Duchowość, religia etc.

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Jesteś ateuszem?

TAK
67
52%
NIE
62
48%
 
Liczba głosów: 129
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 10:33

Heretyk pisze:napiszę tak - to jest temat na bardzo długą, spokojną rozmowę, na pewno nie na jakimś forum i w ogóle trzeba dużo wiedzieć, by się za to brać. tutaj i tak skończy się to jakimiś bluzgami albo debilizmami, zresztą już było wałkowane parę razy i chuj z tego wynikło. oczywiście można sobie oddać głos w ramach jakiejś tam zabawy, bo czemu nie, ale tylko tyle. wyniki w ogóle bardzo ciekawe
Pamietasz te moja dyskusje z plastkiem na te wlasnie tematy?
Nasum pisze:
Heretyk pisze:fajna dyskusja. naprawdę dobrze się to czyta. czekam na dalszy ciąg

Powiedziałbym, że jedna z najciekawszych, jakie ostatnio miały tu miejsce.
viewtopic.php?f=19&t=15205&p=1404435&hi ... a#p1404435" onclick="window.open(this.href);return false;

Da sie dlugo i spokojnie, nikt nikomu nie broni.
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 10:35

Triceratops pisze:
Heretyk pisze:napiszę tak - to jest temat na bardzo długą, spokojną rozmowę, na pewno nie na jakimś forum i w ogóle trzeba dużo wiedzieć, by się za to brać. tutaj i tak skończy się to jakimiś bluzgami albo debilizmami, zresztą już było wałkowane parę razy i chuj z tego wynikło. oczywiście można sobie oddać głos w ramach jakiejś tam zabawy, bo czemu nie, ale tylko tyle. wyniki w ogóle bardzo ciekawe
Pamietasz te moja dyskusje z plastkiem na te wlasnie tematy?
Nasum pisze:
Heretyk pisze:fajna dyskusja. naprawdę dobrze się to czyta. czekam na dalszy ciąg

Powiedziałbym, że jedna z najciekawszych, jakie ostatnio miały tu miejsce.
viewtopic.php?f=19&t=15205&p=1404435&hi ... a#p1404435" onclick="window.open(this.href);return false;

Da sie dlugo i spokojnie, nikt nikomu nie broni.
zupełnie o tym zapomniałem. fakt, było ciekawie.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 10:37

Nasum pisze:Może mi sie wydaje, ale jeszcze parę lat temu te wyniki byłyby inne. Sądzę, że za parę lat jak jeszcze tutaj ktoś zostanie, to światopogląd co poniektórych również może ulec zmianie, a przez to wyniki ankiety.
może tak, może nie. są ludzie których światopogląd nieustannie ewoluuje i są tacy, którzy mocno okopują się na swoich pozycjach i do końca życia będą już w coś wierzyć, albo i nie. trudno powiedzieć jacy tu przeważają
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3357
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 12:08

Triceratops pisze:
Heretyk pisze:napiszę tak - to jest temat na bardzo długą, spokojną rozmowę, na pewno nie na jakimś forum i w ogóle trzeba dużo wiedzieć, by się za to brać. tutaj i tak skończy się to jakimiś bluzgami albo debilizmami, zresztą już było wałkowane parę razy i chuj z tego wynikło. oczywiście można sobie oddać głos w ramach jakiejś tam zabawy, bo czemu nie, ale tylko tyle. wyniki w ogóle bardzo ciekawe
Pamietasz te moja dyskusje z plastkiem na te wlasnie tematy?
Nasum pisze:
Heretyk pisze:fajna dyskusja. naprawdę dobrze się to czyta. czekam na dalszy ciąg

Powiedziałbym, że jedna z najciekawszych, jakie ostatnio miały tu miejsce.
viewtopic.php?f=19&t=15205&p=1404435&hi ... a#p1404435" onclick="window.open(this.href);return false;

Da sie dlugo i spokojnie, nikt nikomu nie broni.
i nawet jest adekwatny filmik jak ateistka-robak zrywa katoliczce lancuszek, bo nie potrafi uszanowac czyjejs wiary
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9360
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 16:15

Triceratops pisze:Jester przeciez nikogo nie pyta czy jest katolikiem.
Otóż to! Gdybym chciał założyć sondę w takim kontekście o jakim pisze Lucass to pytanie brzmiałoby właśnie tak. Sonda oczywiście ma też swój kontekst, a dokładnie kontekst fora metalowego więc pytanie jest sformułowane idealnie.

