ROWEROWE KONDOMINIUM

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

08-05-2021, 22:57

Pelson pisze:
08-05-2021, 22:46
vicotnick pisze:
08-05-2021, 21:42
Różnica jest ZASADNICZA, z tego wąskiego wypinasz się w ułamek sekundy, z szerokiej, z założenia przeznaczonej do rowerów szosowych, wypinasz się o wiele trudniej, w zasadzie trzeba się nauczyć jazdy na rowerze od nowa, ja zacząłem od tych szerokich na szosówce i leżałem przy każdym zatrzymaniu roweru, po kilku latach do górala kupiłem te wąskie i jest bajka.
Rozwiniesz prosze temat? Przymierzamy się z małżonką do przejścia na spd na naszych szosówkach i dla mnie jednym z głównych powodów zakupu jest, by szeroka platforma lepiej przekazywała moc ze stopy i by uniknąć bólu i drętwienia podeszwowej strony stóp.
Jazda w blokach powoduje integrację stopy z pedałem, nie da się odruchowo zdjąć stopy z pedała przy np. zwalnianiu, trzeba wykonać określony boczny ruch. Każdemu przychodzi to inaczej, jednym łatwiej, innym trudniej. Dla mnie gehenną było zatrzymywanie się przed światłami, zapomnisz się wypiąć i od razu gleba. Każdy pedał ma regulację siły wypięcia, ale im łatwiej się wypiąć, tym większy jest luz podczas jazdy. Aha pamiętam, że w początkowym okresie bolały mnie kolana, te bloki mają też regulację boczną ustawienia buta po wpięciu, na forach rowerowych jest kopalnia wiedzy w tym temacie, fajna zabawa, ale te przewrotki to porażka :D
Zaobserwowałem, że sporo ludzi pomyka na szosówkach w blokach do górali, takich jak pokazał prometeo, sam się nad tym zastanawiam, ale mam buty pod spd-sl i póki co nie będę zmieniał.
Reasumując, gdybym zaczynał z blokami, spróbowałabym zwykłe SPD.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

08-05-2021, 22:58

pr0metheus pisze:
08-05-2021, 22:49
vicotnick pisze:
08-05-2021, 22:19
Jaki powód przejścia na spd? Ja ostatecznie do lasu wróciłem do zwykłych platformowych, nie chciało mi się pierdolić z wypinaniem
kilka powodow jest. najwazniejszy ze korzystnie dziala na stawy taki wpiety but na dluzszym dystansie.
Nie zdziw się, jak na początku będą bolały kolana, trzeba dobrze dobrać ustawienie buta
walu
rozkręca się
Posty: 80
Rejestracja: 17-03-2018, 21:03

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

08-05-2021, 23:24

Nasum pisze:
27-04-2021, 18:59
Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Sezon juz otwarty, więc dla tych, którzy mieszkają poza Śląskiem kilka zdjęć wprost z serca Sląska. Industrial pełną gębą, ot kilka zdjęć, jak się spodobają, to może kiedyś wrzucę następne. W tym temacie albo w innym... Zdjęcia mojego autorstwa.

Jako ciekawostka - widoczny zegar na wieży, jest drugim co do wielkości zegarem w Polsce... każda ze wskazówek waży ok 100 kilogramów..
Wstaje rano i mam ten widok 300 metrów za oknem. Kapitalna miejscówka. Były w środku turnieje turbo golfa, w planach była miejscówka na koncerty. Teraz miasto chce przejąć obiekt i udostępnić lokal szerszej publiczności.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

