Kupno Mieszkania/Domu

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:40

Oczywiście odmawiam. Poważnie. Mam wystarczająco dużo cudzych tematów na głowie, których usiłuję się pozbyć.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:41

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:37
Inna sprawa, że wypadałoby mieć kolejne 100k na wykończenie. W sumie nie wiem ile kosztuje wykończenie 50-60 m2 po biedowatości?
No to widzę, że rozwiązaliśmy ostatecznie jeden z Twoich dylematów - w grę wchodzi tylko rynek wtórny ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:44

uglak pisze:
14-09-2021, 23:41
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:37
Inna sprawa, że wypadałoby mieć kolejne 100k na wykończenie. W sumie nie wiem ile kosztuje wykończenie 50-60 m2 po biedowatości?
No to widzę, że rozwiązaliśmy ostatecznie jeden z Twoich dylematów - w grę wchodzi tylko rynek wtórny ;-)
No tak sprawdziłem że należy liczyć 1000-3000/m2 na wykończenie, to na 50 m2 daje właśnie jakieś 100000 pln średnio. Oczywiście robiłbym to jak najgorszy biedak, płytki pewnie sami położylibyśmy, krzyżaczki od pana Wiesia i cyk cyk, u siebie robimy jak u siebie. Pomalowaliśmy ostatnio pokój, o ileż trudniejsze mogą być płytki? Elektryki nie możemy bo nie wolno samemu... Co tam jeszcze jest?
I am Jerusalem.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:49

Natomiast jeżeli chodzi o rynek wtórny to same zdjęcia wiele pokażą. Z drugiej strony nie ma sensu spodziewać się cudów po budownictwie wielorodzinnym w Krakowie. Trzeba się pogodzić z faktem, że przepłacasz, albo dużo, albo bardzo dużo. Ja bym się nie odważył. Za dużo tego gówna widziałem, a przecież do tego dochodzą jeszcze sąsiedzi.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:50

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:44
uglak pisze:
14-09-2021, 23:41
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:37
Inna sprawa, że wypadałoby mieć kolejne 100k na wykończenie. W sumie nie wiem ile kosztuje wykończenie 50-60 m2 po biedowatości?
No to widzę, że rozwiązaliśmy ostatecznie jeden z Twoich dylematów - w grę wchodzi tylko rynek wtórny ;-)
No tak sprawdziłem że należy liczyć 1000-3000/m2 na wykończenie, to na 50 m2 daje właśnie jakieś 100000 pln średnio. Oczywiście robiłbym to jak najgorszy biedak, płytki pewnie sami położylibyśmy, krzyżaczki od pana Wiesia i cyk cyk, u siebie robimy jak u siebie. Pomalowaliśmy ostatnio pokój, o ileż trudniejsze mogą być płytki? Elektryki nie możemy bo nie wolno samemu... Co tam jeszcze jest?
Od kiedy elektryki nie wolno samemu? W mieszkaniu?
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:54

535 pisze:
14-09-2021, 23:50
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:44
uglak pisze:
14-09-2021, 23:41


No to widzę, że rozwiązaliśmy ostatecznie jeden z Twoich dylematów - w grę wchodzi tylko rynek wtórny ;-)
No tak sprawdziłem że należy liczyć 1000-3000/m2 na wykończenie, to na 50 m2 daje właśnie jakieś 100000 pln średnio. Oczywiście robiłbym to jak najgorszy biedak, płytki pewnie sami położylibyśmy, krzyżaczki od pana Wiesia i cyk cyk, u siebie robimy jak u siebie. Pomalowaliśmy ostatnio pokój, o ileż trudniejsze mogą być płytki? Elektryki nie możemy bo nie wolno samemu... Co tam jeszcze jest?
Od kiedy elektryki nie wolno samemu? W mieszkaniu?
No a nie trzeba miec licencji?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:55

Gazu nie wolno samemu.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:56

uglak pisze:
14-09-2021, 23:41
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:37
Inna sprawa, że wypadałoby mieć kolejne 100k na wykończenie. W sumie nie wiem ile kosztuje wykończenie 50-60 m2 po biedowatości?
No to widzę, że rozwiązaliśmy ostatecznie jeden z Twoich dylematów - w grę wchodzi tylko rynek wtórny ;-)
To pierwsze mieszkanie wcale nie musi być jakieś duże, żeby nie głodować wiele lat na kredycie, chyba, że planujesz dzieci, to wtedy trzeba uderzać we trzy pokoje.

