Linux - fakty i mity

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Linux - fakty i mity

18-07-2021, 22:45

Rumburak pisze:
18-07-2021, 17:38
Medard pisze:
18-07-2021, 17:17
Rumburak pisze:
18-07-2021, 15:24
No nie wiem dziadek. Jak ja miałem 7 czy 8 lat to w szkole interesowały mnie gry i zabawy a nie naszywki na kostkach 15 letnich, pryszczatych onanistów.
Ale płyty czy kasety pozostają na półkach, a zespoły nagle nie znikają,
coś po nich zostaje, nawet, gdy się rozwiązują,
są wypierane stopniowo. Cały czas piszemy tutaj o grupach, których lata świetności już dawno minęły.

Biohazard miał jeszcze koncerty po 94.
No i? Skąd niby, ówczesny 6 czy 7 latek miałby wiedzieć co było na topie w metalu i jak było odbierane w tamtych czasach, skoro jego główna rozrywka w tym czasie była zabawa w piaskownicy? Ponawiam pytanie:
Dobrze się dziś czujesz?
Dobra pasuję, dokończ historię.
Coś czuję, że końcowy akt rozegra się podczas Dymarek w Nowej Słupi.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Linux - fakty i mity

31-10-2021, 11:31

Jest jakiś player obsługujący protokół Upnp i natywne DSD ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: Linux - fakty i mity

31-10-2021, 11:39

pr0metheus pisze:
18-07-2021, 16:53
^Dziwne wyznanie, przecież tu wszyscy słuchali slayer od 3 r.ż.:)
Myślałem,że tu toczy się poważna dyskusja o spalonych procesorach...Nie wiem jak inni, ale ja jednak byłem zdecydowanie starszy, gdy po raz pierwszy usłyszałem Slayer. (:
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9345
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:32

Tak se patrzę na starych distros i jaki ten Gnome 2 był zajebisty - dlaczego go zniszczyli? Na szczęścię jest Mate i Cinnamon.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:38

uglak pisze:
13-06-2021, 14:49
hcpig pisze:
13-06-2021, 14:43
Windows 10 miał być ostatni a tutaj nagle okazuje się że będzie za chwilę Win11 WTF?
Ostatni NT. Kolejny miał być już zupełnie nową architekturą, a czy tak będzie to zobaczymy.
W sumie warto odkurzyć, bo w zasadzie już wiadomo, że nie. Nigdy nie będzie nowej architektury, chyba że zrobią jak Apple przy przejściu z PPC na Intela. Nowy system, tylko na mocne maszyny, a wszystko co starsze w pełni emulowane. A na razie mamy kolejny zlepek elementów z różnych czasów i standardowy chaos.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9345
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:40

Kolego Lucass, zgodzicie się z tezą że obecnie Wingroza to tylko korporacyjny anachronizm dla niewtajemniczonych w Linux?
Yare Yare Daze
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:42

hcpig pisze:
26-12-2021, 00:32
Tak se patrzę na starych distros i jaki ten Gnome 2 był zajebisty - dlaczego go zniszczyli? Na szczęścię jest Mate i Cinnamon.
Przecież gnome 3 jest dużo lepszy, dużo bardziej keyboard-friendly. Też miałem początkowo opory, ale po przyzwyczajeniu nie wyobrażam sobie powrotu do 2. :) I mówię to jako osoba zawodowo pracująca na linuksie.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:44

hcpig pisze:
26-12-2021, 00:40
Kolego Lucass, zgodzicie się z tezą że obecnie Wingroza to tylko korporacyjny anachronizm dla niewtajemniczonych w Linux?
Nie, absolutnie nie. Jest tworem dość chaotycznym, ale jak się wie, co się robi, to jest całkiem sensowny w użyciu. A to, co Microsoft zrobił z całym środowiskiem do pracy, w tym pracy zdalnej, zapewni temu systemowi kolejne dziesięć lat spokojnej dominacji.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9345
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:45

backslifer pisze:
26-12-2021, 00:42

Przecież gnome 3 jest dużo lepszy, dużo bardziej keyboard-friendly. Też miałem początkowo opory, ale po przyzwyczajeniu nie wyobrażam sobie powrotu do 2. :) I mówię to jako osoba zawodowo pracująca na linuksie.

