ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
ODPOWIEDZ
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 13:52

Sybir pisze:
24-11-2021, 13:35
Interna to nowa geriatria, albo na odwrót. Tak czy siak, szacunkowo średnia wieku moich pacjentów jest powyżej emerytalnego.
Kraj nieistniejący byłby zadowolony z takiego specjalisty.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 14:06

Pewnie tak, zważywszy na to, że moja siostra od kilku lat realizuje się tam zawodowo, rozpocząwszy nawet specjalizację w (jak sądzę) deficytowej tam gałęzi medycyny. W Polsce - poza stażem podyplomowym - nie przepracowała ani jednego dnia w zawodzie.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 14:24

W bantustanie lekarze nie są potrzebni. Kolejni bandyci u sterów jasno to komunikują. Tutaj potrzebni są księża, urzędnicy i politycy. Reszta niech jedzie.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 14:42

trup pisze:
24-11-2021, 11:26
Bzdury. Kupuję też w innych sklepach i w Żabie sporo rzeczy jest tańsze.
Piwa, woda, masło, soki.... nie wiem w jakich żabkach wy kupujecie....?
Oczywiście nie porwnuję z Bidrą i Lidlem czy Auchan. Ale już w stosunku do Carrefoura, Leviatana, Groszka czy Społem są zawsze tańsze rzeczy.
Nie uważam, żeby Carrefur był drogi ale prawda że jest tyle promocji że głównie na tym oszczędam. Żabka droga fhuj, kiedyś jak musiałem skorzystać to za małą wodę mineralną liczyli sobie jak za Pepsi po podatku cukrowym, do tego po obejrzeniu, jak wygląda ich model franczyzowy (kanał 'Praktycznie o pieniędzach) to by mnie tam wołami musieli zaciągać. Mleko plus masło za ponad 13 zł to rozbój więc nie powinieś przyjmować tej sieci dla porównania, przypominam że od 2011 roku miarą siły nabywczej pieniądza jest koszyk Kaczyńskiego z Biedry.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 14:49

hcpig pisze:
24-11-2021, 14:42
Nie uważam, żeby Carrefur był drogi ale prawda że jest tyle promocji że głównie na tym oszczędam. Żabka droga fhuj, kiedyś jak musiałem skorzystać to za małą wodę mineralną liczyli sobie jak za Pepsi po podatku cukrowym, do tego po obejrzeniu, jak wygląda ich model franczyzowy (kanał 'Praktycznie o pieniędzach) to by mnie tam wołami musieli zaciągać. Mleko plus masło za ponad 13 zł to rozbój więc nie powinieś przyjmować tej sieci dla porównania, przypominam że od 2011 roku miarą siły nabywczej pieniądza jest koszyk Kaczyńskiego z Biedry.
Carrefour jest bardzo spoko, niezły wybór nawet w tych mniejszych formatach sklepu, plus naprawdę sporo dobrych promocji. Do tego sporo rzeczy pod własną marką naprawdę porządnej jakości.

Żabka naprawdę się czasem opłaca, bo na te wielosztuki mają czasem fajne promocje, że takiej ceny nie uświadczysz nawet w dyskontach.

Jak w ogóle mam na tyle fajnie, że w promieniu 15 minut spacerkiem ma Biedę, Lidla, Carrefoura i Aldi (tu czasem trafiają się nietypowe rzeczy nie do nabycia w innych dyskontach). Kombinuję więc z promocjami.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 14:54

Hatefire pisze:
24-11-2021, 14:49
Jak w ogóle mam na tyle fajnie, że w promieniu 15 minut spacerkiem ma Biedę, Lidla, Carrefoura i Aldi (tu czasem trafiają się nietypowe rzeczy nie do nabycia w innych dyskontach). Kombinuję więc z promocjami.
Dokładnie mam tak samo (tylko bez Aldi i Carrefour trochę dalej) i tak samo kombinuję, nie pamiętam kiedy wychodziłem ze sklepu z full price koszykiem, żałuję tylko że po przeprowadzce jest już daleko do Auchan natomiast na samym osiedlu są ze 4 Żabki co jest kuriozalne, nigdy tego nie rozumiałem, przecież te punkty się 'kanibalizują' no ale po obejrzeniu tych materiałów youtube jest to już dla mnie jasne.
Yare Yare Daze
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2568
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 14:55

535 pisze:
24-11-2021, 14:24
Tutaj potrzebni są księża, urzędnicy i politycy.
Zapomniałeś o grabarzach. Wreszcie hossa zawitała na ten rynek.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 14:59

hcpig pisze:
24-11-2021, 14:54
natomiast na samym osiedlu są ze 4 Żabki co jest kuriozalne, nigdy tego nie rozumiałem, przecież te punkty się 'kanibalizują' no ale po obejrzeniu tych materiałów youtube jest to już dla mnie jasne.
To znana sprawa. Już lata temu był cały cykl reportaży o tym w GW.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 15:15

mistrzsardu pisze:
24-11-2021, 14:55
535 pisze:
24-11-2021, 14:24
Tutaj potrzebni są księża, urzędnicy i politycy.
Zapomniałeś o grabarzach. Wreszcie hossa zawitała na ten rynek.
Akurat na tym rynku klyent był, jest i będzie. Może bardziej w proszku, ale jednak.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 15:24

