Tenis

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Tenis

24-06-2014, 13:31

ten temat musiał powstać bo już rusza trzeci w tym roku turniej wielkoszlemowy tym razem Wimbledon, jacyś faworyci? przewidywania i prognozy?

u mnie jak zawsze u mężczyzn Rafael Nadal chociaż na trawie od jakiegoś czasu spisuje się słabiej, liczę że daleko zajdzie Nishikori i Dimitrow, realnie oceniam że wygra Djokovic, Federer mimo wszystko też jest w niezłej dyspozycji chociaż najlepsze lata ma już za sobą to wygrał 7 razy Wimbledon a także ostatni turniej ATP na trawie przed Wimbledonem

u kobiet Simona Halep, ale realnie to Szarapowa bo ma idealne warunki do gry na trawie, Azarenka dopiero po kontuzji wróciła a Williamsowa coś w tym roku w formie nie jest do tego na trawie jej minusem są jej warunki fizyczne przy niekorzystnej pogodzie
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Tenis

24-06-2014, 15:43

kiedyś ogladałem wiecej tenisa niż kiedyś
te wszystkie Nadale i Federery mi sie przejadły
czasem se nastawie Isie jak trafie ;) generalnie nie ogladam od dawna
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Tenis

24-06-2014, 19:31

Może Wawrinka znowu zaskoczy, chociaż jest wybitnie nierówny. A kobiecego tenisa po prostu nie daję rady oglądać. To jest naprawdę czasami jakaś parodia.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Tenis

24-06-2014, 19:56

Kurt pisze:A kobiecego tenisa po prostu nie daję rady oglądać. To jest naprawdę czasami jakaś parodia.
kobiecego tenisa nie oglada się dla tenisa ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Tenis

24-06-2014, 19:58

Boszzz.... co za kobiece podejście do tematu.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: Tenis

25-06-2014, 11:57

już pierwsza runda za nami Wimbledonu u mężczyzn wszystko zgodnie z planem gładko wygrali Wawrinka, Djokovic i Federer, u kobiet widziałem z 3 niespodzianki odpadła Stosur, Vinci i Errani za to gładko dalej przeszła Williamsowa, Szarapowa i Halep
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Tenis

25-06-2014, 12:03

Janowiczowi nie wróże sukcesu w 2 rundzie ;)
może Kubotowi się coś w końcu uda, chociaż gość wg mnie jest już za stary i powinien sie skupić tylko na deblu
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Hellpiss
zaczyna szaleć
Posty: 241
Rejestracja: 26-01-2009, 21:54

Re: Tenis

25-06-2014, 12:43

Federer też najmłodszy nie jest i co? ;-)
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2039
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tenis

25-06-2014, 12:59

Kurt pisze:Może Wawrinka znowu zaskoczy, chociaż jest wybitnie nierówny. A kobiecego tenisa po prostu nie daję rady oglądać. To jest naprawdę czasami jakaś parodia.
haha.. ale takie różnice w poziomie gry, szybkości itp są też i w siatkówce, ręcznej i większości dyscyplin. Po obejrzeniu 5 meczów męskich pod rząd rzeczywiście 'dziwnie' się ogląda potem nawet zawodniczki z pierwszej 10-tki. Z drugiej strony kobiecy tenis jest o wiele bardziej nieprzewidywalny i obfituje w znacznie więcej zaskakujących zwrotów akcji. W męskim tenisie przełamanie rywala zazwyczaj kończy się wygraniem seta, w kobiecym potrafią się przełamywać nawzajem przez 10 gemów z rzędu, a normalką u wielu zawodniczek jest prowadzenie w secie np. 4:1 i ostateczne przegranie go :)

Przysiężny wczoraj ładnie zawalczył z Hewittem - podobnie jak dzień wcześniej Kania z Chinką, ale na pierwszą rundę dostali jednak za mocne rakiety. Janowicz całe szczęście się w końcu pozbierał z Hindusem, ale psychikę ma niestabilną. Jak złapie pozytywny wiatr w żagle to da radę z Australijczykiem, ale na zbyt wiele nie liczę bo dalej może trafić na choćby właśnie Wawrinkę, który kładzie go na łopatki. Z resztą po Wawrince dalej w drabince jest chyba Federer więc musiałby naprawdę pokazać cuda na kiju żeby powtórzyć zeszłorocznego fuksa. Wysoko może zajść Berdych, ale po drodze będzie miał chyba Djokovica - jak go przejdzie, na co liczę, to może być nawet finał.

