Budowlanka

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Budowlanka

18-11-2021, 21:20

Mam jeszcze na stanie 60 tys metrów bieżących. Tu zdjęcie z jednego z placów gdzie działamy.Wszystko już rozdysponowane.



https://bascoglass.pl/pl

Jeśli byłbyś zainteresowany to nie dzwoń do Lublina na produkcję tylko daj mi pma. My tu na sląsku jesteśmy jedynym dystrybutorem.

https://inz-bud.pl/

Kontaktuj się po prostu ze mną. Mój imiennik tak właściwie jest jedynym oficjalnym dystrybutorem. Jesli chodzi o bieżacy cennik to mogę podesłać na maila.

https://pl-pl.facebook.com/bascoglass/

Tu też producent informuje na swoim FB że niestety ale nadchodzą srogie podwyżki. Do połowy grudnia jeszcze możemy przyjąć zamówienia większe lub mniejsze- później każdy działa na własną odpowiedzialność finansową

Zgodnie z fb

Bascoglass
2 lutego ·

Informujemy, że z dniem 5 lutego 2021 roku ulegnie zmianie cennik prętów kompozytowych z włókna szklanego. Jesteśmy zmuszeni wprowadzić podwyżkę od 5% do 30 % w zależności od
średnicy pręta.
Zmiana cen jest podyktowana wzrostem cen surowców, spowodowanym problemami z ich dostępnością,
znacznym wzrostem kursu EUR, oraz wzrostem kosztów pracy i prądu, jakie miały miejsce w ostatnim okresie.
Pragnę również zauważyć, że pomimo zmiennej sytuacji na rynku surowców do produkcji prętów, nie zmienialiśmy naszego cennika od ponad dwóch lat.
Zamówienia złożone do dnia 4 lutego 2021 roku włącznie, zostaną zrealizowane wg obecnie obowiązującego cennika. W najbliższych dniach prześlemy Państwu cennik po zmianach.
W razie pytań, prosimy o kontakt.
535

Re: Budowlanka

19-11-2021, 17:37

Trochę reklamy, ale sporo bezlitosnej rzeczywistości.
535

Re: Budowlanka

27-11-2021, 12:52

Zabawny artykuł. W telegraficznym skrócie. Robociarzowi trzeba płacić nawet 22 zyla za godzinę i to takiemu, który wykonuje najprostsze czynności...Faktycznie oburzające. 200 zyla dniówki za szpagaty w błocie, słońcu, deszczu i syfie. Nie rozumiem problemu. Ja w życiu nie zapłaciłbym nikomu ani grosza za najprostsze czynności. Przecież wystarczy kupić narzędzia i zrobić se samemu, zamiast pisać żałosne artykuły. Co prawda nic z tego nie mam, ale tak zupełnie bezinteresownie wybitnie mnie cieszy, że arystokracja dostaje po piździe. https://www.newsweek.pl/polska/spolecze ... ow/kxf7xvk Jeszcze sytuacja z dzisiaj. Rozbawiła mnie do łez. Przechodzę koło ocieplanego właśnie bloku. Słyszę i uszom nie wierzę. Szkolenie na rusztowaniu z zakresu najprostszej czynności. Przycinanie styropianu. I jeszcze druga sytuacja. Ta sama robota. Jeden do drugiego mówi. Przecież kurwa jak się przyjmowałeś, to mówiłeś, że robiłeś przy ociepleniach
...Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych nabywców mieszkań w nowoczesnych apartamentowcach.
Awatar użytkownika
Parael
rozkręca się
Posty: 86
Rejestracja: 18-10-2007, 14:33

