ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:39

Hatefire pisze:
07-07-2021, 16:34
Zastosowane metody świadczą, że owszem miał. Telepatą nie jestem i w myślach nie czytam, ale jak się stosuje takie metody i widząc ich skutki kontynuuje się działania to znaczy że się je akceptuje i uznaje za pożądane.
Czyli planował ludobójstwo ale zamiast kuli w łeb wybrał znacznie bardziej perfidną metodę - katolicką szkołę :)

Co miał właściwie zrobić rząd Kanady z tymi Indianami ? Pozwolić im ot tak sobie żyć poza prawem, bez znajomości kultury czy języka ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:40

535 pisze:
07-07-2021, 16:35
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:25
A tam poza tym to ja tutaj nie mam żadnej misji. Po prostu krytykuje głupoty które niektórzy zwyczajnie pierdolą :)
Wiesz, że to krytyka z pozycji osoby siedzącej na kolanach degenerata w sukience? Wypada dużemu chłopcu siedzieć u mężczyzny na kolanach?
Przecież to ty latasz po forum i użalasz się jak to Ci Kościół w Polsce dokucza :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:43

Wiesz że są inne sposoby na edukację dzieci niż odbieranie ich rodzicom, wywożenie setek km dalej i zamykanie w de facto umieralniach?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:45

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:40
535 pisze:
07-07-2021, 16:35
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:25
A tam poza tym to ja tutaj nie mam żadnej misji. Po prostu krytykuje głupoty które niektórzy zwyczajnie pierdolą :)
Wiesz, że to krytyka z pozycji osoby siedzącej na kolanach degenerata w sukience? Wypada dużemu chłopcu siedzieć u mężczyzny na kolanach?
Przecież to ty latasz po forum i użalasz się jak to Ci Kościół w Polsce dokucza :)
Ķłamczuszek. Daj przykład, bo ja mam jednak pewność, że to ty prowadzisz swą kościelną misję w wielu tematach. Rozumiem, że boli cię, gdy wytknąć słabości i ewidentne kurestwa twojego środowiska, które nie może oderwać się od wspólnej sakwy.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:46

Hatefire pisze:
07-07-2021, 16:43
Wiesz że są inne sposoby na edukację dzieci niż odbieranie ich rodzicom, wywożenie setek km dalej i zamykanie w de facto umieralniach?
Ja wiem ale widocznie rząd Kanady był innego zdania.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:46

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 14:35
@judasz
Po pierwsze: artykuł nie negował winy Kościoła w postaci zaniedbań czy tego że wśród kard byli ludzie ewidentnie pojebani. Sam nawet o tym wspomina. Mówimy tutaj o tym że intencją Kościoła nie było ludobójstwo.
Ludobójstwo nie było tu zasadniczo niczyją intencją. Etnobójstwo już tak, i na to Kościół pisał się entuzjastycznie.
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 14:35
Po drugie: sam wykazałeś że wszystkie działania wymierzone w wykorzenienie kulturowe to sprawa rządu.
Nie. Rząd wyznaczył cele, natomiast większość samych działań realizowana była przez Kościoły, głównie KRK.
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 14:35

A teraz się będę czepiał :
O ile mi wiadomo, jak dotąd we wszystkich przypadkach, gdzie szczątki przebadano, znajdowano DZIECI. Pierdolenie jak powyżej będzie miało rację bytu, gdy zostaną znalezione szczątki osób dorosłych.
A chwilę wcześniej :
Miały, gdy umierali pracownicy szkoły, zakonnice i księża. W nieoznaczonych dołach zakopywano jedynie ciała dzieci
No to w końcu jak ?
W grobach oznaczonych znajdowano dorosłych, czego zresztą się spodziewano, bo przecież były oznaczone i zazwyczaj było wiadomo, kto tam leży. W nieoznaczonych - dzieci. W szkolnych raportach nader często te dzieci figurowały często (jeśli w ogóle) tylko jako cyfry, nieraz nawet (około 1/4 przypadków) bez wskazania płci, nie mówiąc o tożsamości.
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 14:35
Śmiertelność z powodu chorób zakaźnych w rezerwatach nie była nawet zbliżona do tej w przepełnionych szkołach.
Czyli jaka ? Konkrety poproszę.
Wstępnie; nie zacząłem interesowac sie tym tematem od czasu ostatnich sensacyjnych doniesień, tylko czytam na ten temat od dawna, korzystajac z książek i papierowych periodyków typu "Tawacin", stąd wielu danych nie mam od ręki do podlinkowania. Pamiętam, że wątek szokującej dla skadinąd obytych ze śmiercią Indian śmiertelności dzieci w tych szkołach (w Kanadzie i USA) przewijał sie nieodmiennie. https://www.cpha.ca/tb-and-aboriginal-people - tu masz zestawienie śmiertelności związanej z gruźlicą i różnica jest ogromna, co nie jest zresztą dziwne, jeśli weźmiesz pod uwagę warunki, czyli stłoczenie, niedożywienie, bicie i ciągły stres, spośród których wszystkie sprzyjaja zarówno rozprzestrzenianiu się chorów, jak i zaostrzeniu iprzebiegu - a przeciez mamy jeszcze skutki przemocy, kończące się fatalnie ucieczki i samobójstwa.
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 14:35
Skąd w czasie tworzenia tych szkół Kościół miał wiedzieć że finansowanie na nic nie wystarczy i że intencje władz są jakie są ?
Intencje były jawne i jasne. Coś takiego jak "wrazliwośc kulturowa" wówczas nie istniało, zatem projekt brutalnego wykorzenienia przez zerwanie więzi między pokoleniami i zamiar "zabicia Indianina, by ocalić człowieka" ogłaszany był głośno i z dumą. A przypomnę, że mówimy o epoce, w której zdawano sobie już przeciez sprawę z wartości i ważności kultury i języka -świadczy o tym choćby polska literatura poruszająca temat prowadzonych przez zaborców germanizacji i rusyfikacji, czyli procesów o bardzo łagodnym i powściagliwym charakterze w zestawieniu z tym, na udział w czym zgodził się KRK w Kanadzie.
Ostatnio zmieniony 07-07-2021, 16:50 przez WaszJudasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:49