08-05-2021, 23:32

vicotnick pisze:
08-05-2021, 22:57
Pelson pisze:
08-05-2021, 22:46
vicotnick pisze:
08-05-2021, 21:42
Różnica jest ZASADNICZA, z tego wąskiego wypinasz się w ułamek sekundy, z szerokiej, z założenia przeznaczonej do rowerów szosowych, wypinasz się o wiele trudniej, w zasadzie trzeba się nauczyć jazdy na rowerze od nowa, ja zacząłem od tych szerokich na szosówce i leżałem przy każdym zatrzymaniu roweru, po kilku latach do górala kupiłem te wąskie i jest bajka.
Rozwiniesz prosze temat? Przymierzamy się z małżonką do przejścia na spd na naszych szosówkach i dla mnie jednym z głównych powodów zakupu jest, by szeroka platforma lepiej przekazywała moc ze stopy i by uniknąć bólu i drętwienia podeszwowej strony stóp.
Jazda w blokach powoduje integrację stopy z pedałem, nie da się odruchowo zdjąć stopy z pedała przy np. zwalnianiu, trzeba wykonać określony boczny ruch. Każdemu przychodzi to inaczej, jednym łatwiej, innym trudniej. Dla mnie gehenną było zatrzymywanie się przed światłami, zapomnisz się wypiąć i od razu gleba. Każdy pedał ma regulację siły wypięcia, ale im łatwiej się wypiąć, tym większy jest luz podczas jazdy. Aha pamiętam, że w początkowym okresie bolały mnie kolana, te bloki mają też regulację boczną ustawienia buta po wpięciu, na forach rowerowych jest kopalnia wiedzy w tym temacie, fajna zabawa, ale te przewrotki to porażka :D
Zaobserwowałem, że sporo ludzi pomyka na szosówkach w blokach do górali, takich jak pokazał prometeo, sam się nad tym zastanawiam, ale mam buty pod spd-sl i póki co nie będę zmieniał.
Reasumując, gdybym zaczynał z blokami, spróbowałabym zwykłe SPD.
W tutejszych warunkach problem wypinania na światłach albo zatrzymaniach praktycznie nie istnieje, albo jest zredukowany do minimum więc dla mnie to kwestia drugorzędna. Ale tym bólem kolan to zabiłeś mi ćwieka, bo mam z tym od lat SPORE problemy i SPD miał być jednym z szeregu remediów, by nauczyć się np. prowadzić nogę po odpowiedniej trajektorii i wyrównac dysproporcje siłowe pomiędzy nogami i docelowo właśnie pozbyć się bólu. Dało mi to do myślenia i tak jak piszesz, wygląda na to, iż będę musiał przysiąść do tych forów, by sobie ten temat jeszcze raz przemyśleć. Dzięki.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

08-05-2021, 23:42

Pelson pisze:
08-05-2021, 23:32
vicotnick pisze:
08-05-2021, 22:57
Pelson pisze:
08-05-2021, 22:46


Rozwiniesz prosze temat? Przymierzamy się z małżonką do przejścia na spd na naszych szosówkach i dla mnie jednym z głównych powodów zakupu jest, by szeroka platforma lepiej przekazywała moc ze stopy i by uniknąć bólu i drętwienia podeszwowej strony stóp.
Jazda w blokach powoduje integrację stopy z pedałem, nie da się odruchowo zdjąć stopy z pedała przy np. zwalnianiu, trzeba wykonać określony boczny ruch. Każdemu przychodzi to inaczej, jednym łatwiej, innym trudniej. Dla mnie gehenną było zatrzymywanie się przed światłami, zapomnisz się wypiąć i od razu gleba. Każdy pedał ma regulację siły wypięcia, ale im łatwiej się wypiąć, tym większy jest luz podczas jazdy. Aha pamiętam, że w początkowym okresie bolały mnie kolana, te bloki mają też regulację boczną ustawienia buta po wpięciu, na forach rowerowych jest kopalnia wiedzy w tym temacie, fajna zabawa, ale te przewrotki to porażka :D
Zaobserwowałem, że sporo ludzi pomyka na szosówkach w blokach do górali, takich jak pokazał prometeo, sam się nad tym zastanawiam, ale mam buty pod spd-sl i póki co nie będę zmieniał.
Reasumując, gdybym zaczynał z blokami, spróbowałabym zwykłe SPD.
W tutejszych warunkach problem wypinania na światłach albo zatrzymaniach praktycznie nie istnieje, albo jest zredukowany do minimum więc dla mnie to kwestia drugorzędna. Ale tym bólem kolan to zabiłeś mi ćwieka, bo mam z tym od lat SPORE problemy i SPD miał być jednym z szeregu remediów, by nauczyć się np. prowadzić nogę po odpowiedniej trajektorii i wyrównac dysproporcje siłowe pomiędzy nogami i docelowo właśnie pozbyć się bólu. Dało mi to do myślenia i tak jak piszesz, wygląda na to, iż będę musiał przysiąść do tych forów, by sobie ten temat jeszcze raz przemyśleć. Dzięki.
Poczytaj o bikefittingu, są firmy, które oferują, rzekomo we współpracy z fizjoterapeutami, dopasowanie poszczególnych parametrów roweru do użytkownika. Trzeba kopać po forach, sprawdzać żeby nie pogorszyć. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:06

