Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-12-2022, 06:39

Haha i od razu w drugim levelu Krwawe Bagno jest combo totem + Merauder, potem ten duch o którym pisał tomaszm czyli coś jak w Drakengard 3 gdzie demon zostaje opętany przez ducha (co za bełkot) stając się 4x potężniejszy, po jego zabiciu należy dojechać ducha zanim opęta kolejnego tyle, że działa nań tylko alternatywny strzał Plasma Guna, robiący tutaj za odkurzacz z Ghost Busters!

Wiem, że dzisiejsze Id Software nie ma nic wspólnego ze starym (nawet Tim Willits już odszedł) ale DE daje te wibracje, które ostatni raz czuło się przy Quake 3 gdzie absolutnie rządzili światem. Wiele narzekałem na to co wychodziło po 2001 roku a tutaj taki strzał, który dosłownie anuluje ostatnie 2 dekady fpsów.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-12-2022, 16:42

Bolt pisze:
06-12-2022, 10:31
booshee pisze:
05-12-2022, 17:25
Only_True_Believers pisze:
05-12-2022, 12:47
od piątku gram w The Callisto protocol, nie słuchajcie ludzi narzekających. Gra jest genialna, to najlepszy horror od lat.
Nie grałem ale ta walka wygląda jak skonstruowana dla ludzi o zerowych umiejętnościach motorycznych. Unik lewo, unik prawo, czekaj na swoją kolejkę - cios - powtórz. Gra rytmiczna.
Sekiro było akurat świetną grą rytmiczną :D

Tak bardziej serio, to nawet miałem jakiś hype na The Callisto Protocol, ale po tym jak wygląda system uników, to straciłem zainteresowanie aż do jakiejś dużej promocji.
O, Sekiro rozpykałem chyba na wszystkie możliwe sposoby, genialna giera :D

a w tym roku w Elden Ringa non stop gram, tej rytmiki niestety już nie ma, ale fajnie się podróżuje :)
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

14-12-2022, 19:50

Wiedźmin.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

15-12-2022, 09:30

booshee pisze:
05-12-2022, 17:25
Only_True_Believers pisze:
05-12-2022, 12:47
od piątku gram w The Callisto protocol, nie słuchajcie ludzi narzekających. Gra jest genialna, to najlepszy horror od lat.
Nie grałem ale ta walka wygląda jak skonstruowana dla ludzi o zerowych umiejętnościach motorycznych. Unik lewo, unik prawo, czekaj na swoją kolejkę - cios - powtórz. Gra rytmiczna.
jak powszechnie wiadomo opinia graczy którzy nie grali w grę jest najbardziej wartościowa !
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

22-12-2022, 17:42

Na Epicu do jutra do 17.00 są do odebrania 2 pierwsze Fallouty + Tactics.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1348
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

22-12-2022, 19:43



lubie ponapierdalać wieczorami
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

25-12-2022, 14:27

Hcpig pa to nic tylko czekać aż ten mod wyjdzie .
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

26-12-2022, 10:03

Absolutny obłęd, btw nareszcie dzięki temu będę miał Doom Eternal Experience na Core 2 Duo!

Ciekawe tylko czy dadzą opętanego Meraudera bo to największy przechuj. Skończyłem parę dni temu Ancient Gods 2 i podtrzymuję, ta gra jest wybitna, najlepszy szooter od 2001 roku i nawet nie wyłapałem żadnych minusów, może poza idiotyczną fabułą i beznadziejną walkę z finalnym bossem ale to detale.
Yare Yare Daze
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

26-12-2022, 13:16

Faktycznie finalna walka jest trochę rozczarowująca i frustrująca zarazem z powodu regeneracji hp. Spodziewałem się takich fajerwerków jak w podstawce. Ale sam przyznaj, że trzeba tu oczywiście ubiorę to w heheszkowy sposób"odszczekać" że współczesna shootery to wszystko gówno, bo Doom robi robotę okrutną. Wspaniała dla mnie przeprawa, co uważasz tak zupełnie szczerze?
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

