Budowlanka

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Budowlanka

02-09-2021, 13:27

Medard pisze:
02-09-2021, 13:15
Ascetic pisze:
02-09-2021, 13:01
Medard pisze:
02-09-2021, 12:13
Luźna uwaga, ciekawe mamy czasy.
Różne uregulowania wymuszają, aby zwierzęta miały coraz więcej miejsca i mniej stresu, niedługo będzie wymagany osobny pokój dla psa czy chomika, tymczasem ludzi upychamy coraz ciaśniej, mieszkanie 12 m/2 wydaje się już duże i wygodne. Ciekawe jak to wpłynie na psyche tych mieszkańców klatek.
- Zwierze sobie nie zarobi na większy metraż,
- Obstawiam, że ludzi przybywa, zwierząt ubywa,
- To, że twój stary rzuca kapciem w kota, a przy płcie trzyma psa na łańcuchu nie znaczy, że ty, duży Medardzik, kolega Pawła, miłośnik rowerów i lodów malinowych, musisz robić to samo.

Dużo ludzi też nie zarobi na większy metraż, więc to takie argumenty ad prezydent Komorowski.

Oczywiście można zabronić posiadania zwierząt, tym, którzy nie mają warunków, to nawet w miastach byłoby dobre.
Ja bym Tobie zabronił zupełnie innych rzeczy. Np. spotykaniem się z Pawłem. Choć nie. Na lodach, po wycieczce rowerowej, jak się zmęczycie pedałowaniem, zapytaj jak rozumieć to zdanie:

"Zwierze sobie nie zarobi na większy metraż", jakby Paweł był tak lotny jak Ty, nie znam typa przecież, to dopowiem: zwierze nie zarobi na nic, jest zdane na człowieka.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Budowlanka

02-09-2021, 13:35

Ascetic pisze:
02-09-2021, 13:27
Medard pisze:
02-09-2021, 13:15
Ascetic pisze:
02-09-2021, 13:01


- Zwierze sobie nie zarobi na większy metraż,
- Obstawiam, że ludzi przybywa, zwierząt ubywa,
- To, że twój stary rzuca kapciem w kota, a przy płcie trzyma psa na łańcuchu nie znaczy, że ty, duży Medardzik, kolega Pawła, miłośnik rowerów i lodów malinowych, musisz robić to samo.

Dużo ludzi też nie zarobi na większy metraż, więc to takie argumenty ad prezydent Komorowski.

Oczywiście można zabronić posiadania zwierząt, tym, którzy nie mają warunków, to nawet w miastach byłoby dobre.
Ja bym Tobie zabronił zupełnie innych rzeczy. Np. spotykaniem się z Pawłem. Choć nie. Na lodach, po wycieczce rowerowej, jak się zmęczycie pedałowaniem, zapytaj jak rozumieć to zdanie:

"Zwierze sobie nie zarobi na większy metraż", jakby Paweł był tak lotny jak Ty, nie znam typa przecież, to dopowiem: zwierze nie zarobi na nic, jest zdane na człowieka.
Już pisałem, więc powtórzę, jestem gotowy na takie poświęcenie,
aby ludzie, którzy nie mają odpowiednich warunków nie mogli posiadać zwierząt. Wszystkim by to wyszło na dobre.

Tu chodzi o coś innego, uczłowieczanie zwierząt i uzwierzęcanie ludzi typu:
Wacławie, już nie wyjdziesz na spacer, bo zabudowano ostatni skwerek w okolicy.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Budowlanka

02-09-2021, 13:37

Krowa dając mleko na siebie zarabia. Trzymajmy krowy w wynajętych mieszkaniach. Dorzucą się do czynszu :)

Psy w blokach to podludzizm.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Budowlanka

02-09-2021, 13:42

Medard pisze:
02-09-2021, 13:35
Ascetic pisze:
02-09-2021, 13:27
Medard pisze:
02-09-2021, 13:15



Dużo ludzi też nie zarobi na większy metraż, więc to takie argumenty ad prezydent Komorowski.

