ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9645
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 21:15

Bloodcult pisze:
06-07-2021, 22:24
''Nie najlepsze wyniki działalności tego typu szkół wywołały w końcu reakcje Kościoła katolickiego, czego rezultatem stało się opublikowanie w 1959 r. przez oblatów raportu pt. Residential Education for Indian Acculturation, który doprowadził w dziesięć lat później do rozdziału dotychczasowego partnerstwa w edukacji młodzieży indiańskiej Kościołów i rządu federalnego, a w sumie powolnego zsekularyzownia szkolnictwa indiańskich dzieci, wraz ze zmniejszeniem liczby tych szkół, oraz po 1972 r. powolnego przechodzenia szkół pod opiekę rządów prowincjonalnych. Jednak niewiele poprawiło to sytuację samych przymusowo uczonych tam dzieci ''
A, to już perełka. Wynika z niej- UWAGA – że to Kościół katolicki alarmował i przyczynił się do demontażu systemu. Tak, ten Kościół, z którego teraz robi się w mediach oprawcę.
Wynika też, że pod opieką państwa, wcale nie było lepiej. Ale państwo w mediach jakoś mniej w roli oprawcy występuje.
"1972: Wyprzedzając koniec szkół rezydencjalnych, Departament Spraw Indiańskich nakazuje zniszczenie wszystkich akt personalnych Indian, wliczając w to akty własności. W wyniku tego, własność ziemi oraz genealogia niezliczonych rodzin indiańskich zostaje zniszczona, podważając roszczenia do indiańskiej ziemi."
No, własność, własnością, ale akta poszły z dymem. To bardzo ciekawe, bo teraz o niechęć udostępnienia akt, ich niszczenie i zaniedbania w ich prowadzeniu – oskarża się Kościół.
"Większość indiańskich szkół rezydencjalnych została zamknięta lub przekazana do zarządzania przez lokalne rady. Nie mniej jednak, wiele aktów wykorzystywania i zbrodni przeciwko dzieciom ma nadal miejsce, z rąk indiańskiego personelu."


@WaszJudasz: dla pełnego obrazu możesz odnieść się jeszcze do powyższej części?
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:25

WaszJudasz pisze:
07-07-2021, 19:36
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 16:39
Co miał właściwie zrobić rząd Kanady z tymi Indianami ? Pozwolić im ot tak sobie żyć poza prawem, bez znajomości kultury czy języka ?
Wszyscy oni mieli kulturę i język, o co Ci chodzi? To właśnie działania rządu i KRK miały za zadanie ich tego pozbawić.
O to że nie znali ani kultury Kanady ani żadnego z języków urzędowych.

Obowiazek szkolny jest w każdym cywilizowanym kraju. Nie ma też nakazów prowadzenia zajęć dla każdej z istniejących mniejszości. Kanada nie jest tu wyjątkiem.

Z resztą wielokrotnie asymilowano różne grupy etniczne i nie zawsze kończyło się jak w Kanadzie. Kościół też prowadził wiele ze szkół misyjnych i nie było tam mowy o etnobójstwie.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:28

535 pisze:
07-07-2021, 21:06
Mówiłem, że przysłali tutaj jakiegoś pierwszego lepszego niezbyt lotnego praktykanta. Ewidentny kryzys w kadrach.
Może napisz coś na temat a nie tylko stękasz jaki to ja niby głupi jestem. Wysil się trochę co?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:32

Hatefire pisze:
07-07-2021, 20:20
Ja w ogóle chciałbym odtworzyć tok myślowy, który nakazał Szanownemu Koledze Bloodcultowi wrzucić ten tekst. Założeniem była chyba obrona KK wobec zarzutów, względnie próba niuansowania odbioru wydarzeń z Kanady.
Tok rozumowania jest taki że jak pierdolisz głupoty że to ludobójstwo przeprowadzone przez Kościół to pokazałem m.in Tobie i paru innym że sytuacja jest znacznie bardziej skomplikwana niż prostackie memy o hokeju. Jak widać pomogło bo z z ludobójstwa przeszedłeś na etnobójstwo a z "umyślego" na "brali udział".
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:32

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:28
535 pisze:
07-07-2021, 21:06
Mówiłem, że przysłali tutaj jakiegoś pierwszego lepszego niezbyt lotnego praktykanta. Ewidentny kryzys w kadrach.
Może napisz coś na temat a nie tylko stękasz jaki to ja niby głupi jestem. Wysil się trochę co?
Przecież to co napisałeś powyżej, każdy kulturalny człowiek musi pozostawić bez komentarza. To jest oznaka twej katolskiej mądrości?
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:37

To napisz coś mądrego w temacie dyskusji. Rzucasz jedynie banały z pod budki z piwem.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:38