Zawsze możesz za kilka lub kilkanaście lat sprzedać i wziąć kolejny kredyt. Bierz pod uwagę, że wartość typowych mieszkań najmniej spada, bo najwięcej ludzi stać je kupić.
Tylko lokalizacja musi być w miarę dobra, żeby za kilka lat nie odcięto tam linii ostatniej tramwajowej :wink:

A tego nie wiem, czy lepiej kupić teraz, czy poczekać z pół roku, albo rok.
Sam bym chciał się przenieść pode miasto, ale segmenty są teraz budowane takie małe, że po odliczeniu schodów, garażu, kotłowni, to zostaje metraż jak mieszkania czyli 60-70 m. A nie opłaca się więcej tracić kasy i czasu na dojazdy za 100 m2 trawnika z widokiem na brzuch sąsiada.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 23:59

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:54
535 pisze:
14-09-2021, 23:50
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:44


No tak sprawdziłem że należy liczyć 1000-3000/m2 na wykończenie, to na 50 m2 daje właśnie jakieś 100000 pln średnio. Oczywiście robiłbym to jak najgorszy biedak, płytki pewnie sami położylibyśmy, krzyżaczki od pana Wiesia i cyk cyk, u siebie robimy jak u siebie. Pomalowaliśmy ostatnio pokój, o ileż trudniejsze mogą być płytki? Elektryki nie możemy bo nie wolno samemu... Co tam jeszcze jest?
Od kiedy elektryki nie wolno samemu? W mieszkaniu?
No a nie trzeba miec licencji?
Jednak odradzam samemu robić elektrykę, jak się nie znasz.
Płytki też trzeba umieć położyć.

Samemu można łatwo malować, położyć panele, składać meble.

Niby większość rzeczy można samemu, ale trzeba mieć dryg. Jak do tej pory niewiele robiłeś, to tylko to robić, gdzie nawet jak będzie fuszera, to bardzo nie zaboli.

Sam wiesz najlepiej, czy spojrzysz na filmik i zrobisz dobrze, czy spieprzysz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 00:08

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:54
535 pisze:
14-09-2021, 23:50
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 23:44


No tak sprawdziłem że należy liczyć 1000-3000/m2 na wykończenie, to na 50 m2 daje właśnie jakieś 100000 pln średnio. Oczywiście robiłbym to jak najgorszy biedak, płytki pewnie sami położylibyśmy, krzyżaczki od pana Wiesia i cyk cyk, u siebie robimy jak u siebie. Pomalowaliśmy ostatnio pokój, o ileż trudniejsze mogą być płytki? Elektryki nie możemy bo nie wolno samemu... Co tam jeszcze jest?
Od kiedy elektryki nie wolno samemu? W mieszkaniu?
No a nie trzeba miec licencji?
Na zabijanie...Jeżeli nie ruszasz licznika to kto będzie to sprawdzał? Gorzej jak trzeba pruć wszystko. Wtedy faktycznie lepiej mieć elektryka, który zgłosi temat i w spółdzielni i w zakładzie, żeby prąd płynął,a dupa była czysta. Natomiast jezeli jest zaczyn w postaci skrzynki najlepiej takiej nowszej generacji to możesz ją spokojnie sam rozbudować i nikomu się swymi zdolnościami nie chwalić.Oczywiście jeżeli się nie boisz, bo "elektryka prąd nie tyka", a "w naszym fachu , nie ma strachu". Z drugiej strony musisz się zdecydować, bo może być spora różnica między rynkiem wtórnym do odświeżenia, do zamieszkania, do remontu, po remoncie, po odświeżeniu, po odpicowaniu. Do tego dochodzi sam wiek lokalu , który skrzyżowany z lokalizacją może dać prawdziwą cenową łamigłówkę. Krótko mówiąc nie zazdroszczę, ale będę dopingował.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 00:24