Oczywiście można zabronić posiadania zwierząt, tym, którzy nie mają warunków, to nawet w miastach byłoby dobre.
Ja bym Tobie zabronił zupełnie innych rzeczy. Np. spotykaniem się z Pawłem. Choć nie. Na lodach, po wycieczce rowerowej, jak się zmęczycie pedałowaniem, zapytaj jak rozumieć to zdanie:

"Zwierze sobie nie zarobi na większy metraż", jakby Paweł był tak lotny jak Ty, nie znam typa przecież, to dopowiem: zwierze nie zarobi na nic, jest zdane na człowieka.
Już pisałem, więc powtórzę, jestem gotowy na takie poświęcenie,
aby ludzie, którzy nie mają odpowiednich warunków nie mogli posiadać zwierząt. Wszystkim by to wyszło na dobre.

Tu chodzi o coś innego, uczłowieczanie zwierząt i uzwierzęcanie ludzi typu:
Wacławie, już nie wyjdziesz na spacer, bo zabudowano ostatni skwerek w okolicy.
No co ty kurwa nie powiesz? Komisja ds. warunków lokalowych psów i kotów w Urzędzie Wojewódzkim, czy może Urzędzie Miar? Jeszcze jest ciepło. Weź Pawła, naoliw pedały i jedź na lody przewietrzyć łepetyne, bo coraz głupsze rzeczy wypisujesz.

A jak czytam "uczłowieczenie zwierząt" to wiem, że mam do czynienia z pomiotem konfiarskim. Nie żadne uczłowieczenie, bo zwierze jest zwierzęciem i żadne pierdolenie twoje ani pacjenta tego nie zmieni. Zwykłe uczłowieczenie człowieka, poprzez lepsze traktowania brata mniejszego. Ale co ja tam będę pisał, jak ty i tak, poprzestaniesz na rzekomym zabieraniu praw człowieka przez zwierze xD
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Budowlanka

02-09-2021, 13:50

Ascetic pisze:
02-09-2021, 13:42
Medard pisze:
02-09-2021, 13:35
Ascetic pisze:
02-09-2021, 13:27


Ja bym Tobie zabronił zupełnie innych rzeczy. Np. spotykaniem się z Pawłem. Choć nie. Na lodach, po wycieczce rowerowej, jak się zmęczycie pedałowaniem, zapytaj jak rozumieć to zdanie:

"Zwierze sobie nie zarobi na większy metraż", jakby Paweł był tak lotny jak Ty, nie znam typa przecież, to dopowiem: zwierze nie zarobi na nic, jest zdane na człowieka.
Już pisałem, więc powtórzę, jestem gotowy na takie poświęcenie,
aby ludzie, którzy nie mają odpowiednich warunków nie mogli posiadać zwierząt. Wszystkim by to wyszło na dobre.

Tu chodzi o coś innego, uczłowieczanie zwierząt i uzwierzęcanie ludzi typu:
Wacławie, już nie wyjdziesz na spacer, bo zabudowano ostatni skwerek w okolicy.
No co ty kurwa nie powiesz? Komisja ds. warunków lokalowych psów i kotów w Urzędzie Wojewódzkim, czy może Urzędzie Miar? Jeszcze jest ciepło. Weź Pawła, naoliw pedały i jedź na lody przewietrzyć łepetyne, bo coraz głupsze rzeczy wypisujesz.

A jak czytam "uczłowieczenie zwierząt" to wiem, że mam do czynienia z pomiotem konfiarskim. Nie żadne uczłowieczenie, bo zwierze jest zwierzęciem i żadne pierdolenie twoje ani pacjenta tego nie zmieni. Zwykłe uczłowieczenie człowieka, poprzez lepsze traktowania brata mniejszego. Ale co ja tam będę pisał, jak ty i tak, poprzestaniesz na rzekomym zabieraniu praw człowieka przez zwierze xD
Bracia mniejsi, obrońcy zwierząt to wzięli od Franciszka z Asyżu, weź nie cytuj na porządnym forum.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

02-09-2021, 13:53

535 pisze:
02-09-2021, 13:18
To nie jest sprawa obrony tego, czy tamtego. Fakty są takie, że jakakolwiek równość jest utopią. Nawet w nieistniejącej Szwecji, a już wiara, że jest jakiś cudowny system mający sprawić i podtrzymywać ową mityczną równość jest czystą naiwnością. Zresztą ludzie naturalnie dążą swoimi działaniami do nierówności. Właściwie w każdej dziedzinie.
Ludzie też naturalnie dążą do wymordowania się nawzajem, ponieważ ewolucyjnie rzecz biorąc, rozwój życia opiera się na walce o zasoby - ale jakoś to ogarnęliśmy.
Ludzie naturalnie dążą do zabicia wszystkich innych drapieżników, które mogłyby jeść ich jedzenie - ale jednak nie zabijamy wszystkich drapieżnych zwierząt.
Mężczyźni naturalnie dążą do wydymania wszystkich kobiet świata - co nie znaczy, że gwałt powinien być usankcjonowany.
To, że do czegoś ,,naturalne", nie znaczy, że na dłuższą metę jest korzystne dla wszystkich ludzi.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Budowlanka