535 pisze:
07-07-2021, 16:45
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:40
535 pisze:
07-07-2021, 16:35


Wiesz, że to krytyka z pozycji osoby siedzącej na kolanach degenerata w sukience? Wypada dużemu chłopcu siedzieć u mężczyzny na kolanach?
Przecież to ty latasz po forum i użalasz się jak to Ci Kościół w Polsce dokucza :)
Ķłamczuszek. Daj przykład, bo ja mam jednak pewność, że to ty prowadzisz swą kościelną misję w wielu tematach. Rozumiem, że boli cię, gdy wytknąć słabości i ewidentne kurestwa twojego środowiska, które nie może oderwać się od wspólnej sakwy.
Że 3 dni temu. Ja o jasiu kapeli a ty nagle wyjeżdżasz z tanim artykułem z oko.press o Rysiu. Co cie boli biskup organizacji która podobno Cię nie obchodzi ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:50

@Bloodcult

No był innego zdania, kościół też był innego zdania, dlatego chętnie rządowi pomógł w jego planach i dlatego mówimy dziś o de facto ludobójstwie na Pierwszych Narodach.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:52

@Lukass

Kolego Lukass w kwestii formalnej. Etnobójstwo to też ludobójstwo. Nie wiem skąd to dziwne rozróżnienie. Funkcjonuje w ogóle taki termin i czym by się to miało różnić od ludobójstwa?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 16:59

Funkcjonuje, różnica jest o dziwo nawet dobrze wyjaśniona na polskiej wiki. Spełnia w zasadzie funkcję ludobójstwa, bo likwiduje grupę etniczną, tyle że fizyczna eksterminacja nie jest głównym środkiem, który temu służy i jej zakres może być zminimalizowany.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 17:05

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:49
535 pisze:
07-07-2021, 16:45
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:40


Przecież to ty latasz po forum i użalasz się jak to Ci Kościół w Polsce dokucza :)
Ķłamczuszek. Daj przykład, bo ja mam jednak pewność, że to ty prowadzisz swą kościelną misję w wielu tematach. Rozumiem, że boli cię, gdy wytknąć słabości i ewidentne kurestwa twojego środowiska, które nie może oderwać się od wspólnej sakwy.
Że 3 dni temu. Ja o jasiu kapeli a ty nagle wyjeżdżasz z tanim artykułem z oko.press o Rysiu. Co cie boli biskup organizacji która podobno Cię nie obchodzi ?
Synku nie udawaj. Pisałeś kiedys, że ryś to twój kumpel, więc chciałem ci trochę dokopać. Poza tym zestawienie przez ciebie jednego śmiecia z drugim śmieciem wydało mi się zabawne i adekwatne w tamtej sytuacji, bo z tego co pamiętam, to ty zareagowałeś jasiem na czyjeś bluzgi w kierunku twoich kolegów. Także konekst wyklucza moje bieganie i użalanie się. Poza tym wiesz. Mnie osobiście klecha może skoczyć na warsztat. Nie nadstawię drugiego policzka. Wkurwiające jest jednak podbieranie ze świnki skarbonki. W końcu vat i akcyzę jednak cały czas płacę. Apeluję zatem o precyzję i pisanie prawdy. Prawda cię wyzwoli, synek.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 17:07

@Bloodcult

No ok rozumiem. Natomiast pod względem prawnym nawet nikt nie musi umrzeć żeby mieć do czynienia z ludobójstwem wystarczy np odbierać dzieci właśnie byle w określonym celu. Natomiast jako definicja z dziedzin pozaprawnych faktycznie dobrze opisuje pewien charakterystyczny modus operandi.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 19:36

