POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 15:43

To to nawet szkoda strzępić ryja. Zrozumiałbym gdyby taki numer odwaliła Lewica, bo można by to sobie tłumaczyć jakimś tajnym załącznikiem do paktu Kaczyński-Czarzasty, ale Platforma? Mówiłem, że oni się pozabijają na własnych sznurówkach, ale nie sądziłem, że zrobią to w momencie kiedy będą mieć na nogach japonki...
Guilty of being right
535

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 16:12

W kiblu się ktoś zatrzasnął, czy wyjechali na wakacje? Nieudolni utrwalacze popisowskiego systemu. Porzućcie wszelką nadzieję naiwniacy. Nikt nikogo od koryta tutaj nie będzie odrywał. Tu ludzie kredyty mają. I lizingi. :D
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14748
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 16:13

A tymczasem poseł mularczyk zainkasował za ciężką pracę w neoKRS:

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 17:26

trup pisze:
28-05-2021, 15:43
Obraz nędzy i rozpaczy.
E tam. Po prostu POPiS.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3374
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:08

kurwa, zabijcie mnie

Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:12

szczylun pisze:
28-05-2021, 21:08
kurwa, zabijcie mnie

Jak nie głosowałeś na to ścierwo, to Cię nie zabiję. :D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:18

Dajcie link do tego
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:25

To jakiś dubler czy "prezydent" się naćpał?
PLASTIK NIE JEST METALEM
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3374
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:32

Mama go kochała, a ojciec mu do wanny wchodził
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:34

bartwa pisze:
28-05-2021, 21:25
To jakiś dubler czy "prezydent" się naćpał?
Jakbyś był ruchany w kuper przez Kaczora, to też byś ćpał, żeby jakoś żyć. :D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:35

Dzieki, a masz link tylko do tego demo vo wkleiłeś bo to epickie
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: POlitykowanie

28-05-2021, 21:39

Kantor się w grobie przewraca. Mam nadzieję, że odpowiedzialny za ten gnój w przyszłości nie znajdzie pracy nawet jako kanar. https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/kr ... q,3796b4dc
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14748
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

29-05-2021, 00:57

szczylun pisze:
28-05-2021, 21:08
kurwa, zabijcie mnie

Ążej - człowiek który grał Prerzydenta
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
535

Re: POlitykowanie

29-05-2021, 06:45

Tymczasem padło pytanie zasadnicze.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POlitykowanie

29-05-2021, 22:28

Obrazek
Nowa Polka babci

W Rzeszy jak widać też stabilnie. Co prawda Die Linke (czyli ichniejsza lewica) zaprotestowała, ale nikt inny na razie nie widzi żadnego problemu.
Guilty of being right
535

Re: POlitykowanie

29-05-2021, 22:33

uglak pisze:
29-05-2021, 22:28
Obrazek
Nowa Polka babci

W Rzeszy jak widać też stabilnie. Co prawda Die Linke (czyli ichniejsza lewica) zaprotestowała, ale nikt inny na razie nie widzi żadnego problemu.
Tylko co się stało ze "starą"? Głupie pytanie. Ach ta słynna niemiecka chemia gospodarcza.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

30-05-2021, 10:39

uglak pisze:
29-05-2021, 22:28
Obrazek
Nowa Polka babci

W Rzeszy jak widać też stabilnie. Co prawda Die Linke (czyli ichniejsza lewica) zaprotestowała, ale nikt inny na razie nie widzi żadnego problemu.
Wszyscy wiemy do czego zdolni są Niemcy gdy im tylko trochę poluzować.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

30-05-2021, 12:51

Mateusz Kijowski pisze: Drogi Adamie,

(Pozwalam sobie tak się do Ciebie zwrócić, bo tak się do siebie zwracaliśmy, kiedy prowadziliśmy u Ciebie nocne Polaków rozmowy.)

Wierzę, że wartości, które spowodowały, że się spotkaliśmy i polubiliśmy, nadal są dla nas obu ważne. Co prawda rok temu napisałeś, że nie znajdziesz w najbliższym czasie okienka, żeby ze mną porozmawiać, ale to na pewno wynikało z Twojego napiętego harmonogramu w obronie polskiej demokracji i wolnych mediów.

Piszę do Ciebie dzisiaj, bo podziwiam Twoje wczorajsze wystąpienie w obronie białoruskiego opozycjonisty, Romana Protasiewicza, który został zatrzymany w bezprecedensowej akcji-prowokacji policji politycznej, który jest bity i poniżany, który stał się symbolem walki o Wolną Białoruś.