02-09-2021, 13:53

Medard pisze:
02-09-2021, 13:50
Ascetic pisze:
02-09-2021, 13:42
Medard pisze:
02-09-2021, 13:35


Już pisałem, więc powtórzę, jestem gotowy na takie poświęcenie,
aby ludzie, którzy nie mają odpowiednich warunków nie mogli posiadać zwierząt. Wszystkim by to wyszło na dobre.

Tu chodzi o coś innego, uczłowieczanie zwierząt i uzwierzęcanie ludzi typu:
Wacławie, już nie wyjdziesz na spacer, bo zabudowano ostatni skwerek w okolicy.
No co ty kurwa nie powiesz? Komisja ds. warunków lokalowych psów i kotów w Urzędzie Wojewódzkim, czy może Urzędzie Miar? Jeszcze jest ciepło. Weź Pawła, naoliw pedały i jedź na lody przewietrzyć łepetyne, bo coraz głupsze rzeczy wypisujesz.

A jak czytam "uczłowieczenie zwierząt" to wiem, że mam do czynienia z pomiotem konfiarskim. Nie żadne uczłowieczenie, bo zwierze jest zwierzęciem i żadne pierdolenie twoje ani pacjenta tego nie zmieni. Zwykłe uczłowieczenie człowieka, poprzez lepsze traktowania brata mniejszego. Ale co ja tam będę pisał, jak ty i tak, poprzestaniesz na rzekomym zabieraniu praw człowieka przez zwierze xD
Bracia mniejsi, obrońcy zwierząt to wzięli od Franciszka z Asyżu, weź nie cytuj na porządnym forum.
To, że jakieś zboki, każdą szczytną idee, przecwelą na swoje katabaskie przeliczniki w talarach, nie zmieni faktu, że idea dalej jest szczytna.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Budowlanka

02-09-2021, 14:21

Bloodcult pisze:
02-09-2021, 13:37
Krowa dając mleko na siebie zarabia. Trzymajmy krowy w wynajętych mieszkaniach. Dorzucą się do czynszu :)

Chyba dzisiaj nie wąchałeś gromnicy wikarego, ani żadnego kadzidła, bo nawet udał Ci się żarcik.

Poza tym nie wiem, czy wiesz, że i ale, krowa, w stanie ciągłeś laktacji, czyli pośrednio w stanie, który umożliwia dostarczenie mleka, to nie jest krowa, w jej "zwykłym" stanie. Tym samym, aby musiała "na siebie zarobić" musi jej ludź pomóc. Idąc dalej tym tropem, uja tam na siebie zarabia. Daje człowiekowi, argument, aby ją utrzymywać. Bo to nie kotek, który sra i szcza, a nic z siebie nie daje, a ma się go dla "przyjemności". No chyba, że są tacy co się do krów tulą i śpią z nimi w łóżku ...
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Budowlanka

02-09-2021, 14:27

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 13:53
Ludzie też naturalnie dążą do wymordowania się nawzajem, ponieważ ewolucyjnie rzecz biorąc, rozwój życia opiera się na walce o zasoby - ale jakoś to ogarnęliśmy.
Ja by powiedział, że raczej na kształtowaniu optymalnych sposobów korzystania z tych zasobów. Walka o nie z czymkolwiek jest tu tylko jedną ze strategii.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
535