vicotnick pisze:
08-05-2021, 22:57
Jazda w blokach powoduje integrację stopy z pedałem (...)
Nie da się odruchowo zdjąć stopy z pedała (...)
Każdemu przychodzi to inaczej, jednym łatwiej, innym trudniej.
Dla mnie gehenną było zatrzymywanie się przed światłami, zapomnisz się wypiąć i od razu gleba.
Każdy pedał ma regulację siły wypięcia, ale im łatwiej się wypiąć, tym większy jest luz.
KURWA. Przepraszam, ale umarłem. :facepalm:
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:08

No wiem kurwa, że tak to brzmi, ale jak inaczej to nazwać ?
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:11

Ja wiem, wiem. Ale efekt jest piorunujący. Ostatnie zdanie to już jest czyste mistrzostwo.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:12

Niech kolega pojeździ w blokach, to będzie inaczej śpiewał, czy tam pedałował :D
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:13

Nie moja bajka, ale pewnie tak właśnie by było :D Na razie podziwiam te piękne konstrukcje językowe.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:19

Co by nie mówić, czuć znawcę tematu

"Każdy pedał ma regulację siły wypięcia, ale im łatwiej się wypiąć, tym większy jest luz."
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:21

Dobrze, już dobrze, pedał=część układu napędowego roweru, która służy przenoszeniu
energii z nóg rowerzysty, poprzez korby, do całego układu
napędowego, lepiej?
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:28

vicotnick pisze:
09-05-2021, 00:21
Dobrze, już dobrze, pedał=część układu napędowego roweru, która służy przenoszeniu
energii z nóg rowerzysty, poprzez korby, do całego układu
napędowego, lepiej?
Tamto było świetne. Nic nie trzeba modyfikować.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:36

Ja już nie zaśmiecam tematu, ale czuję tu spuściznę legendarnego "cudownego dziecka dwóch pedałów". I to jest piękne.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 00:39

Lukass pisze:
09-05-2021, 00:36
Ja już nie zaśmiecam tematu, ale czuję tu spuściznę legendarnego "cudownego dziecka dwóch pedałów". I to jest piękne.
Też uważam, że bardzo zabawne i metaforyczne ujęcie tematu. Poezja. Również już nie zasyfiam.
535

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

09-05-2021, 06:46

Wam to się już w ogóle w głowach poprzewracało. Wypinanie, zapinanie. Wszędzie ta lpg propaganda, a przecież jest na naszym forum stosowny kącik w którym można się uzewnętrznić i w miłej atmosferze przedyskutować każdy intymny temat. http://masterful-magazine.com/forum/vie ... &start=380
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

22-05-2021, 16:34

Postindustrial pełną gębą, raj dla miłośników urbexu, czyli śląski krajobraz w pigułce, widziany zza kierownicy roweru...

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zdjęcia mojego autorstwa ;-)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

22-05-2021, 16:45

Jak zwykle świetne.miejscowki i świetne zdjęcia kol nasum
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

22-05-2021, 19:32

Wspinacz kominowy Banot często odwiedza takie miejscówy.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: ROWEROWE KONDOMINIUM

27-05-2021, 23:20

vicotnick pisze:
08-05-2021, 22:58
pr0metheus pisze:
08-05-2021, 22:49
vicotnick pisze:
08-05-2021, 22:19
Jaki powód przejścia na spd? Ja ostatecznie do lasu wróciłem do zwykłych platformowych, nie chciało mi się pierdolić z wypinaniem
kilka powodow jest. najwazniejszy ze korzystnie dziala na stawy taki wpiety but na dluzszym dystansie.
Nie zdziw się, jak na początku będą bolały kolana, trzeba dobrze dobrać ustawienie buta

po pierwszych jazdach z spd wnioski takie ze bardzo fajna sprawa, ale trzeba to dobrze ustawic. zero bolu kolan i duzo latwiejsza (wydajniejsza) jazda. dokupilem bloki wielokierunkowe i jest bajka.
jestem mega zadowolony
niech to miejsce niebawem zniknie
ODPOWIEDZ