Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

22-01-2023, 17:21

vicek pisze:
22-01-2023, 16:49
Kurwa ten dom eternal i master levels gniazdo juchy toż to ogień nie do przejścia na ps 5 .
Będę robił za jakiś czas replay to zobaczę ale wątpię czy może się równać ze Slayers Gate levelu The Holt z pierwszego dodatku.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

06-02-2023, 18:35



Tydzień do końca aukcji a już jest ponad 10 tys baksów.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

06-02-2023, 21:12

hcpig pisze:
06-02-2023, 18:35


Tydzień do końca aukcji a już jest ponad 10 tys baksów.
Ładnie. To ten popularny monster?
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

06-02-2023, 22:22

Diamond Monster to nomenklatura, gdy 3dfx udzielał licencji na dopalacze 3D dla producentów trzecim, V5 6000 jest samodzielną kartą graficzną, w tej wersji nigdy nie trafiła na rynek chociaż trochę osób ją ma i są filmy na youtube jak odpala gry nawet z 2004 roku.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
SadoGoat666
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 01-09-2007, 15:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

08-02-2023, 21:29

Właśnie skończyłem DISCO ELYSIUM, niesamowita gra, czapki z głów! Dawno nic mnie na tak długo nie przykuło do kompa.
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1348
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

10-02-2023, 00:38

Namówiłeś mnie
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-02-2023, 20:30

Obrazek

Nazwijcie mnie transfobem, drugim Hitlerem, ale właśnie sobie gram w Hogwarts Legacy na PC i jest to dobra giera :D
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6553
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-02-2023, 20:31

Naprawdę dobre? Córce zamierzam kupić.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-02-2023, 20:36

ozob pisze:
14-02-2023, 20:31
Naprawdę dobre? Córce zamierzam kupić.
możesz kupić pod warunkiem, że córka nie ma ideologii LGBT xD
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6553
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-02-2023, 20:38

My mieszkamy na krańcu świata i takie bzdety nas nie interesują.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-02-2023, 20:40

acha, no to warto :)
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-02-2023, 21:15

ozob pisze:
14-02-2023, 20:31
Naprawdę dobre? Córce zamierzam kupić.
Jak córka siedzi w temacie Pottera, to prawdopodobnie tak. Dobre według Harry Potter maniacs. Podobno jakaś niezwykła gra to to nie jest.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

15-02-2023, 18:40

booshee pisze:
14-02-2023, 21:15
ozob pisze:
14-02-2023, 20:31
Naprawdę dobre? Córce zamierzam kupić.
Jak córka siedzi w temacie Pottera, to prawdopodobnie tak. Dobre według Harry Potter maniacs. Podobno jakaś niezwykła gra to to nie jest.
jak siedzi w temacie Dark Souls to też polecam, na hard grać
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

21-02-2023, 18:14

Tak wygląda nowy Doom : /

Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

21-02-2023, 20:21

Słysząc i czytając masę spuścizn nad Doomem Eternalem, dorwałem go w swoje łapy w game passie (bo żeby płacić 250 za grę, to jeszcze nie oszalałem) i... odbiłem się. O ile jeszcze pierwszy level jakoś w miarę stylistycznie mi siadł, to drugi sprawił, że wysiadłem. Nie dla mnie to. Mało shootera w tym shooterze, nie bardzo da się oponentów zastrzelić, trzeba napierdalać na repecie te glory kille, a kolorowe cukierki sypią się w około. W ogóle cukierkowe to, kolorowe, tęczowe wręcz rzygliwe, bardziej mi to przypominało zbrutalizowane Mario niż cokolwiek innego. Jak kocham retrofpsy, tak Eternal to zdecydowanie nie moja bajka.

Z podobnych klimatów to dobrze siadł mi Prodeus, bo i podobna stylówa, i jest jakiś klimat, są dobre levele, są hektolitry juchy i rozpierducha. Szkoda tylko że suwaczkiem nie da się zmniejszyć ilości krwi, bo momenami robi się nieczytelnie, ale dla mnie to była chyba jedyna wada tej produkcji (grałem tylko w EA póki co).