Re: Budowlanka

02-09-2021, 14:55

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 13:53
535 pisze:
02-09-2021, 13:18
To nie jest sprawa obrony tego, czy tamtego. Fakty są takie, że jakakolwiek równość jest utopią. Nawet w nieistniejącej Szwecji, a już wiara, że jest jakiś cudowny system mający sprawić i podtrzymywać ową mityczną równość jest czystą naiwnością. Zresztą ludzie naturalnie dążą swoimi działaniami do nierówności. Właściwie w każdej dziedzinie.
Ludzie też naturalnie dążą do wymordowania się nawzajem, ponieważ ewolucyjnie rzecz biorąc, rozwój życia opiera się na walce o zasoby - ale jakoś to ogarnęliśmy.
Ludzie naturalnie dążą do zabicia wszystkich innych drapieżników, które mogłyby jeść ich jedzenie - ale jednak nie zabijamy wszystkich drapieżnych zwierząt.
Mężczyźni naturalnie dążą do wydymania wszystkich kobiet świata - co nie znaczy, że gwałt powinien być usankcjonowany.
To, że do czegoś ,,naturalne", nie znaczy, że na dłuższą metę jest korzystne dla wszystkich ludzi.
Nic nie pisałem o korzyściach. Życie Sebastian to nie pączki z lukrem. Miałeś chyba wystarczająco dużo czasu, by się zorientować i przywyknąć. Jeżeli już idziesz w tym kierunku to życie samo w sobie nie jest korzystne, bo prowadzi do śmierci, a ta już w ogóle jest niekorzystna. Przynajmniej da większości. Poza tym jak sobie wyobrażasz ową mityczną "równość", a jak jej dystrybucję?
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:13

WaszJudasz pisze:
02-09-2021, 14:27
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 13:53
Ludzie też naturalnie dążą do wymordowania się nawzajem, ponieważ ewolucyjnie rzecz biorąc, rozwój życia opiera się na walce o zasoby - ale jakoś to ogarnęliśmy.
Ja by powiedział, że raczej na kształtowaniu optymalnych sposobów korzystania z tych zasobów. Walka o nie z czymkolwiek jest tu tylko jedną ze strategii.
Jesteśmy zwierzętami, a zwierzęta, tak jak każdy organizm, dążą do wygrania wyścigu zbrojeń między gatunkami, a jak już wygrają - tak jak my wygraliśmy, ponieważ żadne zwierzę nie jest nam w stanie zagrozić jako gatunkowi (na chwilę obecną), to walczą między sobą. Czy ewolucja dąży do optymalnego wykorzystania zasobów? Chyba nie. Gdyby tak było, to żaden gatunek nie wykorzystywałby ich bardziej, niż to konieczne.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:15

535 pisze:
02-09-2021, 14:55

Nic nie pisałem o korzyściach. Życie Sebastian to nie pączki z lukrem. Miałeś chyba wystarczająco dużo czasu, by się zorientować i przywyknąć. Jeżeli już idziesz w tym kierunku to życie samo w sobie nie jest korzystne, bo prowadzi do śmierci, a ta już w ogóle jest niekorzystna. Przynajmniej da większości. Poza tym jak sobie wyobrażasz ową mityczną "równość", a jak jej dystrybucję?
Na chwilę obecną nie widzę innego wyjścia jak to, że musiałyby rządzić nami maszyny i algorytmy jak w opowiadaniu Asimova, i one kontrolować będą zasoby i ich dystrybucję. Człowiek sam w sobie nie jest tego osiągnąć, ponieważ wszystko psują emocje, którym każdy podlega, a tutaj trzeba czystej, wydestylowanej logiki.
I am Jerusalem.
535

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:20

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 15:15
535 pisze:
02-09-2021, 14:55

Nic nie pisałem o korzyściach. Życie Sebastian to nie pączki z lukrem. Miałeś chyba wystarczająco dużo czasu, by się zorientować i przywyknąć. Jeżeli już idziesz w tym kierunku to życie samo w sobie nie jest korzystne, bo prowadzi do śmierci, a ta już w ogóle jest niekorzystna. Przynajmniej da większości. Poza tym jak sobie wyobrażasz ową mityczną "równość", a jak jej dystrybucję?
Na chwilę obecną nie widzę innego wyjścia jak to, że musiałyby rządzić nami maszyny i algorytmy jak w opowiadaniu Asimova, i one kontrolować będą zasoby i ich dystrybucję. Człowiek sam w sobie nie jest tego osiągnąć, ponieważ wszystko psują emocje, którym każdy podlega, a tutaj trzeba czystej, wydestylowanej logiki.
Rozumiem, ze ten proces musiałby być zapoczątkowany przez wielki wybuch lub ewentualnie małą wojnę.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2568
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:22

