TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 12:04

hcpig pisze:
14-07-2020, 05:29
Rozwój technologii nie zawsze prowadzi do postępu, w pewnych wypadkach cofa pewne rozwiązania czy nawet stosunki społeczne o eony, pewne rzeczy eliminuje na zawsze co nie zawsze jest dobre lub pożądane
Kiedys bylo badanie na londynskich taksowkarzach, ci ktorzy zaczeli uzywac nawigacji mieli coraz gorsza pamiec oraz generalnie slabsza neurogeneze itp
hcpig pisze:
14-07-2020, 05:29
Telefony komórkowe - teraz to wielkie komputery z możliwością odtwarzania filmów, internetu, latarką, termometrem, GPSem itp. ale w swej właściwej funkcji tj. telefonowania - totalna porażka. Obleśna dotykowa metoda obsługi, zwalnianie, energożerność - chujnia straszna w porównaniu z prostą, superszybką komórką sprzed ok 15 lat gdzie smsy pisało się eins, zwei a ładowanie starczało na 2 tygodnie.
Kto ci kaze miec smartfona? ja ciagle mam zwykla komorke, laduje raz na tydzien
hcpig pisze:
14-07-2020, 05:29
K-Meleon czy Qupzilla.... natomiast defaultowy stan internetu to niestety totalny muł.
Kmeleon chyba zdechl
woodpecker from space
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 12:53

Drone pisze:
14-07-2020, 10:17
Ja wiem, że to słowo istnieje, ale to trochę wygląda na wymysł amerykańskich Hugo-Baderów, którzy z dwukrotnego użycia tego słowa utworzyli regułę pokoleniową. Być może się mylę i dlatego pytam, czy młodzi używają tego słowa w Polsce w rozmowach. Inna jest jeszcze sprawa, że przekładanie go z USA czy Zachodu na nasze pokolenia wyrosłe w PRL-u jest nieco zabawne.
w ustach tego ultrasa korwina miała to chyba być obelga :D to by potwierdzało, że w obieg wchodzą słowa, które mają mieć takie a nie inne konotacje. pewnie wolałby użyć słowa lewak, ale nie byłoby obiadków proszonych, wypożyczania płyt i innych atrakcji. więc padło na boomera.
13.04.2024
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 13:13

Ascetic pisze:
14-07-2020, 12:53
w ustach tego ultrasa korwina miała to chyba być obelga :D to by potwierdzało, że w obieg wchodzą słowa, które mają mieć takie a nie inne konotacje. pewnie wolałby użyć słowa lewak, ale nie byłoby obiadków proszonych, wypożyczania płyt i innych atrakcji. więc padło na boomera.
Na marginesie - skoro w grę wchodzą "obiadki proszone, wypożyczanie płyt i inne atrakcje" to może chodzi bardziej o BOOMERang :wink:
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 13:19

helpme pisze:
14-07-2020, 13:13
Ascetic pisze:
14-07-2020, 12:53
w ustach tego ultrasa korwina miała to chyba być obelga :D to by potwierdzało, że w obieg wchodzą słowa, które mają mieć takie a nie inne konotacje. pewnie wolałby użyć słowa lewak, ale nie byłoby obiadków proszonych, wypożyczania płyt i innych atrakcji. więc padło na boomera.
Na marginesie - skoro w grę wchodzą "obiadki proszone, wypożyczanie płyt i inne atrakcje" to może chodzi bardziej o BOOMERang :wink:
określiłbym to jako typowe korwinowe "hubostwo". jest modelowy, że bardziej sie chyba nie da. buzia pełna frazesów a karta życiowa czyściutka. choć coś mi mówi, że mam perspektywy na kolejny sukces na polu indokrynacji, czy pracy od podstaw. zawsze coś.

dobrze też, że jako młodzian słucha prawilnej muzyki. tyle dobrego.

a obiadki to tak po złośliwości tylko wege są. hehe i xD
13.04.2024
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 13:21

Ascetic pisze:
14-07-2020, 13:19
określiłbym to jako typowe korwinowe "hubostwo". jest modelowy, że bardziej sie chyba nie da. buzia pełna frazesów a karta życiowa czyściutka. choć coś mi mówi, że mam perspektywy na kolejny sukces na polu indokrynacji, czy pracy od podstaw. zawsze coś.

dobrze też, że jako młodzian słucha prawilnej muzyki. tyle dobrego.

a obiadki to tak po złośliwości tylko wege są. hehe i xD
A nie możesz zwyczajnie sprzedać mu plaskacza, za brak szacunku do starszych członków rodziny ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 13:26

Hatefire pisze:
14-07-2020, 13:21
Ascetic pisze:
14-07-2020, 13:19
określiłbym to jako typowe korwinowe "hubostwo". jest modelowy, że bardziej sie chyba nie da. buzia pełna frazesów a karta życiowa czyściutka. choć coś mi mówi, że mam perspektywy na kolejny sukces na polu indokrynacji, czy pracy od podstaw. zawsze coś.

