Nauka angielskiego

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: Nauka angielskiego

29-05-2019, 09:02

Sybir pisze::D
Szukam alternatywy. Najlepiej, żeby nauka nie kosztowała mnie czasu i wysiłku :D Ponoć na poziom A1/2 wystarczy jakikolwiek dostępny na rynku podręcznik. Zdaję sobie sprawę, że trzeba po prostu praktykować, ale chciałbym od czegoś zacząć - na razie hobbystycznie ;)
A to dobre :D
A poważnie - W zależności od (niestety) wieku i zdolności językowych - polecam podcasty, lekcje dla początkujących na np. yt, kontakt z native speakerem (np na skype) i słuchanie przynajmniej godzinę dziennie szwedzkiego radia. Jeżeli masz sporo samozaparcia i będzie Ci to przynosiło choć trochę frajdy - przy systematycznym podejściu za około rok, nie powinieneś mieć problemu z komunikacją na odpowiednim poziomie.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2291
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Nauka angielskiego

29-05-2019, 12:32

Sybir pisze:Z innej beczki, ziomeczki: ogarniał któryś z Was temat nauki języka szwedzkiego? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Skoro wywołujesz do odpowiedzi...
Rivstart A1+A2 polecam jeśli chodzi o knigi.
Do tego portale, typu dagens nyheter na przykład, by się oswoic z pisownią i oczytać. Szwedzki do czytania aż taki trudny nie jest, najgorsze co może byc to zrozumienie wymowy- kilkanaście dialektów regionalnych, mnóstwo slangu, bardzo specyficzna melodyka połączona ze skracaniem wyrazów. Czytanie, pisanie, nawet mowienie- mozna ogarnac dośc prosto, są spore podobieństwa do angielskiego i niemieckiego. Zrozumienie słuchanego jezyka- to jest wyższy poziom abstrakcji. Popróbuj się z youtubem, na przykład seria SVT debatt,
[youtube][/youtube]
bo mówią dość wyraźnie i powoli i daj znac, czy nadążasz.
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: Nauka angielskiego

29-05-2019, 14:19

Sybir pisze:Z innej beczki, ziomeczki: ogarniał któryś z Was temat nauki języka szwedzkiego? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Obrazek
"Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS gdy posłanka PO Lidia Gądek powiedziała z mównicy sejmowej, że młodzi lekarze w każdej chwili mogą wyjechać za granicę, aby tam zarabiać.
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Maruder
w mackach Zła
Posty: 680
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Nauka angielskiego

30-01-2023, 16:29

Hello

Mieliście doświadczenie z platformą Tutlo do nauki angola? Podobno zajęcia nastawione na rozmowę (a jestem z pobudek zawodowych mocno zdeterminowany do poprawy), uczysz się kiedy chcesz, na początku długi wywiad + darmowa pierwsza lekcja - wzbudziło moje zainteresowanie i zapisałem się na tą wstępną rozmowę z dydaktykiem.

Wszelkie wskazówki dot. skutecznej nauki głównie w mowie i przełamania blokady mówienia bardzo wskazane. Jestem po kursie B1 kilka wiosen temu (kiepskim i zupełnie nie spełniającym moich oczekiwań, metoda Direct), uczę się własnym zakresie w hacjendzie ale tak jak pisałem względy zawodowe mocno mnie motywują do wejścia na wyższy level.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Nauka angielskiego

23-01-2024, 00:02

Wasz idol:
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
ODPOWIEDZ