Grzybobranie

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Grzybobranie

04-10-2017, 23:21

No jaka to jest fantastyczna aktywność..Cały świat przestaje istnieć gdy idziesz do lasu w poszukiwaniu skarbów; prawdziwków,kozaków etc Dziwnym zrządzeniem losu w Polsce jesienne wycieczki z koszykiem są mocno zakorzenione w naszej kulturze ale w innych krajach europejskich jest szereg ograniczeń a nawet całkowity zakaz tego typu aktywności..Ja tam kocham takie wypady od dziecka. Dorastałem w odludnej okolicy i matka opowiadała jak wychodząc na spacer ze mną w wózku kosiła przy leśnej drodze prawdziwki (plus milion do zajebistości jakby ktoś nie wiedział).Dzisiaj wychaczyłem takiego skurwiela


Obrazek

Temat dla kumatych,hailsa!
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Grzybobranie

04-10-2017, 23:51

Doskonały temat.

Uwielbiam ten moment, gdy wyjmuję z samochodu kosze z borowikami ceglastoporymi i ponurymi (mają czerwoną siateczkę pod kapeluszem) i wiem, że zaraz ktoś usłużny powie: "Panie, co pan, szatany pan zbierasz?".
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Grzybobranie

04-10-2017, 23:57

Heh,he,ludziska się nie znajo.

Ja jestem tradycjonalistą;borowiki,kozaki,podgrzybki, kurki,smardze, reszta mnie nie rusza zasadniczo.
Nie wiem jak dla wtajemniczonych ale dla mnie takie wyprawy to rutuał: kawa w termosie, capstrzyk skoro świt i hej do lasu.
Napieram za 6 godzin .
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 00:01

Ja - po latach - dochodzę do wniosku, że moim ulubionym grzybem, który zabrałbym i zasiał na bezludnej wyspie, jest kania. Posiekane kanie, uduszone na małej ilości masła są obłędne. Sprzeciwiam się jednocześnie najpopularniejszej metodzie sporządzania kani, tj. panierowania i smażenia na oleju jak kotlet schabowy :) Zabija ten głęboki smak i nasiąka tłuszczem.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 00:13

Muszę powrócic do tego grzyba bo nie zbieralem go od dłuższego czasu. Ja sie lubuję w gatunkach rzadziej spotykanych ,piszczę gdy przede mną wyrastają smardze albo borowiki królewskie,
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 00:30

[V] pisze:Muszę powrócic do tego grzyba bo nie zbieralem go od dłuższego czasu. Ja sie lubuję w gatunkach rzadziej spotykanych ,piszczę gdy przede mną wyrastają smardze albo borowiki królewskie,
Jednym zdaniem, lubujesz się w zbieraniu gatunków rzadkich i chronionych? Na pohybel, wrogu przyrody ojczystej!
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 00:35

Lukass pisze:
[V] pisze:Muszę powrócic do tego grzyba bo nie zbieralem go od dłuższego czasu. Ja sie lubuję w gatunkach rzadziej spotykanych ,piszczę gdy przede mną wyrastają smardze albo borowiki królewskie,
Jednym zdaniem, lubujesz się w zbieraniu gatunków rzadkich i chronionych? Na pohybel, wrogu przyrody ojczystej!
Borowiki królewskie dokumentuje już tylko na zdjęciach,nie pamiętam już kiedy ostatni wylądował w koszu.W tym sezonie nie widziałem ani jednego.Ze smardzami nie ma problemu.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 00:45

[V] pisze:
Lukass pisze:
[V] pisze:Muszę powrócic do tego grzyba bo nie zbieralem go od dłuższego czasu. Ja sie lubuję w gatunkach rzadziej spotykanych ,piszczę gdy przede mną wyrastają smardze albo borowiki królewskie,
Jednym zdaniem, lubujesz się w zbieraniu gatunków rzadkich i chronionych? Na pohybel, wrogu przyrody ojczystej!
Borowiki królewskie dokumentuje już tylko na zdjęciach,nie pamiętam już kiedy ostatni wylądował w koszu.W tym sezonie nie widziałem ani jednego.Ze smardzami nie ma problemu.
Ja też już nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem borowika królewskiego. I jak nie ma problemu ze smardzami, toć nie wolno ich zbierać! Zresztą, nawet jakby było wolno, to bym tego nie robił. Niech sobie rosną, są inne grzyby do zebrania.

