SARS-CoV-2

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

SARS-CoV-2

22-03-2020, 13:31

Co bardziej inteligentni zapewne wiedzą, że sytuacja jest poważna. Nawet bardzo poważna. Państwo z gówna i dykty nie zdało egzaminu, podobnie jak parę innych. Naukowcy z mojego Instytutu wraz Uniwersytetem Medycznym stworzyli nowe laboratorium diagnostyczne, które ma wspomóc te działające oficjalnie, bo te działające oficjalnie są totalnie niewydolne. Startujemy od jutra. Brakuje podstawowych odczynników, rąk do pracy, specjalistów. Debile nakupowali testów, ale nie kupili zestawów do izolacji RNA. Powiedzieć, że na początku epidemii sanepid pracował do 15...i nie wiem czy coś się w tej materii zmieniło. Realna liczba zakażonych jest prawdopodobnie 5-10 razy większa.

Tak więc ograniczcie kontakty z innymi ludźmi do minimum. Noście jednorazowe rękawiczki, maseczki. Nie wierzcie tym, którzy mówią, że nie działają. Nosząc maseczkę ochraniasz innych, zatem jeśli inni także noszą, chronią ciebie. Dezynfekujcie klamki, telefony. Myjcie ręce. To jest podstawa. Takie truizmy, ale ważne. Raz w tygodniu chodzę do sklepu, więc widzę, jak niektórzy idioci się zachowują. Chrońmy ludzi starszych, chorych, z cukrzycą, nadciśnieniem a także tych po przeszczepach. Chrońmy także siebie, bo nie wiemy jak nasz organizm odpowie. Tutaj jest całkowita loteria.

Tutaj znajdziecie informator z podstawowymi informacjami, które mogą się przydać także w domu: http://www.ibmpan.pl/images/aktualnosci ... -CoV-2.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
all the monsters will break your heart
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2445
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 13:40

Chętnie zakupię 100 szt. maseczek, ktoś wie gdzie można je dostać?????
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 13:51

W tej chwili na ebay i Alliexpress tylko. W piątek znalazłem w aptece 50 szt. za 750 zł...Maseczkę możesz sobie zrobić samemu z papieru kuchennego. Możesz sobie uszyć z dwóch warstwy tetry i wkładać jako filtr rzeczony papier kuchenny, filtr od odkurzacza itd. Ogólnie na papierze aktywność tego gówna jest najmniejsza. Oczywiście taka maseczka jest jednorazowa. Z tetry możesz ją prać i wkładać w nią nowy filtr.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 13:59

Przeczytałem. Ciężko widzę dziadostwo
zniszczyć, temp. UVA....
Nicram, pytanie do Ciebie jako znawcy tematu. Czy są wyniki na to, że osoby ozdrowione, mają już przeciwciała i nie zachorują?
Js pier... Ale teceny skoczyły. W styczniu na allegro brałem kilka paczek. Za 50szt placilem 9.99 pln.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:01

70% etanol też jest bardzo skuteczny. Ocet. Ja wszystko spryskuję ze sklepu (opakowania oczywiście) takim roztworem (albo odkażaczem z Orlenu).
Na razie są wyniki na makakach. Nie udaje się ich zarazić ponownie. Należy zatem uważać, że u człowieka będzie tak samo.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:11

Ja się zastanawiam, jak sobie Chiny z tym poradziły. Sam Wuhan to 20 mln ludzi, była wówczas przerwa świąteczna w Chinach, ludzie się przemieszczali, a nie zareagowali
przecież błyskawicznie...i tylko kilka tysięcy ofiar na taki olbrzymi kraj.
No chyba że tam partia pilnowała, czyli jeden drugiego.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:18

SODOMOUSE pisze:Ja się zastanawiam, jak sobie Chiny z tym poradziły. Sam Wuhan to 20 mln ludzi, była wówczas przerwa świąteczna w Chinach, ludzie się przemieszczali, a nie zareagowali
przecież błyskawicznie...i tylko kilka tysięcy ofiar na taki olbrzymi kraj.
No chyba że tam partia pilnowała, czyli jeden drugiego.
Partia pewnie miała swój udział w pilnowaniu kwarantanny. Co do liczby ofiar - trudno powiedzieć, czy to faktyczne dane, czy może liczba śmiertelnych ofiar jest większa. Najważniejsze żeby nie wprowadzać paniki.