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 15:13

Jesteśmy zwierzętami, a zwierzęta, tak jak każdy organizm, dążą do wygrania wyścigu zbrojeń między gatunkami, a jak już wygrają - tak jak my wygraliśmy, ponieważ żadne zwierzę nie jest nam w stanie zagrozić jako gatunkowi (na chwilę obecną)
Jakby to powiedzieć, nie jesteśmy ostatni w łańcuchu pokarmowym....
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:24

535 pisze:
02-09-2021, 15:20

Rozumiem, ze ten proces musiałby być zapoczątkowany przez wielki wybuch lub ewentualnie małą wojnę.
Nie, dlaczego? Rozpoczął się już dawno temu, od kiedy człowiek oddał pierwszą cząstkę kontroli maszynie. Teraz powoli postępuje.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:25

mistrzsardu pisze:
02-09-2021, 15:22
Jakby to powiedzieć, nie jesteśmy ostatni w łańcuchu pokarmowym....
A jaki gatunek jest realnym zagrożeniem dla nas większym niż my dla niego?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:38

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 15:13
Jesteśmy zwierzętami, a zwierzęta, tak jak każdy organizm, dążą do wygrania wyścigu zbrojeń między gatunkami
Ten "wyścig zbrojeń" to tylko jeden z możliwych wariantów. Istotą ewolucji jest dążenie do przetrwania - a to można osiągnącć zarówno ewoluując w kierunku największego, anjszybszego i najsilniejszego skurwiela na sawannie, jak i w kierunku jakiegoś pyrdka, który rozmnaża się jak wściekły, żre byle co i nikomu nie chce się go ganiać, bo marny z niego posiłek, albo czegoś, co np. będzie miało bardzo długą szyję i siegnie po zasoby, po które nie sięga nikt inny.

Kto wygrywa na Ziemi ewolucyjny wyścig zbrojeń: tygrysy czy myszy?

Albo lepiej: ludzie czy karaluchy?
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 15:13
Czy ewolucja dąży do optymalnego wykorzystania zasobów? Chyba nie.
A ja myślę, że tak, bo to własnie dostępność zasobów najskuteczniej koryguje wszelkie niefortunne odrosty drzewa ewolucji.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:41

Ja bym zapytał bloodkulta i tricepsa o ewolucje. Podobno, nie było, nie ma i nie będzie. No sorry panowie.

ps. Z ludźmi i karaluchami to akurat zły przykład. Jedne i drugie dziadostwo równie żywotne.

ps. Mamy coraz większe puszki. Upychamy tam coraz więcej tej szarej poskręcanej materii. Spotkałem się z teorią, że to właśnie nas wykończy. Za dużo kminienia, za dużo kombinowania i coraz nowsze, mniej bezpieczne zabaweczki. A emocje, jak pisze Seba, jak były tak są.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

02-09-2021, 15:54

WaszJudasz pisze:
02-09-2021, 15:38
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 15:13
Jesteśmy zwierzętami, a zwierzęta, tak jak każdy organizm, dążą do wygrania wyścigu zbrojeń między gatunkami
Ten "wyścig zbrojeń" to tylko jeden z możliwych wariantów. Istotą ewolucji jest dążenie do przetrwania - a to można osiągnącć zarówno ewoluując w kierunku największego, anjszybszego i najsilniejszego skurwiela na sawannie, jak i w kierunku jakiegoś pyrdka, który rozmnaża się jak wściekły, żre byle co i nikomu nie chce się go ganiać, bo marny z niego posiłek, albo czegoś, co np. będzie miało bardzo długą szyję i siegnie po zasoby, po które nie sięga nikt inny.

Kto wygrywa na Ziemi ewolucyjny wyścig zbrojeń: tygrysy czy myszy?

Albo lepiej: ludzie czy karaluchy?
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-09-2021, 15:13
Czy ewolucja dąży do optymalnego wykorzystania zasobów? Chyba nie.
A ja myślę, że tak, bo to własnie dostępność zasobów najskuteczniej koryguje wszelkie niefortunne odrosty drzewa ewolucji.
A, chodzi Ci o pomieszanie polskiego pojęcia ,,przetrwania najsilniejszego" z oryginalnym angielskim "survival of the fittest". Popatrzyliśmy na to po prostu z dwóch różnych perspektyw, Ty z perspektywy ewolucji jako całości, a ja z perspektywy pojedynczego gatunku. Nie ma generalnie o czym dyskutować bo to oczywiście prawda.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Budowlanka

02-09-2021, 16:38

Na to by wychodziło :)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
ODPOWIEDZ