Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

05-11-2022, 19:46

No i nie mówcie, że dystrybucja cyfrowa to nie jest totalne zło... Chciałem sobie kupić w końcu Doom Eternal, klucze (nie nadające się od odsprzedania bo to zakup licencji na korzystanie a nie gry) na PC są od 80 zł a normalny fizyczny nośnik (odsprzedawalny) tyle że na Xbone można kupić ponad 2x taniej!

Kupowanie a raczej 'kupowanie' czegokolwiek w cyfrze po cenie większej niż kilka browców jest marnowaniem pieniędzy.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

05-11-2022, 20:02

Zajebista sprawa. Nie muszę wychodzić z domu żeby sobie kupić grę. Ale to jeszcze chuj w porównaniu z game pass/playstation plus.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

05-11-2022, 22:22

No i tak wygląda ten nowy 'Mortal' ech... jak tanie androidowe g...

Yare Yare Daze
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

05-11-2022, 23:55

hcpig pisze:
05-11-2022, 19:46
No i nie mówcie, że dystrybucja cyfrowa to nie jest totalne zło... Chciałem sobie kupić w końcu Doom Eternal, klucze (nie nadające się od odsprzedania bo to zakup licencji na korzystanie a nie gry) na PC są od 80 zł a normalny fizyczny nośnik (odsprzedawalny) tyle że na Xbone można kupić ponad 2x taniej!

Kupowanie a raczej 'kupowanie' czegokolwiek w cyfrze po cenie większej niż kilka browców jest marnowaniem pieniędzy.
Dystrybucja cyfrowa jest jedną z najlepszych rzeczy, która spotkała rynek gier. :) Tak samo zresztą jak tidal > CD (w ramach dostępności rzeczy na tidalu oczywiście).
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

06-11-2022, 01:06

backslifer pisze:
05-11-2022, 23:55
Dystrybucja cyfrowa jest jedną z najlepszych rzeczy, która spotkała rynek gier
A jak to ma się do tego, co opisalem wyżej? Bo z tego wynika, że cyfra jest raczej zagrożeniem.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Chal-Chenet
zaczyna szaleć
Posty: 258
Rejestracja: 22-05-2012, 11:46

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

06-11-2022, 21:30

Zacząłem "Shadow of the Colossus" i kurde po ubiciu dwóch gigantów jakieś to takie nijakie. Na tym będzie ta gra polegać do końca? Jechaniu na kuniu i nawalaniu gigantów i tak w koło Macieju całą grę?
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

10-11-2022, 12:26



Niezły gnój chociaż podejrzewam, że dla każdego kto miał kiedykolwiek bliżej do czynienia ze współczesnym korpo biznesem nie będzie tutaj niczego jakoś wielce szokującego :D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

13-11-2022, 17:18

Mick to już przy Doomie z 2016 roku miał nieliche zatarczki z producentem. W sumie sam się zdziiwiłem ,że do Enternala zrobił soundtrack, który w sumie nie zaakceptował pod kątem mixów w studio. W każdym bądź razie chłop jest dla mnie wielki. Jestem zdania ,że machina korporacyjna wespół z prawnikami Go zjedzą ale dobrze ,że o patologi mówi głośno. Ma chłop jaja.
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 12:16

Jak już mam czas w coś popykać, to odpalam Weird West lub Icewind Dale. To pierwsze sprawnie miksuje kilka gatunków -z grubsza to takie action RPG (ale można grać skradankowo) z twin stickową walkę, ale z bardziej rozbudowanymi opcjami, do tego świetny setting. Liczę, że nie wyrzucą z Game Passa, zanim dokończę ;)
A Icewind Dale odpalam sobie w ramach sentymentu i co jakiś czas posuwam się w fabule. Nic wybitnego, nie ma podskoku do Baldurów na tym samym engine (zresztą założenia obu gier są inne), ale miło się klika w obecne, chłodne już wieczory.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 12:44

Obrazek

Kupiłem nówkę na PS4 za nieco ponad 30 zł (w tym przesylka) z allegro i wczoraj trochę pograłem. RPG w klasycznym stylu (Baldur's Gate etc.) + budowanie swojego miasta. Gra zrobiona z rozmachem, masa podłożonych głosów i jak włączyłem to nie wierzyłem, że taki tytuł można kupić nowy w cenie kilku piw. Dziś wieczorem będę grać dalej. Obadajcie gameplay na YouTube i jak ktoś z Was lubi takie klasyczne podejście do tematu cRPG ale w ładnej nowoczesnej oprawie to polecam. Hailsa!
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 13:07

TheDude pisze:
18-11-2022, 12:44
Obrazek

Kupiłem nówkę na PS4 za nieco ponad 30 zł (w tym przesylka) z allegro i wczoraj trochę pograłem. RPG w klasycznym stylu (Baldur's Gate etc.) + budowanie swojego miasta. Gra zrobiona z rozmachem, masa podłożonych głosów i jak włączyłem to nie wierzyłem, że taki tytuł można kupić nowy w cenie kilku piw. Dziś wieczorem będę grać dalej. Obadajcie gameplay na YouTube i jak ktoś z Was lubi takie klasyczne podejście do tematu cRPG ale w ładnej nowoczesnej oprawie to polecam. Hailsa!
Jakoś mi to nie spasowało do końca - solidna gra, ale nie widziałem topienia w tym stu godzin, których potrzeba na przejście. Choć na robione przez twórców RPG w świecie WH40k czekam ("Rogue Trader").
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 13:11

