Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1949
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

18-03-2024, 21:55

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
18-03-2024, 21:42
DST pisze:
18-03-2024, 20:19
No właśnie miałem Cię o to pytać. Aż tak źle? Jest tam coś wartego zobaczenia pomijając tych dilerów i naciągaczy?
Panie kolego, jakby Ci to powiedzieć. Jak masz ochotę wybrać się do Maroka, i w związku z tym myślisz wybrać się na dzień czy dwa do Tangieru, to mozna to porównać do sytuacji, w której dziecko chce jechać do Disneylandu, a Ty zamiast o Disneylandu zabierasz je do ciemnego pomieszczenia, gdzie gwałci je gość przebrany za Myszkę Miki. Nie poczuje od tego magii Disneya.

Medina jest fajna i autentyczna, ale jeśli spodziewasz się np. muzeów, to z góry mówię, że muzea w Maroku to z reguły straszna bieda w porównaniu do europejskich. Zresztą jak już jednak trafisz w takie miejsce, to sam zobaczysz, że zwiedzanie w tradycyjnym sensie nie ma tam sensu, bo to miejsce do chłonięcia atmosfery całym sobą, wszystko jest inne niż u nas. Poza Mediną jest tam normalne nowoczesne miasto, którego nie warto oglądać.

Poza tym weź pod uwagę, że promy pływają najczęściej do portu Tanger-Med, który wcale nie jest w Tangierze, tylko tak godzinę autobusem (który kosztuje grosze, ale czas też ma cenę). Więc to w praktyce tak 3 godziny płynięcia, pół godziny na rozeznanie się + bycie sprawdzanym, oraz godzina autobusem (jeśli przyjedzie akurat idealnie). Bilety bezpośrednio do Tangieru są droższe (ale są). Ja bym wolał już zostać na Gibraltarze ten dodatkowy dzień czy dwa, a zamiast tego polecieć kiedyś na kilka dni do Marrakeszu albo Rabatu (po czym po doleceniu do Rabatu natychmiast przejechać na drugą stronę rzeki do Sale), ale znowu, to tylko ja. Szkoda urlopu na takie gówno jak Tangier, jeszcze się zniechęcisz. Tak samo Running Wild nie zaczyna się od "Shadowmaker";-)
Porównanie Tangieru do gwałtu przez Myszkę Miki jeszcze długo będzie w moim sercu.
Spoko, dzięki bardzo za radę. Mam teraz lepszy obraz i pewnie oleję to, choć fajnie by było zahaczyć Afrykę w końcu. Do Marakeszu trochę daleko.
Gibraltar, Sewillę, Rondę itd sprawdzaliśmy w zeszłym roku, to teraz kusi coś innego. Może Kordoba też dojdzie do planu.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

18-03-2024, 22:12

Sprawdz Caminito del rey, Kordoba jest super, no i nie wiem czy juz byles w Granadzie, tez świetna opcja. Ale jak juz znasz tak Andaluzje to moze faktycznie warto wybrac sie do Tangieru, ale raczej po to, by pojechac od razu do Szafszawan. Problemy z dragami podobne, ale chociaż ładnie jest. No i jesli masz niskie ciśnienie, to przejazd lokalnym autobusem przez gory ma szanse je podniesc.
I am Jerusalem.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

24-03-2024, 18:49

Zabookowałem sobie na Sycyli 2 tgodnie we wrześniu. Powiem sczerze jak porównuje ceny w Chorwacji czy w Grecji to naprawdę te Włochy zajebiście wyglądają.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

24-03-2024, 20:19

Na razie rok się dobrze zapowiada.

Luty - Oman
Kwiecień - Belgia
Maj - Londyn

I wciąż z 10 dni urlopu zostaje, może w drugiej połowie pojadę gdzieś sam? Może głębiej w Afrykę? Zobaczymy.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4670
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 11:06

tomaszm pisze:
24-03-2024, 18:49
jak porównuje ceny w Chorwacji czy w Grecji to naprawdę te Włochy zajebiście wyglądają.
W jakim aspekcie Włochy cenowo wyglądają zajebiście w porównaniu do Chorwacji?
Noclegi?
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 11:11

Między innymi. Jest taniej na pewno obecnie.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3568
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 11:53