Też się trochę spodziewałem odpowiedzi w stylu 'temat za trudny na forume' czy coś ale na szczęście wyniki anonimowej sondy są wolne od kręcenia i wstydu.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 18:22

hcpig pisze:
Triceratops pisze:Jester przeciez nikogo nie pyta czy jest katolikiem.
Otóż to! Gdybym chciał założyć sondę w takim kontekście o jakim pisze Lucass to pytanie brzmiałoby właśnie tak.
Co tez dalo pewien efekt, bo ukazalo, ze dla wielu pojecie duchowosci to tylko kwestia tego czy jest sie katolikiem czy nie.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 19:44

Zapytam z czystej ciekawości, bo w sumie to dla mnie egzotyczne i bardzo interesujące zagadnienie do tych wierzących: W CO WIERZYCIE? Pytami poważnie, bez szyderstwa, oceniania i tego typu rzeczy.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4048
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Duchowość, religia etc.

05-07-2018, 21:01

Triceratops pisze:Chyba kazdy sam wie o sobie najlepiej i zadna "precyzja" w pytaniach nie jest potrzebna, To taki tani unik. Jester przeciez nikogo nie pyta czy jest katolikiem. A moze Jester pisal z Borneo albo Rapa Nui, to moze wtedy kontekst jego pytania jest inny? Zarty.
hcpig pisze:Otóż to! Gdybym chciał założyć sondę w takim kontekście o jakim pisze Lucass to pytanie brzmiałoby właśnie tak. Sonda oczywiście ma też swój kontekst, a dokładnie kontekst fora metalowego więc pytanie jest sformułowane idealnie.

Też się trochę spodziewałem odpowiedzi w stylu 'temat za trudny na forume' czy coś ale na szczęście wyniki anonimowej sondy są wolne od kręcenia i wstydu.
Nie głosowałem :) Wniosek formalny: Lukass, bo zdaje się, że mamy też kolegę Lucassa, ale to inny kolega niż ja. Precyzja jest, moim zdaniem, niezbędna w każdym pytaniu, a kontekst - powiedzmy - regionalny, zawsze ma znaczenie w tego typu rozmowach. Zakładam w każdym razie, że kolega nie mieszka na Borneo. Jeśli trzymać się ścisłej definicji ateizmu, to jestem zdziwiony, że aż tak dużo osób odpowiedziało "tak". Jeśli ograniczyć się do rozważania wiary w bóstwo(a) rozumiane jako byty nadrzędne, czy o mocy sprawczej, to jestem zdziwiony, że tak mało.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 12:45

nicram pisze:Zapytam z czystej ciekawości, bo w sumie to dla mnie egzotyczne i bardzo interesujące zagadnienie do tych wierzących: W CO WIERZYCIE? Pytami poważnie, bez szyderstwa, oceniania i tego typu rzeczy.
w sumie trudno powiedzieć, raczej nie będę się zwierzał na jakimś tam forum, ale wątpliwości, pytań i przemyśleń mam tyle, że mógłbym ci do rana opowiadać :) oczywiście nikt w miarę normalny nie będzie wierzył w boga takiego, jak ten z starego testamentu, natomiast.... kurwa, co my tam możemy powiedzieć na temat wszechświata czy "sensu"istnienia posługując się jedynie naszymi zawodnymi zmysłami/mózgiem. myślę, że niewiele. w tym momencie w zasadzie niczego już nie wykluczam. chuj wie o co tu tak naprawdę chodzi
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10405
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:06

Ejże, masz coś do starotestamentowego boga?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:07

to dobry skurwiel był, taki black metalowiec do szpiku kości, ale żebym go jakoś specjalnie czcił albo wyznawał? raczej nie. nie widzę powodu ;)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10405
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:09

W zasadzie to i ja bardziej go szanuję, niż wyznaję.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:14

szanować? no nie wiem. tak już całkiem poważnie pisząc, ktoś dobrze powiedział, że to taki zlepek hipokryzji i absurdów, aż w głowie się nie mieści. ale może taki właśnie jest "bóg". kto to wie tak naprawdę
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10405
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:23

Nie do końca wychodzi mi pisanie na poważnie w ogóle, a co dopiero w takim szczególe. No cóż, offtop mode off z mojej strony.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:28

ale jaki offtop? :) nie ma chyba lepszego tematu do takich rozważań
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10405
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:29