Zastanawiam się, czy wprowadzona u nas kwarantanna i ta akcja zapobiegawcza pt "zostań w domu " przyniosła jakieś efekty? Błędem było sprowadzenie wszystkich obywateli do Polski zza granicy, bo tutaj kwarantanna to chyba mrzonka.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:26

Czyli trzeba przyjąć scenariusz Merkel :
Republice Federalnej Niemiec mieszka 83 mln ludzi. 60 do 70 proc. mieszkańców to od 50 do 58 mln. Zatem biorąc pod uwagę przewidywania Merkel i Spahna osób, które nie będą miały szczęścia przeżyć infekcji „niemal bez objawów” będzie w Niemczech od 10 do 11,6 mln. Wcześniej szacunki, zgodnie z którymi miałoby się zarazić od 60 do 70 proc. ludności podawał wirusolog z Berlina, prof. Christian Drosten. Według eksperta epidemia miałaby potrwać dwa lata.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:28

Dwa lata? Ja pierdolę, cywilizacja w gruzach.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9637
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:31

Nasum pisze:Zastanawiam się, czy wprowadzona u nas kwarantanna i ta akcja zapobiegawcza pt "zostań w domu " przyniosła jakieś efekty?
Efekty na pewno przyniosła - wystarczy popatrzeć co się dzieje obecnie w Hiszpanii, która zbagatelizowała zagrożenie. Zaraz będą drugimi Włochami.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:34

w ten piękny sposób nicram zajebał temat. nicram? ty normalnym jesteś, czy zarażony ?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:44

SODOMOUSE pisze:Ja się zastanawiam, jak sobie Chiny z tym poradziły. Sam Wuhan to 20 mln ludzi, była wówczas przerwa świąteczna w Chinach, ludzie się przemieszczali, a nie zareagowali
przecież błyskawicznie...i tylko kilka tysięcy ofiar na taki olbrzymi kraj.
No chyba że tam partia pilnowała, czyli jeden drugiego.
Chiny zareagowały w miarę szybko i bardzo brutalnie. Prowincje gdzie wirus się rozprzestrzeniał zostały odseparowane od Świata natychmiastowo. To przyniosło efekt. Obecnie także teraz panuje tam temperatura, która nie sprzyja transmisji wirusa (ok. 20 stopni Celsjusza). W tej chwili to my pod względem pogodowym mamy najbardziej przesrane gdyż wirus przy temperaturze 2-9 stopni może utrzymywać się nawet kilkanaście dni na różnych powierzchnich. Dlatego tak ważna jest izolacja ludzi do chwili kiedy nie wzrosną temperatury i nasłonecznienie.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 14:51

Robota w domu, zapasy są. ...mogę wyjść w maju:)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 15:23

uglak pisze:
Nasum pisze:Zastanawiam się, czy wprowadzona u nas kwarantanna i ta akcja zapobiegawcza pt "zostań w domu " przyniosła jakieś efekty?
Efekty na pewno przyniosła - wystarczy popatrzeć co się dzieje obecnie w Hiszpanii, która zbagatelizowała zagrożenie. Zaraz będą drugimi Włochami.
Podobno kluczowy będzie przyszły tydzień, wtedy okaże się, czy to pozostanie w domach przyniosło wymierne efekty. Chociaż na spadek liczby zakażonych tak szybko bym nie liczył. Chociaż liczby w porównaniu z Włochami chociażby nie są tak zatrważające. Pytanie jednak, czy wyłapaliśmy wszystkich, czy może mniejsza ilość testów przesiała tych, którzy nie mają objawów i zarażają nadal?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 15:29

nicram pisze: Chiny zareagowały w miarę szybko i bardzo brutalnie. Prowincje gdzie wirus się rozprzestrzeniał zostały odseparowane od Świata natychmiastowo. To przyniosło efekt. Obecnie także teraz panuje tam temperatura, która nie sprzyja transmisji wirusa (ok. 20 stopni Celsjusza). W tej chwili to my pod względem pogodowym mamy najbardziej przesrane gdyż wirus przy temperaturze 2-9 stopni może utrzymywać się nawet kilkanaście dni na różnych powierzchnich. Dlatego tak ważna jest izolacja ludzi do chwili kiedy nie wzrosną temperatury i nasłonecznienie.
No to jak to w końcu jest z tą wyższą temperaturą? SARS czy MERS straciły na sile rażenia właśnie wraz ze wzrostem temperatury, podobnie jak pospolita grypa która atakuje najbardziej w czasie kiedy jest chłodno i wilgotno. Czy podobieństwo nowego koronawirusa do tych poprzedników których wymieniłem, pozwala kategorycznie założyć, że wraz z temperaturą ilość zakażeń spadnie, czy może okazać się, że nie stanowi to dla niego żadnej bariery?

