Kącik prawny

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9682
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kącik prawny

13-04-2024, 11:38

Strach kogoś na działkę zaprosić - ugryzie go kleszcz i pozew gotowy :D
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kącik prawny

13-04-2024, 11:57

Maro pisze:
13-04-2024, 10:12
Nie wiemy czy była dzika
A to co innego, jak była oswojona i tresowana do gryzienia ludzi to dojechac prywaciare
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 978
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Kącik prawny

13-04-2024, 14:58

żmija gzygzakowata w Polsce jest pod ochroną więc ziomuś uważaj żeby to tobie nie przyjebali pozwu o umyślne płoszenie i niepokojenie żmij xD
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2613
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kącik prawny

13-04-2024, 15:33

Pytanie do Tomasza o konkurencję - może kilka słów o firmie Votum? Ogarniają?
Celem życia nie jest przeżycie.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

13-04-2024, 15:41

Bardzo ogarniają. Skupili się parę lat temu na frankach teraz bookują sprawy z Wiboru. Perspektywy mają bardzo dobre.

Ja się z tej firmy wywodzę. To tam zaczynałem pracę będąc na studiach. Ja się skupiam na nieruchomościach i ten kawałek tortu wziąłem dla siebie oni na sprawach bankowych. T ogromna korporacja z setkami ludzi na czele.
Kupię:

Vastum Hole Below
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2613
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kącik prawny

13-04-2024, 15:55

Bardzo dobrze. Wyniki z kwartału na kwartał im rosną. Rok 2023 powinien być dla nich rekordowy. Wkrótce pokażą raport za rok 2023. Pytałem pod kątem inwestycji w ich akcje ale widzę, że dobry risercz sam zrobiłem. Dziękuję za odpowiedź.
Celem życia nie jest przeżycie.
SamborWilk
zaczyna szaleć
Posty: 243
Rejestracja: 02-09-2015, 12:00

Re: Kącik prawny

15-04-2024, 07:20

mistrzsardu pisze:
13-04-2024, 15:55
Bardzo dobrze. Wyniki z kwartału na kwartał im rosną. Rok 2023 powinien być dla nich rekordowy. Wkrótce pokażą raport za rok 2023. Pytałem pod kątem inwestycji w ich akcje ale widzę, że dobry risercz sam zrobiłem. Dziękuję za odpowiedź.
Kiedy ogłaszają wyniki? Skąd info o rekordowym roku?
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2613
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kącik prawny

15-04-2024, 08:55

Wyniki 22.04.2024. Poszukaj raportów kwartalnych, idzie im bardzo dobrze. Dzisiaj info, że w marcu podpisali 1401 nowych umów. Jest skala.
Celem życia nie jest przeżycie.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

15-04-2024, 09:36

Ja też kiedyś wejdę na giełdę. Przed 50 rokiem życia. Nie chcę mi się dłużej pracować. Pewnie będę dalej na forum. Dam Ci wtedy znać. Skomasuje wyniki finansowe w jeden podmiot. W tej chwili każdy z nich to 9,2 mln złotych. Rozbijam to żeby w wyższy cit nie wejść.

Na razie o tym nie myślę. W sensie wchodzenia na giełdę. Sprzedać nie sprzedam. Muszę coś w życiu robić :)
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

15-04-2024, 10:58

Maro pisze:
13-04-2024, 06:18
Panowie przydarzyło mi się bardzo nietypowe zdarzenie. Otóż w dniu wczorajszym z małżonką udałem się do sklepu ogrodniczego. Na miejscu zamówiłem cztery work ziemi ,właścicielka sklepu wskazała mi towar i powiedziała że mogę się obsłużyć. Kiedy ładowałem drugi worek poczułem bardzo mocny ból w małym palcu w prawej dłoni. Od razu pomyślałem że mnie coś upierdolilo, szybki rzut oka na ranę pozwala stwierdzić dwie bliźniacze dziurki obok siebie. Po chwili pojawiła się sprawczyni mojego ukąszenia żmija zygzakowata. Właścicielka zbladła i coś tam zaczęła bełkotać,nie słuchałem jej nawet tylko zapakowałem się do samochodu z lubą i jazda na Sor. Tu cyrk (opiszę kiedyś). Obecnie po przetransportowaniu leżę na oddziale toksykologicznym. Łapa spuchnięta jak bania . Związku z powyższym takie pytanko czy mogę startować do właścicielki o jakieś zadośćuczynienie czy coś za moje cierpienie i stres :)


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Jak chcesz winę udowodnić właciciela? To jest odpowiedzialność na zasadzie winy- na pewno nie ryzyka. Szans w mojej ocenie nie masz żadnych. Chyba ,że zastraszysz właścicieli ,że obsmarujesz im dupę na internecie i pójdą z Tobą na ugodę w kierunku dbania o wizerunek firmy.
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

15-04-2024, 11:33

mistrzsardu pisze:
15-04-2024, 08:55
Wyniki 22.04.2024. Poszukaj raportów kwartalnych, idzie im bardzo dobrze. Dzisiaj info, że w marcu podpisali 1401 nowych umów. Jest skala.

