Kupno Mieszkania/Domu

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 17:11

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 16:55
Czekaj czekaj, wynajmujesz od 10 lat, żałujesz, że nie wziąłeś 10 lat temu kredytu, a teraz mówisz, że wynajmowanie to lepsza opcja?;-)
Tak, jedno nie wyklucza drugiego. Patrząc z dzisiejszej perspektywy (mam na myśli zarówno moje zarobki, jak i ceny mieszkań, ogólną mocno patologiczną sytuację na rynku oraz możliwe wahania stóp procentowych) zakup wtedy był rozsądną decyzją, na której nie mogłem wyjść źle. Ale jasnowidzem nie jestem, a patrzenie wstecz i mądrzenie się jest łatwe :sarcasm1: Bogatszy w to i inne doświadczenia, oceniam, że branie teraz kredytu hipotecznego jest obarczone wysokim ryzykiem i może wpakować w bardzo grube kłopoty. I stąd prosta decyzja, że na razie nie jestem zainteresowany.
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2021, 16:55
Inwestycyjnie radzę sobie nie najgorzej na giełdzie - trzeba się tylko wyzbyć myśli, że zrobisz nagle 50% w tydzień, i podejść do tego w miarę dorosło, i można robić te 3 procent raz na 2-3 miesiące. obaczymyczy to się zakumulje.
To jak wszędzie. Ci, którzy chcą zarobić szybko i łatwo, wpierdalają się w forexy albo później płaczą, że Amber Gold zjadło im oszczędności życia :D
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 18:59

Lukass pisze:
14-09-2021, 17:11

Patrząc z dzisiejszej perspektywy (mam na myśli zarówno moje zarobki, jak i ceny mieszkań, ogólną mocno patologiczną sytuację na rynku oraz możliwe wahania stóp procentowych) zakup wtedy był rozsądną decyzją, na której nie mogłem wyjść źle. Ale jasnowidzem nie jestem, a patrzenie wstecz i mądrzenie się jest łatwe :sarcasm1: Bogatszy w to i inne doświadczenia, oceniam, że branie teraz kredytu hipotecznego jest obarczone wysokim ryzykiem i może wpakować w bardzo grube kłopoty. I stąd prosta decyzja, że na razie nie jestem zainteresowany.
Myślę, że dzisiaj miałbyś spłacone 10 lat kredytu, gdzie rata wynosiłaby pewnie z 1/2 kosztów wynajmu. Podam Ci przykład - w 2012 roku mój znajomy chciał sprzedać mieszkanie w okazyjnej cenie. Że w atrakcyjnym miejscu dla wielu ludzi i nigdy nie było problemu z jego wynajmem, to je kupiłem na kredyt hipoteczny. Gdy podpisywałem umowę w banku, rata wynosiła 630 zł. Kilka miechów później RPP obniżyła stopy procentowe i przez następne 9 lat rata wynosiła 422 zł. Teraz rzeczywiście przy obecnej sytuacji niepewność jest większa przez różne czynniki, ale mimo wszystko uważam, że to lepsza opcja niż wynajem.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10430
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 19:24

COFFIN pisze:
14-09-2021, 18:59
Lukass pisze:
14-09-2021, 17:11

Patrząc z dzisiejszej perspektywy (mam na myśli zarówno moje zarobki, jak i ceny mieszkań, ogólną mocno patologiczną sytuację na rynku oraz możliwe wahania stóp procentowych) zakup wtedy był rozsądną decyzją, na której nie mogłem wyjść źle. Ale jasnowidzem nie jestem, a patrzenie wstecz i mądrzenie się jest łatwe :sarcasm1: Bogatszy w to i inne doświadczenia, oceniam, że branie teraz kredytu hipotecznego jest obarczone wysokim ryzykiem i może wpakować w bardzo grube kłopoty. I stąd prosta decyzja, że na razie nie jestem zainteresowany.
Myślę, że dzisiaj miałbyś spłacone 10 lat kredytu, gdzie rata wynosiłaby pewnie z 1/2 kosztów wynajmu. Podam Ci przykład - w 2012 roku mój znajomy chciał sprzedać mieszkanie w okazyjnej cenie. Że w atrakcyjnym miejscu dla wielu ludzi i nigdy nie było problemu z jego wynajmem, to je kupiłem na kredyt hipoteczny. Gdy podpisywałem umowę w banku, rata wynosiła 630 zł. Kilka miechów później RPP obniżyła stopy procentowe i przez następne 9 lat rata wynosiła 422 zł. Teraz rzeczywiście przy obecnej sytuacji niepewność jest większa przez różne czynniki, ale mimo wszystko uważam, że to lepsza opcja niż wynajem.
Az mnie serce kluje jak to czytam;-) no nic, dobrze ze chociaz Tobie sie udalo.
I am Jerusalem.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 20:11