Ale żeby Half-Life odsądzać od czci i wiary, jak ktoś to tutaj zrobił? Nie rozumiem, i nie zrozumiem - widać, są po prostu różna gusta. Dla mnie to gra wszechczasów.
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

21-02-2023, 20:26

A, i ostatnio wciągnęło mnie całkowicie Dishonored. Jedyneczka, bo zaczynałem od dwójki, która mnie po czasie znudziła. Błąd. Jedynka to jest zupełnie inna liga. Na fali zacząłem ogrywać Death of the Outsider, bo był zdarma na Epicu, ale to tylko potwierdza wcześniejsze zdanie. Niby fajne, ale historia już tak nie trzyma, zmiany gameplayowe na gorsze, graficzne takoż, mimo iż zda się, różnica generacji - lepsze modele, textury, wszystko. Lepsze, ale i gorsze - gra straciła na czytelności. Mam wrażenie, że siadło też tempo i zrobiło się przymulaście.

Jedynkę czuć klimatem Half-Life 2, który wielbię, ale nie dziwne, bo chyba ten sam art dir stał za tym. Levele genialne, misje przeciekawe, masa sposobów przechdzenia, story, bohaterowie, słowem - wszystko. Przechuj.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9324
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

21-02-2023, 20:30

PrezydentKosmosu pisze:
21-02-2023, 20:21
Słysząc i czytając masę spuścizn nad Doomem Eternalem, dorwałem go w swoje łapy w game passie (bo żeby płacić 250 za grę, to jeszcze nie oszalałem) i... odbiłem się. O ile jeszcze pierwszy level jakoś w miarę stylistycznie mi siadł, to drugi sprawił, że wysiadłem. Nie dla mnie to. Mało shootera w tym shooterze, nie bardzo da się oponentów zastrzelić, trzeba napierdalać na repecie te glory kille, a kolorowe cukierki sypią się w około. W ogóle cukierkowe to, kolorowe, tęczowe wręcz rzygliwe, bardziej mi to przypominało zbrutalizowane Mario niż cokolwiek innego. Jak kocham retrofpsy, tak Eternal to zdecydowanie nie moja bajka.
Tam jest więcej shootera niż w JAKIMKOLWIEK fpsie po 2001 roku, akcja non stop ale na 2 pierwsze to tylko tutorial, dwururka będzie dopiero w trzecim (Baza Kultystów) od którego tak btw dopiero gra pokazuje pazury.

Narzekasz, że gra jest kolorowe ale taki dokładnie był stary Doom, niby tylko 256 kolorów ale jak wykorzystane, w Eternal są też śniegowe levele które stary Doom miał tylko w modach np. Winter's Fury.

Właśnie zaprzeczeniem istoty tej gry są te smutne jak pizda ciemnie korytarze w Doom 3, gdzie przez 99% czasu nic nie widać a gra nieudolnie małpuje Half-Life i System Shock. Doom 4 ogarnął trochę temat ale dopiero Eternal to jest coś na miarę tej marki.
PrezydentKosmosu pisze:
21-02-2023, 20:21
Ale żeby Half-Life odsądzać od czci i wiary, jak ktoś to tutaj zrobił? Nie rozumiem, i nie zrozumiem - widać, są po prostu różna gusta. Dla mnie to gra wszechczasów.
Ale piszesz o jedynce czy dwójce? Bo HL2 to w większości kaszana właśnie i nie ma nic wspólnego z pierwszą grą.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

21-02-2023, 21:37

HL2 dla mnie chyba gra wszechczasów. Cóż, mamy widać odmienne gusta. Wiadomo, nie nazwałbym tego rasowym retrofps-em (wówczas jeszcze ten termin nie istniał), ale sam świat, klimat, historia, wszystko... Miód. Zresztą, od tego tytułu tak naprawdę fps-y zaczęły się psuć, czy jak kto woli - ewoluować, zatracając swój pierwotny arcade-owy charakter. Zresztą, lubię jedne i drugie, z tym że późniejszych fpsów też tak dużo nie ogrywałem i nie robiły już tak jak ongiś Blood, Duke Nukem 3D, Unreal (który nawiasem mówiąc, dziś jest dla mnie niegrywalną kiszką), Quake czy oba Half-Lify.