26-12-2022, 13:30

tomaszm pisze:
26-12-2022, 13:16
Faktycznie finalna walka jest trochę rozczarowująca i frustrująca zarazem z powodu regeneracji hp.
Nie chodzi o regenerację ale to, że np. doskonale wiedziałem jak się pozycjonować w walce z Marauderem, żeby zrobił 'zielone oczy', przy Dark Lordzie to było jakieś chyba losowe, przeszedłem dwie pierwsze fazy ale już ta trzecia gdzie rozwalało po ileśtam fal widm a ten chujek dalej był nienaruszalny nie wchodził w fazę wrażliwości, w końcu mnie rozwalali i tak od nowa. To już nie było trudne tylko nudne, przez całą grę obniżyłem poziom trudności z Ultra-Violence tylko na dwie walki - Wrota Slayera w ostatniej misji AG1 (gdzie jest tona gówna a na sam koniec opętany Marauder, na Hurt Me Plenty przeszedłem za pierwszym razem a na U-V mimo ponad 20 prób nawet nie doszedłem do Maraudera) i właśnie przy ostatniej fazie bossa z AG2.
tomaszm pisze:
26-12-2022, 13:16
Ale sam przyznaj, że trzeba tu oczywiście ubiorę to w heheszkowy sposób"odszczekać" że współczesna shootery to wszystko gówno, bo Doom robi robotę okrutną. Wspaniała dla mnie przeprawa, co uważasz tak zupełnie szczerze?
No właśnie ta gra jest zaprzeczeniem tego co wyszło przez ostatnie 20 lat. Jest totalnie niemodna, trudna, wymaga też skilla ale ja bym powiedział, że bardziej planowania bo nie mam jakichś tam super zdolności manualnych, jest tylko naturalny bonus w postaci grania myszą a nie padem ale kiedy w grze się zacinałem, nie czułem że to bullshit lecz nie wykorzystałem jakiejś mechaniki. Korzystałem tylko z broni regualnych a czasami rozwiązanie zagadki polegało na użyciu granatów, bomb lodowych, blood puncha. Ba, przez całą podstawkę oprócz walki z Khan Mayker nie używałem płonącego haka! AG1 mnie do tego zmusiło i teraz wydaje mi się, że podstawka byłaby dużo łatwiejsze. Nie zdążyłem w niej też uprgrade'ować rakietnicy o opcję 3 samonaprowadzanych pocisków a w dodatku to było kluczowe i znowu, znacznie obniżyłoby trudność podstawki.

To jest młot na te wszystkie zarówno debilne szutery ery PS360 ale też to nie jest jakaś skostniała forma i zatrzymanie się w latach 90'tych. Jest to WŁAŚCIWA gałąź ewoucji, normalnie jak single playerowy deathmatch i bardzo podobają mi się też te dające oddech elementy platformowe, normalnie nienawidzę czegoś takiego a tutaj wyszło super, zwłaszcza myślałem że padnę jak zobaczyłem te płomienne, obracające się łańcuchy zajebane z Super Mario Bros.

No i najważniejszy argument - nie ma drugiej takiej gry. Niektórzy piszą, że Doom 4 ale dla mnie to zupełny nonsens.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

04-01-2023, 22:24

maciek z klanu pisze:
10-06-2022, 16:24
To jedyne gry obok bijatyk na które czekam. No i może diablo 4.


Dziś przyszlo nowe mario strikers. Zapowiada się po chwili treningu bdb.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

04-01-2023, 22:52


[/quote]

No proszę proszę, czego ja się dowiaduję... Chociaż oglądałem już Starcrafta i było to bardzo średnie i dziwne :D
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

05-01-2023, 01:24

No obejrzałem i dostałem dokładnie to czego się spodziewałem - sklejki cutscenek pozbawionej fabuły i nasterydowanej do granic możliwości, mimo tego że jestem wielkim fanem Diablo... Ze Starcraftem było to samo.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

05-01-2023, 09:35

Skończyłem sobie właśnie pierwsze Devil May Cry - świetna rzecz, zwłaszcza, że formuła jeszcze ma sporo wspólnego z wczesnymi Residentami, to jest jakaś zabawa w zbieranie przedmiotów, proste zagadki itp., a z drugiej strony system walki, choć w kolejnych częściach podkręcony pod korek, to już tutaj wypada jako dosyć przyjemny. Design niektórych potworów zresztą też wskazuje na korzenie w serii o Raccoon City i okolicach - ostatnia mutacja finałowego bossa to jakiś zagioniony kuzyn Birkina z RE2. Bardzo dobrze wypada też pomysł na umiejscowienie gry w gotyckim zamczysku (no dobra, trafia się tu przy okazji między innymi do piekła ;) ). Ogólnie to pomimo jakichś 2 dekad na karku to dalej kawał strasznie grywalnego kodu.