Sycylia jest stosunkowo chyba najtanszym lub jednym z najtanszych regionów (dosc zapuszczonym,z wysokim bezrobociem rowniez) Włoch. byłem w okresie noworocznym, objechałem wyspe dookoła, kazda noc w innym miejscu. ceny noclegów bardzo przystepne i nie było to kimanie na skłocie ze ssaniem palucha w pakiecie. z mniej typowych miejscowek polecam miasteczko Sciacca (blisko Doliny Świątyń - również warto odwiedzic). pięknie połozone, zajebista stara czesc miasta z plataniną uliczek i milionem architektonicznych smaczków na kazdym kroku. bylismy tam w sylwestrowa noc, kimanie na starówce, cisza spokój, zero darcia mordy na ulicach bo sylwester.piękna sprawa. w malych miejscowociach a czesto i w duzych miastach ciezko z ang,, nawet u zarzadzajacych noclegami. w Sciacca mloda babeczka zarzadzajaca pensjonatem korzystała z translatora, ktory wygladal jak japonska, migajaca, kolorowa zabawka, wydawał dziwne dzwieki i ogólnie srednio sie sprawdzał ale uparcie z nim walczyła by przekazac to co spokojnie mogła nawet na migi. smiechom nie było konca.
z ciekawych miejsc: Syrakuzy, Katania - wbrew obiegowym opiniom można tam sporo wyłapać (niekoniecznie w ryja, chociaż to tez pewnie można) - np niezłe muzeum poswiecone inwazji aliantów na Sycylie (chociaz po ojebaniu chyba setki muzeów w Normandii w ub roku chyba nic juz nie zrobi na mnie wiekszego wrazenia w tym temacie), rezerwat Singaro, Cefalu - poza sezonem bardzo przyjemne, Savoca - koniecznie, chociaz w sezonie moze byc przejebane jak tam sie autokary ładują w tę ciasnote. Etna bez szału jak dla mnie, ciekawsza była sama trasa autem i obserwacja zmieniajacego sie krajobrazu.
z rozczarowan - Taormina (o kurwa, nie chciałbym tam trafic w sezonie) czy San Vito Lo Capo.

co do cen to w sezonie letnim pewnie wyglada to nieco inaczej ale i tak pewnie duzo taniej niz wiekszosc innych regionow Włoch czy zwłaszcza Chorwacji.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 12:06

nagrobek pisze:
25-03-2024, 11:53
Sycylia jest stosunkowo chyba najtanszym lub jednym z najtanszych regionów (dosc zapuszczonym,z wysokim bezrobociem rowniez) Włoch. byłem w okresie noworocznym, objechałem wyspe dookoła, kazda noc w innym miejscu. ceny noclegów bardzo przystepne i nie było to kimanie na skłocie ze ssaniem palucha w pakiecie. z mniej typowych miejscowek polecam miasteczko Sciacca (blisko Doliny Świątyń - również warto odwiedzic). pięknie połozone, zajebista stara czesc miasta z plataniną uliczek i milionem architektonicznych smaczków na kazdym kroku. bylismy tam w sylwestrowa noc, kimanie na starówce, cisza spokój, zero darcia mordy na ulicach bo sylwester.piękna sprawa. w malych miejscowociach a czesto i w duzych miastach ciezko z ang,, nawet u zarzadzajacych noclegami. w Sciacca mloda babeczka zarzadzajaca pensjonatem korzystała z translatora, ktory wygladal jak japonska, migajaca, kolorowa zabawka, wydawał dziwne dzwieki i ogólnie srednio sie sprawdzał ale uparcie z nim walczyła by przekazac to co spokojnie mogła nawet na migi. smiechom nie było konca.
z ciekawych miejsc: Syrakuzy, Katania - wbrew obiegowym opiniom można tam sporo wyłapać (niekoniecznie w ryja, chociaż to tez pewnie można) - np niezłe muzeum poswiecone inwazji aliantów na Sycylie (chociaz po ojebaniu chyba setki muzeów w Normandii w ub roku chyba nic juz nie zrobi na mnie wiekszego wrazenia w tym temacie), rezerwat Singaro, Cefalu - poza sezonem bardzo przyjemne, Savoca - koniecznie, chociaz w sezonie moze byc przejebane jak tam sie autokary ładują w tę ciasnote. Etna bez szału jak dla mnie, ciekawsza była sama trasa autem i obserwacja zmieniajacego sie krajobrazu.
z rozczarowan - Taormina (o kurwa, nie chciałbym tam trafic w sezonie) czy San Vito Lo Capo.

co do cen to w sezonie letnim pewnie wyglada to nieco inaczej ale i tak pewnie duzo taniej niz wiekszosc innych regionow Włoch czy zwłaszcza Chorwacji.
Bdb wpis, tak trzeba
I am Jerusalem.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 12:47

nagrobek pisze:
25-03-2024, 11:53
Sycylia jest stosunkowo chyba najtanszym lub jednym z najtanszych regionów (dosc zapuszczonym,z wysokim bezrobociem rowniez) Włoch. byłem w okresie noworocznym, objechałem wyspe dookoła, kazda noc w innym miejscu. ceny noclegów bardzo przystepne i nie było to kimanie na skłocie ze ssaniem palucha w pakiecie. z mniej typowych miejscowek polecam miasteczko Sciacca (blisko Doliny Świątyń - również warto odwiedzic). pięknie połozone, zajebista stara czesc miasta z plataniną uliczek i milionem architektonicznych smaczków na kazdym kroku. bylismy tam w sylwestrowa noc, kimanie na starówce, cisza spokój, zero darcia mordy na ulicach bo sylwester.piękna sprawa. w malych miejscowociach a czesto i w duzych miastach ciezko z ang,, nawet u zarzadzajacych noclegami. w Sciacca mloda babeczka zarzadzajaca pensjonatem korzystała z translatora, ktory wygladal jak japonska, migajaca, kolorowa zabawka, wydawał dziwne dzwieki i ogólnie srednio sie sprawdzał ale uparcie z nim walczyła by przekazac to co spokojnie mogła nawet na migi. smiechom nie było konca.
z ciekawych miejsc: Syrakuzy, Katania - wbrew obiegowym opiniom można tam sporo wyłapać (niekoniecznie w ryja, chociaż to tez pewnie można) - np niezłe muzeum poswiecone inwazji aliantów na Sycylie (chociaz po ojebaniu chyba setki muzeów w Normandii w ub roku chyba nic juz nie zrobi na mnie wiekszego wrazenia w tym temacie), rezerwat Singaro, Cefalu - poza sezonem bardzo przyjemne, Savoca - koniecznie, chociaz w sezonie moze byc przejebane jak tam sie autokary ładują w tę ciasnote. Etna bez szału jak dla mnie, ciekawsza była sama trasa autem i obserwacja zmieniajacego sie krajobrazu.
z rozczarowan - Taormina (o kurwa, nie chciałbym tam trafic w sezonie) czy San Vito Lo Capo.