Z drugiej strony, czy jest sens kombinować i tracić czas? Odświeżyć i mieszkać. Z Wieliczki masz pociąg do centrum Krakowa , a na Sandomierz dwa dmuchnięcia z turbiny przez obwodnicę, albo szybki rajd na Niepołomice. https://www.domiporta.pl/nieruchomosci/ ... /152830783
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:04

535 pisze:
15-09-2021, 00:24
Z drugiej strony, czy jest sens kombinować i tracić czas? Odświeżyć i mieszkać. Z Wieliczki masz pociąg do centrum Krakowa , a na Sandomierz dwa dmuchnięcia z turbiny przez obwodnicę, albo szybki rajd na Niepołomice. https://www.domiporta.pl/nieruchomosci/ ... /152830783
Cóż, obecnie mam przykładowo lekcje o 7 rano w okolicach Grzegórzeckiego - co oznacza dodatkowe 40 minut każdego dnia w jedną stronę - co najmniej - oraz odcięcie potencjalnie innych lekcji online, na które nie zdążę z powrotem. Większość zajęć w moim zawodzie odbywa się mniej więcej w centrum. Więc wyprowadzka do Wieliczki (braliśmy pod uwagę) to już praktycznie tylko praca zdalna.
I am Jerusalem.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:14

W takim razie z gotowych i nie wymagających generalnego remontu, a co za tym idzie specjalnej wiedzy i umiejętności, a jednocześnie w miarę "przyzwoitych" cenowo pozostaje jedynie Złocień i dojazd samochodem. Przykro mi.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:21

535 pisze:
15-09-2021, 08:14
W takim razie z gotowych i nie wymagających generalnego remontu, a co za tym idzie specjalnej wiedzy i umiejętności, a jednocześnie w miarę "przyzwoitych" cenowo pozostaje jedynie Złocień i dojazd samochodem. Przykro mi.
O, ahaha, pojechałem kiedyś przypadkiem autobusem na ten Złocień, w 125 chyba wsiadłem nie w tę stronę co trzeba i w sumie nigdy nie sprawdziłem nawet, gdzie to jest, wydawało mi się, że gdzieś za hutą. A tu się okazuje że kota tam wozimy do weterynarza. Nawet tam byliśmy ledwie przedwczoraj, fajnie że blisko do autostrady jak coś (prowadzimy do mojego domu), ale: nie ma tam chyba żadnej infrastruktury poza biedronką, komunikacja miejsca prawie żadna, i z tego co mi się wydaje to może się bardzo, bardzo korkować. Do tego samochód mamy jeden, istnieje oczywiście możliwość zakupu drugiego i to pewnie niedrogo (obecny kosztował 5000 zł a objechał już 10 krajów, solidny rocznik 1999 - zalety posiadania szwagra mechanika), ale wtedy znowu, to są dodatkowe koszty i czasu, i pieniędzy, i eksploatacji... Niemniej pewnie będziemy brać to pod uwagę. Za Hutą przemawia mocno to, że jest tam w miarę zielono, ceny znośne, infrastruktura niezła, i co ważne, nic nowego tam już w okolicy nie zbudują bo wszystko zabudowane.
I am Jerusalem.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:37

Złocień posiada obecnie dwa wyjazdy i pewnie, że się zatyka, ale chyba coś z tym cały czas robią. Co do infrastruktury to nie wiem czego potrzebujecie, ale tam jest w głębi taki pawilon z duperelami. Kościoła faktycznie brakuje. Jednak zaraz za wspomnianą biedronką coś tam się bardzo powoli wykluwa. Będą parafianie, będzie stodoła. Głowa do góry Sebastian. Co do transportu. Jakoś na dniach otwierają przystanek kolei miejskiej. Nie będziesz miał lepszego i szybszego połączenia z Grzegórzkami. Nie chcę reklamować, bo ja mam wyrobione zdanie na temat tych okolic i tego miasta w ogóle, ale czuję, że remont może być drogą przez mękę okupioną sporymi kosztami i stratą czasu z czego wynikną koszty jeszcze większe. Jedźcie tam jeszcze raz, porównajcie ceny, uwzględniając ewentualny remont/wykończenie. Spróbujcie poszukać podobnego stanu w miejscach bardziej korzystnych jeżeli chodzi o dojazd i ponownie sprawdźcie ceny. Oczywiście nie musi, ale może się okazać, że różnica będzie spora i motywująca.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:42