Gratuluję, natomiast pamiętajmy o różnicy w cenach między latami oraz między miastami. Edit Kraków jest obecnie KUREWSKO drogi. Stopy są NAJNIŻSZE w historii. Rządzą nami niebezpieczni idioci, a sytuacja na świecie jest wyjątkowa jeżeli chodzi o nasz żywot. Rzeczy które jeszcze przed chwilą były czystą fantastyką przechodzą niczym tłit anonimowego ziutka. Nie porównujcie sytuacji obecnej z tym co było kiedyś. To jedynie zaburza trzeźwą kalkulację i nie ma żadnego sensu, prócz wspomnień. Chodzi o to, że te przykłady nie powinny wpływać bezpośrednio na decyzję, gdyż dotyczą danych historycznych.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 20:47

To oczywiste. Każdy zdaje sobie sprawę że nie jest to najlepszy czas na kupno czegoś swojego, ale z dwojga złego wg mnie lepiej kupić mieszkanie niż wynajmować. Powtarzam, że w większości ceny wynajmu mieszkań poszły w górę mocno, a zapewne pójdą jeszcze wyżej. Przykład mojego osiedla. Rata kredytu na 30lat wynosiła mnie około 800-900zl. W ciągu ostatnich dwóch lat ludzie chcą za wynajem od 1800-2500. I mają chętnych. Myślisz, że raty wzrosną o 100 procent? Nie ma takiej opcji raczej. To musiałby być jakiś wielki krach.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 20:58

Maciej. Nie jestem wróżką, ale uporządkujmy fakty. Fakty są takie, że ponownie podajesz swój, historyczny przykład. Tymczasem tu mamy następujące zagadnienie. Plus minus pół bańki kredytu z ratą w okolicach 2k oraz praktycznie zerowymi stopami i na tym pracujemy. Krach? Myślisz, że stopa w okolicach 8, czy 10 to musi być krach? Weźże to przelicz na spokojnie. I przypomnij sobie jak frank poszedł pod szóstkę. Czy ktoś w to wierzył?
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:22

Zastanawia mnie przekonanie Maćka, że ceny najmu będą rosły. Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Trójmieście ceny rosły od kilku lat dość stabilnie i nieprzesadnie mocno. A jeśli ktoś potrafi znacznie przyciąć oczekiwania, to wynajmie kawalerkę i za 1200-1400 złotych, i to wcale niekoniecznie w złej lokalizacji. Będzie się męczył, ale wynajmie. Teraz - sporo mieszkań jest kupowanych inwestycyjnie, nie wszystkie nadają się na najem krótkoterminowy, zresztą tu pojemność rynku też jest ograniczona. Zatem co? Ktoś wyłoży 500-600 tys. na nowe mieszkanie, plus 100-200 tys. za wykończenie. Spłaca kredyt, na razie te 2k raty, a jak stopy pójdą, a pójść muszą, w górę, to może 3k, a może 4k. Jak źle pójdzie, więcej. I co, próbuje wynająć za 4 koła? Nikt nie weźmie. Poczeka parę miesięcy, spłacając po te 4k, i w końcu wynajmie za dwa tysie, bo realna rata 4k a 2k to jednak różnica. Mieszkań na wynajem jest dużo, wkrótce będzie jeszcze więcej. To nie są warunki do wyraźnego wzrostu cen.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:26

