Przy muzyce o sporcie v.2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 08:31

Sam podział pewnie w dłuższej perspektywie. Będzie "problem". Dla wielu już jakiś jest. Później wyewoluuje w inny "problem". Choć rzeczywiście, jak dożyjemy, pewnie będzie nam dane oglądać zmianę podejścia do tej sprawy. Wydaje mi się to nieuchronne. Tak jak z "manifestacjami". Kiedyś były stricte polityczne. Teraz mają charakter bardziej osobisty, związany z np. preferencjami. Jak ta zawodniczka, którą MKOL, rozważa zdyskwalifikowanie za gesty x, na podium. Dynamiczne zmiany, chyba wymuszają, takie a nie inne, też chyba dość dynamiczne znów, nerwowe ruchy. Żadna ze stron nie ma gotowego patentu na nie i momentami robi się .... może komicznie, może niepoważnie. Jak to w życiu, się poukłada. Zakładam, że nie po myśli wielu. Jak to szło? "nowy model człowieka (sportowca) ?". No raczej.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 08:37

Ascetic pisze:
03-08-2021, 08:31
Jak ta zawodniczka, którą MKOL, rozważa zdyskwalifikowanie za gesty x, na podium. Dynamiczne zmiany, chyba wymuszają, takie a nie inne, też chyba dość dynamiczne znów, nerwowe ruchy.
To żadna nowinka. Np. Meksyk '68 Tommy Smith i John Carlos. Na marginesie srebrnemu białemu Australijczykowi też złamano karierę. Ręki nie podniósł. ale miał przypinkę solidaryzującą z tą manifestacją. Jego compadres z podium zresztą wykonali ładny gest niosąc trumnę na jego pogrzebie.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 08:49

Nie ślędzę tego na tyle, żeby wiedzieć, że tego typu manifestacje, miały miejsce np. w 68. Właściwie nie śledzę tego wcale. Pewnie, gdyby nie zirytowane nasze sportsmenki, irracjonalne zachowanie, tego kogo bronił przy wyborach "prezydęckich" funkcjonariusz-mad-piss, to pewnie bym nawet o tym nie wiedział. Sprawa z mojej perspektywy mało istotna, ale jak widać w lolandii, kraju gdzie jest "swojsko" (to ważne. Mad potwierdzi. Do tematu warto wrócić) i 100 lat za ... temat jest grzany. Taki kraj, takie "problemy".

Co było doskonale widać w zasraniu przez kilku (tutaj "metafora"): zjebów, tematu o euro2020. Piłka piłką, ale co ten Nojer!


ps. w tym wszystkim bardziej mnie interere, jak sobie poradzą z tymi "grupami mieszanymi". Na ile to będzie atrakcyjne w oglądaniu. Ubiory, parytety, oddzielne szatnie? Nawet na poziomie organizacyjnym to można to narysować jako niezły "burdel". Z mojego punktu widzenia, to się jawi nawet dość ciekawie.
Ostatnio zmieniony 03-08-2021, 08:56 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 08:54

Ascetic pisze:
03-08-2021, 08:49
Nie ślędzę tego na tyle, żeby wiedzieć, że tego typu manifestacje, miały miejsce np. w 68. Właściwie nie śledzę tego wcale. Pewnie, gdyby nie zirytowane nasze sportsmenki, irracjonalne zachowanie, tego kogo bronił przy wyborach "prezydęckich" funkcjonariusz-mad-piss, to pewnie bym nawet o tym nie wiedział. Sprawa z mojej perspektywy mało istotna, ale jak widać w lolandii, kraju gdzie jest "swojsko" (to ważne. Mad potwierdzi. Do tematu warto wrócić) i 100 lat za ... temat jest grzany. Taki kraj, takie "problemy".