Tak sobie patrzę na zdjęcia z innego tematu, gdzie dziesiątki i setki borowików. Ja jakoś w tym roku nie trafiłem. jedno grzybobranie i poza miodówkami (maślak pstry) była nędza - pojedyncze rydze i podgrzybki.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 00:50

Dziwne, w tym sezonie jest wysyp borowików.Paradoksalnie,czasem można złazic kilometry po terenach gdzie powinny być borowiki (buki,brzozy etc ) i nie ma nic.

poza tym

Jeśli natomiast się zdarzy, że smardze wyrosną nie w liściastym lesie, lecz na czyjejś prywatnej działce lub w ogródku – wtedy oczywiście można je zebrać. Czasem te pyszne grzyby pojawiają się na korze, którą wysypuje się rabaty – najczęściej wyrastają w drugim roku po wysypaniu kory i potem znikają bezpowrotnie.

Ale jeśli ktoś chce mieć te ciekawe grzyby w swoim ogrodzie, a przy okazji spróbować, jak smakują – jest taka możliwość. Wystarczy zakupić gotową mieszankę podłoża uprzednio zaszczepioną grzybnią smardzową.

Smardze można zbierać w innych krajach europejskich: na Słowacji, w Czechach, w Austrii, na Ukrainie, w Danii i Norwegii, Francji oraz Turcji
Ostatnio zmieniony 05-10-2017, 00:53 przez [V], łącznie zmieniany 1 raz.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 00:52

[V] pisze:Dziwne, w tym sezonie jest wysyp borowików.Paradoksalnie,czasem można złazic kilometry po terenach gdzie powinny być borowiki (buki,brzozy etc ) i nie ma nic.
No wiem, ale też zbierałem w miejscu, gdzie akurat borowików jest mało. Ale podgrzybków też nie było (kurwa, jeden brunatny i jeden zajączek). Nie trafiłem w czas, i tyle, ale jeszcze planuje kilka powtórek.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 08:47

BOLEK pisze:Obrazek
Ja, która nigdy nie znajduję żadnych grzybów, znów natykam się na borowiki. Ta jesień jest wyjątkowa
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 09:32

po lasach chodzę kiedy tylko mogę, ale grzybów nie zbieram
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3522
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 09:42

zbiera się szlachetne gatunki, śmieci zostawiam śmieciarzom
Obrazek
Awatar użytkownika
December
postuje jak opętany!
Posty: 375
Rejestracja: 15-03-2017, 21:45
Lokalizacja: KRK

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 13:50

Piękne zbiory. Gratulacje.
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 13:54

Obrazek
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 14:19

Świetny temat! Jak jesienią jeżdze w rodzinne strony to wypad do lasu obowiązkowy. Ceglastorozporowe są tu bardzo popularne, rodzinka najczęściej na suszenie je daje. Dziadek zbierał olszówki i opienki, w tym roku mój Padre uparł się na zbiwranie czegoś co nazywane jest "niemką". W życiu o takich grzybach nie słyszałem, a gdy zobaczyłem to stwierdziłem, że za chiny bym go nie rozpoznał.

Generalnie aktywność fantastyczna, ale raczej nie wychylam się poza gatunku, które znam.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5246
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 14:34

Jak ktoś zbiera opieńki, już są, Ja lubię bardzo, chociaż mało szlachetne - do octu i jajecznicy w sam raz.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 18:07

nagrobek pisze:zbiera się szlachetne gatunki, śmieci zostawiam śmieciarzom
Coś w tym jest

Obrazek

:)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1251
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 18:18

Dolny śląsk, dwa tygodnie temu
Obrazek
markiz666
zaczyna szaleć
Posty: 167
Rejestracja: 03-01-2011, 00:35

Re: Grzybobranie

05-10-2017, 19:42

[quote][/quote] ładny okaz. juz się pokazały? jaka część Polski?
ODPOWIEDZ