Frank od samego początku nie był pewny. Kredyt w innej walycie to spore ryzyko. Kredyt w PLN nie ma tak dużych wahan. To podstawy ekonomi z pierwszego roku studiów. Teoretycznie Kredyt brany w PLN może tylko urosnac, ale przypominam, że ceny najmu w razie gdy stopy procentowe poszybują w górę tak jak zakładasz pójdą mocno w górę. I Sebastian zamiast 1400 będzie płacił 3000 za możliwość korzystania z mieszkania z którego w ciągu pół roku może go ktoś wypierdolic na zbity pysk. Mimo pierdolnietych osób w rządzie instytucje bankowe europejskie, unia Europejska i inni alfonsowie Polski znajdą mechanizmy obronne dla kredytobiorców. Wiesz jakie skutki miałoby to że ludziom rata idzie 4 razy w górę? Takie że większość nie byłaby w stanie tego płacić. Wg mnie może się tak stać tylko w jakiejś mega popierdolonej sytuacji typu wojna, wyjście z unii w trybie ekspresowym czy coś takiego co na chwilę obecną jest fantastyka.

Ja już na szczęście nie mam tego problemu, ale nie zastanawiałbym się i kupiłbym mieszkanie na Kredyt. W najgorszym scenariuszu może je sprzedać i przenieść się do rodziców. Na chwilę obecną prognozy są takie że ceny mieszkań jeszcze będą rosły. Także może ba takiej transakcji wyjsc na plus. Nikt nie wie jak to będzie. Wg mnie lepiej posługiwać się danymi historycznymi niż założeniami co będzie jak...
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:27

Lukass pisze:
14-09-2021, 21:22
Zastanawia mnie przekonanie Maćka, że ceny najmu będą rosły. Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Trójmieście ceny rosły od kilku lat dość stabilnie i nieprzesadnie mocno. A jeśli ktoś potrafi znacznie przyciąć oczekiwania, to wynajmie kawalerkę i za 1200-1400 złotych, i to wcale niekoniecznie w złej lokalizacji. Będzie się męczył, ale wynajmie. Teraz - sporo mieszkań jest kupowanych inwestycyjnie, nie wszystkie nadają się na najem krótkoterminowy, zresztą tu pojemność rynku też jest ograniczona. Zatem co? Ktoś wyłoży 500-600 tys. na nowe mieszkanie, plus 100-200 tys. za wykończenie. Spłaca kredyt, na razie te 2k raty, a jak stopy pójdą, a pójść muszą, w górę, to może 3k, a może 4k. Jak źle pójdzie, więcej. I co, próbuje wynająć za 4 koła? Nikt nie weźmie. Poczeka parę miesięcy, spłacając po te 4k, i w końcu wynajmie za dwa tysie, bo realna rata 4k a 2k to jednak różnica. Mieszkań na wynajem jest dużo, wkrótce będzie jeszcze więcej. To nie są warunki do wyraźnego wzrostu cen.
Oczywiście że będą rosły. Mniej osób będzie stać na kredyt to więcej będzie wynajmować. Więcej będzie wynajmować to pewne że ceny pójdą w górę:)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:34

^ To dopiero, gdy mniej osób będzie stać na kredyt, a na razie stopy zero, piekła nie ma. Ktoś w tych wszystkich obecnie kupowanych na inwestycję mieszkaniach będzie musiał zamieszkać, żeby się spłacały. Nie sądzę, żeby wzrost liczby chętnych zrównoważył wzrost liczby mieszkań na rynku. Zresztą, kraj nam powoli wymiera i mieszkania po babci też dochodzą do puli na wynajem :sarcasm2: Poza tym, jak kogoś nie stać na kredyt, to mieszkania za 3 czy 4 tysiące też nie wynajmie. Raczej znajdzie współlokatorów i poszuka pokoju.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:34

Jeszcze dodam, że widzę jakotaki sens wynajmu mieszkania jeśli ktoś bardzo dobrze zarabia tj wielokrotność czynszu. To mogę zrozumieć że jak ktoś ma np 15k/mc to te 2k za mieszkanie może płacić. Ale jak ktoś zarabia 6 to już kompletnie nie widzę sensu.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:37