Ewentualnie: kupcie gdzieś najtańszą ruderę a potem szukajcie meneli w lepszych lokalizacji którzy się zgodzą przeprowadzić za spłatę długów w spółdzielni + kaska na miesiąc picia :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:49

Tu masz przykładowo Dąbie. Jak się uprzesz do Grzegórzek masz z buta. Jeżeli nie jesteś bardzo wybredny robisz kosmetyke i mieszkasz. Jeżeli musicie mieć wszystko po swojemu , trzeba pruć i robi się Golgota. Ceny nie komentuję. Ja za pieniądze, które w to trzeba włożyć kupuję działkę, stawiam dom i mieszkam. Nawet przy obecnych cenach. Bez złotych klamek, stumetrowych salonów, szumu i rytmu miasta, skromnie, bez ekstrawagancji,ale mieszkam. https://www.otodom.pl/pl/oferta/okazja- ... 4cPUB.html
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:49

Bloodcult pisze:
15-09-2021, 08:42
Ewentualnie: kupcie gdzieś najtańszą ruderę a potem szukajcie meneli w lepszych lokalizacji którzy się zgodzą przeprowadzić za spłatę długów w spółdzielni + kaska na miesiąc picia :)
Sebastian chyba nie chce przeprowadzać się do Łodzi.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 08:51

535 pisze:
15-09-2021, 08:37
Złocień posiada obecnie dwa wyjazdy i pewnie, że się zatyka, ale chyba coś z tym cały czas robią. Co do infrastruktury to nie wiem czego potrzebujecie, ale tam jest w głębi taki pawilon z duperelami. Kościoła faktycznie brakuje. Jednak zaraz za wspomnianą biedronką coś tam się bardzo powoli wykluwa. Będą parafianie, będzie stodoła. Głowa do góry Sebastian. Co do transportu. Jakoś na dniach otwierają przystanek kolei miejskiej. Nie będziesz miał lepszego i szybszego połączenia z Grzegórzkami. Nie chcę reklamować, bo ja mam wyrobione zdanie na temat tych okolic i tego miasta w ogóle, ale czuję, że remont może być drogą przez mękę okupioną sporymi kosztami i stratą czasu z czego wynikną koszty jeszcze większe. Jedźcie tam jeszcze raz, porównajcie ceny, uwzględniając ewentualny remont/wykończenie. Spróbujcie poszukać podobnego stanu w miejscach bardziej korzystnych jeżeli chodzi o dojazd i ponownie sprawdźcie ceny. Oczywiście nie musi, ale może się okazać, że różnica będzie spora i motywująca.
A to nie tam gdzieś jest plan zbudowania osiedla na 100 tysięcy ludzi? To mnie trochę przeraża, bo to musi oznaczać jakieś totalne zakorkowanie w przyszłości.
I am Jerusalem.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

15-09-2021, 09:01

Ta inwestycja ma powstać między oczyszczalnią , a obwodnicą, ale spokojnie. Zanim to będzie odczuwalne, będziesz spierdalał z tego miasta szpagatami. Jestem pewien. Niestety. Jeżeli chcesz bliżej centrum musisz liczyć ze dwieście tysięcy więcej. Jeżeli chcesz uniknąć remontu powinieneś szukać czegoś nowszego, dalej od centrum. Nic w tej sprawie nie wymyślisz. Dodatkowo napisałeś, że 38 metrów to za mało. Matematyka jest brutalna. Pisałem gdzieś, że Kraków jest kurewsko drogi? Na razie spróbuj szukać czegoś do odświeżenia, a nie do remontu, czy wykończenia. Taka dobra rada wuja. No i zwracaj uwagę na wysokośc czynszu, bo jakoś nam w tych milionach ta sprawa dziwnie uciekła.
ODPOWIEDZ