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:37
To napisz coś mądrego w temacie dyskusji. Rzucasz jedynie banały z pod budki z piwem.
Abstrahując już od tej konkretnej sprawy ciekawe, że nigdy nikogo nie bronisz, prócz kościoła i jego urzędników. Nawet w sytuacjach beznadziejnych. Przypadek? Bardzo zastanawiający. W normalnej dyskusji dostałbyś miękkiego kopa za drzwi. Tutaj jest to utrudnione,
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:41

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:37
To napisz coś mądrego w temacie dyskusji. Rzucasz jedynie banały z pod budki z piwem.
*spod
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:45

Jakbym dostał kopa za drzwi to byś za mną poleciał dokładnie tak jak łazisz za mną w każdym temacie (do tego sam poruszasz temat Kościoła bez przerwy). Ty, nie ja :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:48

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:45
Jakbym dostał kopa za drzwi to byś za mną poleciał dokładnie tak jak łazisz za mną w każdym temacie (do tego sam poruszasz temat Kościoła bez przerwy). Ty, nie ja :)
Bredzisz synek. Nic innego nie robisz tylko próbujesz ewangelizować. Przypominam synku, że nie ma dyskusji z osobnikami , którym nasienie rysia uszkodziło głowę, a niestety wszystko wskazuje na to , że właśnie kimś takim jesteś. Nawet mi ciebie nie szkoda. Natomiast warto ci to nieustannie przypominać.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10128
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:51

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:32
Tok rozumowania jest taki że jak pierdolisz głupoty że to ludobójstwo przeprowadzone przez Kościół to pokazałem m.in Tobie i paru innym że sytuacja jest znacznie bardziej skomplikwana niż prostackie memy o hokeju. Jak widać pomogło bo z z ludobójstwa przeszedłeś na etnobójstwo a z "umyślego" na "brali udział".
Nie przeszedłem. Przecież wyraźnie napisałem, że etnobójstwo to nie jest kategoria prawna i działania, które opisuje również mieszczą się dyspozycji ludobójstwa. Wiesz że branie udziału i umyślność to nie jest stopniowanie tego same pojęcia i nie wiem jak jedno wyklucza drugie. Można brać udział w przestępstwie i robić to umyślnie. Ty w ogóle czytasz co ludzie piszą? Czy może czytasz a nie rozumiesz?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:53

Halo, 535, tu ziemia. Dyskusja jest o Indianach w Kanadzie a nie o tym co sobie o mnie myślisz.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:58

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:53
Halo, 535, tu ziemia. Dyskusja jest o Indianach w Kanadzie a nie o tym co sobie o mnie myślisz.
Nie panie sprytny. Dyskusja jest o tym, że ktoś cię bardzo skrzywdził, a ty nie potrafiłeś się przed tym obronić i teraz próbujesz się tutaj mścić za swą ułomność, serwując te wszystkie mało śmieszne katolskie historyjki. Idź do lekarza, albo zgłoś gwałt na swym umyśle milicji.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 22:58

Hatefire pisze:
07-07-2021, 22:51
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:32
Tok rozumowania jest taki że jak pierdolisz głupoty że to ludobójstwo przeprowadzone przez Kościół to pokazałem m.in Tobie i paru innym że sytuacja jest znacznie bardziej skomplikwana niż prostackie memy o hokeju. Jak widać pomogło bo z z ludobójstwa przeszedłeś na etnobójstwo a z "umyślego" na "brali udział".
Nie przeszedłem. Przecież wyraźnie napisałem, że etnobójstwo to nie jest kategoria prawna i działania, które opisuje również mieszczą się dyspozycji ludobójstwa. Wiesz że branie udziału i umyślność to nie jest stopniowanie tego same pojęcia i nie wiem jak jedno wyklucza drugie. Można brać udział w przestępstwie i robić to umyślnie. Ty w ogóle czytasz co ludzie piszą? Czy może czytasz a nie rozumiesz?
Umyślność pozostaje w sferze domysłów bo działalność misyjna nie potwierdza że wszędzie tam gdzie Kościół to kończy się jak w Kanadzie.

