizowana w książce też. Końcówka Fantasii jest faktycznie bardzo ciekawa i jest to jedyny fragment, jaki da się oglądać zresztą;) Król Lew no to rozumiem. Resztę słabo pamiętam.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Muminki!

07-01-2023, 23:03

hcpig pisze:
07-01-2023, 22:56
To odkryłem w dorosłości, w dzieciństwie wydawało mi się, że pewne sceny są po prostu smutne i tyle, dzisiaj uważam za szokująco złe filmem dla dziatwy, warto zrobić retrospekcje, zwłaszcza 'Hellfire'.
Bo dzieci zwykle nie kumają więcej niż prosty dualizm typu fajne/smutne. A bajki dla dzieci robią jednak dorośli i to czasem inteligentni, i dopiero jako dorośli dostrzegamy w tych bajkach to, czego nie widzieliśmy za siurka. Ileż razy oglądając jakieś kreskówki nachodziła mnie myśl - "to naprawdę jest dla dzieci?".
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Muminki!

07-01-2023, 23:04

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
07-01-2023, 23:01
Alicja w krainie czarów jest nie mniej schizowana w książce też.
Tak, zwłaszcza w konteście oryginalnych ilustracji Tenniela...

Obrazek

,,, ale film ma też mocne schizo momenty, nie zgadzam się z powszechną tezą że jest cukierkowy i wypacza materiał źródłowy.
bartwa pisze:
07-01-2023, 23:03
Bo dzieci zwykle nie kumają więcej niż prosty dualizm typu fajne/smutne. A bajki dla dzieci robią jednak dorośli i to czasem inteligentni, i dopiero jako dorośli dostrzegamy w tych bajkach to, czego nie widzieliśmy za siurka. Ileż razy oglądając jakieś kreskówki nachodziła mnie myśl - "to naprawdę jest dla dzieci?".
Nic dodać nic ująć np. tylko jako dorosły można orzec, jak bardzo zdezaktualizował się np. Jonny Quest i jak szokujący jest występujący tam rasizm w kontekście zimnowojennych nastrojów.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Muminki!

07-01-2023, 23:11

bartwa pisze:
07-01-2023, 23:03
hcpig pisze:
07-01-2023, 22:56
To odkryłem w dorosłości, w dzieciństwie wydawało mi się, że pewne sceny są po prostu smutne i tyle, dzisiaj uważam za szokująco złe filmem dla dziatwy, warto zrobić retrospekcje, zwłaszcza 'Hellfire'.
Bo dzieci zwykle nie kumają więcej niż prosty dualizm typu fajne/smutne. A bajki dla dzieci robią jednak dorośli i to czasem inteligentni, i dopiero jako dorośli dostrzegamy w tych bajkach to, czego nie widzieliśmy za siurka. Ileż razy oglądając jakieś kreskówki nachodziła mnie myśl - "to naprawdę jest dla dzieci?".
Ja żadnym siurkiem nie byłem. Od małego jadłem kotlety mielone i bigos. A nie jakieś bebiko. Dziadek mnie nauczył życia, pracy i picia. To trzy najważniejsze rzeczy w życiu.
Raz się zje, raz się nie zje.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Muminki!

07-01-2023, 23:39

Mariusz Wędliniarz pisze:
07-01-2023, 23:11
bartwa pisze:
07-01-2023, 23:03
hcpig pisze:
07-01-2023, 22:56
To odkryłem w dorosłości, w dzieciństwie wydawało mi się, że pewne sceny są po prostu smutne i tyle, dzisiaj uważam za szokująco złe filmem dla dziatwy, warto zrobić retrospekcje, zwłaszcza 'Hellfire'.
Bo dzieci zwykle nie kumają więcej niż prosty dualizm typu fajne/smutne. A bajki dla dzieci robią jednak dorośli i to czasem inteligentni, i dopiero jako dorośli dostrzegamy w tych bajkach to, czego nie widzieliśmy za siurka. Ileż razy oglądając jakieś kreskówki nachodziła mnie myśl - "to naprawdę jest dla dzieci?".
Ja żadnym siurkiem nie byłem. Od małego jadłem kotlety mielone i bigos. A nie jakieś bebiko. Dziadek mnie nauczył życia, pracy i picia. To trzy najważniejsze rzeczy w życiu.
Bez zembuw te kotlety też wpierdalałeś? To ważne, ok.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Muminki!