A ja widzę, bo jak ktoś zarabia 6 i mu rata po zmianach stóp wzrośnie z 2k do 4k, to się zesra. Ja już pomijam, że przy pensji 6k zebrać wkład własny w wymaganej przez banki kwocie to niełatwa sprawa. Wy mam wrażenie nie bierzecie pod uwagę, że dziesięć lat temu można było spokojnie dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Obecnie jest to 10-20%. To kolejny problem z przykładami historycznymi.
Ostatnio zmieniony 14-09-2021, 21:40 przez Lukass, łącznie zmieniany 1 raz.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:38

Lukass pisze:
14-09-2021, 21:34
^ To dopiero, gdy mniej osób będzie stać na kredyt, a na razie stopy zero, piekła nie ma. Ktoś w tych wszystkich obecnie kupowanych na inwestycję mieszkaniach będzie musiał zamieszkać, żeby się spłacały. Nie sądzę, żeby wzrost liczby chętnych zrównoważył wzrost liczby mieszkań na rynku. Zresztą, kraj nam powoli wymiera i mieszkania po babci też dochodzą do puli na wynajem :sarcasm2: Poza tym, jak kogoś nie stać na kredyt, to mieszkania za 3 czy 4 tysiące też nie wynajmie. Raczej znajdzie współlokatorów i poszuka pokoju.
I teraz pytanie moje. Jeśli stopy znacząco wzrosną i taki koleś co kupił mieszkanie pod wynajem i miał ratę 1k a teraz mu bank podniesie na 2k ciągle będzie chciał od najemcy 1,5k? Czy podniesie do 3k?

A ten drugi co ma mieszkanie po babci pod wynajem. Wynajmować taniej bo starsze że 1k myślisz że dalej będzie po tyle wynajmować jak zobsczy inne ogłoszenia że ceny są 3raxy takie?
Ostatnio zmieniony 14-09-2021, 21:41 przez maciek z klanu, łącznie zmieniany 1 raz.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:39

Lukass pisze:
14-09-2021, 21:37
A ja widzę, bo jak ktoś zarabia 6 i mu rata po zmianach stóp wzrośnie z 2k do 4k, to się zesra.
No to prawda ale jak zamieszka z malzonka, czy partnerka to już maja 12k. Z tego da radę.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:42

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:38
I teraz pytanie moje. Jeśli stopy znacząco wzrosną i taki koleś co kupił mieszkanie pod wynajem i miał ratę 1k a teraz mu bank podniesie na 2k ciągle będzie chciał od najemcy 1,5k? Czy podniesie do 3k?
Dopisałem w poście wyżej jeszcze coś o wkładzie własnym :sarcasm1: A właściciel mieszkania może sobie chcieć i 20k, ale nikt mu tyle nie da. Nie da mu też 3k. W ostateczności przenosisz się poza miasto, w którym pracujesz, i dojeżdżasz. A na zadupiu ceny wynajmu potrafią być dwa razy niższe. I właściciele mieszkań w miastach raczej to wiedzą, a jak nie wiedzą, to się dowiedzą. A z małżonką, oczywiście masz rację, ale śluby u nas coraz rzadziej i coraz później, więc wiesz.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:43

Lukass pisze:
14-09-2021, 21:42
maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:38
I teraz pytanie moje. Jeśli stopy znacząco wzrosną i taki koleś co kupił mieszkanie pod wynajem i miał ratę 1k a teraz mu bank podniesie na 2k ciągle będzie chciał od najemcy 1,5k? Czy podniesie do 3k?
Dopisałem w poście wyżej jeszcze coś o wkładzie własnym :sarcasm1: A właściciel mieszkania może sobie chcieć i 20k, ale nikt mu tyle nie da. Nie da mu też 3k. W ostateczności przenosisz się poza miasto, w którym pracujesz, i dojeżdżasz. A na zadupiu ceny wynajmu potrafią być dwa razy niższe. I właściciele mieszkań w miastach raczej to wiedzą, a jak nie wiedzą, to się dowiedzą.
To może być jeden ze scenariuszy :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:45

^ To jest jeden ze scenariuszy, które biorę pod uwagę, jeśli zrobi się bardzo źle... Ale moim zdaniem też jeden z mechanizmów, które nie pozwolą na nagły wzrost cen najmu o 50 czy 100%.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:45