Co było doskonale widać w zasraniu przez kilku (tutaj "metafora"): zjebów, tematu o euro2020. Piłka piłką, ale co ten Nojer!
Znaczy tam chodziło o prawa czarnoskórych. Niemniej polityczne/społeczne gesty zawsze przy okazji IO się zdarzały.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 08:58

Hatefire pisze:
03-08-2021, 08:54
Ascetic pisze:
03-08-2021, 08:49
Nie ślędzę tego na tyle, żeby wiedzieć, że tego typu manifestacje, miały miejsce np. w 68. Właściwie nie śledzę tego wcale. Pewnie, gdyby nie zirytowane nasze sportsmenki, irracjonalne zachowanie, tego kogo bronił przy wyborach "prezydęckich" funkcjonariusz-mad-piss, to pewnie bym nawet o tym nie wiedział. Sprawa z mojej perspektywy mało istotna, ale jak widać w lolandii, kraju gdzie jest "swojsko" (to ważne. Mad potwierdzi. Do tematu warto wrócić) i 100 lat za ... temat jest grzany. Taki kraj, takie "problemy".

Co było doskonale widać w zasraniu przez kilku (tutaj "metafora"): zjebów, tematu o euro2020. Piłka piłką, ale co ten Nojer!
Znaczy tam chodziło o prawa czarnoskórych. Niemniej polityczne/społeczne gesty zawsze przy okazji IO się zdarzały.
Nie przeczę. Miałem to na myśli i nawet padło sformułowanie "stricte polityczne", że polityka była, będzie, a teraz doszły manifestacje związane np. z poczuciem dyskryminacji co do ich orientacji seksualnej. I że za to chce, słusznie, albo nie słusznie, nie wiem, karać MKOL.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 09:04

Ascetic pisze:
03-08-2021, 08:58
Nie przeczę. Miałem to na myśli i nawet padło sformułowanie "stricte polityczne", że polityka była, będzie, a teraz doszły manifestacje związane np. z poczuciem dyskryminacji co do ich orientacji seksualnej. I że za to chce, słusznie, albo nie słusznie, nie wiem, karać MKOL.
No, ale to dziwny podział. Czy "poczucie dyskryminacji w związku z ich afroamerykańskim pochodzeniem", to coś innego co do zasady od tego co ty opisałeś? Ciężko oddzielić politykę od kwestii społecznych, czy nazwijmy to "tożsamościowych". Jedno z drugim zazwyczaj jest powiązane.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 09:12

Hatefire pisze:
03-08-2021, 08:54

Znaczy tam chodziło o prawa czarnoskórych. Niemniej polityczne/społeczne gesty zawsze przy okazji IO się zdarzały.
Czarne pantery, zaciśnięte pięści w czarnych rękawicach uniesione do góry. Takie gesty/symbole zapadają w pamięć. A lekką uwielbiam od dziecka.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 09:13

Hatefire pisze:
03-08-2021, 09:04
Ascetic pisze:
03-08-2021, 08:58
Nie przeczę. Miałem to na myśli i nawet padło sformułowanie "stricte polityczne", że polityka była, będzie, a teraz doszły manifestacje związane np. z poczuciem dyskryminacji co do ich orientacji seksualnej. I że za to chce, słusznie, albo nie słusznie, nie wiem, karać MKOL.
No, ale to dziwny podział. Czy "poczucie dyskryminacji w związku z ich afroamerykańskim pochodzeniem", to coś innego co do zasady od tego co ty opisałeś? Ciężko oddzielić politykę od kwestii społecznych, czy nazwijmy to "tożsamościowych". Jedno z drugim zazwyczaj jest powiązane.
Dziwny dla Ciebie. Dla tamtych osób może niekoniecznie. Szkoda mi czasu na rozkminę, jaki procent afroamerykanów, albo młodzieży z portland popiera postulaty lgbt. Albo, czy homoseksualista może zagłosować na pis.

Ale nawet. Jakby było jak piszesz, to nowym względnie zjawiskiem, są te konkretnie demonstracje o których piszę. Nie dostrzegałem ich wcześniej. Tak jak nie widziałem artykułów o transeksualnych zawodnikach.