Skala jest. Ale musisz wziąść po uwagę orzecznictwo TSUE i czy sprawy z Wiboru im tak łatwo pójdą. Wg mnie niekoniecznie.Sądy powszchne będę miały obawy.Może to zaburzyć system finansowy całkowicie, a nawet skarb pańśtwa jest udziałowcem głobalnym co za tym dalej idzie upolitycznienie.

W mojej dziedzinie jest prościej. Ja skupuje szkody na nieruchomościach. Robi to jedna kancelaria konkurencyjna ale zawsze jestem przed nimi. Tzn afiuszje się z tym dużo kancelari ale ja ten rynek monopolizuje.

Wszystko własnym sumptem. Ile tego głobalnie kupiłem? W dziesiątkach milionów złotych.

Dosłownie.

W Votum dużo czasu poświęcają mojej osobie nawet w radach nadzorczych jak prywatna osoba. Wiem o tym,bo spędzam pewnym osobom cień z powiek. Wszystkie spółki należą z mojego konsorcjum do mnie. Przeraszam jedna spółka cywilna gdzie jest 5% udziałowiec.

Jeśli zdecyduje się wejść na giełdę dam tutaj znać ,bo jednak mam słabość do muzyki metalowej i se tu lubię poklepać.

A wejdę na giełdę w momencie kiedy poczuje ,że to TEN moment.

Warto też kupić akcje od spółki mojego starego. Siedzi w Japoni od 2 tygodni i tam się bardzo coś grubego szykuje.

Bardzo grubego.

Nie mają powalających wyników wiem o tym ,bo masę kapitału inwestują. Ale spółki córki generaują już właściwy dochód.

Tylko żebyś później nie pisał czyim synem jestem :D Wystarczy że wie to Self z forume mój broker.
Ostatnio zmieniony 15-04-2024, 11:58 przez tomaszm, łącznie zmieniany 2 razy.
Kupię:

Vastum Hole Below
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2613
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kącik prawny

15-04-2024, 11:54

Jak się spółka ojca nazywa?
Celem życia nie jest przeżycie.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2613
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kącik prawny

24-04-2024, 17:28

"Zysk netto grupy Votum w 2023 r. wzrósł do 133,9 mln zł." Szacun.
Celem życia nie jest przeżycie.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

24-04-2024, 19:05

REWELACYJNY wynik. Mobilizujący innych na rynku . Tak naprawdę podmiotów (tych co COŚ ZNACZĄ) , które są na rynku i docierają do osób pokrzywdzonych (w skali MAKRO) czy to przez system ubezpieczeniowy czy sektor bankowy jest w tej chwili garstka. Covid też zrobił swoje. Euco(będące drugą siła w kraju) jak i wiele podmiot upadło. Tak naprawdę została nas garstka. Wszyscy kiedyś rzucali się na komunikację, rywalizowaliśmy na noze z Votum(z którego ja pochodzę i cześć moich ludzi). Dziś Votum znakomicie odnajduje się w sektorze spraw bankowych, ja z kolei kompletnie nastawiłem się na nieruchomosci gdzie walczę z totalnie innym podmiotem ,który stanowi moją konkurencję. Jestem ja i jeden mój oponent, masę pieniędzy lokujemy w te sprawy. Chcąc wywołać efekt kuli śnieżnej.

Przypomnijmy też ,że przed przejęciem sektora bankowe Votum miało wyniki na poziomie 15 mln dochodu w skali roku. Jest to rynek nieprzewidywalny.

Dzisiaj się praktycznie w ogóle nie spotykamy na swojej drodze ,bo branża odszkodowań to spektrum możliwości. Jeszcze raz chapeau bas Votum.