Re: Budowlanka

27-11-2021, 15:07

535 pisze:
27-11-2021, 12:52
Zabawny artykuł. W telegraficznym skrócie. Robociarzowi trzeba płacić nawet 22 zyla za godzinę i to takiemu, który wykonuje najprostsze czynności...Faktycznie oburzające. 200 zyla dniówki za szpagaty w błocie, słońcu, deszczu i syfie. Nie rozumiem problemu. Ja w życiu nie zapłaciłbym nikomu ani grosza za najprostsze czynności. Przecież wystarczy kupić narzędzia i zrobić se samemu, zamiast pisać żałosne artykuły. Co prawda nic z tego nie mam, ale tak zupełnie bezinteresownie wybitnie mnie cieszy, że arystokracja dostaje po piździe. https://www.newsweek.pl/polska/spolecze ... ow/kxf7xvk Jeszcze sytuacja z dzisiaj. Rozbawiła mnie do łez. Przechodzę koło ocieplanego właśnie bloku. Słyszę i uszom nie wierzę. Szkolenie na rusztowaniu z zakresu najprostszej czynności. Przycinanie styropianu. I jeszcze druga sytuacja. Ta sama robota. Jeden do drugiego mówi. Przecież kurwa jak się przyjmowałeś, to mówiłeś, że robiłeś przy ociepleniach
...Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych nabywców mieszkań w nowoczesnych apartamentowcach.
Ano taka ta nasza polska rzeczywistość, dlatego nie ma co pierdolić zakasać rękawy i samemu robić. Mnie w przyszłym roku czeka wykończenie własnego mieszkania w podwrocławskiej mieścinie, i mimo że pierwotnie zakładałem że lazienki sie nie tykam to w obecnej rozwojowej sytuacji w naszym pięknym kraju wyglada na to że sam sie za to wezmę. Z zawodu jestem meblarz montażysta więc jakieś tam pojęcie mam o pracach budowlanych a czego nie wiem to mi internet i instruktaże youtubowe podpowiedzą.
Taka historyjka od kolegi sprzed kilku dni: jego jakiś tam sprawdzony majster za położenie paneli na 30 metrach zażyczył sobie póltora kafla gdzie materiał wyniósł 500 zyla z groszami. cenią się te majstry. Ponoć teraz mają żniwa i przerbierają w zleceniach. Jak ktoś ma dwie lewe ręce to będzie bulił.
Nekrosadystyczny Turbosperminator
shitshow
postuje jak opętany!
Posty: 646
Rejestracja: 15-10-2020, 13:48

Re: Budowlanka

27-11-2021, 15:13

Ułożenie kafelków to nie lot w kosmos...
Pogadaj z kimś kto sam robił, podpatruj innych w internetach i do dzieła! Satysfakcja gwarantowana.
We can't hear nothing
but propaganda and commercials, sermons and machine gun fire.
Awatar użytkownika
Parael
rozkręca się
Posty: 86
Rejestracja: 18-10-2007, 14:33

Re: Budowlanka

27-11-2021, 15:17

shitshow pisze:
27-11-2021, 15:13
Ułożenie kafelków to nie lot w kosmos...
Pogadaj z kimś kto sam robił, podpatruj innych w internetach i do dzieła! Satysfakcja gwarantowana.
Wiadomka, kafelki, zabudowa stelaża wc karton gipsem i reszta pierdół da się zrobić, trza tylko chcieć.
Nekrosadystyczny Turbosperminator
535

Re: Budowlanka

27-11-2021, 15:52

Nie ma nic nagannego w tym, że ktoś nie chce, nie umie, czy po prostu ma w dupie brudzenie sobie rąk. Natomiast wszechobecne stękanie w tych wszystkich artykulikach mnie zawsze podgrzewa. Same dzieci je piszą? Przecież na tym zdaje się polega dorosłe życie. Chcesz mieć to płać, albo rób sam. Zamiast jęczeć i biadolić. Płyta osb kosztuje trzysta złotych ? To nie buduj z płyty. Nawiasem mówiąc śledzę malopolskie nieruchomości jest wrażenie, że ludzie mają kasę. Wystarczy rozejrzeć się co jest budowane. Chyba nie wszyscy są nieświadomymi idiotami, którzy nie potrafią przewidzieć, że chałupy dwieście metrów nie zamkną za 350k ze wszystkim.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Budowlanka

30-11-2021, 15:58

Mniejszego chyba jeszcze tu nie było
https://innpoland.pl/173355,mikrokawalerka-2-5-m2
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2562
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Budowlanka

30-11-2021, 16:15

Od lat funkcjonuje w Krakowie lokal o takim metrażu.
Celem życia nie jest przeżycie.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2562
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Budowlanka