Niewykluczone, aczkolwiek jako zadeklarowany niedowiarek nie mam chyba legitymacji, żeby się tutaj wypowiadać.
Czy jednak mam? :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 13:35

ja ci pozwalam jakby co
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 14:59

Heretyk pisze:
nicram pisze:Zapytam z czystej ciekawości, bo w sumie to dla mnie egzotyczne i bardzo interesujące zagadnienie do tych wierzących: W CO WIERZYCIE? Pytami poważnie, bez szyderstwa, oceniania i tego typu rzeczy.
w sumie trudno powiedzieć, raczej nie będę się zwierzał na jakimś tam forum, ale wątpliwości, pytań i przemyśleń mam tyle, że mógłbym ci do rana opowiadać :) oczywiście nikt w miarę normalny nie będzie wierzył w boga takiego, jak ten z starego testamentu, natomiast.... kurwa, co my tam możemy powiedzieć na temat wszechświata czy "sensu"istnienia posługując się jedynie naszymi zawodnymi zmysłami/mózgiem. myślę, że niewiele. w tym momencie w zasadzie niczego już nie wykluczam. chuj wie o co tu tak naprawdę chodzi
W bogow ze Starego Testamentu, bo nie byl to jeden bog a raczej kilku (Elohim, w wydaniach brytyjskiej biblii sprzed wojny wystepuje jeszcze forma "gods") nie ma co wierzyc, wystarczy zaakceptowac fakt, ze oni byli, i dla owczesnej ludnosci byli bogami.

Ale zupelnie inna sprawa jest to, ze np patrzac na wspanialy pejzaz stojac na szczycie gory odczuwasz cos w rodzaju zachwytu polaczonego z wzruszeniem i podziwem, ze jedna muzyka cie nastraja bojowa a inna wzrusza, ze filmy wzruszaja albo smiesza. Jakiez to reakcje chemiczne powoduja albo funkcje mozgu, ze jeden placze przy balladach Bon Jovi a inny przy balladach Burzum? Co o tym decyduje, kilka molekul? Przypomne rozmowe z plastkiem nt chodzenia po weglach albo podnoszenia przewroconego traktora przez zwykle osoby - to byla funkcja mozgu, ktora jest ogolnie dostepna tylko nie wiadomo dlaczego jest zablokowana. czyli takie maslo maslane.
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 15:08

Triceratops pisze: W bogow ze Starego Testamentu, bo nie byl to jeden bog a raczej kilku (Elohim, w wydaniach brytyjskiej biblii sprzed wojny wystepuje jeszcze forma "gods") nie ma co wierzyc, wystarczy zaakceptowac fakt, ze oni byli, i dla owczesnej ludnosci byli bogami.
wiem. tu chodzi o tzw starożytnych astronautów i można sobie w to wierzyć albo i nie. niczego nie będę akceptował. po prostu nie wiem jak to było
Ale zupelnie inna sprawa jest to, ze np patrzac na wspanialy pejzaz stojac na szczycie gory odczuwasz cos w rodzaju zachwytu polaczonego z wzruszeniem i podziwem, ze jedna muzyka cie nastraja bojowa a inna wzrusza, ze filmy wzruszaja albo smiesza. Jakiez to reakcje chemiczne powoduja albo funkcje mozgu, ze jeden placze przy balladach Bon Jovi a inny przy balladach Burzum? Co o tym decyduje, kilka molekul? Przypomne rozmowe z plastkiem nt chodzenia po weglach albo podnoszenia przewroconego traktora przez zwykle osoby - to byla funkcja mozgu, ktora jest ogolnie dostepna tylko nie wiadomo dlaczego jest zablokowana. czyli takie maslo maslane.
nie. o tym decyduje bozia/absolut i to że mamy "duszę" :D ja wiem o co ci chodzi, ale mam w chuj wątpliwości. jak chyba każdy myślący człowiek
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Duchowość, religia etc.

07-07-2018, 15:16

Tylko glupi nie ma watpliwosci i wszystko juz wie.

Ja np wiem, ze mozna 14 dni nie jesc i nie pic i zyc, wiem, bo ostatnio to zrobilem. Glupi, wie, ze to niemozliwe, bo mu powiedzieli i uwierzyl.
woodpecker from space
ODPOWIEDZ