Mam nadzieję ,że kiedyś napiszę o sobie ,że na rynku szacowania szkód i dochodzenia roszczeń na nieruchomościach mam taką pozycję jak obecnie Votum w sektorze bankowości i kredytów frankowych. Dobra niech to będzie połowa tego.

Przypomnę tylko tych co z wysokiego konia spadli Euco, DRB, Unijne centrum odszkodowań, LEX krakowski to tylko wierzchołek góry lodowej. Mając tak zintensyfikowane działania wykańczające nie mogło być inaczej ,że tak naprawdę zaostało paru graczy. Tych co starają się zapełnić lukę po truchle co się rozkłada większy pożera mniejszego.
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

25-04-2024, 14:11

10.000 tysięcy spraw rozstrzygniętych sądownie, Jest masa. Dzisiaj wskoczyła 10.000 tys na etapie sądowym. Powiniem się fest najebać. Na skołatane nerwy. Druga nazwa w branży odszkodowań nobilituje.

https://www.kancelaria-pionier.pl/

Walczę dalej.
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

25-04-2024, 14:20

mistrzsardu pisze:
24-04-2024, 17:28
"Zysk netto grupy Votum w 2023 r. wzrósł do 133,9 mln zł." Szacun.
Będę w wieku 45 lat(może 43 w zależności jak będę się wkurwiać i (w jakiej będę formie psychicznej) czego obecnie nienawidzę- szanuje sobie nie wkurwianie) wprowadzać swoją firmę na giełdę. Teraz się nie doliczysz moich spółek ,bo mam to porozbijane na 5 spółek- . Tylko dojdziesz do mojej spółki zoo gdzie jest na poziomie ponad 9 mln. Nie chce wchodzić w duże city. NIe chce komasować ,bo bym się zesrał finansowo kolejny 1 mln oddany do państwa- dziękuje, pierdole was.. Przed wejściem na giełdę będę komasował spółki w jeden podmiot.

Kupuj wtedy akcje mojej firmy w ciemno ile możesz.

Wyjdę z brażny prawnej bo nie chce mi się. I jestem zmęczony.

Moży pakiet udziałowy jakiś zostawię ale na razie nie chce. Pieniądze przestały mnie cieszyć- a to chyba najgorszy syndrom.

Kupuj wtedy udziały,ja tych cesji najebałem tyle .że na tym całe grupy udziałowców bedą żyć przez lata.
Kupię:

Vastum Hole Below
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15087
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Kącik prawny

25-04-2024, 14:51

Dobrze wiedzieć. Daj znać kiedy i co kupować.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

25-04-2024, 14:56

Jasne ,że dam pewnie nie dobije do 45 ,bo zmierziło mnie to. Tym bardziej ,że w całej przestrzeni internetowej tylko tu siedzę więc jakbym mógł coś innego:)
Kupię:

Vastum Hole Below
Gothmog666
rozkręca się
Posty: 72
Rejestracja: 04-10-2009, 22:42

Re: Kącik prawny

01-05-2024, 16:48

Takie pytanko do naszego eksperta w kwestii ubezpieczeń/odszkodowań Tomaszm w związku z jedną kwestią. Historię opowiem w skrócie.

Mój znajomy wynajmował pokaźnych rozmiarów nieruchomość - jak się okazało zorganizowanej grupie przestępczej. Z tego, co mówił - najemca wydawał się spoko, płacił terminowo, legalne papiery itd. Niemniej jednak, stworzyli tam nielegalną fabrykę tytoniu. Proceder został wykryty, CBŚ z antyterrorką wbili, działali 2 dni, skonfiskowali 800 kg tytoniu - rozwalili mu sporo rzeczy, szkody ogromne.

Okiem prawnika patrzę w ten sposób i w zasadzie pytam odnośnie tego: jakimi narzędziami prawnymi dysponują ubezpieczyciele, żeby wymigać się od płacenia w takim przypadku? Przenoszą ciężar odpowiedzialności na najmodawcę?

Wyrok orzekający o kosztach - w stosunku do najemcy - nie będzie miał praktycznego znaczenia, w momencie, kiedy będzie miał 0 zł na koncie. Od państwa zwrotu kosztów nie uzyskasz, ewentualnie na zasadzie takiej, że może wnosić o zwrot poniesionych wydatków w związku z zabezpieczeniem nieruchomości na czas postępowania.

Jak to widzisz z punktu widzenia ubezpieczyciela? Biłeś się z nimi niejednokrotnie, dlatego uznałem za stosowne, żebyś ocenił to z punktu widzenia praktyka.
ODPOWIEDZ