Konkludując, polityczne, sensu stricte owszem były. I będą. Tych związanych z orientacjami, nie kojarzę.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 09:37

Ascetic pisze:
03-08-2021, 09:13
Dziwny dla Ciebie. Dla tamtych osób może niekoniecznie. Szkoda mi czasu na rozkminę, jaki procent afroamerykanów, albo młodzieży z portland popiera postulaty lgbt. Albo, czy homoseksualista może zagłosować na pis.

Ale nawet. Jakby było jak piszesz, to nowym względnie zjawiskiem, są te konkretnie demonstracje o których piszę. Nie dostrzegałem ich wcześniej. Tak jak nie widziałem artykułów o transeksualnych zawodnikach.

Konkludując, polityczne, sensu stricte owszem były. I będą. Tych związanych z orientacjami, nie kojarzę.
Nie w tym rzecz. Po prostu kwestie społeczne są nierozdzielalne od polityki i te demonstracje Afroamerykanów były tyleż samo społeczne co polityczne. Temat odrobinę inny zasada ta sama. Tak samo jest z kwestiami postulatów społeczności LGBTQ+ w Ludowej Republice Polandy.

Na marginesie ze strony tej wioślarki żadnej demonstracji nie było. Po prostu pozdrowiła swoją dziewczynę, tak jak sportowcy standardowo pozdrawiają małżonków, narzeczonych, trenerów itp. Inna kwestia, że tak prosta sprawa wymagała od od tego kogoś na stanowisku prezydenta prawie dwóch dób na przetrawienie czy gratulować medalu czy nie. No, ale tak jest jak byle cieć trafia na takie stanowisko.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 10:30

Hatefire pisze:
03-08-2021, 07:52
bartwa pisze:
03-08-2021, 07:37
A Kratochwilowa wyprzedziła czasy kiedy nie będzie w końcu podziału na płeć :sarcasm1:
Właśnie obejrzałem na YT, 46.70, ja pierdolę...
Akurat podśmiewanie się z niej z tych pozycji nie jest trafione. Po zakończeniu kariery normalnie urodziła dziecko. Tam w grę wchodziła pewnie zwykła tradycyjna szpryca. Niemniej nawet sceptyczni wobec niej nie kwestionują że brała takie obciążenia treningowe że głowa mała. Zresztą łatwo wyśmiewać tzw "babochłopów". Natomiast natura nie przejmuje się ludzkimi konwenansami społecznymi i to są czasem naprawdę trudne do sklasyfikowania przypadki. Doradzałbym ostrożność w ferowaniu wyroków. Warto tu przypomnieć jak skrzywdzono polską lekkoatletkę Kłobukowską.
Jako ktoś z, powiedzmy, branży powiem, że w LA niekoniecznie kwestia obciążeń decyduje o wyniku, często to wręcz przeszkadza.
Warto popatrzeć na tabele rekordów świata, pomiędzy 1983 a 1988 nastąpiła plaga rewelacyjnych wyników i tak nagle jak się rozpoczęła tak nagle, wraz z 1988 i aferą Bena Jonsona- się skończyła :). Tam koks był brany taki, że nawet zwykła marchewka musiała świecić w nocy jak wywoływacz do klisz fotograficznych.
Warholm, i w ogóle cały finał 400 ppł to kosmos. Pobiec płoty poniżej 46 sekund to niewyobrażalne, a facet źle jeszcze dobiegł do ostatniego płotka. Warholm mógłby biegac w półfinale płaskiego 400 z płotkami i ciągle nie być najgorszy.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 10:36