We Włoszech wzrost zakażeń jest taki sam mimo temperatury - to wynik reakcji łańcuchowej z początków epidemii kiedy zaraziło się sporo osób i nikt nie przestrzegał zasad izolacji? Czy to tylko efekt kolejnych zakażeń i okres inkubacji wirusa?
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2593
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 15:35

Ja tak was czytam to dochodzę do jednego wniosku, bez kategorycznego usadzenia całej populacji tego kraju na dupie w domu i bez zamknięcia każdego bez wyjątku zakładu pracy(wyłaczając apteki i sklepy z żywnością) to wszystko co do tej pory zrobił rząd nie ma największego sensu, poprostu nie ma i chuj.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 16:02

Nasum pisze:
nicram pisze: Chiny zareagowały w miarę szybko i bardzo brutalnie. Prowincje gdzie wirus się rozprzestrzeniał zostały odseparowane od Świata natychmiastowo. To przyniosło efekt. Obecnie także teraz panuje tam temperatura, która nie sprzyja transmisji wirusa (ok. 20 stopni Celsjusza). W tej chwili to my pod względem pogodowym mamy najbardziej przesrane gdyż wirus przy temperaturze 2-9 stopni może utrzymywać się nawet kilkanaście dni na różnych powierzchnich. Dlatego tak ważna jest izolacja ludzi do chwili kiedy nie wzrosną temperatury i nasłonecznienie.
No to jak to w końcu jest z tą wyższą temperaturą? SARS czy MERS straciły na sile rażenia właśnie wraz ze wzrostem temperatury, podobnie jak pospolita grypa która atakuje najbardziej w czasie kiedy jest chłodno i wilgotno. Czy podobieństwo nowego koronawirusa do tych poprzedników których wymieniłem, pozwala kategorycznie założyć, że wraz z temperaturą ilość zakażeń spadnie, czy może okazać się, że nie stanowi to dla niego żadnej bariery?

We Włoszech wzrost zakażeń jest taki sam mimo temperatury - to wynik reakcji łańcuchowej z początków epidemii kiedy zaraziło się sporo osób i nikt nie przestrzegał zasad izolacji? Czy to tylko efekt kolejnych zakażeń i okres inkubacji wirusa?
To tylko przypuszczenia. Jak wspomniałem temperatura wpływa na zachowanie aktywności wirusa na powierzchniach i samym powietrzu. Tak więc temperatura wpłynie na pewno na zarażenia tą drogą. Po prostu będzie mniej wirusa w środowisku. Natomiast nie wpłynie znacząco na zakażenia od chorego człowieka. Dlatego tutaj izolacja jest kluczowa.

Z tego co wiem, to we Włoszech najwięcej zachorowań jest na północy, w Lombardii i też tam najwięcej ludzi umiera. Temperatura na początku epidemii była także najlepsza dla transmisji tego skurwysyństwa. O zachowaniu Włochów nie chce mi się nawet rozpisywać, bo większej dozy nieodpowiedzialności to Świat jeszcze nie widział.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 16:04

zapytam po raz ostatni. pogrzało cię nicram, żeby otwierać kolejny wątek? ktoś ci na to pozwolił?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 16:12

Tomasz, wątek miał na celu jedno - żeby uświadomić ludzi, że to nie jest grypa i trzeba powziąć środki mające na celu uratowanie jak największej liczby ludzi poprzez promowanie odpowiednich zachowań profilaktycznych, bo na państwo z gówna i dykty nie ma raczej co liczyć. Wszakże tuba propagandowa łże i zakłamuje sytuację, że te qrwy robią to co należy i wszystko będzie ok. (poza Ministrem Zdrowia, który zdaje się, że wie, że wszystko jebnie).
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: SARS-CoV-2

22-03-2020, 16:42

nic nikomu nie uświadomisz. płonne nadzieje . zaraz przypełźnie jakiś mistrz czy agony i napisze, że ... tutaj odsyłam do wysrywów tych dzbanów.

jedyne co może mieć jakikolwiek sens to ich obśmianie. ja tutaj nie zamierzam pisać bo już jest jeden do tego . jest tam ciągłość dzbanostwa tych dzbanów. zapisane na lata kto dzban, foliarz i zwykły panikarz. zresztą tam tez teraz nie ma co pisać bo wszyscy w jakiejś trwodze i się smutno robi. a jak słusznie zauważył pan terlikowski to powinno napawać spokojem i pogoda ducha. bo wielu z Polaków podąży tropem Włochów czy Hiszpanów. drogą ku spokojowi w trumnie. a później w piecu krematoryjnym.
Zablokowany