dobrze też, że jako młodzian słucha prawilnej muzyki. tyle dobrego.

a obiadki to tak po złośliwości tylko wege są. hehe i xD
A nie możesz zwyczajnie sprzedać mu plaskacza, za brak szacunku do starszych członków rodziny ;-)
mogę. ale to by było, że się wyżywam za zjebów z tego miejsca. teraz ma miejsce pozytywistyczna praca. jesteśmy na etapie pokazywania, że warszawa to piękne miasto pełne możliwości (a nie pedały na ulicach, wykształciuchy itd. itp.), że warto jednak potyrać a nie tylko knuć w internecie. jak się nie sprawdzi to odetnę płyty. zawsze mogę też sprwić przykrość niosąc informację, że jego demówki to sraka i kał. przemoc zostawiam na inne okoliczności i inne typy.
13.04.2024
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 13:57

No właśnie, nawet ciekawe, co determinuje punkt, w którym może nastąpić jakiekolwiek "opamiętanie" :wink:
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 13:59

helpme pisze:
14-07-2020, 13:57
No właśnie, nawet ciekawe, co determinuje punkt, w którym może nastąpić jakiekolwiek "opamiętanie" :wink:
odpowiem za siebie i przedstawię swój punkt widzenia.

ja bym stawiał na edukację. taki naiwny jestem.

do tego należy dołożyć sporą dawkę ironii, sarkazmu i zwykłej beki z dzbanów. zauważyłem, że może ich to "nie leczy", ale na pewno podkurwia. a to zawsze coś :D
13.04.2024
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 14:11

Jeśli komuś edukacja nie skojarzy się wyłącznie ze szkołą to pewnie jest szansa, że osobnik będzie zdatny do koegzystencji :wink:
Zakładam, że osoba zdolna do myślenia abstrakcyjnego nie jest skłonna do histerycznego reagowania na cokolwiek, co przychodzi ze świata, w odróżnieniu od persony odrysowanej od jakiegoś szablonu :wink:
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 14:18

helpme pisze:
14-07-2020, 14:11
Jeśli komuś edukacja nie skojarzy się wyłącznie ze szkołą to pewnie jest szansa, że osobnik będzie zdatny do koegzystencji :wink:
Zakładam, że osoba zdolna do myślenia abstrakcyjnego nie jest skłonna do histerycznego reagowania na cokolwiek, co przychodzi ze świata, w odróżnieniu od persony odrysowanej od jakiegoś szablonu :wink:
ja bym dopisał, że jak zawodnik wyciągnie łeb z interneta i z odmóżdżaczy pokroju: nasrasz, wsrealu i ODrzeczy to też jest jakaś tam dla niego szansa. trzeba tylko chcieć. a może zwyczajnie wyjść do ludzi i pogadać? to też pomaga. a jak już wyjedzie za granicę. to już hoho.

tak. z tymi szablonami też racja.
13.04.2024
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 14:37

Tylko właśnie kluczowe jest, że delikwent wpadnie na to, że to odmóżdżacz jest ODMÓŻDŻACZEM 8)
Tak jak piszesz. Mamy przecież nawet u nas takie swojskie powiedzenie, że "podróże kształcą", nie tylko literalnie.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 18:04

Czytałem kiedyś reportaże z Indii (mogę sprawdzić tytuł na półce, jeśli ktoś chce), w których autor opisywał zanikajacą umiejętność zapamiętywania całych Wed. Dla laików, Wedy są mniej więcej kilkanaście razy bardziej obszerne niż Biblia. Jeszcze najstarsi mieszkańcy Indii są w stanie przywoływać dowolne fragmenty z pamięci, mogą również przechodzić do jakichkolwiek innych miejsc. Nie jest to dla nich żadna trudnością, bo znają na pamięć te kilkanaście tysięcy stron. Powodem, dla którego młodsi już tego nie potrafią, jest umiejętność czytania. Jeśli by mózg porównać do procesora, zajmuje ono tyle pamięci operacyjnej, że nieanalfebeta nie jest w stanie zapamiętać tyle, co jego niepisaty i nieczytaty ziomek.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

14-07-2020, 18:23

moonfire pisze:
14-07-2020, 18:04
Powodem, dla którego młodsi już tego nie potrafią, jest umiejętność czytania. Jeśli by mózg porównać do procesora, zajmuje ono tyle pamięci operacyjnej, że nieanalfebeta nie jest w stanie zapamiętać tyle, co jego niepisaty i nieczytaty ziomek.
To nie jest prawda akurat, pojemność pamięci mózgu jest wystarczająca na jedno i drugie.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9347
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

19-07-2020, 11:22

Hatefire pisze:
27-08-2018, 19:03
Jakby jego rozwój zatrzymał się na poziomie emaila, ludzkość lepiej na tym, by wyszła.
Ja bym zatrzymał tak gdzieś na dacie stworzenie fejsbuka czyli net to - maile, czaty, proste strony internetowe i fora oraz grupy dyskusyjne.