Hatefire pisze:
24-11-2021, 14:59
hcpig pisze:
24-11-2021, 14:54
natomiast na samym osiedlu są ze 4 Żabki co jest kuriozalne, nigdy tego nie rozumiałem, przecież te punkty się 'kanibalizują' no ale po obejrzeniu tych materiałów youtube jest to już dla mnie jasne.
To znana sprawa. Już lata temu był cały cykl reportaży o tym w GW.
ja w żabce ze 2 razy paczke se odebrałem, u nas sie tam nie opyla nic kupić, no chyba że więcej sztuk jak pisane wyżej, co najwyżej piwem poratuje w niedziele bo jest tego dziadostwa na dzielni sporo a normalnego sklepu nie chce się szukać ;)
głównie lidl i carefur (ale też nie każdy bo ceny mają różne) i czasami biedra
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 15:32

Panowie. Nie chcę wam psuć tej licytacji i stękania, ale gdybym pracował i miał się zastanawiać nad dolegliwością robienia zakupów w żapce, czy na bipi to w pierwszej kolejności zacząłbym myśleć o tym , czy dobrze robię, że pracuję tu gdzie pracuję i czy jutro nie iść tam z długopisem i kartką papieru w grabie, a z propozycją nie do odrzucenia w głowie. Nie gniewajcie się, ale jeżeli uczciwie pracując dochodzicie do miejsca w którym pięć złotych w te, czy z powrotem za mleko, masło, czy ser robi wam różnicę to najwyższa pora pomyśleć o zmianach. Radykalnych. I najlepiej od jutra. Szkoda waszego czasu.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 15:37

ja generalnie chodze do lidla bo mam po prostu najbliżej ;) albo carefur (kiedyś globi) bo w lidlu wszystkiego nie ma co lubie ;)
u mnie to stary tak łazi po sklepach, 10gr drożej to nie, pojedzie na drugi koniec dzielnicy :sarcasm1:
ale że traci czas i benzyne to mu się wytłumaczyć nie da bo przecież zaoszczedził 10gr :lol:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 15:44

Żułek pisze:
24-11-2021, 15:37
ja generalnie chodze do lidla bo mam po prostu najbliżej ;) albo carefur (kiedyś globi) bo w lidlu wszystkiego nie ma co lubie ;)
Zabawek?
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 16:11

535 pisze:
24-11-2021, 15:32
Panowie. Nie chcę wam psuć tej licytacji i stękania, ale gdybym pracował i miał się zastanawiać nad dolegliwością robienia zakupów w żapce, czy na bipi to w pierwszej kolejności zacząłbym myśleć o tym , czy dobrze robię, że pracuję tu gdzie pracuję i czy jutro nie iść tam z długopisem i kartką papieru w grabie, a z propozycją nie do odrzucenia w głowie.
Nie zdążyłem - dostałem dzisiaj info, że wzrosła mi stawka godzinowa. I cała ułożona w głowie na tę okazję przemowa - do wymazania. :/
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 16:37

535 pisze:
24-11-2021, 15:32
Nie gniewajcie się, ale jeżeli uczciwie pracując dochodzicie do miejsca w którym pięć złotych w te, czy z powrotem za mleko, masło, czy ser robi wam różnicę to najwyższa pora pomyśleć o zmianach.
A tam, wysokość zarobków nie ma znaczenia i nie usprawiedliwia bezmyślnej rozrzutności. Po za tym tu 2 złote różnicy, tu 3 złote i sie zbiera potem rachunek, bez sensu wyrzucać pieniądze w błoto.
Yare Yare Daze
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 16:53

hcpig pisze:
24-11-2021, 16:37
535 pisze:
24-11-2021, 15:32
Nie gniewajcie się, ale jeżeli uczciwie pracując dochodzicie do miejsca w którym pięć złotych w te, czy z powrotem za mleko, masło, czy ser robi wam różnicę to najwyższa pora pomyśleć o zmianach.
A tam, wysokość zarobków nie ma znaczenia i nie usprawiedliwia bezmyślnej rozrzutności. Po za tym tu 2 złote różnicy, tu 3 złote i sie zbiera potem rachunek, bez sensu wyrzucać pieniądze w błoto.
I przeliczasz tak każdy bochen chleba, każdą kostkę masła i każdy kilogram ziemniaków? Tracąc czas i energię na pierdoły. Bo to powinny być pierdoły. Trochę przerażające. Zważywszy na fakt, że nie jesteś emerytem. No faktycznie rozrzutność pełną gębą. Kupić mleko albo maslo w żabce. Pewnie dlatego tym kurwom tak elegancko udaje się tresować obywateli tego smutnego kraju.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 17:03

hcpig pisze:
24-11-2021, 16:37
A tam, wysokość zarobków nie ma znaczenia i nie usprawiedliwia bezmyślnej rozrzutności. Po za tym tu 2 złote różnicy, tu 3 złote i sie zbiera potem rachunek, bez sensu wyrzucać pieniądze w błoto.
Nawet nie chodzi o jakieś usprawiedliwianie. Jak ktoś chce niech wydaje. Ja po prostu nie lubię czuć się naciągany. Jasne nie pojadę na drugi koniec miasta, ale jeśli tuż obok za to samo mam zapłacić mniej, to by mnie aż by mnie skręcało przy kasie. Nie chodzi o skąpstwo czy ciułactwo bo lubię wydać na swoje przyjemności np jakieś fancy żarcie czy to zrobione w domu czy na mieście.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 17:13

Mój były pracodawca zwykł mawiać,
iż : "bogaty nie jest ten kto dużo zarabia, lecz ten kto mało wydaje" xD
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10286
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 17:19

No i wiadomo, czemu to były pracodawca. :V
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

24-11-2021, 17:23

Ja jednak nadal upierał się będę przy twierdzeniu, że dostrzeganie różnic w cenach litra mleka, albo kilograma ziemniaków jest przynajmniej niepokojące, a już szczególnie alarmujące, gdy dotyczy trzydziestoletniego zdrowego byczka. No ale może się po prostu nie znam.
ODPOWIEDZ