^ Ja takie tytuły lubię mieć w kolekcji, bo nie trzeba przy nich non stop się katować jak przy np. Bloodborne, Sekiro, Dark Souls czy Elden Ring, gdzie refleks i opanowanie mechanik na padzie trzeba mieć obcykane jak chirurg skalpel. Takiego rpg'a włączam o dowolnej godzinie, trochę poczytam, trochę powalczę i jest miło i nie ma spoconych rąk przy walce z jakimś bossem :)
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 18:44

Bolt pisze:
18-11-2022, 12:16
A Icewind Dale odpalam sobie w ramach sentymentu i co jakiś czas posuwam się w fabule. Nic wybitnego, nie ma podskoku do Baldurów
Lepiej sobie jakieś prawdziwe rpg zapodać od tych koszmarków z RTwP. Tylko Torment się jako tako broni chociaż jest mocno niedopracowany.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 19:12

hcpig pisze:
18-11-2022, 18:44
Bolt pisze:
18-11-2022, 12:16
A Icewind Dale odpalam sobie w ramach sentymentu i co jakiś czas posuwam się w fabule. Nic wybitnego, nie ma podskoku do Baldurów
Lepiej sobie jakieś prawdziwe rpg zapodać od tych koszmarków z RTwP. Tylko Torment się jako tako broni chociaż jest mocno niedopracowany.
Jestem pozerem, nie gram w P R A W D Z I W E RPG.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 19:17

Nie bój się kol. Bolt, być może jesteś ofiarą polskiej prasy 'gejmingowej' dla której rpgi narodziły się w 1998 wraz z Baldur's Gayt.
Yare Yare Daze
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 19:55

ozob pisze:
05-11-2022, 20:02
Zajebista sprawa. Nie muszę wychodzić z domu żeby sobie kupić grę. Ale to jeszcze chuj w porównaniu z game pass/playstation plus.

Zajebista sprawa. Kupuję masę rzeczy głównie wsórd indyków ,które są nie do trafienia w oficjalnej dystrybucji. Kto karze komuś gry kupować na steamie jak za 1/3 ceny można rzeczy pochwycić na różnych wyprzedażowych portalach? Dystrybucja cyfrowa jest zajebiście wygodna. Wiadomo ,że fajnie jak gra stoi na półce ale jednak..
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 20:18

hcpig pisze:
18-11-2022, 19:17
Nie bój się kol. Bolt, być może jesteś ofiarą polskiej prasy 'gejmingowej' dla której rpgi narodziły się w 1998 wraz z Baldur's Gayt.
Nie, ogrywałem chociażby Megateny. Po prostu rzucanie hasłem o "prawdziwych RPG", bo nie lubisz gier z tym systemem walki jest dosyć zabawne.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

18-11-2022, 20:29

Wszystkie te izometryczne crpg jak Baldury czy Icewind Dale (co za klimat mrozu) uwielbiam i kocham bezgranicznie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

19-11-2022, 18:01

Organizacja PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) apeluje, by studio Sony Santa Monica dodało do God of War Ragnarok tryb rozgrywki pozbawiony przemocy wobec zwierząt.

Odezwę opublikowano na Twitterze,


Co więcej, większości przedstawicieli „normalnej” fauny nie zaatakujemy nawet, jeśli chcemy - gra uniemożliwi rzut toporem, o czym PETA oczywiście nie wspomina w swojej prośbie o nowy tryb rozgrywki.

Organizacji szczególnie nie podoba się najwyraźniej walka z bossem, wielkim wilkiem Garmem. Sporych rozmiarów pieska spotykamy w Helheimie, gdzie nad czworonogiem lituje się Atreus - z opłakanymi konsekwencjami (ale czy na pewno?).

„Ten pies był przykuty do łańcucha na mrozie przez wieki” - smuci się PETA w materiale wideo. „Kratos i Atreus znajdują go w okropnych warunkach, zmagającego się z mroźnymi pustkowiami bez żadnego schronienia. Bez jedzenia (oprócz Kratosa) i wody w pobliżu. Wszystkie psy zasługują na kochające domy i ciepłe kanapy, nawet jeśli mają 20 metrów. Zimno to zimno”.

Jak to często bywało w przeszłości, organizacja nie chce oczywiście faktycznego wprowadzenia takiego trybu, lecz stara się po prostu skorzystać na popularności God of War Ragnarok, by wspomnieć o faktycznym problemie, który w prawdziwym świecie bez wątpienia istnieje.
:lol: :lol: :lol:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Gry online. Czasoupłynniacze, inne marnotrawniki v.2

19-11-2022, 19:57

Doom z 2016
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
ODPOWIEDZ