Ciekawe, czy wystarczy mi odwagi, żeby zaryzykować odpalenie dwójki.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 939
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

09-01-2023, 16:27



oglądałbym
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
Bień
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 08-01-2014, 13:18
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

10-01-2023, 08:22

Bolt pisze:
05-01-2023, 09:35
Skończyłem sobie właśnie pierwsze Devil May Cry - świetna rzecz, zwłaszcza, że formuła jeszcze ma sporo wspólnego z wczesnymi Residentami, to jest jakaś zabawa w zbieranie przedmiotów, proste zagadki itp., a z drugiej strony system walki, choć w kolejnych częściach podkręcony pod korek, to już tutaj wypada jako dosyć przyjemny. Design niektórych potworów zresztą też wskazuje na korzenie w serii o Raccoon City i okolicach - ostatnia mutacja finałowego bossa to jakiś zagioniony kuzyn Birkina z RE2. Bardzo dobrze wypada też pomysł na umiejscowienie gry w gotyckim zamczysku (no dobra, trafia się tu przy okazji między innymi do piekła ;) ). Ogólnie to pomimo jakichś 2 dekad na karku to dalej kawał strasznie grywalnego kodu.

Ciekawe, czy wystarczy mi odwagi, żeby zaryzykować odpalenie dwójki.
Na własne ryzyko - IMO najsłabsza część i ja bym wskoczył momentalnie na 3 część która jest kozacka ;)
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

10-01-2023, 08:31

Bień pisze:
10-01-2023, 08:22
Bolt pisze:
05-01-2023, 09:35
Skończyłem sobie właśnie pierwsze Devil May Cry - świetna rzecz, zwłaszcza, że formuła jeszcze ma sporo wspólnego z wczesnymi Residentami, to jest jakaś zabawa w zbieranie przedmiotów, proste zagadki itp., a z drugiej strony system walki, choć w kolejnych częściach podkręcony pod korek, to już tutaj wypada jako dosyć przyjemny. Design niektórych potworów zresztą też wskazuje na korzenie w serii o Raccoon City i okolicach - ostatnia mutacja finałowego bossa to jakiś zagioniony kuzyn Birkina z RE2. Bardzo dobrze wypada też pomysł na umiejscowienie gry w gotyckim zamczysku (no dobra, trafia się tu przy okazji między innymi do piekła ;) ). Ogólnie to pomimo jakichś 2 dekad na karku to dalej kawał strasznie grywalnego kodu.

Ciekawe, czy wystarczy mi odwagi, żeby zaryzykować odpalenie dwójki.
Na własne ryzyko - IMO najsłabsza część i ja bym wskoczył momentalnie na 3 część która jest kozacka ;)
Przeskoczyłem faktycznie do trójki - rewelacyjna gra, choć dosyć wymagająca, ale w sposób jaki lubię.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

21-01-2023, 19:47

Liczba nadchodzących shooterów stawiających na gejmpley zamiast nudne cutscenki i kucanie za skrzyniami jest porażająca, po 20 latach ludzie zmądrzeli:

Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

21-01-2023, 20:11

hcpig pisze:
21-01-2023, 19:47
Liczba nadchodzących shooterów stawiających na gejmpley zamiast nudne cutscenki i kucanie za skrzyniami jest porażająca, po 20 latach ludzie zmądrzeli:

Z tej listy mam już nabyte, a czekające na pełną wersję Dread Templar, grałem też w demo Turbo Overkill i było bardzo dobre. Dziwi mnie natomiast brak Ultrakill, który zapowiada się dla mnie najlepiej z powstających FPSów, zwłaszcza po demie.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

22-01-2023, 16:49

Kurwa ten dom eternal i master levels gniazdo juchy toż to ogień nie do przejścia na ps 5 . Teraz gram w cyberpunka . Największym błędem tej gry jest pozbycie się Jackiego już na początku historii.
ODPOWIEDZ