07-01-2023, 23:42

vicotnick pisze:
07-01-2023, 23:39
Mariusz Wędliniarz pisze:
07-01-2023, 23:11
bartwa pisze:
07-01-2023, 23:03


Bo dzieci zwykle nie kumają więcej niż prosty dualizm typu fajne/smutne. A bajki dla dzieci robią jednak dorośli i to czasem inteligentni, i dopiero jako dorośli dostrzegamy w tych bajkach to, czego nie widzieliśmy za siurka. Ileż razy oglądając jakieś kreskówki nachodziła mnie myśl - "to naprawdę jest dla dzieci?".
Ja żadnym siurkiem nie byłem. Od małego jadłem kotlety mielone i bigos. A nie jakieś bebiko. Dziadek mnie nauczył życia, pracy i picia. To trzy najważniejsze rzeczy w życiu.
Bez zembuw te kotlety też wpierdalałeś? To ważne, ok.
Babka mi łyżką gniotła kotleta na papke i jadłem. I kartofle i surówkę. Od małego. Tak byłem nauczony i dlatego miałem takie silne ręce do pracy.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Muminki!

07-01-2023, 23:43

Kiełbase też jadłem od małego. Ma bardzo dużo witamin.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Muminki!

08-01-2023, 20:18

W temacie o Noise zapodano wątek wpisu MK, cały post jakoś zsynchronizowany z wydarzeniami na forume:
Nigdy nie przepadałem za Muminkami. Oglądałem je w czasach dzieciństwa, ale bez większych emocji – podobnie jak wówczas oglądało się większość bajek dedykowanych dzieciom.
Wiele lat później kupiłem komiks o Muminkach z myślą o moim synu. Jego lektura zainteresowała średnio, ja ją pochłonąłem z wypiekami na twarzy i uśmiechem tak szerokim, że jakbym nie miał uszu to śmiałbym się w kółko. Błyskotliwe, zgrabne, słodko-gorzkie, absolutnie uniwersalne i po prostu mądre.
Wczoraj zrobiłem pierwsze w tym roku zakupy w sklepach stacjonarnych. W Centrum Komiksu PL uzupełniłem dwa zaległe ubiegłoroczne albumy „Zamku zwierzęcego”, wydanego przez Taurus Media oraz nabyłem „Sprague” z Wydawnictwo Sideca, które wydawało się nie tylko martwe i pogrzebane, ale nawet zbiodegradowne. Cieszy ich ponowna aktywność ze względu na perspektywę czwartego tomu wieńczącego serię „Wielki Martwy” , na który czeka chyba pół komiksowej Polski.
Odwiedziłem także pobliski Empik, w którym łyknąłem ostatni numer magazynu muzycznego Lizard, koncertówkę Black Sabbath i „Dark Eyes” Tomasza Stańko (znów mam na niego ostatnio dużą fazę).
Jak na kulturalnego człowieka przystało kupiłem też książkę. Mój wybór padł na „Dolinę Muminków w listopadzie”. Od jakiegoś czasu miałem ochotę przeczytać, ale jakoś wciąż mi nie po drodze do biblioteki.
Słucham sobie właśnie „Dark Eyes”, siedzę przy oknie rozpościerającym szary i nieco depresyjny krajobraz wyłysiałych drzew, oddając się lekturze Muminków. Jakże pięknie napisanych, jakże żywo obmalowujących nie tylko przedstawiony świat, ale także emocje bohaterów. Muminki mroczne i niepokojące, podszyte grozą, nieco mizantropijne i niewymownie piękne. Black metal narodził się na początku lat 70 właśnie w tej książeczce, dopiero kilkaście lat później zaczęto go przekładać na język muzyki.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10430
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Muminki!

08-01-2023, 20:20

Widzę że zaczął tak samo jak ja, od końca;-) "Dolina Muminków w Listopadzie" to jedyna książka o muminkach, w której nie ma muminków.
I am Jerusalem.
ODPOWIEDZ