Jak keyboard friendly to wolę IceWM ale tym Gnome 2 to możnamy zawojować windowsiarzy a ta trójka to jakiś za przeproszeniem MacOs wannabe.
Yare Yare Daze
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:47

hcpig pisze:
26-12-2021, 00:45
Jak keyboard friendly to wolę IceWM ale tym Gnome 2 to możnamy zawojować windowsiarzy a ta trójka to jakiś za przeproszeniem Macos wannabe.
Ale co masz do MacOS? Fajny system, pod spodem praktycznie to samo, w stabilności w praktyce podobne do takiego ubuntu LTS, a gui to już co komu pasuje. ;)

EDIT: Zresztą, do windowsa też nic nie mam, wolę go do zastosowań szeroko pojętych "multimedialnych".
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9345
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:48

Lukass pisze:
26-12-2021, 00:44
A to, co Microsoft zrobił z całym środowiskiem do pracy, w tym pracy zdalnej, zapewni temu systemowi kolejne dziesięć lat spokojnej dominacji.
Ta nędzna zrzyna z KDE Plasma to taki gwarant dominacji?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:51

Nie, kolega zdaje się mylić środowisko graficzne z tym, co naprawdę jest ważne. A ważna jest dostępność i popularność oprogramowania i różnych rozwiązań technicznych. Nie, nikt nie będzie nic emulował. Nawet na japku korzystanie z wielu rzeczy istotnych w pracy to męka. Na Linuksie tym bardziej. A obecnie Office, Teams, Forms i cała otoczka to jest to, co jest stosowane na masową skalę.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 00:57

Lukass pisze:
26-12-2021, 00:51
Nie, kolega zdaje się mylić środowisko graficzne z tym, co naprawdę jest ważne. A ważna jest dostępność i popularność oprogramowania i różnych rozwiązań technicznych. Nie, nikt nie będzie nic emulował. Nawet na japku korzystanie z wielu rzeczy istotnych w pracy to męka. Na Linuksie tym bardziej. A obecnie Office, Teams, Forms i cała otoczka to jest to, co jest stosowane na masową skalę.
Warto zaznaczyć też, że wszystko zależy od charakteru pracy. Względem tego dobiera się OS. ;) Przy czym MacOS i Linux często bywają zamienne, w zależności od tego, który dana firma zamówi dla pracowników.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 01:00

backslifer pisze:
26-12-2021, 00:57
Warto zaznaczyć też, że wszystko zależy od charakteru pracy. Względem tego dobiera się OS. ;) Przy czym MacOS i Linux często bywają zamienne, w zależności od tego, który dana firma zamówi dla pracowników.
Oczywiście, ale nie oszukujmy się - MacOS ma zastosowanie głównie w branżach twórczych, obecnie głównie chyba z powodu chęci odróżnienia się, bo mam wrażenie, że np. takie stacje robocze Della uciekły daleko, daleko do przodu, a softu Mac only jest już naprawdę nie za wiele. Linuks jest sensowny w branży IT i prawie że tylko tam. Natomiast miałem na myśli narzędzia do pracy zdalnej - prawie wszystko w firmach idzie na rozwiązaniach MS, i tego się łatwo nie zmieni, bo są one po prostu najlepsze.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9345
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 01:02

Lukass pisze:
26-12-2021, 00:51
A obecnie Office, Teams, Forms i cała otoczka to jest to, co jest stosowane na masową skalę.
Cały czas piszesz o zastosowaniach profesjonalnych a co z domowym zaciszem każuali?

Kiedyś myślałem że Linux to taka rakietowa nauka dla dzierżycieli terminala, teraz wiem, że każual jus - tylko Linux a jakieś Windowsy to se można zostawiać jak ktoś korzysta z jednego czy dwóch profesjonalnych programów. Każual powinien porzucić Winshit, przestać płacićic niepotrzebnie i korzystać za free z Minta, Manjaro czy Pop!_OS.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 01:06

hcpig pisze:
26-12-2021, 01:02
Lukass pisze:
26-12-2021, 00:51
A obecnie Office, Teams, Forms i cała otoczka to jest to, co jest stosowane na masową skalę.
Cały czas piszesz o zastosowaniach profesjonalnych.