Nadal mam nadzieję, że odpadnie w ćwierćfinale z Nishikorim.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Tenis

25-06-2014, 13:02

Hellpiss pisze:Federer też najmłodszy nie jest i co? ;-)
ale on umie grac ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: Tenis

25-06-2014, 13:37

niestety Nadal moim zdaniem daleko nie zajdzie, już w pierwszej rundzie wygrał, ale z problemam, teraz trafi na zawodnika który go wysłał dwa lata temu do domu, Berdychowi też nie wróże sukcesu, Djokovic go rozłożyć powinien na łopatki chociaż także bym chciał aby było inaczej, liczę cały czas na Dimitrowa i Nishikoriego, Janowicz kończy grę po meczu z Hewittem

u kobiet zobaczymy bo o bardziej skomplikowana sprawa
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Hellpiss
zaczyna szaleć
Posty: 241
Rejestracja: 26-01-2009, 21:54

Re: Tenis

25-06-2014, 13:41

W zeszłym roku przegrał w I rundzie, więc i tak może odnotować mały sukces. ;-) Moim zdaniem Nadal to jeden z najbardziej walecznych tenisistów i ta waleczność mu wczoraj pomogła. Sadzę, że dalej też nie będzie bez znaczenia. Trawa to nie ziemia, ale Nadal ma wielki potencjał, więc ja bym go tak na starcie nie skreślał.
Awatar użytkownika
krz63
weteran forumowych bitew
Posty: 1764
Rejestracja: 01-09-2008, 13:36

Re: Tenis

25-06-2014, 13:45

Grasz ty w tenis Marcin?
http://www.arachnophobia.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oremus - Popioły LP
Evil Machine - War In Heaven CD
Bloodthirst - Chalice of Contempt MC
Odraza - Esperalem Tkane CD
Genius Ultor - Nic co boskie nie jest mi obce CD
The Dead Goats - Ferox MC
Abusiveness - TBA CD
Awatar użytkownika
Hellpiss
zaczyna szaleć
Posty: 241
Rejestracja: 26-01-2009, 21:54

Re: Tenis

25-06-2014, 13:47

Gram od 7 roku życia, Krzyś. :-) Odliczam już dni, kiedy Ignacego zacznę uczyć...
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2039
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tenis

25-06-2014, 15:12

Isia ślicznie dzisiaj - trzeba przyznać uczciwie, że po prostu z przyjemnością się ją ogląda w takiej formie.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Hellpiss
zaczyna szaleć
Posty: 241
Rejestracja: 26-01-2009, 21:54

Re: Tenis

25-06-2014, 15:29

Taa, szkoda tylko, że zwykle ta lepsza passa trwa jedynie do 1/4 finału, w najlepszym razie do 1/2 finału i nic ponadto. ;-)
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Tenis

25-06-2014, 17:30

Olo pisze:
Kurt pisze:Może Wawrinka znowu zaskoczy, chociaż jest wybitnie nierówny. A kobiecego tenisa po prostu nie daję rady oglądać. To jest naprawdę czasami jakaś parodia.
haha.. ale takie różnice w poziomie gry, szybkości itp są też i w siatkówce, ręcznej i większości dyscyplin. Po obejrzeniu 5 meczów męskich pod rząd rzeczywiście 'dziwnie' się ogląda potem nawet zawodniczki z pierwszej 10-tki. Z drugiej strony kobiecy tenis jest o wiele bardziej nieprzewidywalny i obfituje w znacznie więcej zaskakujących zwrotów akcji. W męskim tenisie przełamanie rywala zazwyczaj kończy się wygraniem seta, w kobiecym potrafią się przełamywać nawzajem przez 10 gemów z rzędu, a normalką u wielu zawodniczek jest prowadzenie w secie np. 4:1 i ostateczne przegranie go :)

(...)
Same kobiece wymiany są po prostu nudne, bardzo często tłuczenie przez środek kortu do skutku. Co zrobić, że mnie to nie rusza, jak prawie cały kobiecy sport? O odgłosach towarzyszących meczom kobiecym nie wspomnę.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: Tenis

26-06-2014, 12:51

i kolejne niespodzianki podczas meczów 2 rundy u mężczyzn odpada Gulbis i Ferrer natomiast u kobiet Azarenka, chociaż może ją usprawiedliwiać fakt długiej nieobecności po kontuzji, Radwańska ładnie, Na Li i Petra Kvitova dalej na spokojnie, Murray bez problemów podobnie jak Dimitrow, Djokovic trochę się namęczył, dzisiaj dalsza część drugiej rundy zagra m.in. Nadal, Szarapowa, Federer, Nishikori, Wawrinka, Berdych, Williamsowa, Halep
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: Tenis

27-06-2014, 12:24

Nadal awansował na szczęście, kolejny raz przegrywając pierwszego seta, Wawrinka, Nishikori, Berdych, Federer, Szarapowa, Williamsowa dalej z niespodzianek to Munfils i Gasquet odpadają, Kubot ładnie już w trzeciej rundzie, Janowicz gra z Hewittem pierwszego seta wygrał, czekam jeszcze na Halep, w 3 rundzie widziałem już kilka ciekawych par np. Cilic z Berdychem czy Kvitova z V. Williams
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2039
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tenis

27-06-2014, 19:08

Przez JJ-a o mało dziś zawału nie dostałem :) Radwańska wygrała z Portugalką tracąc w drugim secie chyba nie więcej niż 3 pkt. Grając na totalnym ludzie kilka piłek zagrała bajecznie. Fajnie, że mamy trójkę Polaków w następnej rundzie. A nawet czwórkę bo przyszywana, polskojęzyczna Dunka też gra dalej. Największa sensacja dnia to chyba porażka Li Na z mało znaną Czeszką Strycową i nieprzyjemna kontuzja Djokovica (ale i tak wygrał 3:0 z Simonem).
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
ODPOWIEDZ