Pelson pisze:
03-08-2021, 10:30
Jako ktoś z, powiedzmy, branży powiem, że w LA niekoniecznie kwestia obciążeń decyduje o wyniku, często to wręcz przeszkadza.
Warto popatrzeć na tabele rekordów świata, pomiędzy 1983 a 1988 nastąpiła plaga rewelacyjnych wyników i tak nagle jak się rozpoczęła tak nagle, wraz z 1988 i aferą Bena Jonsona- się skończyła :). Tam koks był brany taki, że nawet zwykła marchewka musiała świecić w nocy jak wywoływacz do klisz fotograficznych.
Warholm, i w ogóle cały finał 400 ppł to kosmos. Pobiec płoty poniżej 46 sekund to niewyobrażalne, a facet źle jeszcze dobiegł do ostatniego płotka. Warholm mógłby biegac w półfinale płaskiego 400 z płotkami i ciągle nie być najgorszy.
No też zaznaczyłem, że szpryca pewnie była. A skończyła się ta era później, w pierwszym pięcioleciu la '90. niedawno padły przecież dopiero rekordy np w kuli czy trójskoku z tamtych czasów właśnie.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Wojna
postuje jak opętany!
Posty: 402
Rejestracja: 19-02-2018, 09:19
Lokalizacja: Rzeka Bóbr .

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 11:14

Na Polaków u złodzieja bukmachera 1.36 . Najbardziej fałszywy kurs .
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 11:23

Hatefire pisze:
03-08-2021, 10:36
Pelson pisze:
03-08-2021, 10:30
Jako ktoś z, powiedzmy, branży powiem, że w LA niekoniecznie kwestia obciążeń decyduje o wyniku, często to wręcz przeszkadza.
Warto popatrzeć na tabele rekordów świata, pomiędzy 1983 a 1988 nastąpiła plaga rewelacyjnych wyników i tak nagle jak się rozpoczęła tak nagle, wraz z 1988 i aferą Bena Jonsona- się skończyła :). Tam koks był brany taki, że nawet zwykła marchewka musiała świecić w nocy jak wywoływacz do klisz fotograficznych.
Warholm, i w ogóle cały finał 400 ppł to kosmos. Pobiec płoty poniżej 46 sekund to niewyobrażalne, a facet źle jeszcze dobiegł do ostatniego płotka. Warholm mógłby biegac w półfinale płaskiego 400 z płotkami i ciągle nie być najgorszy.
No też zaznaczyłem, że szpryca pewnie była. A skończyła się ta era później, w pierwszym pięcioleciu la '90. niedawno padły przecież dopiero rekordy np w kuli czy trójskoku z tamtych czasów właśnie.
W sumie to się nigdy nie skończyła, cały czas, co pewien okres, wypływają kolejne przypadki, a kolejne nie chcą się przebić do mediów, jak choćby systemowe tuszowanie koksu w Kenii.
Choc wygląda, że jest lepiej niż za czasów Lamine Diacka, gdzie wystarczyło płacić by unikać kontroli lub mieć sfałszowane wyniki.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 13:30

Tadeusz Michalik - brąz w zapasach, starej antycznej konkurencji w sam raz dla konserwatystów ;) Tak naprawdę zapasy są wyjątkowo nieapetyczne jak dla mnie. Ale cóż, jak kto woli. To już 2. medal dzisiaj i może nie ostatni...
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 13:39

Ale co nie pasuje? Że mężczyźni się dotykają? :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 13:41

Lisek fuksem skoczył 580. Duża szansa na medal.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 13:46

Żeby tylko Lisek nie skończył na 4. miejscu...
Anita - pierwszy rzut spalony, Fiodorow też.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 13:54

Jeden monitor olimpiada, ale drugi o 14.00 przestawiam na dogrywkę w meczu półfinałowym Pucharu Świata w Szachach: Duda - Carlsen (mistrz świata). Na razie jest remis 1-1, a więc dzisiaj decydujące dogrywki. Szachy szybkie a ewentualnie potem błyskawiczne. Warto popatrzeć:
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 14:07

Włodarczyk 7744, na razie pierwsza.
Kopron tez ładnie zajebała (chyba na drugie miejsce), ale nie widziałem ile.
Ostatnio zmieniony 03-08-2021, 14:42 przez bartwa, łącznie zmieniany 1 raz.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przy muzyce o sporcie v.2

03-08-2021, 14:35

Kurwa kto daje IO jakimś żółtkom. Biały Europejczyk, spadkobierca tradycji antycznych igrzysk, nie może sobie pooglądać, bo godziny nie takie ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