Kiedyś myślałem że Linux to taka rakietowa nauka dla dzierżycieli terminala, teraz wiem, że każual jus - tylko Linux a jakieś Windowsy to se można zostawiać jak ktoś korzysta z jednego czy dwóch profesjonalnych programów. Każual powinien porzucić Winshit, przestać płacićic niepotrzebnie i korzystać z Minta, Manjaro czy Pop!_OS.
Chyba ominąłeś jedną epokę. Po co komu komputer do każualowych zastosowań? Wszystko każualowe idzie na telefonach, telewizorach i konsolach. Komputer w domu potrzebny jest obecnie do nauki zdalnej i do pracy. Albo jako zabawka dla geeków. De facto jest już narzędziem wyłącznie do zastosowań profesjonalnych. A jeśli już ktoś się uprze i chce korzystać z kompa w sposób każualowy, to Windows i tak jest mniej problematyczny i bardziej przystępny, niż Linuks. I zawsze tak będzie, z powodu filozofii obu systemów oraz rozdrobnienia w świecie Linuksa.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 01:07

Lukass pisze:
26-12-2021, 01:00
backslifer pisze:
26-12-2021, 00:57
Warto zaznaczyć też, że wszystko zależy od charakteru pracy. Względem tego dobiera się OS. ;) Przy czym MacOS i Linux często bywają zamienne, w zależności od tego, który dana firma zamówi dla pracowników.
Oczywiście, ale nie oszukujmy się - MacOS ma zastosowanie głównie w branżach twórczych, obecnie głównie chyba z powodu chęci odróżnienia się, bo mam wrażenie, że np. takie stacje robocze Della uciekły daleko, daleko do przodu, a softu Mac only jest już naprawdę nie za wiele. Linuks jest sensowny w branży IT i prawie że tylko tam. Natomiast miałem na myśli narzędzia do pracy zdalnej - prawie wszystko w firmach idzie na rozwiązaniach MS, i tego się łatwo nie zmieni, bo są one po prostu najlepsze.
Nie sposób się nie zgodzić, sam działam w IT, więc mogę być stronniczy. No i sam mam della (tu w zasadzie w sensownej konfiguracji nie ma wielkiej różnicy finansowej w stosunku do laptopów apple'a). Dla większości statystycznych pracowników biurowych windows jest najlepszy, choćby przez pakiet office'a (libre jest ok do prostych zastosowań, ale nie ma porównania).
backslifer
rozkręca się
Posty: 94
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 01:12

hcpig pisze:
26-12-2021, 01:02
Lukass pisze:
26-12-2021, 00:51
A obecnie Office, Teams, Forms i cała otoczka to jest to, co jest stosowane na masową skalę.
Cały czas piszesz o zastosowaniach profesjonalnych a co z domowym zaciszem każuali?

Kiedyś myślałem że Linux to taka rakietowa nauka dla dzierżycieli terminala, teraz wiem, że każual jus - tylko Linux a jakieś Windowsy to se można zostawiać jak ktoś korzysta z jednego czy dwóch profesjonalnych programów. Każual powinien porzucić Winshit, przestać płacićic niepotrzebnie i korzystać za free z Minta, Manjaro czy Pop!_OS.
Dla nich windows jest prostszy w obsłudze, bo nauczyli się go przez lata, nikt nie będzie bez potrzeby eksperymentował. Zwłaszcza, że trzeba się czasem natrudzić, żeby osiągnąć ten sam efekt, np. przy grach.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 01:35

backslifer pisze:
26-12-2021, 01:07

Nie sposób się nie zgodzić, sam działam w IT, więc mogę być stronniczy. No i sam mam della (tu w zasadzie w sensownej konfiguracji nie ma wielkiej różnicy finansowej w stosunku do laptopów apple'a). Dla większości statystycznych pracowników biurowych windows jest najlepszy, choćby przez pakiet office'a (libre jest ok do prostych zastosowań, ale nie ma porównania).
Ja tylko stacjonarki, przy moich potrzebach na moc i pamięć laptopy wychodzą za drogo... Na razie mała stacja robocza, ale w planach większy wydatek i duża stacja robocza, jak będzie nadmiar gotówki. Co do Libre, to mam inne odczucia. Tzn. przewaga Office'a jest oczywista, przynajmniej tam gdzie to ważne (Excel, Access). Ale ja Libre lubię i np. Writera cholernie cenię i chętnie używam. Głównie z powodu możliwości dostosowania go do moich potrzeb w sposób, jakiego Word mi nie da. Ale to nie jest cecha, która jest ceniona wśród "statystycznych pracowników biurowych". Szczerze mówiąc, to akurat w tym fragmencie wolę Libre.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9673
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Linux - fakty i mity

26-12-2021, 01:39

^ Co do "statystycznych pracowników biurowych" to na tym polegała genialność polityki Microsoftu - w zastosowaniach domowych nie ścigamy piratów, niech się przyzwyczają, a w pracy (gdzie nikt z choćby szczątkowym instynktem nie leci na piratach) pracownicy będą wymagali systemów Microsoftu, które dobrze znają.
Guilty of being right
ODPOWIEDZ