co do cen to w sezonie letnim pewnie wyglada to nieco inaczej ale i tak pewnie duzo taniej niz wiekszosc innych regionow Włoch czy zwłaszcza Chorwacji.

Dzięki za wpis. ja własnie tą Sycylię we Wrzesniu chce objechać cała. Ja bardzo lubię Włochów. Pasuje mi ich styl. NIgdy też z taką dozą przyjaźni i pomocy jak we Włoszech sie nie spotkałem. MOże to zabrzmieć idiotycznie ale to jest naród ,który nie traktuje nas jak Polaczków tylko jak równych sobie. Ja przynajmniej mam takie doświadczenia. A jak jestem na wakacjach to lubię się czuć jak u siebie wśród dobrych znajomych. Tak mam z Włochami.

Nie mają tak pięknego morza jak np Bałkanie ale jak tam jestem czuję ,że jestem wśród grupy najlepszych znajomych. Dlatego tak Włochy kocham. Pewnie brzmi pretensjonalni ale nie ważne.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3568
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 17:44

co do jazdy samochodem w miastach trzeba uzbroić się w sporą cierpliwość i mieć orient nonstop, oczy i uszy dookoła głowy bo czujesz się jak w jakiejś pojebanej grze w której nie ma żadnych zasad xd pełne ubezpieczenie na auto raczej nieodzowne. cześć dróg szybkiego ruchu biegnących wiaduktami (Syrakuzy - Agrigento) dość zjebsna z uwagi na hujowe progi, łączniki, wkurwiajaco telepie i ciągnie się to kilometrami
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 20:16

Kto nie jeźdił po Albani samochodem z wypożyczalni ten nie zna zycia. zjechałem cała Albanię na tych klekotach z wypożyczalni. Samochody tak zarżniętę ,że czasem się zastanawiałem jak funkcjonuje pomoc drogowa. Dostajesz karteczkę- dzwoń w razie jak ci się samochód rozdupi po drodze. Płyn do chłodnicy uzupełniałem na jakiś podrzędnych stacjach beznynowych jak już samochód miał przejebaną czkawkę. Takie stacje beznynowe jak z Złego Skrętu co zmutowani ludzie ucinają innym głowę. Na takich totalnych zadupiach,
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 20:42

Cały urlop na nadchodzący rok podatkowy mam już zaplanowany. Zostało mi góra parę dni, gdzie jeszcze coś mogę wcisnąć. W połowie kwietnia ruszamy na Florydę, później czeka mnie Bergen, a we wrześniu Kos. Na 2025 planujemy uderzyć do Pekinu, Hong Kongu lub Tokio.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1949
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 21:09

tomaszm pisze:
25-03-2024, 20:16
Kto nie jeźdił po Albani samochodem z wypożyczalni ten nie zna zycia. zjechałem cała Albanię na tych klekotach z wypożyczalni. Samochody tak zarżniętę ,że czasem się zastanawiałem jak funkcjonuje pomoc drogowa. Dostajesz karteczkę- dzwoń w razie jak ci się samochód rozdupi po drodze. Płyn do chłodnicy uzupełniałem na jakiś podrzędnych stacjach beznynowych jak już samochód miał przejebaną czkawkę. Takie stacje beznynowe jak z Złego Skrętu co zmutowani ludzie ucinają innym głowę. Na takich totalnych zadupiach,
Komiczne jest jak oni jeżdżą. Tak jakbyś wziął dziesięcioletnie dziecko i powiedział "słuchaj, tu jedziesz szybciej, tu hamujesz, a tu sprzęgło. Dasz se radę, szerokiej drogi". Znaki dla ozdoby, wszystko na machanie i komunikacja klaksonem. Jak wróciłem do Polski po dwóch tygodniach to wymusiłem na rondzie kolesiowi i mu pomachałem, a dziewczyna "co ty robisz?" :lol:
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

25-03-2024, 21:50

Jeżdża jak jeżdża do tego się można pzywyczaić. Ale te samochody z wypozyczalni rozjebane w pizdu:D
Kupię:

Vastum Hole Below
ODPOWIEDZ