Nie wiem do końca, co takiego odrzuca mnie w estetyce Eternala, co jednocześnie jest ok s 256-kolorowym Doomie, ale przede wszystkim to chyba nie stawiałbym między nimi znaku równości. Pierwszy Doom, mimo kolorowości, był jednak dość mroczny, a w Eternalu poszło to już w klimat bardziej cyrkowo-pastiszowy. Co jest pewnie ok, jak ktoś to lubi, mnie odrzucił. Druga rzecz, to dużo walki w zwarciu, która zdaje się być wymuszona mechanikami gameplayowymi, ale jak już pisałem, odpadłem na drugim levelu, może dalej jest inaczej.

A Doom 3 całkiem mi siadł swego czasu, choć nie powiem, zawiódł pokładane w nim nadzieje. Zrobił się z niego taki całkiem ok survival horror. Ale ja ogólnie lubię ciemne, szare i smutne jak pizda korytarze, może to dlatego.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

22-02-2023, 02:53

Mnie też się doom 3 podobał co prawda nie grałem w piprzednie odsłony cyklu, ale horrorów ograłem w życiu dość sporo. feeling broni( zwłaszcza shotguna genialny). Wiele czytałem narzekań na
To, że gra jest za ciemna, że bronię nie mają latarek,bla bla Moim zdaniem właśnie ten zabieg nadawał sporo klimatu tej produkcji. Fabuła kretyński, ale Doom to trochę jak filmy z Panem Rocco tu liczy się przede wszystkim akcja. A i polski dubbing śmieszny w chuj 🙃
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

22-02-2023, 08:37

PrezydentKosmosu pisze:HL2 dla mnie chyba gra wszechczasów. Cóż, mamy widać odmienne gusta. Wiadomo, nie nazwałbym tego rasowym retrofps-em (wówczas jeszcze ten termin nie istniał), ale sam świat, klimat, historia, wszystko... Miód. Zresztą, od tego tytułu tak naprawdę fps-y zaczęły się psuć, czy jak kto woli - ewoluować, zatracając swój pierwotny arcade-owy charakter. Zresztą, lubię jedne i drugie, z tym że późniejszych fpsów też tak dużo nie ogrywałem i nie robiły już tak jak ongiś Blood, Duke Nukem 3D, Unreal (który nawiasem mówiąc, dziś jest dla mnie niegrywalną kiszką), Quake czy oba Half-Lify.

Nie wiem do końca, co takiego odrzuca mnie w estetyce Eternala, co jednocześnie jest ok s 256-kolorowym Doomie, ale przede wszystkim to chyba nie stawiałbym między nimi znaku równości. Pierwszy Doom, mimo kolorowości, był jednak dość mroczny, a w Eternalu poszło to już w klimat bardziej cyrkowo-pastiszowy. Co jest pewnie ok, jak ktoś to lubi, mnie odrzucił. Druga rzecz, to dużo walki w zwarciu, która zdaje się być wymuszona mechanikami gameplayowymi, ale jak już pisałem, odpadłem na drugim levelu, może dalej jest inaczej.

A Doom 3 całkiem mi siadł swego czasu, choć nie powiem, zawiódł pokładane w nim nadzieje. Zrobił się z niego taki całkiem ok survival horror. Ale ja ogólnie lubię ciemne, szare i smutne jak pizda korytarze, może to dlatego.
O, czyli nie tylko mnie te glory kille wkurwiają :D przez kilkanaście minut jak się pierwszy raz gra to faktycznie mogą robić wrażenie, ale na dłuższą metę nudna, zupełnie niepotrzebna, Konsolowa mechanika, zrobiona tylko po to żeby ten no,, żeby było dynamiczniej xD
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
ODPOWIEDZ