Jeszcze +/- dekadę temu nagłówki artykułów w wersji internetowej brzmiały dosyć konkretnie np. 'X krytykuje Y za przyjęcie w ustawie rozwiązania Z' - dzisiaj całe to gówno podryfowało w kierunku idiotycznego clickbaita 'Zobacz o czym miążdżaco wypowiedział się znany polityk'.

Jeżeli chodzi o dystrybucję gier a w mniejszej skali też oprogramowania użytkowego, które drogą podąży to prawa konsumenta są już mocno w defensywie. Kupując fizyczny nośnik w erze pre-Steam (gdy dostęp do internetu był wciąż ograniczony) otrzymywałeś grę na własność, teraz jedynie ją wypożyczasz. Wydawcom i producentom jest to na rękę bo eliminuje możliwość odsprzedaży, natomiast nie ma gwarancji że cała 'wirtualna kolekcja' (ale to ironicznie brzmi!) nie pójdzie i tak do piachu razem z całą usługą np. sklep Wii został zamknięty w całości a e-shopy dla WiiU i 3DS częściowo - na razie w 42 krajach.

Do tego cyfrowa dystrybucja miała obniżyć ceny gier - są oczywiście wyprzedaże na niespotykaną wcześniej skalę a nawet gry za darmo ale wyeliminowanie kosztów fizycznego nośnika, instrukcji itp. nic nie zmieniło w cenach gier na ich premierę.
Triceratops pisze:
14-07-2020, 12:04
Kmeleon chyba zdechl
Nie jest wspierany od kilku lat ale pomijając obsługę bankowości itp, z której nikt i tak nie korzystałby na kompie z XP, jest to najlepsza pod względem wydajności przeglądarka.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

19-07-2020, 11:35

hcpig pisze:
19-07-2020, 11:22
Kupując fizyczny nośnik w erze pre-Steam (gdy dostęp do internetu był wciąż ograniczony) otrzymywałeś grę na własność, teraz jedynie ją wypożyczasz. Wydawcom i producentom jest to na rękę bo eliminuje możliwość odsprzedaży,
W świetle prawa UE to nie jest prawda, parę wyroków już zapadło - nie mogą blokować odsprzedaży, jeżeli wcześniej umożliwili płatny bezterminowy dostęp do gry lub nawet subskrypcję.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9347
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

19-07-2020, 11:40

Tak - ale na razie nie jest to w ogóle realizowalne ani wykonalne - Steam nie wprowadził takiej opcji. Przynajmniej nie widzę żadnej innej możliwości niż sprzedaż konta.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

19-07-2020, 11:49

Drone pisze:
14-07-2020, 18:23
moonfire pisze:
14-07-2020, 18:04
Powodem, dla którego młodsi już tego nie potrafią, jest umiejętność czytania. Jeśli by mózg porównać do procesora, zajmuje ono tyle pamięci operacyjnej, że nieanalfebeta nie jest w stanie zapamiętać tyle, co jego niepisaty i nieczytaty ziomek.
To nie jest prawda akurat, pojemność pamięci mózgu jest wystarczająca na jedno i drugie.
Pojemność to jedno, wzorce użytkowania drugie. Ja z kolei czytałem o młodych Chińczykach, którzy wspólcześnie tracą umiejętność pisania - ale nie czytania - ponieważ w wypadku ich pisma i języka funkcja autouzupełniania jest za dobra, tzn. tak skutecznie podpowiada całe zdania, które oni tylko zatwierdzają, że gubią się kompletnie, gdy mają zestawić znaki samodzielnie.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9347
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

19-07-2020, 11:57

A, ciekawe czy ktoś zbadał wpływ powszechnej dostępności dupografii na psychikę społeczeństw.

Tyle wiem, że w Japonii technologia praktycznie zabiła zainteresowanie realnym seksem oraz doprowadziła dzietność do ruiny.
Yare Yare Daze
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

19-07-2020, 12:26

Można rzec, że wyścig "kto pierwszy przedawkuje technologię" zaczął się już jakiś czas temu.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9679
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: TECHNOLOGICZNE WSTECZNIACTWO

20-07-2020, 11:02

hcpig pisze:
19-07-2020, 11:57
Tyle wiem, że w Japonii technologia praktycznie zabiła zainteresowanie realnym seksem oraz doprowadziła dzietność do ruiny.
Straszny redukcjonizm, głównymi przyczynami są japońska kultura i zmiany społeczne. Dupografia jest, ale gdzieś tam w tle.
Guilty of being right
ODPOWIEDZ