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:39
Co miał właściwie zrobić rząd Kanady z tymi Indianami ? Pozwolić im ot tak sobie żyć poza prawem, bez znajomości kultury czy języka ?
Wszyscy oni mieli kulturę i język, o co Ci chodzi? To właśnie działania rządu i KRK miały za zadanie ich tego pozbawić.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 19:48

WaszJudasz pisze:
07-07-2021, 19:36
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:39
Co miał właściwie zrobić rząd Kanady z tymi Indianami ? Pozwolić im ot tak sobie żyć poza prawem, bez znajomości kultury czy języka ?
Wszyscy oni mieli kulturę i język, o co Ci chodzi? To właśnie działania rządu i KRK miały za zadanie ich tego pozbawić.
Opowiadasz głupoty. Wszyscy nie posiadający kultury biskupów z kraju leżącego między Bugiem , a Odrą powinni się nawrócić, względnie zabić. Tylko te dwie opcje wchodzą w grę.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 19:52

Słuszna uwaga, zapędziłem się.

Swoją drogą - przyszło mi jeszcze na myśl, że autor wklejonego przez Bloodculta paszkwila też zapędził się tak daleko, że chyba nie zauważył, że malując obraz nazwyczajnych trudności kadrowo-organizacyjno-ekonomicznych, przed jakimi stał kanadyjski rząd, niechcący narysował obrazek, z którego wnika, że gdyby nie entuzjazm Kościołów, głównie KRK, to do realizacji tego chorego pomysłu i całego tego koszmaru najprawdopodobniej nigdy by nie doszło i Indian zostawiono by w spokoju.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 20:20

Ja w ogóle chciałbym odtworzyć tok myślowy, który nakazał Szanownemu Koledze Bloodcultowi wrzucić ten tekst. Założeniem była chyba obrona KK wobec zarzutów, względnie próba niuansowania odbioru wydarzeń z Kanady. Tymczasem tam np takie kwiatki:
Teraz mówi się: Pierwsze Narody. Coś jak z Gry o Tron.
Oprócz nich mieszkają też Inuici, czyli Eskimosi. Pojęcia nie mam, czym się od Indian różnią, z ryja są tacy sami.
Koleś próbując bronić zbrodniczych praktyk o podłożu rasistowskim, leci chamskimi rasistowskimi grepsami. No naprawdę mistrz intelektu. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 21:00

Tekst Bloodculta wzbudza kilka wątpliwości, ale też przybliża niektóre tematy, powszechna obecność kar cielesnych również wśród białych, różnorodność plemion indiańskich, olbrzymi teren kanady, współwinę za te wydarzenia rządu i urzędników nie tylko Krk, bo teraz się szuka jednego winnego.

Pewnie niektórych boli, że postępowi kanadyjczycy uznawali indian za podludzi, ale nie tylko ich, ròwnież chińczyków czy japońców, chociaż tamci i tak mieli znacznie lepiej.

Jeszcze przypomnę amerykańskie kawały o polakach. Czy to byli podludzie chociaż z białej rasy, a wcześniej irlandczycy?
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 21:04

Medard pisze:
07-07-2021, 21:00
Tekst Bloodculta wzbudza kilka wątpliwości, ale też przybliża niektóre tematy, powszechna obecność kar cielesnych również wśród białych
Szkoda, że pomija ciekawy niuans: już pierwsi misjonarze - w tym jezuici, o których wspomina - zaobserwowali, że tak powszechne w ich czasach kary cielesne wobec dzieci nie były stosowane... przez Indian, którzy może i skalpy ściągali entuzjastycznie, ale bicie dzieci uważali za barbarzyństwo.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 21:06

Mówiłem, że przysłali tutaj jakiegoś pierwszego lepszego niezbyt lotnego praktykanta. Ewidentny kryzys w kadrach.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 21:12

WaszJudasz pisze:
07-07-2021, 21:04
Medard pisze:
07-07-2021, 21:00
Tekst Bloodculta wzbudza kilka wątpliwości, ale też przybliża niektóre tematy, powszechna obecność kar cielesnych również wśród białych
Szkoda, że pomija ciekawy niuans: już pierwsi misjonarze - w tym jezuici, o których wspomina - zaobserwowali, że tak powszechne w ich czasach kary cielesne wobec dzieci nie były stosowane... przez Indian, którzy może i skalpy ściągali entuzjastycznie, ale bicie dzieci uważali za barbarzyństwo.
Ale biali wtedy stosowali, przecież nie wzorowali się na kulturze indian, chcieli ich dostosować do siebie, jak amerykany i angole chcą, żebyśmy klęczeli blm, nie wiem czemu inni mają przepraszać za bestialstwo anglosasòw.
Die Welt ist meine Vorstellung.
ODPOWIEDZ