Argumenty za spadkiem cen najmu są takie: brak napływu Ukraińców, nauka zdalna u studentów i ogólnie mniejsza ich ilość. Niemniej póki kredyty się tak łatwo bierze i kupa ludzi się bawi w "inwestorów" to marne na to szanse.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:47

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:26
Frank od samego początku nie był pewny. Kredyt w innej walycie to spore ryzyko. Kredyt w PLN nie ma tak dużych wahan. To podstawy ekonomi z pierwszego roku studiów. Teoretycznie Kredyt brany w PLN może tylko urosnac, ale przypominam, że ceny najmu w razie gdy stopy procentowe poszybują w górę tak jak zakładasz pójdą mocno w górę. I Sebastian zamiast 1400 będzie płacił 3000 za możliwość korzystania z mieszkania z którego w ciągu pół roku może go ktoś wypierdolic na zbity pysk. Mimo pierdolnietych osób w rządzie instytucje bankowe europejskie, unia Europejska i inni alfonsowie Polski znajdą mechanizmy obronne dla kredytobiorców. Wiesz jakie skutki miałoby to że ludziom rata idzie 4 razy w górę? Takie że większość nie byłaby w stanie tego płacić. Wg mnie może się tak stać tylko w jakiejś mega popierdolonej sytuacji typu wojna, wyjście z unii w trybie ekspresowym czy coś takiego co na chwilę obecną jest fantastyka.

Ja już na szczęście nie mam tego problemu, ale nie zastanawiałbym się i kupiłbym mieszkanie na Kredyt. W najgorszym scenariuszu może je sprzedać i przenieść się do rodziców. Na chwilę obecną prognozy są takie że ceny mieszkań jeszcze będą rosły. Także może ba takiej transakcji wyjsc na plus. Nikt nie wie jak to będzie. Wg mnie lepiej posługiwać się danymi historycznymi niż założeniami co będzie jak...
Ja tu widzę elementy myślenia magicznego Maciej i nie obraź się, ale dziecinady. Co to znaczy, że frank był od początku niepewny? Po prostu ludzie zaryzykowali i niektórzy wyszli na tym znakomicie, a niektórzy pojechali nogami do przodu. Jakieś bzdury opowiadasz. Pożyczanie pieniędzy na zmienny procent to nie zabawa w piaskownicy. Jeżeli jednak upierasz się przy danych historycznych to sprawdź se stopy z ostatnich trzydziestu lat. Przypomnij sobie poprzednią dużą inflację. Przypomnij sobie, czy ktoś wtedy przejmował się oszczędnościami ludzi? Przypomnij sobie , czy coś się stało, gdy kilkuset tysiącom ludzi kapitał i raty przeliczone przez franka wypierdoliły w kosmos, a potem spierdoliły się na łby? Jeżeli piszesz o mechanizmach obronnych to bądź spokojny. Jeżeli pojawią się nagle prawdziwe odczyty inflacji to glapa sam zaciągnie ręczny i będziesz miał przykład mechanizmu obronnego w użyciu. Uwierz, że jak będzie dym, nikogo nie będą obchodzić czyjeś kredyty. Nie przypominam sobie, by ktoś kiedykolwiek przejmował się takimi duperelami. Nie bądź dzieckiem Maciej.
535

Re: Kupno Mieszkania/Domu

14-09-2021, 21:53

maciek z klanu pisze:
14-09-2021, 21:34
Jeszcze dodam, że widzę jakotaki sens wynajmu mieszkania jeśli ktoś bardzo dobrze zarabia tj wielokrotność czynszu. To mogę zrozumieć że jak ktoś ma np 15k/mc to te 2k za mieszkanie może płacić. Ale jak ktoś zarabia 6 to już kompletnie nie widzę sensu.
No tak. Im mniejsze zarobki tym lepiej wziąć kredyt na pół dużej bańki. Jak z mniejszych zarobków uzbierać na wkład własny? Czekać na nowy ład, czy wziąć kreskę u bociana? Cóż to za brawurowa logika?
ODPOWIEDZ