Poza tym na samym początku pisałem że za same zaniedbania przy prowadzeniu tych szkół Kanada ma pełne prawo zbanować KK na swoim terenie i nadal to podtrzymuje.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 23:00

535 pisze:
07-07-2021, 22:58
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:53
Halo, 535, tu ziemia. Dyskusja jest o Indianach w Kanadzie a nie o tym co sobie o mnie myślisz.
Nie panie sprytny. Dyskusja jest o tym, że ktoś cię bardzo skrzywdził, a ty nie potrafiłeś się przed tym obronić i teraz próbujesz się tutaj mścić za swą ułomność, serwując te wszystkie mało śmieszne katolskie historyjki. Idź do lekarza, albo zgłoś gwałt na swym umyśle milicji.
Powiedział typ co kilka postów wyżej pisał historyjkę jak to w podstawówce zterroryzował dyrektora i dwóch wuefistów :D
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 23:04

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 23:00
535 pisze:
07-07-2021, 22:58
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:53
Halo, 535, tu ziemia. Dyskusja jest o Indianach w Kanadzie a nie o tym co sobie o mnie myślisz.
Nie panie sprytny. Dyskusja jest o tym, że ktoś cię bardzo skrzywdził, a ty nie potrafiłeś się przed tym obronić i teraz próbujesz się tutaj mścić za swą ułomność, serwując te wszystkie mało śmieszne katolskie historyjki. Idź do lekarza, albo zgłoś gwałt na swym umyśle milicji.
Powiedział typ co kilka postów wyżej pisał historyjkę jak to w podstawówce zterroryzował dyrektora i dwóch wuefistów :D
Kłamiesz. Ja nie mam starszego rodzeństwa, a opisywałem sytuację w osiedlowej szkole. Podejrzewam, że niezbyt oryginalną w latach osiemdziesiątych w dużych rozwijających się ośrodkach miejskich.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10128
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 23:04

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 22:58
Umyślność pozostaje w sferze domysłów bo działalność misyjna nie potwierdza że wszędzie tam gdzie Kościół to kończy się jak w Kanadzie.
Złapali kolesia na kradzieży Portugalii, ale w sferze domysłów pozostaje czy ukradł, ponieważ jak przez ostatnie 2 lata mieszkał w Belgii to miał tam czysta kartotekę. Poza tym jak już wyskakujesz z tym argumentem, to podobne rzeczy z udziałem kościoła działy się Australii, przepraszał kościół zresztą całkiem niedawno. Skoro sytuacja była niemal toczka w toczkę pod względem uwarunkowań i okoliczności i skończyło się jak w Kanadzie to hmmmm..., ten twój argument łatwo można odwrócić, co nie?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 23:16

Analogia nietrafiona :
Bo złapali kogoś nie na kradzierzy tylko jak na kradzież patrzył i to jeszcze w Portugalii a kary domagamy się o kolesia z Belgii bo ten nie przeprosił za kolesia z Portugalii.

Australia to właśnie dobry przykład - etniczna mniejszość w okcydentalnym kraju bardzo odległa kulturowo i etniczne. Na misjach w Afryce nie mamy doczynienia z etnobójstwem a właśnie próbujesz wmówić że to norma w działaniach KK.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 23:23

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 23:16
Analogia nietrafiona :
Bo złapali kogoś nie na kradzierzy tylko jak na kradzież patrzył i to jeszcze w Portugalii a kary domagamy się o kolesia z Belgii bo ten nie przeprosił za kolesia z Portugalii.

Australia to właśnie dobry przykład - etniczna mniejszość w okcydentalnym kraju bardzo odległa kulturowo i etniczne. Na misjach w Afryce nie mamy doczynienia z etnobójstwem a właśnie próbujesz wmówić że to norma w działaniach KK.
Pomijając twoją pankrokową ortografię, skąd pewność, że w Afryce kościółek jest kryształowy, ryś ci powiedział? Afryka dzika. Nie takie kurestwa mogą przechodzić. Raj dla wszelkiej maści degeneratów. Dasz sobie rękę uciąć, że afrykańscy misjonarze mają czyste ręce? Nie za bardzo się zaangażowałeś w rolę adwokata tych śmieci?
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10128
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ONKOLOGIA - Zbiór rakotwórczy II

07-07-2021, 23:27

Bloodcult pisze:
07-07-2021, 23:16
Australia to właśnie dobry przykład - etniczna mniejszość w okcydentalnym kraju bardzo odległa kulturowo i etniczne.
No właśnie dokładnie jak w Kanadzie. Czyli można stwierdzić, że takie działania są kościelną normą w okcydentalnych krajach wobec etnicznych mniejszości odległych kulturowo i etnicznie. No zajebista próba usprawiedliwienia.
Bloodcult pisze:
07-07-2021, 23:16
Na misjach w Afryce nie mamy doczynienia z etnobójstwem a właśnie próbujesz wmówić że to norma w działaniach KK.
Od początku całej tej dyskusji konsekwentnie twierdzę, że to co się działo w Kanadzie, przy czynnym, dobrowolnym, świadomym i bardzo znaczącym udziale kościoła, nosi znamiona ludobójstwa. Naprawdę nie wiem co ma do tego, że w Afryce akurat (lub może jeszcze nie wypłynęło) takiego syfu nie odpierdalali.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