30-11-2021, 16:16

535 pisze:
19-11-2021, 17:37
Trochę reklamy, ale sporo bezlitosnej rzeczywistości.
Bdb film.
Celem życia nie jest przeżycie.
535

Re: Budowlanka

30-11-2021, 21:08

empir pisze:
30-11-2021, 15:58
Mniejszego chyba jeszcze tu nie było
https://innpoland.pl/173355,mikrokawalerka-2-5-m2
To jest upadek. Tylko nie jestem pewien czyj. Tych, którzy sprzedają, czy tych, którzy kupują. Najlepsze jest jednak to, że gdy ruszyć w teren to ciężko znaleźć małą chałupę. Ludziska idą ze skrajności w skrajność. Wczoraj przeglądając oferty trafiłem na coś takiego. Salon z kominkiem plus kuchnia....190m2. https://www.otodom.pl/pl/oferta/rezyden ... 4ee8m.html
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Budowlanka

30-11-2021, 21:15

Ja jebie 8,5 mln złotych nawet uwzględniając metraż domu i działki to szaleństwo . Ten kto robił zdjęcia do tej oferty powinien dostać order uśmiechu. 2 zdjęcia z środka domu reszta zupełnie z dupy. Mistrzostwo:)

Uwzględniłem opis materiałów zawartych w opisie, dach, powierzchnię domu, standard wykończenia i ceny robocizny w regionie. Z 2,5 mln jest sam dom warty+ działka(1 ml)= 3,5 mln złotych ale kurwa nie 8,5 mln. ładnie kogoś pojebało.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Budowlanka

30-11-2021, 21:36

tomaszm pisze:
30-11-2021, 21:15
Ja jebie 8,5 mln złotych nawet uwzględniając metraż domu i działki to szaleństwo . Ten kto robił zdjęcia do tej oferty powinien dostać order uśmiechu. 2 zdjęcia z środka domu reszta zupełnie z dupy. Mistrzostwo:)

Uwzględniłem opis materiałów zawartych w opisie, dach, powierzchnię domu, standard wykończenia i ceny robocizny w regionie. Z 2,5 mln jest sam dom warty+ działka(1 ml)= 3,5 mln złotych ale kurwa nie 8,5 mln. ładnie kogoś pojebało.
Może na następny black week będzie promocja :facepalm:
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9637
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Budowlanka

01-12-2021, 16:58

Obrazek
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10420
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

01-12-2021, 17:05

uglak pisze:
01-12-2021, 16:58
Obrazek
Co mnie rozwala w tym miejscu to to, ze niektorzy mowia ze na weekend spoko, a ja nie widze tam nawet miejsca na rzeczy z duzego plecaka.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3878
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Budowlanka

01-12-2021, 18:01

na jaki kurwa weekend ?! ja miałbym tam klaustrofobię żeby się tylko wysrać, a wy mi tu o spaniu przez jedną-dwie noce mówice....
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Budowlanka

01-12-2021, 20:42

Kurwa sfinalizowałem dzisiaj zakup okien. rolet, żaluzji fasadowych, -nie pytajcie ile to kosztowało, kurwa - najgorsze ,że na tym polu mimo względów w budowlance ,boli jak skurwysyn. Ide płakać w koc. Kurwa.. niech który mi poda chustęczkę.. a pfuuu
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Budowlanka

02-12-2021, 11:25

Brac kredyty panowie, idzie dobro
Obrazek
woodpecker from space
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Budowlanka

04-12-2021, 01:20

Coś o marżach.
Przy okazji video z megabrzydkimi lepiankami w Krakowie.

https://spidersweb.pl/bizblog/ile-dewel ... u-analiza/
535

Re: Budowlanka

04-12-2021, 10:35

Żadne zaskoczenie. Chyba każdy już się zdążył zorientować, że w cenie pierdolnika apartamentu można mieć bardzo przyzwoity domek za miastem. Co prawda codzienne dojeżdżanie do teatru, kina, czy muzeum może być żmudne i nudne, ale za to jest duża szansa na normalne życie.
ODPOWIEDZ