Podziwiam, ale martwię się i trochę dziwię, że w tym samym czasie nie zauważasz tego, co się dzieje w Twoim kraju, w Polsce.

Tutaj też toczy się walka o praworządność, o wolność, o demokrację.

Kiedyś Ty walczyłeś o te wartości w Polsce. Dzisiaj inni prowadzą tę walkę i liczą na Twoje wsparcie. Wsparcie oparte na doświadczeniu, na świadomości, na przywiązaniu do wartości. Mam zaszczyt i przyjemność z takimi ludźmi być na ulicach Warszawy i innych miast Polski od prawie sześciu lat.

Z tego powodu zostałem oskarżony przez podległą reżimowi prokuraturę. Zostałem oskarżony o przywłaszczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych i o poświadczenie nieprawdy w dokumentach finansowych. Zostałem skazany nie za przywłaszczenie, ale za te nieszczęsne dokumenty – sąd I instancji uznał, że nic nie przywłaszczyłem. Wczoraj odbyła się apelacja. Twoja Gazeta nie była zainteresowana, co się dzieje ze mną, którego kiedyś niemal nosiliście na rękach.

Wiem, mam szczęście. W Białorusi skazują działaczy opozycji nie za organizowanie opozycyjnych demonstracji, ale za posiadanie narkotyków, prostytucję, stręczycielstwo… skazują ich na lata bezwzględnego więzienia w obozach pracy.

Mnie nie oskarżono o te przykre rzeczy i nie jestem zamknięty w obozie. Ale oskarżono mnie z takich samych powodów. Bo miałem czelność wystąpić przeciwko władzy.

Kiedyś wielu chciało stać obok mnie. Robili sobie ze mną zdjęcia i walczyli, kto będzie stał bliżej mnie w obiektywach kamer. Dziennikarze bili się o wywiad ze mną. Dzisiaj nikt nie jest zainteresowany rozmową.

Drogi Adamie,

Szanuję Twoje dokonania z czasów PRL-u. Doceniam Twoje działania w obronie opozycjonistów w całym świecie dzisiaj. Stoję obok Ciebie, kiedy walczysz o Romana Protasiewicza podobnie, jak wtedy, kiedy walczyłeś w sprawie Michaiła Chodorkowskiego.

Mam jednak jedno pytanie – czy zawsze stajemy w obronie wartości uniwersalnych? Czy może są osoby, które celowo wykluczamy z przestrzeni publicznej?

Jako przyjaciel na pewno jesteś zainteresowany co się u mnie dzieje. Otóż od czterech lat nie mogę znaleźć żadnego źródła utrzymania. Wysyłam liczne zgłoszenia do pracy w obszarach, w których przez lata pracowałem, a także na stanowiska, do których większość z nas ma kwalifikacje, jak kasjer, kierowca, kurier – nie otrzymuję żadnej odpowiedzi. Bo odważyłem się wystąpić przeciwko władzy.

Ty wiesz, czym jest wilczy bilet. Wiesz, bo Twoja Agora zatrudniła Lesława Maleszkę, kiedy udowodniono mu współpracę ze służbami PRL-u.

Wobec mnie nie znaleźliście tego poziomu współczucia czy zrozumienia. Wspólny przyjaciel rozmawiał jakieś trzy lata temu o możliwości zatrudnienia mnie u Was z Jarkiem Kurskim (pracowałem w Gazecie w latach 1991-1994). Nie dało się. Moja twarz na całą pierwszą stronę GW z 19 grudnia 2015 – pokazana w grafice powyżej – nie ma tu nic do rzeczy.

Nie dało się. Co robić? Są sprawy ważne i ważniejsze. Jak widać do tych drugich się nie zakwalifikowałem.

Kiedy napisałem do Ciebie kilka miesięcy temu prywatnie list zamknięty, nie odpowiedziałeś. Dlatego piszę do Ciebie list otwarty w nadziei, że go przeczytasz.

Z wyrazami nieustającego szacunku,
Twój przyjaciel, Mateusz Kijowski
Pamiętacie go jeszcze? Nic bardziej żałosno-śmiesznego w tym tygodniu nie przeczytacie :D

http://mateuszkijowski.naczatach.pl/202 ... #more-1946
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